Omtrent 4lect. Haver Rail 3 Tarwe en omtrent 2 350,000 LG.Mr-MÉoh Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. Omtrent 4lk heetTarwe 6 Erwten Openbare Verkooping. was gaan nemen, M. genaamd, kon tengevolge van den stroom niet meer op het strand komen. Op zijn hulp geroep werd vrij spoedig hulp verleend, doch toen men den man uit het water haalde, bleken de levensgeesten reeds geweken, althans de pogingen die daartoe meer dan een uur door een politieagent werden gedaan, waren vergeefs. De overledene was de kost winner zijner moeder. De vorige week heeft in de ka zerne Fort de Rnyter te Willemstad een heel opstootje plaats gehad. De landweer kwam ongeveer 7 uur van een marsch terug. Toen moest men nog aan het aardappeljassen enz., zoodat de dienst om halftien nog niet geëindigd was. Dit late uur verwekte veel ontevredenheid, een der landweer- piichtigen ging zoo ver, dat hij voor brutaliteit tegenover zijn meerdere ge straft werd met de provoost. Dit geval verspreidde zich natuurlijk als 'n loo pend vuurtje en spoedig verklaarden een tweehonderdtal der mannen zich solidair. Men trok op de provoost af en in minder dan geen tijd was het slot geforceerd en de gevangene ontzet. Volgens later bericht is de kalmte teruggekeerd en zijn de landweerplich- tigen gehoorzamer. Twee leerlingen van de Wagening- sche Landbouwschool waren Woensdag aan het zwemmen op een eenzame plek in den Rijn, toen een hunner plotseling zonk en niet meer boven kwam. De ander, de heer J. N., dook hem na en greep hem, maar de drenkeling, die zich dadelijk krampachtig aan hem vastklampte, belemmerde hem zoodanig* in zijn bewegingen, dat hij onmachtig was zelf boven te komen. Na een lange worsteling wist hij zich te be vrijden, kwam weer bovenwater, doch werd weer gegrepen en naar beneden getrokken. Nogmaals werkte hij zich los, kwam weer boven, en had, na een oogenblik te hebben adem geschept, den moed weer onder te duiken, en zijn makker, die inmiddels het bewust zijn verloren had, en geen bewegingen meer maakte, aan te grijpen en naar den oever te brengen, waar hij de vol doening had, dat de geredde vrij spoedig werd bijgebracht. Te Wildervank is Zondagavond een dienstmeisje bij het uitstappen onder de tram geraakt. Na een vreeselijk lijden stierf zij kort daarna. In de grensplaats Bocholt is een 13-jarig meisje dat wegens moedwillig schoolverzuim door de politie naar school zou gebracht worden bij de nadering der politie uit de tweede ver dieping harer woning gesprongen Zwaar gekwetst is het kind opgenomen Men meldt uit den Haag Een vreeselijk ongeluk heeft gister middag nabij de Witte brug plaats gehad Een tienjarig knaapje, zoontje van den heer K., vermaakte zich met het voortschoppen van een bal. Op het oogenblik dat hij het voorwerp wilde grijpen, werd hij door een stoomtram der Staatsspoor naar de richting Scheve- ningen, aangereden. De locomotief van die tram wierp het kind echter op de naastliggende rails. Noodlottigerwijze kwam op die rails juist met volle vaart een stoomtram van de richting Sche ve ningen en door die tram werd de knaap vermorzeld. Er werd nog een geneesheer gehaald, maar deze kon slechts constateeren dat de dood on middellijk was ingetreden. Het kind was het eenige zoontje van den heer K Uit Viissingen meldt men: Zondagmiddag waagde zich een badgast (een Engelschman) te ver in zee, zoodat hg tot voor de kazerne van het depot van discipline afdreef. Daar werd hij door 2 roeiers van het loods wezen opgemerkt, die zich onbedacht langs een touw van den steilen muur lieten zakken en het genoegen smaakten hun gevaarlijk en moeilijk reddings werk beloond te zien met het behoud van den drenkeling, Kort aangebonden. Dezer dagen keerde een landweerman van de her halingsoefeningen naar zijn haardstede terug. Toen hij aan zijn woning, de boerderij Woest-Hoeve, tusschen Apel doorn en Arnhem, kwam, maakten eenige jongelingen de opmerking, dat hij er in zijn militaire pakje heel wat beter uitzag dan in zijn civiele plunje. Dit complimentje viel in slechte aardig de landsverdediger werd zóo geweldig boos, dat hij zijn bajonet trok, op het geweer plaatste en vervolgeus een proeve van zijn vaardigheid gaf, door een der jongelingen de bajonet in het lichaam te steken. De toestand van den getroffene is bedenkelijk. jAan het verslag over 1905 (23ste boekjaar) der Eerste Nederlandsche Verzekering Mij. op het Leven en tegen Invaliditeit, wordt het volgende ontleend. De toeneming der belegde waarden bedroeg f566,994.27, waardoor het totaal der beleggingenklomtotfl0,lÖ^,238.971/2 De wetenschappelijke reserve vermeer derde met f566,604.55, en bereikte daardoor het cijfer van f9.151.971.30, aftrek van het deel, dat op de herverzekeringen valt. Aan afschrij vingen werd besteed een bedrag van f 8,483.49*/2, terwijl f 10,040.67Ld werd gestort in de extra-reserve. Deze extra reserve bedraagt thans 1219,000. Bovendien bestaat een Zekerheidsfonds van f450,000. Het totaal der kapitaalsverzekeringen 1905 tot een bedrag van t 22,587,454.75 over 17,158 polissen, en der renteverzekeringen tot een rente bedrag van f735.955.69 over 1465 polissen. De rente tot kapitaal her leidend door vermenigvuldiging met 10, dus aan kapitaal verzekerd f29,947,011.65. De winst- en verliesrekening sluit, i afschrijvingen en storting in de extra-winst met een voordeelig saldo van 1 117,094.555 vorig jaar f 113,408.85), Na 5 pet. dividend aan aandeelhouders en 3 pet. rente van het zekerheidsfonds aftrek bedrijfsbelasting en over schrijving op nieuwe rekening, blijft als zuivere winst f86,250. Aan de verzekerden met aandeel in de winst komt daarvan f 43,125 ten goede, terwijl f 17,250 alsnog aan aandeelhouders moet uitgekeerd, wier dividend alzoo wordt 103,4 plus 45 pet. aan rente van het zekerheidsfonds, totaal 15l/4 pet. over 1904 15 pet.) over het gestorte bedrag op de aandeelen. Jhr. Mr. W. Six, die wegens, gevor derden leeftijd zijn betrekking wenschte neer te leggen, werd eervol ontslagen als directeurzijn plaats blyft voorloopig onvervuld. Hem werd na afloop der vergadering een herinneringsalbum aangeboden. De rijksveldwachter Rijnders uit Halfweg zag, terwijl hij zich per rij wiel naar huis begaf, in de Duikersloot een kind te water liggen. De man begaf zich direct te water en haalde het daaruit. Het bleek hem dat hij zijn eigen 4-jarig dochtertje had gered Bijna uur had men uoodig om het kind weer tot bewustzijn te brengen. Hollandsch wafelkraam wafelen gegeten, eerst met een vork en later, toen men haar zeide dat dit in ons land de ge woonte was, uit de hand. H. M. vond ze heerlijk en kreeg het recept. Uit hetgeen medegedeeld werd op een Vrijdag te Gent gehouden ver gadering van het Provinciaal comité voor onderstand aan de slachtoffers der overstroomingen, heeft de inschrijving 400.000 franc opgebracht. Thans is de landbouwkundige van den staat bezig de schade te schatten, waarmee hij eind Juli hoopt klaar te zijn. Het comité heeft besloten slechts over te gaan tot de uitdeelinj der vergoedingen voor teelt- en landbouw- materieel-schade, als al de schattingen zullen gedaan zijn. In den dringendsten nood is voorzien. Nu de landlieden in de geteisterde gemeenten een voldoend dagloon winnen aan de werken der herstelling van de dijken, enz., hebben zij vooralsnog geen onderstand noodig. Anders zal het zijn bij het naderen van den winter, als werkgebrek en de ontoereikende oogsten hun uitwerking zullen doen gevoelen. Het zal dan het oogenblik zijn om tusschen te komen. M. Crt. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 13 stuks hoornvee, 37 varkens, paarden, 0 schaap, verkocht5 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 schapen. Van 16 tot en met 30 Juni. Hulst. Huwelijks-aangiften.' 20 Frede- rik Petrus Brand, 28 j., jm. en Maria Johanna Biesbroeck, 29 j., jd. Geboorten. 3. Maria Petronella, d. van Alouïsius Bertram en Maria Louisa Pieters. Irma Elisa Cordula Camilia, d. van Joannes Adolphus de Witte en Clarisa Maria Freijser. 5. Henri Paul Joseph Marie, z. van Josephus Fran- ciscus Andreas Maria van Waesberghe en Marguerite Chislaine Marie Josephe Ceulemans. 9. Martha Rosalia, d. van Franciscus Xavarius Schauwaert en Maria Louisa Rosseel. 9. Aloijsius, z. van Franciscus de Koek en Maria Coleta de Maesschalck. 14. Karei Franciscus, z. van Gerrit Jacobus Verwer en Adri- ana Philippina de Blok. 17. Rosalia Coleta, d. van Petrus Franciscus Rom baut en Johanna Schauwaert. 25. Jo sephus Johannes, z. van Alouïsius de Rechter en Petronella Beugels. Clara Maria, d. van Gregorius de Bruyn en Maria Judoca de Zaegher. Overlijden. 7. Josephus Andreas Blom maert, 10 m., z. van Andries en Jo hanna Petronella Vermeersen. 18. Leo Judocus de Koek, 17 m., z. van Fran ciseus en Maria Coleta de Maesschalck 19. Clementina Maria Heirman, 7 d. van Josephus Xaverius en Catharina Vermeulen. 23. Athanasia Angelina Stubbé, 67 j., d. van Johannes en Anna Carolina de Pauw (beiden overl.) Het nickelgeld. Krachtens een Koninklijk besluit, de vorige week in het Staatsblad afgekondigd, zullen de oude nickelstukken van 10 en 5 cen tiemen met den leeuw, niet meer gang baar zijn te rekenen van 1 September 1906. Zij zullen tegen nickelstukken met gaatjes verwisseld worden, tot 30 November, in de Nationale bank te Brussel, en hare agenten in de Provin cies, en bij de Ontvangers der belas tingen in de steden en gemeenten waar zulke agente niet bestaat. Zij zullen ook nog tot 30 November in al de openbare Staatskassen ontvangen wor den voor de betaling van rechten of belastingen of alle andere betalingen. De Koningin-Moeder uit Italië, bekend o. a. om haar automobielentocht door Nederland, heeft op de tentoon stelling te Milaan in een ouderwetsch Ter Graanmarkt van waren de prijzen als Het Bestuur der Kolenver- eeniging „DE HERLEVING", zal op Zaterdag 21 Julia, s., des namiddags ten 3 uur, bij W. Dieleman, in „'s Lands Welvaren", onder hare leden trachten aan te besteden het uitlossen van Voorwaarden en inlichtingen bij de ondergeteekenden. Namens het Bestuur, F. G. VAN TATENHOVE, Voorz. F. DIELEMAN Fz., Secr. Axel, 9 Juli 1906. Diegenen, die wenschen deel te nemen aan een cursus in landbouwkunde, te Zaamslag, Ter Neuzen en Sluiskil, te geven door de heeren onderwijzers Lefeber en Zonnevijlle te Westdorpe of Hoek, onderwijzers de heeren Bijle- velt en Goor, gelieven hiervan kennis te geven vóór 28 Juli a. s., aan genoemde onderwijzers of aan onder- ge teekende. W. DIELEMAN Pz., Secr. van de afd. Axel. P.S. Vereischte leeftijd minstens 15 jaar. Axel, 6 Juli 1906. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal met tusschenkomst van den Deur waarder De Vrieze te Eecloo, ten ver zoeke van de Erven Mejuffr. V. SABO wed. E. Verhelst, overleden te Axel, op Donderdag den 19 Juli 1906, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles wassende aan het fort St. Jacob, gemeente Koewacht en in den polder Beoosten- en Bewesten- blij, gemeente Axel, verdeeld in koopen. Te vergaderen bij de weduwe J. J. Hemelaar, aan den tol bij de Drie Schouwen. AXEL, 7 Juli. heden (Zaterdag) volgt: Tarwe f 8,25 k f 8,50 Rogge 7, a 7,60 Win tergerst f 0,— k J 0, Zomergerst 0,a f 0.Haver f8,k f 8,50 Erwten 10, /ll,Paardenboonen f 0,a f 0, Duivenboonen 0,a f 0,Witte boonen f 0,k 0,Bruineboouen k f 0,Boekweit 0, 0,Lijnzaad 0,k 0,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 9 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,25 Rogge f 7,50, Win- tergerst f 0,Zomergerst 0,Haver f 8,50 Erwten 10,25 Paarden boonen f 0,Duivenboonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f Boekweit0, - Lijnzaad 0,Aard appels f 3,Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo 1,20 Eieren per 26 stuks ƒ0,90. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven van JAN RIEMENS VAN LA ARE te Zaamslag, op Woensdag den 25 Juli 1906, des namiddags ten 2 ure verkoopen alles wassende op landen in den Zaamslagpolder, gemeente Zaam slag Verdeeld in koopen. Te vergaderen tegen de hofstede van en bewoond door G. Dees Pz., nabij den Reuzenhoek. NOTA. De aardappelen inmid dels uit de hand te koop. Te bevragen bij Jacobus Rxemeks J. v. L. Rzn.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3