Binnenland. der garde-fuseliers, bü welken de een of ander de losse patronen moet ver vangen hebben door scherpe met afge sneden kogelpunten. AMERIKA. Over den voortgang van het werk te San Francisco in Juli worden de vol gende cijfers openbaar gemaakter werden 470 vergunningen tot bouwen gegeven voor huizen en gebouwen ter gezamenlijke waarde van 8,400,000 gul den er waren toen al bouwcontracten gesloten voor een som van 3,000,000 guldener deden 6000 firma's in de afgebrande wijken weer zakener waren 25,000 werklieden in de bouw vakken aan den arbeider werden eiken dag 100 karren puin uit de stad weggebracht; de „clearings" van de banken beliepen 385.5 millioen gulden, d.i. 8l/2 pet. meer dan in Juli 1905. Het aantal bedeelden dat in de eerste week na de ramp 223,000 beliep, is tot 17,000 gedaald. Er spelen eiken avond weer zeven schouwburgen voor goed gevulde zalen, en andere zijn in aanbouw. Te Mayfield, Kentucky, is snel recht gedaan aan een neger die een jonge vrouw had aangerand. Vyftig minuten nadat de gezworenen voor wie zijn zaak diende, den eed hadden afgelegd, was hij al een lijk. Een menigte van 10,000 menschen omringde het gerechtsgebouw en stond klaar om hem te lynchen, indien het recht niet zoo snel zijn loop had gehad. Denzellden dag is te Atlanta, in Georgia, een neger die van hetzelfde misdrijf beschuldigd was, gelyncht. Rijksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen blijft in de stijgende lijnJuli 1906 leverde ongeveer f730.000 meer op dan Juli 1905 (f 13.582.000 tegen f 12.843.000, zoodat de avans over de zeven eerste maanden des jaars thans reeds meer dan 39 ton bedraagt. Zelfs is het zeven twaalfde der raming (f88.354.000) reeds met meer dan bijna twee-en-een- halven ton overschreden. Tot het gunstig Juli resultaat droegen haast alle belastingen het hare bij. De directe belastingen klommen van f3.341.000 in Juli 1905 tot f3.729.000 van dien vooruitgang komt ruim f90.000 voor rekening van de grond belasting, by na twee ton voor die van de personeele, ruim f80.000 voor die van de bedrijfs- en iets meer dan f 17.000 voor die van de vermogensbelasting. De invoerrechten stegen van ruim acht tot acht driekwart ton. »Zoo Nu dan schiet er weinig anders over, dan dat ik bij je papa aauloop en hem vertel waar je zit, en dat ik dan met één zorg dat je een anderen mantel gestuurd wordt. Abgesprochen Vertel mij dan waar je vader woont, want ik heb nog nuttiger dingen te bespreken, voor ik heenga." Ja, ze zeide hem het adres, want ze moest wel, maar inwendig kookte zij van ergernis. »En nu,« ging Stade voort, »mijne arme drommels, die daar rustig liggen te slapen, hebben bij den storm alles verloren. We kunnen ze niet aan hun lot overlaten, althans ze moeten de eerste dagen ge holpen worden. Later vinden zij hun eigen weg wel. We zullen dus een collecte houden, en wat er van komt Weiszblut, zal jij aan die vent met zijn grijze baard geven, als je blieft. Die is te vertrouwen, de andere misschien niet. Ik heb geen tijd om te wachten, dat die heeren blieven wakker te worden. Het duurde nu ook niet lang of de beide vrienden namen hartelijk afscheid van het gezelschap en reden naar Peters burg terug. Wordt vervolgd.) De opbrengst der accijnzen vermeer derde van f 4.564.000 tot f 4.597.000 van deze belastinggroep vertoonen enkel de suiker- en de wijnaccijns een achter uitgang, samen ten bedrage van ruim f50.000, maar daartegenover staan be halve de onbeduidende stijging van den zout- en den bier- en azijnaccijns, het accres met f34.000 van den accijns op het gedistilleerd en dat van haast f 40.000 van dien op het geslacht. De indirecte belastingen, die in Juli 1905 f2.423.000 in de schatkist brach ten, leverden thans f2.516.000 op; alleen het successierecht daalde met ruim f 60.000, maar de hypotheekrecht ten klommen met f7000, de zegelrech ten met ruim f 15.000 en de registratie rechten met niet minder dan ruim f130.000. (Vad.) Bagage. Bij resolutie van den Minister van financiën is aanwijzing gedaan van de goederen, die als bagage worden beschouwd. Als bagage wordt in den regel slechts beschouwd al hetgeen de reiziger aan reisbenoodigdheden medeneemt, als koffers, mantel- en reiszakken, hoeden- doozen, kleine kisten en dergelijke groote kisten, tonnen, meubelen en andere voorwerpen, die niet als reis benoodigdheden kunnen beschouwd worden, behoeven niet als bagage in geschreven te worden. Onverminderd het bepaalde in het volgend lid is het verboden goederen, welke niet met spoortreinen mogen vervoerd worden, of waarvan het ver voer voorwaardelijk is toegestaan, ten vervoer per spoorweg als bagage aan te bieden of te laten aanbieden of per spoorweg te vervoeren. Motorrijwielen, welker reservoirs niet meer dan 2 liter benzine bevatten, mogen als bagage ten vervoer worden aangeboden en aangenomen, indien de reservoirs van sterk metaal zijn ver vaardigd en luchtdicht gesloten zijn. AXEL, 17 Augustus 1906. Dinsdag overkwam een viertal heeren naby Bergen op Zoom een ernstig on geval. Het paard, gespannen voor het rijtuig waarin de heeren gezeten waren, schrok voor een reclamebord en sloeg op hol. Het rytuig geraakte met de inzitten den, waaronder zich ook bevond de heer P. Dregmans, notaris alhier, in een diepe sloot. De heeren bekwamen min of meer ernstige verwondingen en werden ver bonden in het militair hospitaal, waarna zij hunne reis per trein huiswaarts voort zetten. Van den heer Dregmans is de rechterhand ontwricht, zoodat hij het gebruik van dit voor hem vooral zoo onmisbare lichaamsdeel, gedurende eenigen tijd zal moeten missen. De toestand van den patiënt is echter zeer bevredigend en we hopen van harte, dat de heer Dregmans weder spoedig in staat zal zijn, de drukke bezigheden aan zijn ambt verbonden, te hervatten. De andere drie heeren, welke in het rijtuig zaten, waren de heeren ds. Wage naar, P. J. de Kruijter en notaris Van Nimwegen allen van Middelburgook hun toestand is bevredigend. De heeren hadden een bezoek gebracht aan het terrein waar het Christelijk krankzin nigengesticht voor Zeeland zal worden opgericht. Wegens het ongeval den heer No taris Dregmans overkomen, is door den voorzitter van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat-notaris- sen voor den tijd van 1 maand tot plaatsvervangend Notaris alhier be noemd, de heer J. A. Dregmans Can didaat-notaris. De Gezondheidscommissiën zijn thans voor de navolgende gemeenten en vereenigingen van gemeenten als volgt samengesteld OostburgMr.. F. J. N. van Dam, Voorzitter, OostburgJhr. H. A. Witte- waal van Stoetwegen, Secretaris, Oost burg P. van Tiel, BreskensA. van Male, SchoondijkeDr. J. Doijer, Aar denburg J. Groen. HulstK. J. A. G. baron Collot d'Es- cury, Voorzitter, Hontenisse J. F. A. M. van Waesberghe, Secretaris, Hulst; F. P. H. Ellerbeck, Hontenisse Mr. F. A. Ebbinge Wubben, HulstDr. J. E. Cal- lenfels, Hulst; R. H. Reuling, Hulst. Ter NeuzenJ. Wisse, Voorzitter, ZaamslagJ. van de Ree, Secretaris, Ter NeuzenD. Buyze, Ter Neuzen H. W. Vollenhoven van Daalen, Sas van GentA. J. Klaassen, Ter Neuzen G. P. Ittmann, Axel. Woensdag was het voor Ter Neu zen de dag der internationale wieier- feesten. De verwachtingen voor dien dag waren voorzeker hoog gespannen en de commissie, die de feesten op touw heeft gezet, had moeite noch kos ten gespaard om deze zoo aantrekke lijk mogelijk te maken. En wij ge- looven niet te veel te zeggen, als wij hier uitspreken, dat zij daarin volkomen is geslaagd. Wanneer de verschillende nummers van het vastgestelde programma flink van stapel loopen, dan mag men zeker met gerustheid spreken van een wel geslaagd feest, zonder aan de waarheid te kort te doen. Dat het weder niet al te gunstig was, daar is niets aan te doenwij vernemen, dat nog een 90- tal deelnemers aan de wedstrijden onderweg was teruggekeerd, afgeschrikt door een hevige regenbui gepaard met onweder. Een deel der ingezetenen had door het uitsteken van vlaggen van hunne ingenomenheid blijk gegeven, honder den menschen bewogen zich door de straten en op de plaatsen der wed strijden, een drietal muziekgezelschap pen, „De Vereenigde Werklieden" van Ter Neuzen, „Concordia" van Axel en „Vlug en Blij" van Assenede, speelden opgewekte marschen, zoodat als 't ware de geheele gemeente een feestelijk aanzien had. De wedstrijden liepen geregeld en vlug afer waren 498 deelnemers. Het groote aantrekkingspunt was wel het marktplein waar een plankier was gelegd waarop door de „Original Star- ley Brothers" en door „Heimei and Willi" des voormiddags en ook na afloop der wedstrijden bewijzen werden ge leverd, dat met de fiets nog wel meer kan uitgevoerd worden, dan zich een voudig van de eene plaats naar de andere te begeven. Wij zagen daar toeren verrichten, die aan het onge loofelij ke grenzen en toch met een vlugheid en accuratesse werden uitge voerd, dat het publiek er van ver baasd was. Eene pantomime wekte de lachspieren op. De verschillende nummers, waaronder zeer vele waar lijk kunststukken waren, werden na tuurlijk druk geapplaudisseerd. Jammer dat een flinke regenbui de voorstelling ontijdig een eind deed nemen, ofschoon men het best doen kon met hetgeen reeds te zien was gegeven. De commissie heeft eer van haar werk gehad en zal voorzeker niet aar zelen om het volgend jaar ook het vierde internationale wielerfeest aan te pakken. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan D. van de Berge te Ter Neuzen op zyn verzoek eervol ontslag verleend als lid-werkgever van den Raad van Beroep (ongevallenverzeke ring) te Middelburg. De heer A. J. Brinkhuis, opzichter bij den Rijkswaterstaat, is met ingang van I Sept. a. s. verplaatst van Ter Neuzen naar Ravenstein. Met ingang van denzelfden datum is de heer M. J. Dootjes als zoodanig overgeplaatst van Ravenstein naar Ter Neuzen. Maandagavond is de bliksem ge slagen in de woning van den kleermaker De Cooker te Westdorpe. Hij kwam door den schoorsteen binnen, en vond, zonder schade aan te richten, weer uitweg. Maandagavond sloeg tijdens hevig onweder de bliksem in de woniij der kinderen De Betue op de klein Markt te Sas van Gent. Door spoedig! hulp werd de brand binnen korten ty'i gebluscht. De schade is niet groot. Men schrijft uit Sas van Gent aai de M. Cf. Het is verbazend, welk een plotseling ommekeer ten goede heeft gebracht di onlangs vermelde maatregel, door onzei burgemeester ten opzichte der Dinsdag sche veemarkt genomen. In den laai sten tijd toch was het een zeldzaamheid als het aantal beesten aan de lijn di 50 overtrof, 't Is zelfs meermalen voor gekomen dat er slechts een 25 a 31 tal aanwezig was, zoodat onze eenmai zoo bloeiende markt ter nauwernoo met de Hulstersche veemarkt kon vei geleken worden. En de oorzaak hiervan was waarlijl niet ver te zoeken. De Gentsche slagen toch, die hier vroeger hun inkoop deden konden niet 's voormiddags uit de zakei thuis weg, en als ze na den middaj kwamen, vonden ze alle vee verkocht Ergo die koopers bleven weg en hen natuurlijk het vee. Als bij tooverslag is zulks thans ver anderd. Dinsdag 11. is dat duidelijk gebleken Met den éénuurtrein kwamen, als vóór twee, drie jaren, wederom een groo aantal vleeschhouwers mede, het ve< stond gereed aan de lyn, nog geen enke dier was verkocht. De aanvoer was groot, ver over d( 100. En toen de touwen om de mark ontspannen werden, heerschte eenfliuki en gezonde kooplust onder de aanwe zigen. 't Laat zich aanzien dat onze marki weder zijn gulden tijdperk van voorheei zal terug krijgen toen niet alleen Gent sche, maar ook Antwerpsche en Brus selsche slagers tot de vaste bezoeker behoorden. Iets wat natuurlijk ook vooi vele neringdoenden niet van belanj ontbloot is. Het is en blijft echter zaak dat mei stipt de hand aan de voorschriftei houde Tucht en orde is op een markt als de onze een eerste vereischte. Dinsdagavond half zeven kwam te Vlissingen op de haven en meerdi direct aan de zuidelijke ponten Kon. Engelsch jacht Victoria and Albet\ begeleid door de kruisers Devonshire Roxburgh, welke op de reede ten ankei kwamen. De heer P. L. de Bruijne, vice-consil van Engeland, ging dadelijk aan boon om koning Edward te verwelkomen e| dineerde aan boord met Z. M. Om ongeveer negen uur verliet dt koning het jacht, begeleid dpor commandant daarvan en den heer De Bruijne en begaf zich naar den gereed staanden extra trein, welke te negei uur naar Marienbad vertrok. Er warei verder geen autoriteiten, aangezien de koning incognito reist, onder den naam van Duke of Lancaster. De terreinen rondom haven en statioi waren, evenals gewoonlijk, wederon door rijks- en gemeentepolitie afgezet Het jacht vertrok Woensdagmorgei te negen uur naar Portsmouth. M. a Na vijf maanden en drie dagei elk getij onder water te zijn geweest is thans ook dat gedeelte van Eersten RatApolder droog gekomen, waarin de huizenrij staat. Op twee plaatsen werden de gaten tegelijkertijd gedicht en wel nabij wachtpost 19 ei nabij de woning van dijkbaas K. Over de verschillende plaatsen ver deeld, zullen een 400-tal menschen aai de dichting hebben deelgenomen. Be halve het aanvoeren van grond werd ook gewerkt met zakken zand, krammat palen, waarin spijkers werden bevestigd kleeden en zoo meer. Het geheel leverde een aardig kijkje. Beide polders zijn dus weer droog. M. Ct.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2