een net kindermeisje GOEDEREN: fi. J, lELI-ian Diihoom, te tel De Machine bij uitnemendheid Centraal Bobbin Ad verten tiën. voor naaisters en kleermakers. A. KOLFER, Burgerlijke Stand. Openbare Verkooping. op Dinsdag 21 Augustus 1906, op Diasdag 28 Augustus 1906, Kristal, Porseleia, Glas, Aardewerk. Wijn-, Bfer-, Te Erica bevond zich een tien jarig knaapje op een molen. Hij kreeg, toen het zich op de borstwering begaf, een slag tegen het hoofd van een der wieken. Hij werd voor dood opgenomen. Een landbouwer te Strijp, die een kar rogge binnenhaalde, legde zijn pijp op de kar. Eenigen tijd later stond de kar in brand en ging met de heele lading verloren. De gemeente-veldwachter van Dreischor, die, zooale gemeld is, zijn vrouw vermoordde, is naar Zierikzee overgebracht. Dit geschiedde per tram. Bij aankomst was een talrijke menigte aan de halte, die, toen demoordenaar, zwaar geboeid, naar de gevangenis werd geleid, hem vergezelde en dreigende kreten uitte. M. (X Kwajongensstreken. Een wagen van den voerman E. van der Meulen te Katlijx (Fr.) stond bij een bosch om met hout beladen te worden. Terwijl de beide zoons van v. d. M., die den wagen zouden bevrachten, naar huis waren om te eten, brachten twee knapen, van 6 en 9 jaar oud, droge bladeren onder den wagen, staken die in brand, met het gevolg, dat de geheele wagen ver brandde. De Vagen was zoo goed als nieuw en had den voerman f 96 gekost. De vorige week is in de gevan genis te Rotterdam een drama afge speeld. De darmenschrapper C. L. v. d. D., werkzaam op het abattoir, was wegens deelneming aan een vechtpartij veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf. De familie v. d. D., zag met bezorgdheid het ondergaan van de straf tegemoet, daar zijn zenuwgestel van dien aard was dat ernstige gevolgen te vreezen waren. Nadat eerst aan H. M. de Koningin een verzoek om gratie was verzonden, waarop afwijzend werd beschikt, meldde een jongere broeder van v. d. D. zich bij het parket aan tot het ondergaan van de straf waartoe zijn broeder ver oordeeld was. Men bracht hem naar de gevangenis, doch op het bureau van den directeur gekomen, werden hem de gebruikelijke vragen gesteld, die hij ten slotte moest onderteekenen. Toen weifelde hij en viel door de mand. De werkelijke veroordeelde werd toen gehaald en Donderdagmorgen te 10 uur in de gevangenis gebracht. Zijn straf tijd zou dus Zondagmorgen 10 uur ver streken zijn, doch den laatsten nacht verkeerde hij in eenontzettendenzenuw toestand. Als een krankzinnige moet hij zich toen hebben aangesteld, totdat hij Zondagmorgen halt vier overleed. Het lijk werd door de tamilie afge haald en vertoonde zulke blauwe en roode plekken op 't hoofd, dat de justitie in het geval werd betrokken en de familie lijkschouwing aanvroeg. Tot nog toe bleef echter de werkelijke doods oorzaak voor de familie een geheim. Men vermoedt echter dat het een zenuw beroerte geweest is, waar toch elke gedachte aan mishandeling in de ge vangenis geheel uitgesloten is. i Een Portugees, die wegens geldgebrek niet over het Hollandsch diep kon per spoor, is dit breede gevaarlijke water Zondag overgezwommen. Zijn kleeren en schoenen had hij op den rug gebonden, terwijl hij zijn pas en andere papieren tusschen de tanden had. Hij zwom van peiler tot peiler en toen hij aan den overkant bezig was zijn kleeren te drogen, werd Dij door de marechaussees ingerekend. Van de grenzen. Een paar boertjes gingen ieder met een paard naar de markt te Brugge om het daar te ver- koopen. De wTet eischt, dat paarden, die België worden binnengebracht, als ze niet aangespannen zijn, gekeurd worden door 'n vétérinaire. Dat kost 21/2 frank. De beestjes, trokken door zonder keuring, de paarden werden aangehouden en verbeurd verklaard. Ze werden publiek verkocht en een der vrienden kocht zijn paard terug en wilde het weder meenemen naar Nederland. Maar om een paard in Nederland in te voeren, moet men een bewijs hebben van den burgemeester van de Belgische gemeente, waar het de laatste drie maanden vertoefd heeft, dat daar geeri besmettelijke ziekte j heerscht en toen de eigenaar-kooper dat bewijs niet toonen kon, werd het paard Diet doorgelaten,'maar voorloopig aangehouden. Het mocht in België niet zijn en in Nederland niet, het stond op de grens en den volgenden morgen was het verdwenen. Vrage waar is nu het paard wbid. v. z:~vi) Dezer dagen is voor een Londen- schen politierechter de lijdensgeschie denis van een Hollandsch meisje verteld. De 26-jarige D. M., die er zeer knap schijnt uit te zien, kwam acht jaar geleden te Londen. Zij was er geheel vreemd en kende geen woord Engelsch. Ze viel in handen van een Duitscher met name Gommersbach, die daar een corsettenwinkel hield. Daar kwam D. M. als winkeljuffrouw. Maar de zaken gingen niet en welhaast leefde Gommersbach uitsluitend van het geld, dat hij het meisje op straat liet ver dienen. Daarmede maakte hij goede zakenhij legde duizenden over. Eenigen tijd geleden namen de ver diensten echter af, omdat D. M. ziek werd. Gommersbach liet toen een meisje uit Keulen overkomen, maar deze werd door D. M. gewaarschuwd en keerde terug. Om zich te wreken mishandelde Gommersbach D. M. zoo erg, tot zij er de politie bijhaalde, en deze nam den Duitscher gevangen. De zaak zal later weer voorkomen. In- tusschen kunnen jonge meisjes, die dikwijls zonder behoorlijke inlichtingen in 't buitenland in betrekking gaan of de reis zelfs op goed geluk doen, uit dit verhaal weer een waarschuwing putten. De bijzonderheden uit Sysran, een Russische stad, die in vlammen is op gegaan, waardoor 30.000 menschen dakloos zijn geworden, zijn tragisch De oorzaak van den brand was een geringe een vrouw was aan 't koken Van ooft; ze ging wat onvoorzichtig met 't vuur om, het huis vloog in brand en vandaar uit plantten de vlammen, door den stormwind aangeblazen, zich met angstwekkende snelheid voort. Binnen een uur leek de gansche stad een vlammenzee. De menschen kropen in hun doodsangst over den grond om zich te redden, maar honderden, door de vlammen omringd, kwamen om. Telkens keerden vaders of moeders in de brandende huizen terug om hun achtergebleven kinderen te redden niemand zag hen terug. Ook de boeken der banken en spaarkassen zijn ver brand, wat natuurlijk voor velen enorme schade beduidt. Er zijn wel 20 men schen plotseling krankzinnig geworden van den angst. Door 'sHeeren lankmoedigheid nog in het leven, hoopt op Woensdag 8 Augustus onze geliefde moeder ANNA ELIZABETH DE ZWARTE, wed. F. Herrebout, haar ÏOsten geboortedag te herdenken. Hem alleen den dank. Uü aller naam J. M. HERREBOUT, Axel. De Familie BALKENENDE betuigt door deze haren har- teiyken dank voor de vele bewijzen van deelneming bij het lijden en sterven van haar vader C. BALKENENDE ontvangen. Namens de Familie, Axel, Aug. 1906. J. BALKENENDE. Gevraagd door Mevrouw BROEKSTRA. in groot en klein model, Ze bezitten groote spoelklos, geruisch- loozen, lichten gang en enorm groot productievermogen. Verkrijgbaar bij Handel in Naaimachines Axel. Van 16 tot en met 31 Juli. Axel. Huwelijks-aangiften. 20. Krijn Leendert de Kraker (van Zaamslag) 20 j., jm. en Neeltje van Hoeve, 20 j. jd. Daniël van Doeselaar 25 j., jm. en Agatha Schavondra Vrielink, 30 j., jd 27. Frederik de Feijter (vanSt. Jansteen) 24 j., jm. en Janna Dieleman, 22 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 19. Adriaan de Feijter, 25 j., jm. en Geertruidr Heijnsdijk, 23 j., jd. Geboorten. 17. Pieter, z. van Joost den Engelsman en Gaiharina Elisabeth Witte. 29. Neeltje Sara, d. van Cornelis Nicolaas Jansen van Rosendaal en Fran cina Maria de Bruijn. 30. Elizabeth d. van Andries Koster en Cornelia Diele man. Suzanna Debora, d. van ^Pieter Jacobus de Pooter en Sara de Groote Overlijden. 18. Cornelis Balkenende, .2 j., weduwn. van Janna Maria den Hamer. 26. Jacobus Francois van de Wege, 19 j., z. van Jozias van de Wege en Neeltje Dieleman. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen en krachtens verleend Rechterlijk bevel te koop aanbieden, de volgende KOOP 1. 57 aren 30 centiaren of 1 gemet 86 roeden Bouwland, in den polder en gemeente Clinge, kadaster sectie A nummers 1054 en 1054ter. Deze koop heeft uitweg over koopen 2, 3 en 4 naar de Gravenstraat. KOOP 2. 97 aren 40 centiaren of 2 gemeten 56 roeden Bouwland, gelegen alsvoreu, kadaster sectie A nummer 1060. Deze koop heeft het genot van uitweg over koopen 3 en 4 en is belast met uitweg ten behoeve van koop 1 naar de Gravenstraat. KOOP 3. 83 aren 40 centiaren of 1 gemet ,262 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectie A nummer 1059. Deze koop is belast met uitweg ten behoeve van koop 1 en heeft het genot van uitweg over koop 4 naar de Gravenstraat. KOOP 4. 41 aren 90 centiaren of 282 roeden Bouwland, alsvoren, ka daster sectie A nummer 2489. Deze koop is belast met uitweg ten behoeve van koopen 1, 2 en 3. Koopen 1 tot en met 4 zijn mondeling in pacht bij Pde Corte tot het rooven van den oogst in 1907 voor 132,14 per den hoop en per jaar. KOOP 5. 1 hectare 88 aren 60 centi aren of 4 gemeten 70 roeden Bouwland, alsvoren. kadaster sectie A nummers 2076 en 1638. Deze koop heeft uitweg over no. 1640 van koop 6 en over 1639 van idem. In mondelinge pacht bij De Bodt en De Rijcke, tot alsboven voor 80 per alsvoren. KOOP 6. 4 Ik ren 09 aren 30 centi aren of 9 gemeten 56 roeden Bouwlan.. alsvoren, kadaster sectie A nummers 1640 en 1639. Boomprijs 550. Deze koop is belast met uitweg over nummer 1640 ten behoeve van koop 5 Boomprijs op nummer 1640 20. Het perceel nummer 1640, is in mondelinge pacht bij Van Houten tot alsboven voor 23,50 per als voren. KOOP 7. 85 aren 10 centiaren of gemet 273 roeden Bouwland alsvoren, kadaster sectie A num mer 409. KOOP 8. 1 hectare 11 aren 50 centi aren of 2 gemeten 151 roeden Bouwland, alsvoren, kadaster sectie A nummer 412. Deze koop heeft uitweg over koopen 5, 6 en 7 en is belast met uitweg ten behoeve der perceelen Clinge, sectie A nummers 413 en 414 langs de bestaande dreef naar de Graven straat. Nummer 1639 van koop 6 en koopen 7 en 8 zijn in mondelinge pacht bij J. F. Smet en Van Hels- eand tót 1 October 1906 voor f137,60 per alsvoren. KOOP 9. 8 aren 10 centiaren of 55 roeden Grond, in de gemeente Clinge, kadaster sectie A nummer 2285. In erfpacht bij P. G. van Poele. Jaarlijksche erfpacht 5. Valdag 1 October. Boomprijs 10. KOOP 10. Sk>. 97 aren 12 centiaren of 2 gemeten 54 roeden Grond, in den Groot Kieldrechtpolder, ge meente Clinge, kadaster sectie E nummers 1686, 2250 en 2251. In erfpacht tot 1 October 1964 bij Fr. en M. S. Verhelst. Jaarlijk sche erfpacht 41,20. Valdag 1 October. 13. 20 aren 80 centiaren of 140 roeden Grond, alsvoren, ka daster sectie E nummer 2249. In erfpacht tot alsboven bij D. G. Verhelst. Jaarlijksche erfpacht 8,80. Valdag 1 October. NOTA. De op de gronden onder koopen 9 en 10 staande gebouwen zijn eigendom der erfpachters. KOOP 11. 2 hectaren 81 aren 20 centi aren of 6 gemeten 92 roeden Bouwland, te Hulst, Clinge- polder, kadaster sectie B nummers 152, 153 en 154 en sectie A num mer 3. De pachtsommen over 1906 door koopers opleggen. Grondlasten van 1 Januari 1907 en polderlasten van 1 November 1906 voor koopers rekening. Betaling der koopsommen 1 Novem ber 1906. Onkosten ad 8 °/0, premie van instel °/o en gelag l/2"binnen 8 dagen. De vebkooping wordt gehouden in het hótel „De Graanbeurs" bewoond door den heer P. DE LOZANNE te Hulst. INSTEL: V E R B L IJ F telkens des namiddags 1 ure. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar ook de plans en leggers ter inzage liggen. ONTVANGEN: Vierkante-, Ovale-, Ronde- en Achtkante SCHALEN. Sigaren in kistjes van 25, 50 en lOOstuks. Winkeliers en 0'ederverkoopers genieten i rabat.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3