Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Discontobank, 'namen 12 tot 14 gewa pende mannen 'deel, die allen met uit zondering. van 2 maskers droegen.Zoo- dra zij de bank waren binnengedrongen, bezetten zij-alle ingangen e« doorboek ten, terwijl het bankpersoneel ér als verlamd van schrik bij stond, alle kas sen. Niet 80,000 roebel kregen zij échter in handen, maar 43,565. Eerst toen de laatste roover het gebouw verlaten had, dorst men alarm te maken en spoedig begon nu de vervolging, waarbij een politieagent werd doodgeschoten. Een der roovers, die later bleek Le- winson te heeten, was bijna ingehaald toen hij een revolver trok en zich dood schoot. Op straat vond men ruim 2400 roebel. Later zijn twee verdachte per sonen aangehouden, die bekend hebben medeplichtig te zijn. Bij alle rampen die Rusland treffen door de onverzoenlijkheid der menschen, komt de natuur er oök dé hare voegen. In den door onlusten ook al deerlijk geteisterden Kaukasus is zoo pas een geheel dorp op de zuidelijke helling van de Midden-Kaukasische bergen door een lawine van modder, zand en steenen bedolven. Tot dusver zijn 55 lijken geborgen uit de zes voet diepe modder- en zand laag, die het dorp Kwareli heeft over stelpt. Men schat, dat er nog een 200 menschen en een groote hoeveelheid vee zijn omgekomen. Er zijn verder veel graan en wijndruiven vernield, van welke de oogst dit jaar juist bizon der goed beloofde te zijn. AXEL, 14 September 1906. De schietwedstrijd, die te Ter Neu zen gehouden wordt ter viering van het 20-jarig bestaan van de scherp- sühuttersvereenigïng „Voor Vaderland en Koning", is Maandagmiddag officieel geopend. Op het met vlaggen getooide terrein, hield de voorzitter, dhr. J. A. van Rompu, een korte openingsrede in tegenwoordigheid der leden. Dinsdag begonnen de wedstrijden voor de deelnemende vereenigingen. Er was zeer veel deelname uit ver schillende plaatsen, ook van „den over kant", zooals Middelburg, Vlissingen, Veere, Souburgvoorts nog de mare chaussee. Er werd op alle banen druk geschoten. Woensdag werd de zilveren dag medaille, uitgeloofd door den heer mr. Dieleman te Middelburg behaald door den heer L. Bootsgezel te Breskeus. van plan om, even als op andere plaatsen, die ik bezocht heb, niet langer dan eenige maanden te blijven. Wie boeide mij hier In dien tijd althans, niemand anders dan Elise. Ze was toen een 'beeldschoone meid, frisch zelfs, dateene zeldzaamheid is voor eene Petersburgsche. Ze is nu bleek en mager geworden, en toch ziet ze er gped uit. Nog houd ik van haar, toen geloofde ik dat ik verliefd op haar was.« »Dat is dan toch vreemd, want het had-je waarschijnlijk niets behoeven te kosten, Schalie zou het immers hebben toegestaan »Dat was duidelijk genoeg, dat werd al te duidelijk zelfs. En familie was besloteo, dal Elise voor mij zou zijn. Ik geloof dat het veel invloed heeft ge had, althans zooifra mij in den mond gegeven werd om haar ten huwelijk te vragen, kon ik er niet toe besluiten. Het was d-vaas, wmit het ware in alle opzichten een, gewei;.-,chte partij, maar, de hemel beware nr. 1 Zie, ik ben een vreemde vent; geen ne-nsch behoeft my te begrijpen want ik begrijp mij zelf niet. Ik hecht niet veel aan trouwe liefde, en ik kan dus ook geen overdreven denk beelden over het trouwen hebben, en toch, ik hel) nergens meej- hekel aan dan aan een zoogenaamd verstandig huwelijk. Toon mij aan dat ik een recht goede partij zal doen, dat het vol komen mijn belang is deze ol' gene Bjj "deu Schietwedstrijd te Ter. Neu zen had Dinsdag een onvoorzichtige schutter het ongeluk om,J&ede.^tenge volge van een noodlottigen samenloop -van-omstandigheden en meende dat de buks ongeladen was, een knaap, M. geheeten, die dicht bij de baan tegen een boom 'zat, .met- een flobertkogeltje in de borst te raken. Er ontstond een bloedende wonde, waarom voor den jongen geneeskundige hulp werd in geroepen. De wond bleek gelukkig niet ernstig te zijn, want na verbonden te zijn, kon de knaap zich weer naar huis be geven. - Voor het examen poljtiejdiploma slaagdén té 'k Gravenhage o. a. Ohr. Meulbroek en J. C. van Looij, beiden, politieagent tè Ter Neuzen. - In "de bestuursvergadering van 11 September 11. van de Vereeniging „Uit het Vólk-Vóór het Volk" te Mid delburg is besloten om te trachten in de maand Juli van het volgend jaar een tweedaagsche Muziekwedstrijd van Harmonie- en Fanfaregezelschappen te organiseereti. - In de provincie Zeeland kwamen in de week van Woensdag 5 tot en met 11 September 6 gevallen van be smettelijke ziekten voor, n.l. te Axel, Zaamslag en Zuidzande 1 van Roodvonk en te Eede, Grijpskerke ep Vlissingen 1 van Diphtheritis. PREDIKBEURTEN TE AXEL Xonflag September 1906. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. H. Broekstra. Nam. 2 ure Ds. E. H- Broekstra. Kerk B. Voorm, 9. ure Dhr. J. Oosterveen. Nam. 2 ure; Dhr. J, Oosterveen. (Theol. Student). Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 14 September 1906. W. de B., 18 jaar, arbeider te Hoek, is wegeus mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. dame te vragen en het is even goed alsof je een glas koud water over mijn hart werpt. Volgens de dichter zetelt immers de liefde in het hart? Maar stel-je nu voor dat van de zijde van het meisje zelve dat door haar vader de wenschelijkheid eener zoodanige ver- bindtenis klaar wordt bewezen. Is het niet voldoende om er voor goed van af te zien Ik zelf moet voelen, dat haar bezit mijn geluk zou bevorderen, ik moet het licht door de duisternis heen zien, die dwaze ouders kunnen veel van Rembrandt leeren, in le clair obscur ligt de poëzie en, sans raillerie, dat staat vast, zonder poëzie geen huwelijk.* »Veel van hetgeen je zegt, komt mij waar voor, ja ik heb nog zelden, bij het behandelen van dergelijke punten, zoo met je gesympatiseerd als thans, alleen vind ik het vreemd, dat je dan zoo lang hier gebleven bent. Ware het Diet.ver standiger geweest, toen je toch zeker wist haar Diet te willen bezitten Verstandiger Kom mij toch niet altijd aan met dat ellendig saaie woord I En wie heeft je gezegdTidat ik zeker wist of zelfs dat ik zeker weet, haar niet te willen hebben. Ze is een lieve meid, ze houdt veel van mij, ik heb het in mijn macht eindelijk eens een gevestigd man te worden, het spreekt immers dat ik duizend malen mij zeiven een grooten dwaas heb genoemd, van niet aan te grijpen wat zoo voor de hand ligt, P. A. M., 18 jaar, polderwerker, en O. A. A. W., 25 jaar, Th. N., 21 jaar, grondwerkers allen te Sas van Gent zijn wegens wederspannigheid veroor deeld de le. tot-14 dagen,-de. 2e. en 3e. ieder tot 1 maand gevangenisstraf. F. J. R., 17 jaar, grondwerker te Sas van Gent, beklaagd van weder spannigheid werd vrijgesproken. Men meldt uit Vlissingen J. M., van beroep schilder, tegen wien door de Middelburgsche rechtbank rechtsingang met bevel tot inhechtenis neming was verleend, wegens diefstal in de maand Januari j. 1. van een horloge, toebehoorende aan iemand te Breskens, wist in diezelfde maand naar Amerika te vluchten. Daar het hem daar niet voordeelig ging, besloot hij naar Nederland terug te keeren. Maan dag meldde hij zich aldaar aan als milicien om aan de najaarsoefeningen deel te nemen. Aangezien hij in het Politieblad gesig naleerd stond, werd hij door de politie aldaar gearresteerd en naar het Huis van bewaring te Middelburg overge bracht. - Op de Mariaplaats te Utrecht is Dinsdagavond een automobiel met een tramrijtuig in aanraking gekomen. Het was een angstig oogenblik, toen de tuf-tuf in grooten, snellen zwaai den hoek van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen omsloeg en de tram wagen in volle vaart uit de Zadelstraat neerdaalde en van de andere zijde den hoek omrolde. Vlak voor het koffiehuis de Poort van Kleef waren beiden elkaar genaderd. De op dit oogenblik niet meer te vermijden botsing liep echter tamelijk goed af. Nog juist te rechter tijd wist de chauffeur een gaatje te vinden en op die wijze liep de auto mobiel niet pardoes op de tram in, maar schuurde slechts langs den zijwand, die daardoor eenigszins ontverfd werd, ter wijl van den automobiel een der raderen ingedeukt en onbruikbaar was. Overi gens kwamen de passagiers van de tram en de drie inzittenden van den automobiel er met den schrik af. Te Avereest had een treurig onge luk plaats. De 35-jarige zoon van den timmerman Pothof, van beroep sigaren- jnaker, was als gewoonlijk ook Woens dagmorgen in de daarvoor bestemde kamer bij zijn ouders aan huis bezig met het vervaardigen van sigaren. Toen zijn moeder hem om acht uur riep om te komen eten, kreeg zij geen gehoor, waarom zij de kamer binnen ging en tot haar schrik haar zoon met de pers boven op zijn hoofd, dood tegen de kist zag zitten, met een wond boven 't rechteroog, waaruit hij hevig had ge bloed. Men vermoedt, dat de ongelukkige, die zeer zenuwachtig was, een zenuw toeval heeft gehad en in zijn val de maar maar een gevestigd man te zijn, amice, dat klinkt zoo mooi, het is wellicht de beste titel voor een man, ja de eenige die beteekenis heeft, en toch, ik ben nergens banger voor. Ik hecht aan werkzaamheid, ik moet er wel aan hechten want ontelbaar zouden dè dwaasheden zijn, waartoe ik verviel, als ik niet werkte, maar om mij geheel aan banden te leggen, om gevestigd, dat is eigenlijk, om vastgebonden te zijn, dat is iets, waartoe ik eenmaal zal moeten besluiten, maar dat mij al zeer weinig toelacht. Wie zijne onafhankelijkheid verkoopen wil, mag zich eerst wel twintig malen bedenken wie zich twintig maal wil bedenken alvorens te besluiten, komt nooit tot iets en zoo is het met mij. Je ziet, ik ben vol bloed Nederlander ook in Petersburg gebleven, en tot op den huidigen dag ben ik nog altijd bezig aan het bedenkeu.c Wordt vervolgd.) pers heeft omver geworpen, welke onge lukkigerwijze op zijn hoofd terecht kwam en een gapende wonde veroor zaakte. (Tel.) Men meldt uit Scheveningen aan de A7. Ct. Dinsdagnacht is uit de haven spoor loos verdwenen het pleizier-zeiljacht Sappho, eigendom van een Haagsch ingezetene. De politie vermoedt, dat men er mede naar den Hoek van Hol land is gegaan. Men is op onderzoek uit. Thans verneemt „het Vad." dat het vaartuig onbeheerd is teruggevonden in den Nieuwen Waterweg, tussohen Maassluis en Vlaardingen. Onder de plannen, welke gevormd worden om den 300n verjaardag van de geboorte van Michiel Adriaanszoon de Ruyter te vieren, behoort ook naar de Midd. Ct. meldt een groote vlootrevue, 24 Maart, den gedenkdag, op de reede van Vlissingen te houden door oorlogsschepen van alle natiën, die dan een eeresaluut zouden brengen aan het standbeeld van den grooten zeeheld. Naar de Tel verneemt, is de juiste stand der schade door den grooten Zeeuwschen watersnood in Maart jl. geleden, nog niet opgemaakt. Het Provinciale Zeeuwsche Comité te Mid delburg heeft reeds geruimen tijd ge leden de hulp der verschillende be trokken gemeentebesturen ingeroepen tot opneming der schade. Maar in onderling overleg is toen besloten, eerst eens de resultaten van den oogst en het grasgewas op de verdronken landen af te wachten. Dit toch is een voorname factor ter juiste bepaling van het nadeel door de overstrooming geleden. In deze maand hoopt het Zeeuwsche comité met de opgaven gereed te zijn, en dan zal in overleg met de Amnter- damsche Watersnoodcommwsie de te ver goeden schade worden vastgesteld. Tevens wordt dan de som bepaald, door de Watersnoodcommissie aan het Pro vinciaal Zeeuwsch Comité af te dragen. Peter Wilhelm Louwer, een Duit- scher, die in een woonwagen reist, heeft zonder bijzondere oorzaak te Best (N.-B.) een moordaanslag gepleegd. In half beschonken toestand loste hij tusschen de huizen in de buurt een schot uit een revolver. Toen hij bij P. O. Loomans nabij de herberg van v. d. B. kwam, wees deze den dader op het ongepaste en zeer gevaarlijke van diens handel wijze, waarop Louwer zei: dan weet je zeker wie geschoten heeft?" en hij schoot Loomans a bout portant onder de rechterkaak in den hals. Loomans viel achterover en bloedde hevig. Hij werd een huis binnengedragen en afge- wasschen, geneeskundige en geestelijke hulp werd gehaald. Hij verkeert nu nog in levensgevaar. De kogel is nog niet verwijderd. De man is later naar 't gasthuis te Eindhoven vervoerd. De dader is voortvluchtigomstanders die hem gegrepen hadden, lieten hem los toen hij dreigde met een tweeden moord. Avp. Op de duinwegen onder Bloemen- daal is mevrouw Neeteson, die met haren echtgenoot, den commandant van het 10e regiment te Haarlem, te paard reed, door het struikelen van haar paard voorover uit den zadel gevallen, gelukkig zonder zich daarbij ernstig te kneuzen. Het paard sprong over haar heen, sloeg op hol en was nergens te vinden. Eerst den volgenden avond werd het dier in de duinen opgevangen. Automobiel-ongeluk. Woensdagoch tend omstreeks kwart over elf reed de automobilist baron van Zuylen van de Ilaere, waarin behalve de chauffeur eukel een dame gezeten was, van Utrecht langs den Vleutenscheweg naar Vleuten. In dezelfde richting bewogen zich midden op dien weg bij de Jaca- trabrug twee personen, ingezetenen van Utrecht. De chauffeur toeterde, en beide personen weken op zjj uit. Op

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2