m «8 Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Te bekomen D. JOggelAxel Het N. v. d. T). geeft het volgend wel wat romantisch klinkend verhaal Uit Eede (Z. VI.) zouden dezer dagen twee jongelingen per rijwiel een pleziertochtje maken door een gedeelte van Belgie. Zondagmorgen waren zij te Oostende en wilden daar naar de kerk gaan. Zij kwamen voorbij een groot gebouw, dat zij voor eene kerk aanzagen. Toen zjj binnen kwamen, vonden zij de ruimte geheel ledig. Geen wonder, want het was geen kerk, maar eene ge- I vangenis De cipier kwam te voorschijn en vroeg wat zij hier kwamen doen, waarop zij hun verlangen te kennen gaven om de H. Mis bij te wonen. De cipier, die meende met twee grappenmakers te doen te hebben, ging hun voor, deed eene deur open, liet hen .binnentreden, en flap ging de deur, en de twee jongens zaten gevangen. Den geheelen dag en den daaropvolgenden nacht werden zij opgesloten gehouden. Eerst den volgenden morgen werden zij weder vrijgelaten. De lust voor hun verderen fietstocht was echter verdwenen. Men meldt uit Zaandam van Y. G., een 22-jarig schildersknecht, heeft van de weduwe O., te Oost- Knollendam, bij wie hij commensaal was, een geldkistje ontvreemd, waarin ongeveer f 100 contanten (gespaard, nieuw geld), benevens 2 spaarbank boekjes van te zamen ongeveer f400 en een obligatie. Onderweg heeft hij dat kistje geopend en het gereede geld daaruit genomen, waarna hij het overige te water wierp. De rijksveldwachter van Jisp had het geluk hem onder Westzaan in handen te krijgen en bracht hem voor den commissaris van politie alhier. Bij fouilleering werd nog een f50 op hem bevonden. De rest was reeds besteed voor aankoop van een nieuw pak kleeren, enz. Het was zijn plan geweest zijn te Zaandam woonachtig meisje eens met zijn nieuwe pak te verrassen, maar daarvan kon nu niets komen. Het jonge mensch is geboeid naar den burgemeester van Wormer, waaronder Oost-Knollendam behoort, overgebracht. Bij een ruzie tusschen twee buur vrouwen te 's Gravenzande werd de moeder van een dier vrouwen door een toeval getroffen zij is aan de gevolgen daarvan overleden. De andere ruzie makende vrouw werd eveneens door een toeval getroffen en h iar toestand is thans nog zeer bedenkelijk.. Uit Harlingen schrijft men Twee jongens van 12 en 14 jaar brachten Zondagavond half zeven met een sloep een bezoek aan een broeder van een der jongens, die zich aan boord van het stoomschip Alide bevond, dat bij den stroomleidenden dam aan den grond zat. Koeientrouw. Een landbouwer te Ochten had op de markt te Druten een koe verkocht. Toen hij per pont de Waal overstak om huiswaarts te gaan, zag hij, dat de koe zich had losgerukt en hem achterna zwom. Aangemoedigd door het toeroepen van zijn vorigen meester, bracht het trouwe dier den moeielijken tocht er goed af. VaUcli bankpapier. Op een betaal- kantoor te Rotterdam is ontvangen en daarna op het politie-bureau gedepo neerd een valsch bankbiljet van f 25. Aan dit valsche biljet, dat donkerder van kleur is dan een echt, ontbreekt het watermerk. Het draagt den datum 13 Augustus 1896 en het serienommer Q. D. 6997. De handteekening van den secretaris van de Ned. Bank, „De Hoop Scheffer," komt meer naar voren dan bij de echte biljetten, terwijl het papier dikker aanvoelt. Ook vertoont het valsche biljet een inktvlekje op het woord gevangenisstraf, vermoedelijk om de daarin voorkomende letter f, waarmede gevangenis in plaats van met een v geschreven is, te bedekken. Nadat ze eenige eogenblikken aan boord van genoemd stoomschip zich hadden opgehouden en in dien tusschen- tijd de duisternis reeds was ingevallen, wTerd de terugtocht naar de haven ondernomen, echter de stroom zal de jeugdige krachten hebben overtroffen, daar de jongens niet terugkeerden. Den geheelen nacht stelden de ouders langs den zeedijk een onderzoek in, zonden een sleepboot uit, doch alles tevergeefs, terwijl ook de booten van Arasterdam, Texel en Terschelling ge arriveerd, verklaarden niets op zee gezien te hebben. Een schip door dansen gered. De redding van het slagschip Dominiondat bij Point Bonaventure in de Chaleur- baai (Ganada) op een onderzeesche rots liep, moet aan den kapitein Kingsmitt zijn te danken, die de gehéele be manning van 850 koppen met pak en zak wilde matrozendansen liet uit voeren, om, door de op deze manier veroorzaakte voortdurende rytmische schuddingen van den geheelen scheeps romp, te verhinderen, dat de kiel zich nog vaster op de rotsen werkte. Uit de onder het dansen genomen peilingen bleek, dat het schip voor 27 voet diep in het water lag, terwijl zijn diepgang 28 voet bedroeg. Daarop werden de dansen, waarbij de matrozen eerst zelf de muziek hadden gefloten, onder bege leiding van de scheepskapel voortgezet en dit zonderlinge middel had werke lijk tot resultaat, dat het de met volle kracht achteruitwerkende machines gelukte, het reusachtige schip weer vlot te krijgen. Uit het onderzoek bleek, dat bij het ongeval een aantal platen waren ingedruktmaar de scheepspompen waren ruim voldoende om het binnenstroomende water uit het ruim te verwijderen, zoodat de Dominion zelfstandig zijn reis kon vervolgen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 20 Sept. 1906. Veroordeeld zijn A. E. de C., grond werker te Axel, ter zake van spoorweg overtreding tot eene boete van f 1, subsidiair 1 dag hechtenis; L. v. C., jachtopziener te Axel, ter zake van Wapenwetovertredingtot eene boete van 2, subs. 2 dagen h., met verbeurd verklaring der revolver, by uitlevering of betaling van t 4, bij niet uitlevering, subs. 4 dagen hecht.F. A. S., varens gezel te Antwerpen, ter zake als voren tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverklaring van den in beslag genomen dolk. J. L. M., landbouwer te Driewegen, ter zake van het invoeren van paarden tot eene boete van j 3, subs. 3 dagen hecht.A. d. B., molenaarsknecht te Koewacht, ter zake van een berm be rijden tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. S. F. L., werkman te IJzendijke, ter zake van het bevisschen der Schelde tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.E. B., schipper te Bouchaute, ter zake als vorentot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht.; W. J. de R. en C. de R., leurders te Ter Neuzen, ter zake van lo het bevisschen der Schelde en 2o het rapen van schelpvisch ieder tot 2 boeten van f 0,50 subs. 1 dag hecht, voor 'elke boete; J. d. K., bierverkoo- per en I. G., leurder beiden te Ter Neuzen, lo ter zake van het onbeheerd laten staan van trekdieren en 2o het rijden met ongemuilkorfde hondenieder tot 2 boeten van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boeteJ. K., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een hondenkar zonder licht; tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. F. L., smidsknecht te Philippine, J. P. v. H., landbouwer, P. v. L., koop man, H. C., werkman te Selzaete, D. K., rijwielhandelaar, A. F. M., postbode beiden te Hoek, H. L., landbouwer, E. v. d. V., metselaar te Assenede, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. F. V., werkman, C. L. S., werk man, C. L. v. d. A., visscher, allen te Westdorpe, J. K., leurder te Ter Neu zen, ter zake van Leerplichtwetover treding, ieder tot een boete van f 1, subs. 1 dag hecht.; I. H., arbeider te Hoek, P. S. V., winkelierster te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij herhaling, ieder tot eene boete van f i, subs. 1 dag hecht.; C. van G., land bouwer te Hoek, A. v. T., werkman te Westdorpe, I. d. K., werkman te Ter Neuzen, D. B., J. B. D., werklieden te Westdorpe, A. IJ., metselaar, P. C. v. B., arbeider te Axel ter zake als voren ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., J. H., arbeider te Zaam- slag, J. M., bootwerker te Ter Neuzen, C. N., arbeider te AxelJ. R., arbeider te Ter Neuzen; A. S., leurder te Axel; E. d. B., werkman te AxelK. D., werkman aldaar, ter zake als voren ieder tot eene boete van f2,50, subs. 3 dagen hecht., L. v. C., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. I. P. d. G., rentenier te Zaamslag, ter zake van openbare dronkenschaptot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. J. K., koopman te Axel, ter zake van openbare dronkenschap tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.P. v. A., koopman, J. A. G., bootwerker, P. J. H., sjouwerman, P. J. d. K., blikslager, F. J. S., koopman, allen te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht.T. N., grondwerker, O. W., grondwerker, P. A. M., arbeider, allen te Sas van Gent, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., H. G., zonder woonplaats, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht., K. F. v. P., zonder beroep, A. M., leurder, I. K., bootwerker, P. J. D., bootwerker en P. F. d. E., arbeider, allen te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht., A. D. v. A., koopman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. H. B., werkman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling, tweemaal gepleegd, tot 2 boeten van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. A. B., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake als voren, driemaal gepleegd, tot 3 boeten van f3, subs 3 dagen hecht. G. Kwerkman te Ter Neuzen ter zake van openbare dronkenschap, bij tweede herhaling tot hecht, van 3 da gen, P. d. W., smid te Middelburg, ter zake van openbare dronkenschap, bij tweede herhaling, tweemaal, tot hecht, van 2 maal 4 dagen. C. P. K., tijman, te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij tiende herhaling, tot hecht, van drie weken. Ontslagen van rechtsvervolging: F. K., werkman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Leerplicht wet. J. C. D., veldarbeider te Hoek, ter zake als voren. Theodorus van Bunder, 4 m., z. van Joseph Dominicus en Josephina Petro- nella Verbruggen. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Franciscus de Guchtenaer, 36 j., jm. en Apolonia Piron, 28 j., jd. 10. Dominicus de Caluwe, 45 j., jm. en Maria Hortensia Misman, 38 j., wed. van Harmen Keuning. 11. Petrus Ongenae, 28 j., jm. en Maria Leonia Ceelaert, 22 j., jd. Geboorten. 2. Caroles Bernardus, z. van Franciscus Thuij en Maria Rosalia Maetrinet. 4. Augustinus, z. van Theophilus Martens en Anastatia Riet- tjens. Petrus Albertus, z. van Sophia Maria de Block. 5. Margaretha Hu- bertha Maria, d. van Hubertus van Remoortele en Maria Louisa Janssens. 13. Oranda Josepha, d. van Dominicus van Goeije en Maria Louisa Arends. 14. Elvira Maria, d. van Emilius de Dauw en Maria Sophia Boone. Josep hina Maria, d. van Petrus Verhoeve en Maria Stephanie de Caluwe. Overly den. 4. Edgar Emiel Marie Verhoeven, 2 j., z. van Charles Louis en Rosalia van Cauteren. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 6. Leendert Willemsen, 28 j., jm. en atje Maria de Wilde, 29 j., jd. 14. Gerrit Jan Jongen (van Rotterdam), 20 j., jm. en Pieternella Adriana Klaas- sen, 23 j., jd. Geboorten. 5. Johannes, z." van Levinus van de Wege en Adriana Elizabeth Willemsen. 11. Abraham, z. van Pieter Goosen en DinaJanneke Jansen. 15. Jan David Cornelis, z. van Jan van Fraeijenhove en Maria Pieternella Keukelaar. Overlijden. 3. Dina Smallegange, 14 d., d. van Adriaan en Suzanna Scheele. 9. FraiiQoise Klaassen, 6 m., d. van Levinus en Geertruida de Feijter. 10. Marinus Ringelberg, 4j., z. van Leendert en Suzanna Buijze. 11. Jacob Christiaan Dieleman, 14 d., z. van Cornelis Jacobus en Pieternella van der Gouwe. 14. Adriana Hofman, 4 m., d. van Jacobus en Adriana Maas. Van 1—15 September 1906. Hulst. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Johannes Hendrikus Lossie, 26 j., jm. en Amelia Christina Judoca de Cauwer, 21 j., jd. Geboorten. 1. Petrus Johannes, z. van Eduardes Franciscus Picavet en Emma Johanna Jacoba van Giesen. 9. Constantines Johannes, z. van Hen drikus Johannes Beugels en Elizabeth Destombes. 10. Joseph Marie Emanuel, z. van Petrus Anthonius Koene en Dorothea Johanna Janssens. Overlijden. 12. Paulina Guus, 81 j., wed. uit het eerste huwelijk van Fidelis Goossens en uit het tweede huwelijk van Remondus Blindeman. Petrus Verdurm, 78 j., z. van Cornelis Johannes Praucies en Cornelia Totté. 14. Ele wardus Franciscus Willekeus, 8> j., echtg. van Judoca Baart. 15. Cerilus HULST, 24 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,50 Rogge f 7,50, Win- tergerst f 8,50, Zoruergerst 0,Haver 6,75, Erwten 10,50, Paardenboonen 0,— Duivenboonen f 9,—, Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 11,50, Boekweit f 0,Lijnzaad /"O,—, Aard appels 2,50, Koolzaad per zak van 106 liters J 0,- -, Boter per kilo 1,45 Eieren per 26 stuks ƒ1,10. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 51 stuks hoornvee, 44 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht 18 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paarden en 0 schapen. v00l> a]j

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3