:alk Dotter J. I DE DiliIJDE, Eugeos-Petroleomgloeilicht. GOEDEREN: Draïneerbuizen, üitslaitelijk raadplegingen Yoor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Eugeos-Brander. c. p. GAST, Axel. Openbare Verkooping. op Dinsdag 21 Augustus 1906, op Dinsdag 28 Augustas 1906, den Maandag en Donderdag van 8 tot HV2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. No. 109 Statiestraat, No. 109. St iSTikolaas ("Waas) België. li,fclUIÜBEUUTKN i'ri AXHL Xiondag 19 Augustus 1906. Ned. Herv. Kerk. Voorn. 9 ure Ds. J, B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. E. H. Broekstra. Ds. E. H. Broekstra. Kerk B. Ds. R. v. d. Kamp. Ds. R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorin. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 nre Leeskerk. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Onweer. Bij het onweer van Maandagnacht werd het café Amicitia," van den heer J. L. Blanc te Nieuw- Helvoet, door den bliksem getroffen. Spoedig stond alles in volle vlam en, hoewel vier spuiten, waaronder drie der marine, dienst deden, viel niets meer te redden. Alles was verzekerd. Bij het hevige onweer, dat Maandagavond boven Ooltgensplaat woedde, werd de droogschuur, waarin verschillende zaden geweeld worden, toebehoorende aan de wed. Ras, door den bliksem getroffen en brandde tot den grond af. De regen, die zich uit de bui ontlastte, maakte meteen een einde aan den drinkwatersnood. Bij Nieuwe Schans i3 Dinsdag de bliksem geslagen in de behuizing, waar van eigenaar en bewoner de heer J. IJzer, diens echtgenoote en een dienst meisje. Het hemelvuur sloeg van boven achter in de behuizing, waarin het voor eenigen tijd gewonnen hooi was borgen en veroorzaakte brand. Zeer spoedig werd hulp verstrekt, wat ook wel noodig was, daar IJzer, die eerst onlangs van een ziekte herstelde, en zijn vrouw beiden ruim 80 jaren, zijn. De oude vrouw, die zeer zwak op den gang is, moest uit de behuizing worden gedragen. Men heeft echter nog vrij wat van den inboedel kunnen redden. Te ongeveer 7 uur lag alles aan den grond. Brandweer die van Bunde moest komen, alsook de Duitsche politie, waren afwezig. Toen dus de redders niet meer noodig waren, werd het een echte roofboel. De tuinvruchten werden vertreden, om de vruchten van de hoornen te plukken, die in vrij groot aantal om het huis staan. Alles was tegen brandschade verzekerd. Woensdag sloeg tijdens een zwaar onweer te Racsfeld, bij Borken (Duitsch- land), de bliksem in een woning waar juist een zestigtal gasten vereenigd waren, ter viering van een 50-jarige bruiloft. Enkelen van hen bekwamen lichtere of zwaardere wonden. In alle haast moesten de aanzittenden zich redden, den feestdisch in den steek latend. In een oogenblik was het ge- heele huis afgebrand. Te Winschoten werd een 56-jarigen weduwnaar, die met een 19-jarig meisje in ondertrouw was opgenomen, een serenade met ketelmuziek gebracht. Door den vader van een vrouw, die ook rechten op den weduwnaar meende te hebben, werden de ruiten van de woning ingeslagen en den landbouwer met een mes de kleeren van het lichaam gehaald. De politie maakte een eind aan het kabaal. Dinsdagmiddag brandde te Reek, gem. Bergh, de korenmolen van den heer R., tengevolge van het inslaan van den bliksem, geheel af. Te Gaanderen, gem. Ambt-Doetin- chem, werd een schnur, staande bij de kapitale boerderij Elshof, eveneens door den bliksem getroffen, een prooi der vlammen. - Een wonderlijke redding hebben een paar Fransche luchtreizigers in het Kanaal gehad. De kapitein van de sleepboot Champion uit Calais, met een Noorsch schip met ijs achter zich, zag op ongeveer twintig mijl uit de Fransche kust een ballon drijven in de richting l de Noordzee. Hij liet het schip schieten en zette den luchtbol na, ziende in welk gevaar de inzittenden verkeer den. Van uit den ballon zag men de sleepboot, daalde en wierp een anker uit, dat men aan boord wist te grijpen. Daarna had met de uiterste omzichtig heid de verdere daling en het aan boord hijschen plaats, omdat één vonk uit den schoorsteen de vreeselijkste gevol gen had kunnen hebben. Alles liep echter goed afde sleepboot pikte den Noor weer op en allen kwamen behou den te Calais aan. Door den drank. Door de politie te Dinxperloo werd gisternacht in ver zekerde bewaring gebracht een Prui sisch grensbeambte, die in zijn dronken schap verschillende ingezetenen in hun nachtrust stoorde. Wegens dronken schap en huisvredebreuk werd tegen hem geverbaliseerd. De vorige week zat hij ook wegens dronkenschap in arrest. Te Verviers, in België, heeft een hagelbui gewoed zoo hevig als zelden wordt gehoord. Om een uur of half twee werd het plotseling zeer donker en weldra kwam de bui los. Er vielen hagelsteenen van twee kilogram. Het klinkt haast ongelooflijk. Van de gevels aan den windkant bleef geen glasruit heel. Door de straten stroomde een pap van ijs en water, waarin modder en planten en bloemen werden mee- In scholen en groote gebouwen werd de arbeid gestaakt. Alle man ging, toen de bui afgeloopen was, aan het werk om de scherven glas op te ruimen. Het veldgewas in de bnurt heeft ver schrikkelijk geleden. Het is een ware ramp voor de streek. Tot, nog toe werkt men nog altijd vruchteloos om de 3 bedolven werk lieden uit den put te Ukkel (bij Brussel) te bevrijden. De officieren en ingenieurs overtuigen zich beurtelings, door neer te dalen en signalen te laten hooren, dat de on- gelukkigen nog leven en de antwoorden zijn nog altijd duidelijk. Regenvlagen bemoeilijken het werk. Nieuwe stelsels van luchttoevoer zijn toegepast en twee mijnwerkers zijn ont boden om te helpen. Donderdagmiddag meldde een kapi tein het volgende Wij zijn nogmaals verkeerd toege komen de werken, uitgevoerd om de slachtoffers te vinden onder de tweede vloering van den ingestorten put, be wijzen dat deze insgelijks is ingestort. Het deel tusschen den tweeden vloer is gedeeltelijk gevuld met materialen. Wij zullen al doen wat wij kunnen om de slachtoffers te vinden. Van 1 tot 15 Aug. 1906. Axel. Huwelijks-aangiften. 3. Jaco bus van Wijck, 34 j., jm. en Elisabeth van Dixhoorn, 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Daniël van Doeselaar, 25 j., jm. en Agatha Schavondra Vrielink, 30 j., jd. Krijn Leendert de Kraker (van Zaamslag), 20 j., jm. en Neeltje van Hoeve, 20 j., jd. 9. Frederik de Feijter (van St. Jansteen 1, 24 j., jm. en Janna Dieleman, 22j.,jd. Geboorten. 1. Theodorus Carolus Lodevicus, z. van Alphonsius Adam en Maria Ludovica Baert. 2. Janna Maria, d. van Ferdinandus van Tatenhove en Johanna Balkenende. 3. Edemondus Alphonsus, z. van Aloysius Clementinus Aerssens en Rosalie van de Winckel. 5. Johanna Maria, d. van Jan van de Velde en Adriana Maria Butler. Su sanna, d. van Levinus de Putter en Cornelia de Regt. 6. Christina Rosalia, d. van Petrus de Vrieze en Clementina Roelandt. Overlijden. 1. Maria Ludovica Ver- bruggen, 30 j., d. van Pieter en Anto- netta Hageman, (beiden overl.) 31 Juli. Louisa Maria Sturms, 10 m., d. van Levinus Seraphinus en Maria Philomena Steel. 10. Jacomina de Koeijer, 4 m., d. van Jozias en Elisabeth Wiemes. 14. Maria de Kraker, 70 j., weduwe van Jan Oppe. De ondergeteekende be veelt zich aan tot het leveren EN alsmede tot het aanleggen dier buizen. Axel, J. VAN HOEVE, in bouwmaterialen. Bovengenoemd GLOEILICHT ver krijgt men door het gebruik van den Deze geeft prachtig wit licht, gebruikt weinig petroleum en is zeer gemakkelijk te behandelen. Verkrijgbaar bij J. A. Dregmans, Candidaat-Notaris- plaats ver vanger van den Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen en krachtens ver leend Rechterlijk bevel te koop aan bieden, de volgende KOOP 1. 57 aren 30 centiaren of 1 gemet 86 roeden Bouwland, in den polder en gemeente Clinge, kadaster sectie A nummers 1054 en 1054ter. Deze koop heeft uitweg over koopen 2, 3 en 4 naar de Gravenstraat. KOOP 2. 97 aren 40 centiaren of 2 gemeten 56 roeden Bouwland, gelegen alsvoren, kadaster sectie A nummer 1060. Deze koop heef t het genot van uitweg over koopen 3 en 4 en is belast met uitweg ten behoeve van koop 1 naar de Gravenstraat. KOOP 3. 83 aren 40 centiaren of 1 gemet 262 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectie A nummer 1059. Deze koop is belast met uitweg ten behoeve van koop 1 en heeft het genot van uitweg over koop 4 naar de Gravenstraat. KOOP 4. 41 aren 90 centiaren of 282 roeden Bouwland, alsvoren, ka daster sectie A nummer 2489. Deze koop is belast met uitweg ten behoeve van koopen 1, 2 en 3. Koopen 1 tot en met 4 zijn mondeling in pacht bij P. de Corte tot het rooveu van den oogst in 1907 voor 132,14 per den hoop en per jaar. KOOP 5. 1 hectare 88 aren 60 centi aren of 4 gemeten 70 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectie A nummers 2076 en i638. Deze koop heeft uitweg over no. 1640 van koop 6 en over 1639 van idem. In mondelinge pacht, bij De Bodt en De Rijcke, tot alsboven voor 1 80 per alsvoren. KOOP 6. 4 hectaren 09 aren 30 centi aren of 9 gemeten 56 roeden Bouwland, alsvoren. kadaster sectie A nummers 1640 en 1639- Boomprijs 5&0. Deze koop is belast met uitweg over nummer 1640 ten behoeve van koop 5. Boomprijs op nummer 1640 20. Het perceel nummer 1640, is in mondelinge pacht bij Van Houten tot alsboven voor 23,50 per als voren. KOOP 7. 85 aren 10 centiaren of 1 gemet 273 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectic A num mer 409. KOOP 8. 1 hectare 11 aren 50 centi aren of 2 gemeten 151 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectie A nummer 412. Deze koop heeft uitweg over koopen 5, 6 en 7 en is belast met uitweg ten behoeve der perceelen Clinge, sectie A nummers 413 en 414 langs de bestaande dreef naar de Graven straat. Nummer 1639 van koop 6 en koopen 7 en 8 zijn in mondelinge pacht bij J. F. Smet en Van Hels- land tot 1 October 1906 voor 137,60 per alsvoren. KOOP 9. 8 aren 10 centiaren of 55 roeden Grond, in de gemeente Clinge, kadaster sectie A nummer 2285. In erfpacht bij P. G. van Poele. Jaarlijksche erfpacht f 5. Valdag 1 October. Boomprijs 10. KOOP 10. Él. 97 aren 12 centiaren of 2 gemeten 54 roeden Grond, in den Groot Kieldrechtpolder, ge meente Clinge, kadaster sectie E nummers 1686, 2250 en 2251. In erfpacht tot 1 October 1964 bij Fr. en M. S. Verhelst. Jaarlijk sche erfpacht 41,20. Valdag 1 October. t>. 20 aren 80 centiaren of 140 roeden Grond, nis voren, ka daster sectie E nummer 2249. In erfpacht tot alsboven bij D. G. Verhelst. Jaarlijksche erfpacht 8,80. Valdag 1 October. NOTA. De op de gronden onder koopen 9 en 10 staande gebouwen zijn eigendom der erfpachters. KOOP 11. 2 hectaren 81 aren 20 centi aren of 6 gemeten 92 roeden Bouwland, te Hulst, Clinge- polder, kadaster sectie B nummers 152, 153 en 154 en sectie A num mer 3. De pachtsommen over 1906 door koopers opleggen. Grondlasten van 1 Januari 1907 en polderlasten van 1 November 1906 voor koopers rekening. Betaling der koopsommen 1 Novem ber 1906. Onkosten ad 8 premie van instel VA/o en gelag t/2%> binnen 8 dagen. De verkooping wordt gehouden in het hötel „De Graaubeurs" bewoond door den heer P. DE LOZANNE te Hulst. INSTEL: VERBLIJF: telkens des namiddags 1 nre. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar ook de plans en leggers ter inzage liggen.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3