Gemengd Nieuws. Meiregens reeds vele bloesems vernield hadden, zijn de Grieken niet erg ge lukkig 'dit'jaar. Hetzelfde weer hield nog aan tot den 10/23 Augustus, 25 Augustus was de lucht weer klaar. Dit jaar maakt een groot verschil bij het vorige. Toen waren 8/21 Augustus reeds te Patras 3' millioen Oka klaar voor uitvoerte Kampos 4 millioen te Corinthe 4 millioen, terwijl er nu pas 500,000 Oka klaar liggen en men in het logement „Het Gulden Vlies" bij I over mej. de wed. Rolff alhier en ten ver- thans uit zoeke v,,n de erven van den heer Corn. kunnen worden, toch is zij daarin met Balkenende, in leven landbouwer alhier, uitdrukkelijk geformuleerd. Dit is wen- verkocht Eene hofstede en aanhoorigheden, bouwland, weiland, boomgaard en water, gelegen in den .Noordpolder, samen, groot 20 hectaren, 51 aren en 60 cen tiaren. Kooper werd de heer Pieter van niet voor 15/28' Augustus"dezclfde hoe- Fraaijenhove alhier, voor f1020 per 44 aretl 56 centiaren (gemet) of totaal veelheden zal kunnen verladen. Kleine verzendingen hadden wel plaatsde eerste pluk in kistjes. In de pakhuizen is nog zoo goed als geen nieuwe oogst, die alzoo ook te Amsterdam en Londen dit jaar veertien dagen later zal aan komen. AXEL, 4 September 1906. De „Middelburgsche Courant" ont ving de volgende mededeeling bestemd voor overname door alle Zeeuwsche bladen Nadat ik ter gelegenheid van de herdenking van den geboortedag van H. M. de Koningin aan het geëerbiedigd Hoofd van Staat, mede namens Hare trouwe Zeeuwsche onderdanen, een telegram van gelukwensching had aan geboden, heeft het H. M. behaagd daar voor Hoogstderzelver dank te betuigen en mij te verzoeken daarvan de tolk te willen zijn bij de Zeeuwsché bevolking. Middelburg, 1 September 1906. De Commissaris der Koningin inZeeland. DIJCKMEESTER. Hedenmorgen had alhier ten raad- huize de aanbesteding plaats van het leveren en plaatsen van een ijzeren hek aan de algemeene begraafplaats. Ingeschreven werd door de Wed. Jac. Brakman voor i' 381,50, C. J. Schieman voor 371,50 en J. K. Vink voor 359, allen te Axel. De levering werd niet gegund. Naar we vernemen heeft de heer R. van de Kamp, predikant aan de Geref. Kerk B alhier, een beroep ontvangen naar die gemeente te Bol nes (Z.-H.). Tot hoofd der bijzondere school te Spui (gemeente Axelj is benóemd de heer J. Spiering, onderwijzer aan een dergelijke school te Almelo. Door den heer J. A. Dregmans, candidaat-uotaris, plaatsvervanger van den notaris P. Dregmans, werd heden •hooi van jerste in eeoe zwaarmoedigheid, die het haar onmogelijk maakte meer deel aan het gesprek te nemen. Arme, arme Hugo, dacht zij, hoe wordt gij bedrogen, en moet ik de hand daartoe leenen Men was geruitnen tijd blijven zitten, en de meeste bezoekers keerden reeds huiswaarts. Mevrouw Valmer wilde niet vertrekken, want zij zou ongaarne met Rentinck gaan, maar daar deze datjuist wel wenschte, bleef men met het grootste geduld zitten. Eindelijk werd het toch ook weer dwaas daar langer te toeven, en mevrouw Valmer zei»nu wij willen afscheid van de familje nemen, Eduard geef mij uw arm.« ,0, wij zullen samen gaan, als u het ons permiteerL sprak Rentinck, terwijl hij driftiger opstond dan wel in zijn toestand wenschelijk was. Mevrouw Valmei moest nu wel, en juist omdat ze had begrepen, dat ze zich van dien lastigen verminkte niet best ontslaan kon, en toch voor geen geld door hem thans zou worden gecbapron- neerd, had ze zoo dadelijk Eduard's arm verzocht, 't Is waar, ze had nu wel een weinig hare arme nicht vergeten, want wat werd er het gevolg van Dat Edu ard met zijne mama en Agnes vooruit liepen en Rentinck met Alida de achter hoede formeerden. Nu had de man wel is waar de dwaasheid niet zóó ver ge dreven, met haar den arm aan te bieden maar, was hij, sedert zijn ongeval, eeu voor f46.962,11. Tot directeur der Ambacht te Hulst is op eene jaarwede f 2000 benoemd de heer Burgen leeraar aan de ambachtsschool te Nij megen. Dat reigers behalve aan visch ook nog schade kunnen toebrengen aan jong gevogelte, bleek de vorige week. toen onder Boschkapelle een landbouwer de krop van een reiger opensneed om te onderzoeken, wat er wel in zat. Tot verbazing zag men een jong eendje te voorschijn komen, dat de langpoot onverdeeld had ingeslikt. Prov. Blad no. 104 bevat een besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij, op verzoek van Camille de Beule, stroohandelaar te KeinsekeBel gië), tot wedèropzeggens ontheffing is verleend van het verbod in 1 van art. 87 van het reglement op de wegen en voetpaden voor wat betreft de wegen in de gemeenten Boschkapelle, Hengst dijk, Ossenisse, Stoppeldijk en Zaamslag, zoodat die wegen mogen worden be- rcilen met twee aan elkander gekop pelde voertuigen, mits alsdan de onderstellen stevig aan elkander ver bonden zijn. Men schrijft uit Middelburg aan de A7. R. Cl Gedeputeerde Staten hebben aan de besturen der polders of waterschappen een afdruk gezonden van een voorstel aan de Staten betreffende wijziging van het Algemeen Reglement voor de polders of waterschappen, met uitnoodiging om voor 17 dezer eventueele bezwaren daartegen aan de Staten in te dienen. Gedeputeerden achtenhetwenschelijk over te gaan tot de aanvulling van het Algemeen Reglement voor de polders en waterschappen met een bepaling, dat de onderhoudsplichtigen kunnen verplicht worden tot verhooging en verzwaring van buiten- en binnendijken en tot den aanleg van nieuwe werken ongelukkig wandelaar geworden, heden, dat hij, uitgelokt door het prachtige weder, veel te veel van zijne ongelukkige beenen had gevergd, kon hij bijna in het geheel niet voort, zoodat al zeer spoedig et drietal door een stroom van mensciieu van die beiden gescheiden was. Dat op een praclitigen Zondagnamiddag in het Haagsche bosch de afstand daarom nog niet groot behoeft te zijn, zal een ieder toestemmen. Arme Alida! Wat werd-zij aangegaapt door het Haagsch publiek Wat werd-zij sarcastisch-eer biedig gegroet door die jongelieden, die op mevrouw Valmer's bal met haar hadden gedanst? Het werd bijna on dragelijk En Rentinck Gaf hij werkelijk, door ongepaste vrijmoedigheid, reden tot der gelijke spotternijen Ach, de man was op dit oogenblik alles behalve verliefd, hij was lijdende, zoodanig zelfs dat hij bij eiken tred trager werd, dat de droppelen zweets hem op het voorhoofd stonden, dat daardoor eerst zijn moeielijke gang, waarvan helaas iedereen den oor sprong kende en die dus geen medelijden maar slechts bespotting uitlokte, te meer in het oog viel, totdat hij eindelijk moest blijven staau, omdat hij niet meer voort kon. »Vergeving een oogenblik juf frouw Ik kan niet meer.« Verlegen keek Alida rond of zij ook iemand zag om haar te helpen. Acl schelijk, om allen twijfel te voorkomen, daar de uitdrukking „onderhoud" in hare natuurlijke beteekenis geene dijks- verhooging of verzwaring omvat. In het Reglement werd tot dusver alleen de onderhoudsplicht opgelegd, doch niet omschreven, waarin dit onder houd bestond. Hieraan wordt tegemoet gekomen door de bepaling „De wer ken, bestemd tot waterkeering, zee wering of oeververdediging, daaronder begrepen waterkeerende dijken, worden behoorlijk en overeenkomstig de be stemming beheerd en onderhouden door hen, die daartoe verplicht zijn. Indien dit door Gedeputeerde Staten noodzake lijk wordt geacht, worden die werken uitgebreid of nieuwe aangelegd door hen, die tot beheer en onderhoud ver plicht zijn, op de wijze door Gedepu teerde Staten te bepalen." Als nieuwe artt. worden in het ont- werp-besluit nog genoemd De binnen dijken worden behoorlijk en overeen komstig de bestemming beheerd en onderhouden door hen, die daartoe ver plicht zijn. Indien het door Ged. Staten noodzakelijk wordt geacht, worden de binnendijken verhoogd en verzwraard en de daarin gelegen kunstwerken waterkeerend gemaakt door hen, die tot beheer en onderhoud verplicht zijn, op de wijze door Gedeputeerde Staten te bepalen"; en: „Voor zoover de ver plichting tot het beheeren en onder houden der binnendijken niet is ge regeld door de wet, eene verordening of een maatregel van het bevoegd gezag, rust zij op de polders of waterschappen, waartoe de binnendijken feitelijk be- hooren. Ingeval er twijfel of geschil ontstaat over de verplichting tot het beheeren en onderhouden van een binnendijk, wordt de zaak door Gede puteerde Staten onderzocht en beslist." te gaan. Die verplichting moge muziekuitvoeringen plaats en gaf Don artt. 15 en 17 afgeleid Bosco een goochel voorstelling. Vrijdagavond was er concert en vuurwerk op het feestterrein en een feestvoorstelling in Tivoli. Wegens den grooten toevloed van telegrammen met gelukwenschen uit het binnen- en buitenland, was het personeel op het post- en telegraaf kantoor op Het Loo met eenige ambte naren versterkt. Als verjaargeschenk heeft de Prins aan de Koningin een motorboot gegeven voor tien personen, geleverd door den heer Klaas Baving te Zwolle. Vrijdagochtend heeft in tegenwoordig heid der Koningin-Moeder, den Prins en het geheele personeel een gods- I dienstoefening plaats gehad, waarbij de Koningin in het gebed voorging en uit den Bijbel las. Sedert eenigen tijd I worden deze huiselijke godsdienstoefe- j ningen iederen morgen gehouden. Het legaat. Voor we de geschie denis gaan verhalen, moeten we eenigen tijd terug, toen de zaken nog héél anders stonden. Nog héél anders, dat verzeker ik u. Toen was de 23-jarige schoone Jansje nog verloofd met den 23-jarigen jongen Piet. Doch toen ze geen „idee" meer in den „persoon" had, toen gaf ze 't m op 'n zoelen zomeravond te verstaan, dat-ie óp kon marcheeren. Piet was over het verloop der historie ganschelijk ontevreden. En toen Jansje in Morpheus' armen lag, toen kletterden de ruiten van haar woning, want Piet had daar z'n vuisten tegen gebeukt. Au", riep Piet. Tinkederink-kinkink", rinkelden de ruiten. j Piet had z'n hand ernstig gewond. De tante van Jansje, Gonda, tante Gonda, ontfermde zich over Piet, beter gezegd over de hand van Piet. Tante Gonda, twee-en-veertig jaren oud, streek zachtkens over z'n wonden, over z'n lichaamswonden, en Piet zag haar aan, en ziet! ook z'n hartewonden waren genezen. Nu had Piet 'n betrekking aange nomen naar Indië. En hij zag tante Gonda aan, en z'n besluit stond vast. En al wezen z'n vrienden hem op de vele bezwaren, die 'n toekomstig huwe lijk in den weg zouden staan, en al merkten ze op, dat de 42-jarige tante Gonda met haar drie kinderen voor hem geen passende partij was, Piet beminde en kuste tante Gonda. „Wil je op me wachte, schet", vroeg hij. „Ja", zei tante Gonda, die o charme! weinig meer te wachten had, „als je me 'n legaat geeft". ,'n Legaat?" vroeg Piet, die volgens de boeken eener levensverzekering maatschappij langer te leven had dan z'n beminde, Gonda, tante Gonda. „Ja", zei tante Gonda. „Als je me iedere week wet stuurt." Dit vond Piet weinig-bezwaarlijk en hij beloofde haar 'n legaat van acht gulden per week. Zoo vertrok hij, onder de tranen van tante Gonda en 'n blauwen hemel. Geregeld ontving tante Gonda haar legaat, en zij behoefde geen zorgen te koesteren, want de postwissel kwam geregeld mét de groeten van Pieten zij wachtte Voor eenige dagen is 't gebeurd. Toen kreeg ze 'n brief van Piet, als volgt luidend „Beste Gonda. 'k Eb van je afgezien, 't Legaat houd hiermee op. Piet." j En thans is tante Gonda vol van de ontrouw der mannen. En terwijl ze ons haar historie vertelde, baadde ze in tranen, en beloofde plechtig nóóit meer op 'n man te wachten. Wat waarschijnlijk ook niet noodig zal zijn. (Tel.) Een inzender vestigt er de aandacht op dat in een stukje over het stofvrij maken van wegen, chloorcalcium ver- Koninginnedag. Uit een aantal plaatsen komen nog berichten omtrent feestelijke viering van den Koninginnedag. We kunnen die niet alle overnemen. Alleen voor het bericht omtrent de feestviering te Apeldoorn maken we een uitzondering Ongeveer om half elf bracht de muziekvereeniging De Harmonie een aubade ten Paleize, waartoe het orkest op het bassecour werd toegelaten Duizenden menschen woonden den feestelijken morgengroet bij. De Ko ninginnen met den Prins hoorden op het bordes de muziek aan. Eerst werd een koraal uitgevoerd, Psalm 134 „Dat s Heeren zegen op u daal". Dan volgde Wilhelmus van Nassaue en een fe marsch. Daarna defileerden de optocht der 3400 schoolkinderen en twee muziekkorpsen voor het Paleis. De Koningin was in het wit gekleed, de Koningin-Moeder in donkerblauw toilet de Prins droeg burgerkleeding. Het duurde een kwartier voordat de stoet voorbijgetrokken was. De optocht begaf zich vervolgens naar het feest terrein op Het Lio, waar draaimolens' en kramen waren opgericht en de kinderen aan allerlei spelen konden deelnemen. In het middaguur hadden onverschilligen of lachers overal om haar. Zoo kon zij toch niet blijven staan, en om Rentinck aan zich zelveu over te laten, ware wreedheid. Kort moest zij een besluit nemen, en een rilling kwam haar over de leden toen zij hem voorstelde om op haar arm te steunen En zóó strompelde Rentinck, met de eene hand op Agnes arm, met de andere leunende op zijn stok. door het boscl Wat hadden die Haagsche wandelaars een plezierHoe leed de arme Alida Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2