Sen Woonhuis en grf, Risico in loterijen. Voor een Werkmans weekgeld De Eerste Ned. MaatschU. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. .Marktberichten. Advertentiën. A. KOLFER^ Axel. Bekendmaking. Goederen en Koebeeten te velde, Woensdag 19 Sept. 1906, Openbare Verkooping. Kapitaalgen millioen Gulden. J. C. VINK, Axel. Aan het eind eener gehouden raadsvergadering van Schoterland vroeg de voorzitter machtiging voor rekening der gemeente een zilveren ketting aan te koopen, om daaraan zijn ambtspen ning te kunnen dragen. Een der wet houders wees er op, dat bij koninklijk besluit ook een oranjelint voldoende geacht wordt, terwijl nergens staat voorgeschreven, dat de gemeente ket ting of oranjelint betalen moet. Om financieele redenen zou hij dus stemmen tegen aankoop van een ketting. An deren wezen er op, dat een vroegere burgemeester uit eigen beurs een ketting had aangeschaft. De voorzitter- had bezwaar tegen het dragen van den ppenning aan een oranjelint èn wenschte een ketting. Over zijn aanvraag staak ten de stemmen, zoodat in een volgende vergadering de beslissing zal vallen. De gruweldaad te Gorinchem, ontleend aan de Br. Ct. van 5 Septem ber, is zeer overdreven, zoo schrijft men aan de Tel. Waar is dat het kind, 6l/.2 jaar oud zijnde, aan de handjes en voetjes ge bonden was, toen justitie en gezond heidscommissie in huis kwamen, doch het kind lag op geen plank en ook niet in een kast. Bij haar thuiskomst vertelde de moeder dat zij het kind vastbond, opdat het niet uit het ledikant zou komen en niet de trap zou afgaan, wanneer de moeder uit was. Het kind bevindt zich thans in het gasthuis, waar het zeer wel is en goed eet. Het meisje weegt slechts 12 Kg.toch schijnt het niet zoo mishandeld te worden, daar het meisje zelf zegt, dat het, als het eenige weken goed gegeten heeft, het weer naar „Ma" gaat en mee naar Amerika raag. De autoriteiten zullen wel uitmaken of het kind naar de i moeder terug kan gaan. Intusschen is de moeder door den kantonrechter en den officier van justitie te Dordrecht gehoord en zal het wel uitgemaakt worden of er termen be staan om haar strafrechterlijk te ver volgen. De verdere gruwelijkheden, dat het kind van de plank moest losge weekt worden, dat het vol met onge dierte zat, dat de gezondheidscommissie in tranen was uitgebarsten enz. enz. zijn gebleken alleen fantasie van den inzender van het stuk aan de Br. Ct. te zijn, zegt de berichtgever van de Tel. Vrijdagavond reden een dame en haar dochtertje van zes jaar, en de twee dochtertjes van iemand anders in een rijtuig over den spoorweg bij het station van Norlaix. Het paard verschrok, deinsde achteruit en het rijtuig viel van een hoogte van 20 M. De dame en de drie meisjes bleven op de plaats dood. Een ongemeen brutale diefstal is de vorige week vlak bij Trafalgar-square gepleegd, zoo meldt men uit Londen aan de Tel. Een jaar geleden zond het gouverne ment der kolonie Nieuw-Zuid-Wales voor tentoonstelling hierheen twee klompjes ruw goud, de fraaiste klompjes die nog gevonden werden in de Mother Ship ton reef, naar het heet de rijkste goudader der wereld. Het eene had een waarde van 1250, het andere van ongeveer 150 pd st. Zij lagen ter bezichtiging achter het venster der Orient Pacific Stoom vaart- i maatschappij in Cockspurstreet, de wijde straat, die Pall Mall met Trafalgar- square verbindt en des nachts nooit vry van voorbijgangers is. Om deze reden werd het niet noodig geacht, de klompjes des avonds van achter het raam te verwijderen, temeer doordien onophoudelijk een agent van politie voorbij het kantoor trekt en er op let, of het goud er nog ligt. Ik heb daar voorby wandelende meer malen gevoeld, hoe begeerig de schran- der-brutale inbrekers van Londen er naar zullen zijn. En thans hebben zij, in een oogwenk het goud gestolen. Het groote spiegelglas werd, onmid dellijke nadat een politie-agent voorbij het raam was gewandeld, in een wip door een viertal handige dieven zonder geraas te maken waarschijnlijk met een omwikkelde steen ingeslagen en het goud weggenomen, waarna de schavuiten er mee aan den haal gingen. Een man en een vrouw zagen hen op den loop gaan en hebben het signale ment van drie hunner eenigszins kun nen opgeven, zoodat zij wellicht nog gearresteerd zullen worden. Maar door dien dergelijke dieven hier vele hand langers hebben, zal het goud onmiddel lijk gesmolten en verkwanseld zijn. Door onvoorzichtigheid bij het baden is te Bergen op Zoom in een kreek van de Schelde een 10-jarige knaap verdronken. Aan een suikerfabriek te Gronin gen is een voorraad van 80,000 H.L. steenkolen, ter hoogte van 8 M., in wendig aan het ontbranden. Men is dag en nacht bezig deze massa om te zetten. Zoodra men vuur ont dekt, treedt de brandweer op. Een drama in de lucht. Te Middle^ ton nabij New-York steeg een lucht- reizigster op, miss Dalny. Zij zat op een trapéze onder den ballon en gaf, toen de voorbereidende werkzaamheden voltooid waren, het sein tot loslaten van den ballon. Maar tot ontzetting van de menigte bleek een der touwen zich geslingerd te hebben om den voet van een der toeschouwsters, mevrouw Roper, die nu, met het hoofd omlaag, door den ballon werd meegevoerd. Weldra was hij tot 1000 meter hoogte gestegen. Zich geen rekenschap gevend van het gevaar, deed de arme vrouw alle moeite om los te komen, wat haar echter niet gelukte. Ondertusschen liet miss Dalny zich langs den touw naar beneden glijden en slaagde er in de dame met één hand te grijpen, terwijl zij nu met de andere de klep van den ballon opentrok. De ballon daalde nu snel en zoodra hij den grond genaderd was, sprong miss Dalny met haar last op de aarde. Dadelijk rees de ballon weer en verdween uit het gezicht.' De dame, die het bewustzijn verloren had, heeft talrijke kwetsuren opgeloopen. Van alle zijden werd de aëronaute geluk gewenscht met haar moedig gedrag. Collega's op reis. Op sommige spoorwegen in de Ver- eenigde Staten hebben journalisten vry vervoer. Dit gaf onlangs aanleiding tot het volgende avontuurtje Een jeugdige Yankee, om een baantje verlegen, had gehoord, dat aan een krant een redacteur gevraagd werd, en besloot een poging te doen om die be trekking te krijgen. Maar daarvoor was het noodig, dat hij zich in persoon ging aanmelden. Hij had echter geen geld en besloot zijn toevlucht te nemen tot groote brutaliteit. Hij nam plaats in den trein en toen de conducteur hem naar zijn kaartje vroeg, zei hij doodkalm Ik ben verslaggever van dat en dat blad te N. Het is dus zeker in orde De conducteur zag hem onderzoekend aan. De hoofdredacteur van dat blad zit in een der rookcoupé's. Wanneer hij u erkent, is het in orde. Ga maar even mee. De man kon natuurlijk niet anders doen dan den conducteur naar de rookcoupé volgen. De heer, die daar zat te lezen, zag de beide mannen even aan, en toen het geval hem was uitgelegd, zeide hij achteloos Zeker, het is goed. Hij is een van de redacteurs. Voordat de plaats van aankomst bereikt was, zocht de jonge man den hoofdredacteur nog eens op en vroeg hem Waarom zei u, dat u mij her kende? Ik ben toch niet aan uw blad. Ik ben ook de hoofdredacteur niet, luidde het verrassend antwoord. Ik reis onder zijn naam, en ik was doode- lijk benauwd, dat u mij verraden zou. Merkwaardig. Spanje besteedt elk jaar 75 millioen gulden aan wijn, 60 millioen aan tabak, aan sigaren en sigaretten, 48 millioen aan loterijbrief jes en 30 millioen aan stierengevechten. Toch sterven er nu en dan nog men- schen van den honger. Vader: Meisje, je getuigschrift is ditmaal niet zoo goed als de vorige maand. Dochtertje: U heeft ook heele- maal vergeten een cadeautje aan de schooljuffrouw te sturen. Van 16-31 Aug. 1906. Hulst. Huwelijks-aangiften. 18. Jo hannes Hendrikus Lossie, 26 j., jm. en Amelia Christina Judoca de Cauwer, 21 j., jd. Geboorten. 18. Petrus Josephus, z. van Josephus Modestus de Block en Angelina Maria Pica vet. 21. Maria Johanna, d. van Joannes Baptist Seghers en Augustina Judoca de Witte. 30. Wilhelmina Paulina Oatharina, d. van Petrus Joannes van den Bossche en Sophia Maria Heijman. Overlijden. 22. Margaretha Maria Victoria de Rooij, 10 j., d. van Petrus en Maria Louisa Mangnus. 26. Ludo- vicus Theodorus de Zaeghër, 7 j., z. van Josephus (overleden) en Maria During. 30. Josephina Frederica van der Heijden, 1 j., d. van Desiderius Franciscus en Johanna Maria van Mol. 31. Jacobus Ludovicus Saman, 3 w., z. van Alphonsius en Blondina Maria Strijdonck. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur De belastingschuldigen zullen in dit jaar meestal opmerken, dat hunne aan slagen in de bedrijfsbelasting hooger zijn dan in het vorige jaar. Voordat zij echter daarover eene klacht gaan indienen, moeten zij eerst eens zien, of de verhooging niet het gevolg is van de rijksopcenten, die er dit jaar geheven worden, wat in 1905 '6 niet het geval was. In dit jaar worden n.l. geheven 10 opcenten. Iemand, die dus vroeger 1 betaalde, betaalt nu voor hetzelfde inkomen f 1,10. Wie vroeger f 20 be taalde, betaalt nu voor hetzel/de inkomen f 22, n.l. 20 belasting en f 2 opcenten. Ik meende het wenschelijk, dat dit bericht onder de oogen Uwer lezers kwam. U dankend voor de verleende plaats ruimte. P. MOTKÉ, Rijks-ontvanger. Axel, 8 September 1906. AXEL, 8 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,a f 8,50 Rogge f 7, a f 7,40 Wintergerst f 8,J 8,25 Zomergerst f 0,èi 0.Haver f 5,50 k 7,Erwten 10, ƒ11,— Paarden boonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,a 0,Witte- boonen 0,k 0,Bruineboouen k f 0,Boekweit f 0,a 0,Lijnzaad f 0,a ƒ0,Aard appels f 2,k 2,25 Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 10 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,50 Rogge f 7,50, Win tergerst f 8,25, Zomergerst ƒ0,Haver 6,75, Erwten 10,50, Paarden boonen 0,— Duivenboonen f 0,Witte- boonen 0,Bruineboonen 0, Boekweit f 0,Lijnzaad ƒ0,Aard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo ƒ1,40 Eieren per 26 stuks 1,05. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 52 stuks hoornvee, 32 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht: 28 stuks hoornvee, 18 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Ondertrouwd I. M. BOASSON Hz. EN ADRIANA KOOPMANS. Middelburg Amsterdam 6 Sept. '06. P. DE FEIJTER Lz., A x e 1 - B u t h. geen byzondere, maar een puike met vliegwiel, kast en schrifte lijke garantie, bij De reeds vroeger geannonceerde verkooping van de Wed. J. F. WA IJ- TE R S te C 1 i n g e Prosperpolder), Veerstraat, bestaande uit is op 6 Augustus j.l. niet doorge gaan en alsnu bepaald op des namiddags ure. J. A. DREGMANS, cand.-not.-plaatsvervanger. J. A. Dregmans, Candidaat-Notaris, plaatsvervanger van den Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven JULIA ANJOUL, over leden te Sluiskil, in de herberg van Th. M. Fekmont aldaar, krachtens ver leend rechterlijk bevel, op Donder dag den 20 September I90S, des namiddags ten 2 nre, verkoopen te Sluiskil (Ter Neuzen), ka daster sectie G nummer 1887, groot 32 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. tot verzekering van De polis biedt den houder dezelfde kansen als V2oste lot in de Ned. Staats loterij en is veel goedkooper. Informatiën by den agent

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3