Provinciale Staten van Zeeland. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. en arresteerden daar om 3 uur een van de verdachte straatroovers, S. W., die op het politiebureau werd opgesloten. Dat er in Rusland ontzettend veel gedronken wordt, werd maar al te dikwijls getuigd in de berichten van de revolutie onlusten. Maar als men het in cijfers hoort uitdrukken wordt het nog erger. Jaarlijks stikken te Petersburg in den drank gemiddeld 200 menschen 300 sterven er aan delirium. Jaarlijks worden 55000 zwaar-beschonkenen op gebracht. De politie mag de koetsiers tot kosteloos vervoer van beschonkenen pressen. Derhalve kan men er zeker van zijn, dat een zwaar beschonkene ergens in de buurt ligt, wanneer men de koetsiers ziet weg vluchten. In 1901 had Petersburg op 23 inwoners een dronkaard, Berlijn op 315 inwoners. In de Vrijdag gehouden vergaderin gen dezer Staten is o. a. het volgende behandeld. Subsidies Avond- en Ambachtsscholen. Door Ged. Staten wordt voorgesteld om de behandeling van het verzoek van J. C. de Masier e. a te Neuzen, om een subsidie uit de provinciale kas ten behoeve van eene aldaar op te richten ambachtsschool, aan te houden, totdat omtrent een door den gemeenteraad van Neuzen te verleenen subsidie voor bedoelde inrichting eene beslissing zal zijn genomen. Volgens het algemeen verslag dér afdeelingen konden zich alle leden met het voorstel vereenigen. Het wordt zonder hoofdelijke stèm- ming aangenomen. Ged. Staten stellen voor af te wijzen het verzoek van het bestuur der ver- eeniging Vereenigde Handwerkslieden te Neuzen om een subsidie van f 200 voor 1907 voor een vakcursus in ambachts- rekenen enz. In twee afdeelingen werd geen be zwaar tegen het voorstel van Ged. Staten gemaakt. In een der afdeelingen verklaarde één lid, niet met het voorstel van Ged. te kunnen meegaan, omdat in Ter Neu zen weinig animo voor een ambachts school schijnt te bestaan en het dus nog geruimen tyd kan duren, eer deze daar tot stand komtwaar bovendien het teekenonderwdjs op de gemeente school niet voldoende moet geacht wor den en het bedrag, dat gevraagd wordt, betrekkelijk gering is, wenschte hij het verzoek der Vereeniging, voor één jaar althans, ingewilligd te zimi. Vanwege Ged. Staten 'werd daarop geantwoord, dat de Vereeniging nog niet alleen teekenonderwijs beoogt, maar aan het lidmaatschap der Ver eeniging nog steeds andere doeleinden verbonden zijn, en het niet opgaat om gelden uit de provinciale kas daarvoor, beschikbaar te stellen bovendien kan worden meegedeeld, dat sinds enkele dagen bij het gemeentebestuur van Ter Neuzen het verzoek der Vereeniging De ambachtsschool van Ter Neuzen en om streken om subsidie tot oprichting eener ambachtsschool is ingekomen, zoodat het deze Vereeniging ernst schijnt met de oprichting eener ambachtsschool en het ongewenscht moet worden geacht, om nu nog het verzoek der Vereenigde handwerkslieden van Ter Neuzen in te willigen. Nog twee andere leden verklaarden zich te vereenigen met het denkbeeld van eerstbedoeld lid én verklaarden zich voorstanders van toekenning van het gevraagde subsidie. Al de andere leden dezer afdeeling verklaarden zich voorstanders van het voorstel van Gedeputeerde Staten. Dit verslag geeft Ged. Staten geenaan leiding tot wijziging van hun voorstel. Het wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Voorschot Kleine St.. Albert. Door Ged. Staten wordt voorgesteld aan den polder Kleine St. Mbert of Sas van Gent een renteloos voorschot te verleenen ten bedrage van 62 der kosten, tot een bedrag van ten hoogste 16059, voor de bestrating met keiën van de volgende wegen lo. den Polderweg I (no. 6 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Sas van Gent) 2o. den weg over den dijk van den Grooten of Ouden St. After «polder (no. 4 van dien ligger) van den weg onder lo. bedoeld tot den weg, hierna onder 3o* vermeld 3o. een aan te leggen weg op den oostelijken berm van den dijk van den Grooten of Ouden St. Aftertpolder, van den weg onder 2o. bedoeld, tot den weg, hierna onder 4o. vermeld 4o. een aan te leggen weg in den polder Kleine St. Albert of Sas van Gent van den weg, onder 3o. bedoeld, tot de Zandstraat II 5o. de Zandstraat H (no. 16bis van genoemden ligger) van den weg onder 4o. bedoeld tot de Zandstraat I (no. 16 van genoemden ligger) onder bepaling, dat de voorwaarden, vastgesteld bij besluit van 10 November 1882 no. 15 Provbl. no. 117 van 1882), van toepassing zijn, behoudens, wat punt 1 aangaat, dat de teruggaaf van de voorgeschoteue som telken jare zal plaats hebben met een of meer twin tigste gedeelten en, wat punt 2 betreft, dat de jaarlijksche teruggaaf zal ge schieden vóór 1 December, de eerste maal in het jaar, volgende op dat, waarin het renteloos voorschot is ver strekt en verder onder voorwaarde, dat ten genoegen van Gedeputeerde Staten zekerheid worde gegeven a. dat de onder 3o. en 4o. bedoelde wegen ten dienste van het algemeen zullen zijn bestemd b. dat het onverharde gedeelte van de Vrije straat tusschen de buurt de Valcke en den Polderweg I van kef- bestrating wordt voorzien en de onder houdsplicht, zoowel van de bestaande als van de te maken keibestrating in de Vrije stiaat, geregeld- is. In de afdeelingen konden, blijkens het algemeen verslig, zich alle leden met het voorstel vereenigen.. Dit verslag geeft Ged. Statengeenaan- leidipg tot wijziging van hun voorstel. Het wordt aangenomen zonder hoof delijke stemming. Adres Kouijzer en Tieleman. Ten opzichte van de adressen van A. Kouijzer, pachter van den tol te Kuitaart op den Provincialen weg van Hulst naar Walzoorden, en J. F. Tiele man, pachter van den tol op denzelfden weg op den dijk tusschen den Noorddijk- en den d/arwpolder, om de pacht van die tollen voor het loopende pachtjaar (1 Mei 1906 tót 30 April 1907) te ver minderen, respectievelijk met een derde en ƒ500, op grond, dat ten gevolge van de overstrooming van de streek, waarvan de landbouwprodukten langs den tol vervoerd worden, de opbrengst van den tol veel geringer zal zijn, stellen Ged. Staten voor de beschikking daarover aan hun college over te laten. In de afdeelingen, konden, blijkens het algemeen verslag, zich alle leden met het voorstel vereenigen. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming wordt dit aangenomen. Subsidies Landbouwvereenigingen. Ged. Staten stellen voor om aan de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland voor de jaren 1907 en 1908 een crediet te openen ter be vordering en aanmoediging van de ver betering der paardenfokkerij in dit gewest, tot een maximum van f3550 'sjaars, onder de volgende voorwaar den lo. dat door de Maatschappij voor hetzelfde doel eene jaarlijksche bijdrage van ten minste f 4Ó0 worde verleend 2o. dat de keuringen geschieden over- eenkomstig het door Ged. Staten goed gekeurde reglement 3o. dat de vóór het einde van ieder jaar aan Ged. Staten in te zenden ver antwoording van alle in dat jaar gedane uitgaven, door de noodige bescheiden toegelicht, aan dé goedkeuring van dat College worden onderworpen, met bij voeging van de quitantiën van alle betalingen, de som van f3 te boven gaande. In de afdeelingen, konden, blijkens het algemeene verslag, zich alle leden met het voorstel vereenigen. Het wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Door Ged. Staten wordt voorgesteld aan de afd. Zeeland van de Vereeniging Het Nederlandsch Rundveestamboek voor de jaren 1907, 1908 en 1909 een crediet te openen ter bevordering en aanmoe diging van de verbetering der veefok kerij in dit gewest, tot een maximum van f 3000 's jaars, onder de navolgende voorwaarden lo. dat uit het crediet jaarlijks ten hoogste f150 voor keuringskosten wor den besteed 2o. dat jaarlijks aan Ged." Staten worde aangeboden een werkplan voor de uit te loven bijdragen 3o. dat de jaarlijks, uiterlijk op 1 Mei, aan Ged. Staten in te zenden re kening en verantwoording van alle ont vangen en uitgegeven gelden betreffende het voorafgaande jaar, door de noodige bescheiden toegelicht, aan de goedkeu ring van dat College worde onderwor pen. Alle leden vereenigden zich met het voorstel van Gedeputeerde Staten. In éene afdeeling werd door tien leden verklaard, dat zij verplichte stierenkeuring wenschelijk zouden ach ten. Dit verslag geeft Ged. Staten geen aanleiding tot wijziging van hun voor stel, waarmee Prov. Staten zonder hoof delijke stemming, zich vereenigen. Subsidie-aanvragen. Ten opzichte van het verzoek van het gemeentebestuur van Philippine om een subsidie van f150 ter voorziening in de verloskundige hulp, stellen Ged. Staten voor dit in te willigen, onder voorwaarde a. dat een gelijk subsidie door het Rijk worde verleendb. dat uit de gemeentekas eene bijdrage worde gegeven, ten minste gelijkstaande met het thans door den gemeenteraad vast gestelde bedragc. dat het subsidie slechts worde uitgekeerd gedurende het tijdvak, waarin eene vroedvrouw aan wezig is. In de afdeelingen, konden, blijkens het algemeene verslag, zich alle leden met het voorstel vereenigen. Dit verslag geeft Ged. Staten geen aanleiding in hun voorstel eenige wij ziging te brengen. Zonder hoofdelijke stemming werd het goedgekeurd. De opcenten op de grond- en perso- neele belasting voor 1907 voorgesteld op 36 op de hoofdsom der grondbe lasting op de ongebouwde eigendommen, 28 op de gebouwde en 21 op het per soneel, worden zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. In ons volgend nummer hopen we te geven het verslag van het ver handelde omirent de trekhonden, even als het bovenstaande aan de hand van het uitgebreid verslag in de Midd. Ct. Van 1 tot en met 16 Juli. Axel. Huwelijks-aangiften. 6. A,dri aan de Feijter, 25 j., jm. en Geertruij Heijnsdijk, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3. Leo Hemelaar, 31 j., jm. en Joanna Maria Claessens, 32 j., jd. 5. Adriaan Dobbe laar, 21 j., jm. en Alida Tanneke Ortelee, 20 j., jd. Geboorten. 9. Cornelis Lambertus, z. van Anthonie Rinn en Janneke vau de Velde. 11. Pieternella, d. van Johannes van Espen en Janneke Stout- hamer. 13. Gerardus, z. van Reinier Boeije en Janna Adriana Jonkman. 14. Maria Chris li na, d. van Hendrik van Luijk en Dc'>ora Krina Smies. Overlijden. 7. Wilhelmina Elizabeth Wij na, 2 m., d. van Karei en Geertruida Wilhelmina de Krijger. AXEL, 14 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als olgt: Tarwe f 8,25 A f 8,50 Rogge 7, a f 7,60 Wintergerst f 0,— a f 0, Zomergerst 0,0.Haver f 8,a 8,50 Erwten 10,a /ll,Paarden boon en f 0,— a f 0, Duivenboonen 0,f 0,Witte- boonen f 0,k f 0,Bruineboouen f k f 0,Boekweit 0, 0,Lijnzaad 0,k f 0,Aard appels f 0,f 0,Koolzaad per zak van 106 liters f 0, HULST, 16 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 Rogge f 7,50, Win tergerst f 0,Zomergerst 0,Haver 8,75 Erwten 10,25 Paarden boonen f 0,Duivenboonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f - Boekweit 0,- Lijnzaad 0,Aard appels f 0,Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo/ 1,25 Eieren per 26 stuks /0,90. Er waren -ter weekmarkt te koop ge steld: 15 stuks hoornvee, 50 varkens, paarden, 0 schaap, verkocht6 stuks hoornvee, 16 varkens, 0 paarden en 0 schapen. -'O]— V; Op Donderdag 19 Juli aan staande hoopt METJE MEEUWSEN, Wed. Abr. de Smidt, j haar 80sten geboortedag te her- W denken. Dat zij nog lang gespaard Ijjf moog blijven, is de wensch van J| hare kinderen, behuwd- en klein- H kinderen. Uit aller naam, I C. L. DE SMIDT, Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ADRIAAN WILLEM- SEN landbouwer aldaar, op Vrijdag den 3 Augustus 1308, des namid dags ten 2 ure verkoopen 47 aren 05 centiaren of 317 Roeden GERST, 48 aren 57 centiaren of 327 Roeden TARWE, 1 Heet. 10 aren 26 centiaren of 675 Roeden KAM HAVER, alles aan de Kijkuit polder Be oosten en Bewestenblij Axel. en 77 aren 24 centiaren of 520 Roeden ROGGE, 59 aren 41 centiaren of 400 Roeden TARWE, 74 aren 26 centiaren of 500 Roeden KAM HAVER, 12 aren 62 centiaren of 85 Roeden PAARDENBOONEN, 70 aren 55 centiaren of 475 Roeden AARDAPPELEN (Rijsselaars), alles in den Catharinapolder Bosch- kapelle. Verdeeld in koopen en te vergaderen aan de Kijkuit Axel.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3