13 gemeten Suikerbieten, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. puikbakkende Bloem AxelD. J. OGGEL. lteerdelijk door bleekpoeder is weerge geven. De gebruikte stof moet chloorcal- cium zijn en niet bleekpoeder dat heel andere eigenschappen bezit. Chloorcal- cium heeft de eigenschap om vochtuit de lucht aan te trekken, waardoor de wegen geruimen tijd stofvrij blijven. Het water waarin chloorcalcium is opgelost (50 K.G. van deze stof worden met 450 L. vermengd) en waarmede de wegen besproeid worden, verdampt wel, maar zoodra het chloorcalcium indrogen toestand langs den weg ligt, trekt het opnieuw vocht uit de lucht aan en blijven de wegen dientengevolge stofvrij. Chloorcalcium is ook het middel om vochtige kelders of kamers droog te maken en wordt vooral met goed gevolg in museums gebruikt, i Terwijl bleekpoeder onaangenaam [ruikt en gevaarlijk zou zijn voor alles wat er mee in aanraking komt (dames- slepen, fietsbanden enz.), is chloorcal cium onschadelijk en reukeloos. Te Egmond aan Zee is een 80-jarige verpleegde uit de Prins Hendrikstichting bij het zwemmen verdronken. Te Slikkerveer geraakte een scheepstim merman, bij het te water laten van een van stapel loopend schip, tusschen spil en draad bekneld, waardoor zijn onder been totaal werd afgeknepen en zijn bovenbeen vreeselijk verminkt. Hij is in het ziekenhuis, waarheen hij gebracht werd, overleden. De politie te 's Gravenhage is tot de ontdekking gekomen, dat in de villa Anna in het Prinsenvinkenpark aldaar, waarvan de bewoner, de heer G. T. Reeser, met zijne familie op reis is en in Duitschland vertoeft, inbraak is ge pleegd. Dat moet zijn geschied na den 22en Augustus, want van dien datum is een courant in het huis achtergelaten door de inbrekers, die, te oordeelen naar de beslapen bedden, een of meer nachten in de villa hebben doorgebracht. Den toegang tot het huis hebben zij zich weten te verschaffen door het rooster van een kelderraam weg te nemen en de afsluiting van dat raam te forceeren. In de verschillende kamers is door de misdadigers op schandelijke wijze huisgehouden. Een schrijfbureau en verschillende kasten waren stukge broken en beschadigdook verscheidene deuren in het huis, en uit de porselein kast waren fraaie stukken porselein en kristal verbrijzeld en het zilver, waar mede ze gemonteerd waren, er afge broken. Ook tafelzilver is gestolen. Hetgeen overigens wordt vermist, zal eerst zijn na te gaan, wanneer de familie uit het buitenland zal zijn terug gekeerd. De heer Reeser was tegen diefstal en inbraak verzekerd. (A7, v. d. D.) Ontdekking van eene bende kanaal- I schuimers. Sedert langen tijd waren schippers op het Kempenkanaal en op de Zuid-Willemsvaart tot de ontdekking gekomen van talrijke diefstallen uit het ruim hunner schepen. Een zeer nauw keurige bewaking heeft zoo al niet de geheele bende, dan toch eenige leden en de bewijzen van hun bestaan doen ontdekken. Men bevond zich inderdaad, tegenover een sterk georganiseerde bende schuimers. De gestolen buit bedroeg honderdtallen zakken, voor namelijk graan, mais, meel enz. Deze diefstallen hebben plaats gehad bij het laden of ontladen der schepen. De helers zijn ontdekt te Venlo, waar men heeft gevonden groote stapels granen en een groot aantal ledige zak ken, welke den naam der bestolen filma's droegen. Er is bewezen, dat in de omstreken van Maastricht geheele ladingen werden ontvreemd. Dank zij deze ontdekkingen en de gevangenneming van verschei dene medeplichtigen zal de justitie zonder twijfel de namen der geheele bende, die zoowel in Holland als in België leden telt, kennen. Limb. Koer.' Men meldt uit Haarlem. Zondagmiddag heeft in den Aerden- hout een treffend ongeluk plaats gehad. Een heer uit Zaandam reed met twee zoons per fiets naar Zandvoort. Een auto reed hem achterop, heeft den eenen jongen gedood en verbrijzelde van den ander een arm. De auto was uit Utrecht. Het nummer is bekend. Nader meldt men nog dat het ongeluk gebeurde bij Bendveld, waar de 17 jarige J. R. uit Zaandam die zijn fiets zat te repareeren aan den kant van den weg, voor de oogen van vader en broeder werd overreden en op slag gedood. Eenige minuten later had er een tweede ongeval plaats, vlak voor de woning van den heer Ten Houten de Lange. Daar werd een 40-jarig wielrijder, die naar Haarlem ging, door een achterop komende auto gegrepen, en overreden, zoodat hem het bloed uit mond, ooren en oogen kwam. Het publiek wilde de autorijders te lijf en was daarvan slechts met veel moeite terug te houden. Het dwong den eigenaar, die alleen genegen was van Zandvoort een dokter te halen, den overredene in zijn auto naar het Diaconessenhuis te Haarlem te brengen. Bij Halfweg is een jongmensch bij toeval den dood ontkomen, doch zijn rijwiel werd door een voorbijrennende auto totaal vernield. N. R. Ct. Zaterdag kwam op den weg van Oostkapelle naar Domburg een motor fietsrijder een met veldvruchten geladen wagen tegen. Ziende dat de paarden schrikten, sprong de wielrijder van zijn fietshij viel en zijn machine kwam onder de paarden. Nog meer verschrikt sprongen de paarden in de sloot, doch de wagen bleef achter een boom vastzitten. De wielrijder kreeg een wonde aan 't hoofd en zijne machine werd erg gehavend. Het tuig der paarden was stuk en een der dieren bezeerde zich nog al. De voerman kwam met den schrik vrij. Er wordt in den laatsten tijd een strijd gevoerd tot vervanging van lood wit door zinkwit. Een scheikundige aan een loodwit- fabriek, de heer Ovide Potié, had on langs beweerd, dat zinkwit minstens even gevaarlijk was als loodwit. Dit argument is daarop zeer aardig weer legd door een arbeider, Craissac. Met geleerdheid kon hij natuurlijk niet tegen den scheikundige op. Hij wist dezen echter op andere wijze afdoende te weerleggen. Nadat hij op een ver gadering, waarop ook de heer Potié tegenwoordig was, twee uren voor het zinkwit en tegen het loodwit gesproken had, haalde hij een boterham te voor schijn, die hij met zinkwit bestrooide en vervolgens smakelijk opat. Daarna nam hij een andere boterham, welke hij met loodwit bestrooide en bood die den scheikundige te eten aan, welke dat beleefd maar beslist weigerde. De talrijke vergadering lachte toen den scheikundige hartelijk uit. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 30. Hendrik Scheele, 24 j., jm. en Jo hanna van de Veke. 31 j., jd. Gerard Adriaan van Driel, 25 j., jm. en Pieter- nella Adriana van Es, 20 j., jd. Geboorten. 20. Dina, d. van Adriaan Smallegange en Suzanna Scheele. 21. Marinus Jacobus, z. van Gilles Cornelis van Overdulve en Martha van Es. 25. Salomon, z. van Levinus Abraham de Mul en Maatje Joanna Dieleman. 26. Jacobus Christiaan, z. van Cornelis Jacobus Dieleman en Pieternella van der Gouwe. Overlijden. 21. Willem van der Hage, 69 j., weduwn. van Cornelia Catharina Dees. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 29. Emilianus de Maet, 43 j., jm. en Maria Coleta Coone, 33 j., jd. Overlijden. 17. René Bernardus Cop- pieters, 3 w., z. van Aloysius en Emma de Craene. De warmte. Het kan, volgens de oude spreuk, eenigen troost geven, dat de buitenge wone hitte, die wij dezer dagen te ver duren hebben, op tal van andere plaat sen in Europa vooral niet minder is. Eenige voorbeelden. Te Londen wees de thermometer Zaterdag 91° F. aan. Slechts op éen Septemberdag in de laatste 35 jaar was het even warm ge weest. Te Berlijn Zaterdag 86°, 89° te Parijs en te Biarritz 3 dagen achtereen 95° als schaduw-temperatuur. De Daily Mail raamt het aantal men- schen, die wegens zonnesteek of flauwte in de hospitalen opgenomen werden, Zaterdag en Zondag te Londen alleen op 1580. Een tuiniersknecht te Brussel was dezer dagen uit de gevangenis gekomen waar hij drie jaar had doorgebracht wegens verwonding met een scheermes van een meisje met wie hij betrekkingen had gehad, doch die toen niet meer van hem wilde weten. Hij wilde nu de betrekkingen weer aanknoopen maar zij weigerde. Vrijdag kwam hij aan het huis waar zij diende en belde en zij deed zelf open. Niet zoodra had zij hem gezien of zij vluchtte naar de keuken, terwijl zij luid om hulp riep. Hij volgde haar en, daar zijn dreigend voorkomen haar het ergste deed vreezen, viel zij op de knieën om hem genade te vragen. De man bracht nu een revolver te voorschijn en met de grootste koel bloedigheid loste hij zes schoten, die de arme dienstmeid alle in het hoofd troffen. De meesteres van het meisje riep van het balcon om hulp. Twee werk lieden van den reinigheidsdienst snelden toe en hielden den moordenaar aan, om hem aan het gerecht over te leveren. Het meisje is zoo erg getroffen dat de geneesheeren het overbrengen naar het gasthuis verboden. Van 16 tot en met 31 Augustus. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 16. Jacobus van Wijck, 34 j., jm. en Elisa beth van Dixhoorn, 32 j., jd. Geboorten, 17. Jacobus Franyois, z. van Jozias van de Wege en Neeltje Dieleman. 25. Adriaan Levinus, z. van Jan Herrebout en AntjeVerberkmoes.29. Jaspert, z. van Cornelis Jacobus Vinke en Elisabeth Verplanke. Petrus Jacobus, z. van Jacobus Bernardus de Danschut- ter en Francisca Seegers. Overlijden. 19. Suzanna Debora, 2 w. d. van Pieter Jacobus de Pooter en Sara de Groote. 23. Maarten van Dix hoorn, 36 j., z. van Dirk van Dixhoorn en van wijlen Janna van Tatenhove. Graauw. Huwelijks-aangiften 3. Petrus Theodorus Borm, 32 j., jm. en Maria Rosalia Maerman, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Honnoré Bauwens, 40 j., jm. en Rosalia de Wilde, 30 j., jd. 21. Petrus Theodorus Borm, 32 j., jm. en Maria Rosalia Maerman, 26 j., jd. Geboorten. 2. Bertha Rosalia, d. van Josephus Maas en Paulina Heijdens. 4. Anna Maria, d. van Aloysius Wage- naer en Rosalia van de Velde. 9. An gela Cornelia, d. van Ludovicus Fran- ciscus Daalman en Anna Maria de Bilde. 13. Maria Anna, d. van Charles Ludo vicus Daalman en Rosalia Hofman. 22. Maria Louisa, d. van Judocus Claeijs en Philomina de Koster. 25. Edmundus, z. van Francies Bernaerd en Louisa Maas. 28. Philomina Johanna, d. van Petrus Franciscus van den Berghe en Johanna Maas. Overlijden. 12. Petrus Alphons Stal- laert, 46 j., echtg. van Maria Anna van Esbroeck. 24. Cornelis de Feber, 71 j., weduwn. van Apolonia Veras. 26.Martha Catharina Boone, 4 w., d. van Ludovicus Theodorus en Mathilde Daalman. 30. Ludovicus Leonardus van de Vijver, 14 m., z. van Josephus en Apolonia van Walle. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 16. Dominicus de Caluwe, 45 j., jm. en Maria Hortense Misman, 38 j., weduwe van Harmen Reuning. 22. Franciscus de Guchtenaire, 36 j.,jm. en Apolonia Piron, 28 j., jd. 24. Petrus Onghenae, 28 j., jm. en Maria Leonia Ceelaert, 22 j., jd. Geboorten. 24. Martha Helena Odilia, d. van Bruno Bernardus Baert en Theresia Hamerlinck. 27. Camillus, z. van Aloysius Dominicus de Vos en Maria Ludovica Janssens. 29. Petrus Joannes, z. van Alexandrina Boogaert. 30. Joseph Alois, z. van Augustus Augustinus Drubbel en Maria Leonie van Hecke. Overlijden. 30. Een als levenloos aan gegeven kind van het mannelijk ge slacht van Petrus Gysel en Leonie Maria de Caluwe. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. AXEL, 1 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als Tarwe f 8,a 8,25 Rogge 7, a f 7,25 Wintergerst f 8,— a J 8,50 Zomergerst 0,a 0.Haver f 6,k f 7,Erwten 11,k f 11,20 Paarden boonen f 0,k f 0, Duivenboonen f 0,a f 0,Witte- boonen f 0,— 0,Bruineboouen f a f 0,Boekweit f 0,a 0,Lijnzaad 0,k /O,Aard appels f 2,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters HULST, 3 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,50 Rogge f 7,25, Win tergerst f 8,25, Zomergerst 0,Haver 9}t Erwten 10,75, Paarden boonen 0,Duivenboonen f 9,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 0, Boekweit 0,Lijnzaad /"O,—, Aard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo ƒ1,40 Eieren per 26 stuks 1, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 31 stuks hoornvee, 37 varkens, 6 paarden, 0 schaap, verkocht: 14 stuks hoornvee, 17 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Aan allen, die mij op 31 w Augustus bewijzen van be langstelling betoonden mijn liarteliJken dank. A. OLIJSLAGER. Axel, 4 September 1906. Tengevolge van dringende betalingen met één Octo ber a. s., wordt voldoening van de verschenen termijnen HOOFDELIJKEX OMSLAG 1906 verzocht. Axel, 4 September 1906. De Gemeente- Ontvanger VAN DISHOECK. i Deondergeteekende wenscht aan te besteden om te vervoeren naar het station te AXEL. ADRIAAN DE KOEIJER, Zaamslag. EN aan zeer eoncurreerende prijzen,

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3