cenige Kuizen met £rf. Algemeene Vergadering van Leden MET KAM! Provinciale Staten van Zeeland. Burgerlijke Stand. Ad verten tiën. Cersk fkiterlandschc Coöperatieve Beet- wortelsnikerfabriek te 5as vati Gent, Spreker: Ds. DE BOER, „Korte geschiedenis en doel y. d. Bond". TE KOOP: CONCORDIA. A. KOLEER, zag een meisje met veel bagage op het perron. Zij informeerde naar de P. gracht, alwaar haar, door middel van een advertentie, een betrekking met hoog loon was aangeboden. Met de tram kwamen zij en de dame aan het opgegeven adres, waar het bleek dat het een berucht huis was. Zij werd nu veilig onder dak gebracht en was ten hoogste dankbaar, dat ze was gered. Een rechercheur merkte op, dat de bordeelhoudster aan de twee volgende treinen tevergeefs naar haar prooi stond uit de zien. 3e geval. Op een morgen zag de dame een erg opzichtig gekleed heer, die alle vrouwen scherp aankeek. Toen hij haar blauwe strik en insigne zag, liep hij ijlings weg. Vier dagen daarna was hij er weer de dame fixeerde hem sterk en volgde hem. Hij was de eigenaar van een bordeel Dat niet alleen het handelend op treden, maar ook de adviseerende stem van ons dikwijls van veel waarde is, bewijzen de talrijke aanvragen om hulp en steun van ouders en voogden. Zoo kwam het mij voor, dat een moeder een boerin met een meisje op het perron stond, en niet eens wist wat de naam en het adres was van het verhuurkantoor waar haar dochter mee in correspondentie was. Ik bracht ze naar een vertrouwd kantoor, toen we een troepje soldaten ontmoetten die ons toelachten. „Kiek es, wat vriendelijke minschen!" riep de vrouw en knikte terug. Wel een bewijs hoe ondoordacht en ongewapend lieden van het platteland, ondanks alle waarschuwingen, hun kin deren soms midden in het strijdgewoel zenden. Geen wonder dat er zooveel offers f vallen Een 82 jarige weduwe te Haarlem maakte zich zoo boos, wijl straatmakers wat veel zand voor haar deur hadden gespreid, dat ze een beroerte kreeg en denzelfden dag overleed. Een jongen, die aan het wormen zoeken was aan den kant van een sloot, loopende langs het terrein van de vee lading aan den Molenwaterweg te Rot terdam, stootte op iets hards, dat bleek te zijn een klompje guldens, kwartjes en dubbeltjes, te zamen een bedrag van f 20 uitmakende. Te oordeelen naar den toestand, waarin het geld ver keerde eenige kwartjes waren aan elkander geroest moet het daar reeds geruimen tijd gelegen hebben. De jongen, die de politie van zijn vondst kennis gaf, kreeg een politieagent mee, die terzelfder plaatse nog f 11.75 uit den grond te voorschijn haalde. Er wordt vermoed, dat wellicht een dief dit geld daar verstopt heeft, om het ua ontslag uit de gevangenis op te graven. Zitting van Dinsdagavond te half acht. Voorzitter de heer mr H. J. Dijck- meester, Commissaris der Koningin. Tegenwoordig 41 leden en de griffier. Afwezig de heer De Smidt met kennis geving. De voorzitter opent de zomerzitting in naam der Koningin. Hierna wordt voorlezing gedaan van brieven van den Minister van binnen landsche zaken betreffende het eervol ontslag, met 1 Mei, verleend aan mr A. J. Roest als Commissaris der Koningin in Zeeland en benoeming als zoodanig van mr H. J. Dyckmeester. Daarop houdt de voorzitter de vol gende toespraak „Mijne heeren Door het vertrouwen van Hare Ma jesteit de Koningin als Harer Majesteits Commissaris aan het hoofd geplaatst van deze provincie, sta ik gereed voor de eerste maal de werkzaamheden van uwe Hooge vergadering te leiden. Vóór den aanvang dier werkzaamhe den heb ik behoefte mij in uwen wei willenden steun aan te bevelen. Zal ik, als eerste ambtenaar in deze provincie, slagen in mijne medewerking met haar besturend lichaam, dan zijn mij uw vertrouwen en uw steun on misbaar. Beiden vraag ik met aandrang in dezen oogenblik. Ik vraag ze met schroom, waar ik niet het voorrecht heb aan U bekend te zijn door langdurige inwoning en gedachtig aan den man, die mij is voor gegaan en die zoowel door zijne kunde als door zijne veeljarige ondervinding in staat was om op uitnemende wijze uwe vergadering voor te lichten en te leiden. Meer dan het heengaan en het komen van eenen voorzitter evenwel besef ik dat de gebeurtenissen, die na uw laatste zitting in deze provincie zijn voorge vallen, op dit oogenblik uw gemoed vervullen. De stormvloed van 12 Maart dezes jaars en daarop gevolgde overstrooming, met al hare noodlottige gevolgen, hou den de aandacht van velen onder U nog dagelijks bezig. Ik vertrouw uit uwen naam te spre ken nu ik bij den aanvang van deze zitting uiting geef aan uwe deelneming in het lot van de geteisterde streken en van hare bevolking. Uw eerbiedigen dank breng aan H. M. de Koningin en aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden voor het herhaald be zoek aan de overstroomde plaatsen en ook aan H. M. de Koningin-Moeder voor den aan de bewoners verleenden steun, {Applaus), Uw dank overbreng aan het Neder- landsche volk voor de offervaardigheid, bij deze gelegenheid wederom aan den dag gelegd {Applaus), zoomede aan de Hooge regeering, aan militairen, amb tenaren en bijzondere personen, kortom aan allen die bijstand en hulp ver leenden, {Applaus), en besluit met de bede dat het den Almachtige behage Zeeland te sparen en een tijdvak van welvaart, kan het zijn van meerderen voorspoed voor deze provincie te laten volgen. Hiermede verklaar ik het voorzitter schap te hebben aanvaard." {Bravo's). De heer Heijse zegt daarop ongeveer het volgende Het zal, hoop ik, mij niet ten kwade worden geduid als ik, als langst zitting hebbend aanwezig lid der Saten, in antwoord op de woorden van den voor zitter, hem hartelijk welkom heet in deze provincie. Wij zijn zeer zeker pog weinig met hem bekend. Allen zijn wij diep doordrongen van de rampen die deze provincie hebben getroffen. Wij stellen groot vertrouwen in den persoon van den nieuwen Commissaris. Op grond van de mare, die van hem is uitgegaan, zien wy met vertrouwen de toekomst van Zeeland onder zijn bestuur tegemoet. Namens de leden der Staten roep ik u dan ook een hartelijk welkom in deze provincie toe. {Bravo's). Daarna worden na onderzoek hunner geloofsbrieven geïnstalleerd de nieuw benoemde leden, de heeren H. P. den Bouwmeester en G. van de Putte. Door den voorzitter wordt herinnerd aan het overlijden van den heer H. J. v. d. Meer, sedert 1893 lid der Staten en namens de vergadering betuigt hy ook zijn leedwezen dat de heer W. A graaf van Lijnden, sinds 1879 lid der Staten en sinds 1892 lid van Ged. St. wegens gezondheidsredenen het lid maatschap had neergelegd. Hierna volgen mededeeling ingeko men stukken; verslag van den toestand der provincie over 1905 en splitsing der verg. in afdeelingen. Het voorstel van den voorzitter om de volgende bijeenkomst te houden op Vrijdag 13 Juli des voorm. 10 uur, wordt z. h. s. aangenomen, waarna de voorz. de vergadering sluit. Van 16 tot en met 30 Juni. Graauw. Huwelijks-aangiften. 13. Jo hannes Pranciscus van Gassen, 36 j., lm. en Emma Marie Boënne, 33 j., jd. Huwelijks-voltrek kingen. 27. Johan nes Franciscus van Gassen, 36 j., jm. en Emma Marie Boënne, 33 j., jd. Geboorten. 17. Rachel Paulina, d. van Petrus Goossens en Maria Boogaart. 25. Martha Dorothea, d. van Desiré de Bakker en Dorothea van Gimst. 26. Maria Sophia Apolonia, d. van Macha- rius van Passel en Paulina de Feber. 30. Elisa Mathilde, d. van Desiré van Damme en Cornelia Ludovica de Bakker. Overlijden. 8. Jacobus van Damme, 70 j., echtg. van Judoca de Schepper. 24. Edmond Petrus van Immerseel, 8 m., z. van Wilhelmus Johannes Bathist en Dorethea Ivens. Hoek. Geboorten. 17. Jacobus, z. van Jacobus Dieleman en Levina Magdalena Dees. 19. Pieter, z. van Marinus de Zwarte en Cornelia Sol. 22. Anna, d. van Jacob Deij en Catharina Adriana Vinke. Overlijden. 16. Antheunis Dieleman, 22 j., z. van Willem Geerard (overl.) en Cornelia Dekker. 17. Johannes van Es, 6 w., z. van Jacobus en Cornelia de Bree. 24. Jan de Bokx, 3 m., z. van Willem en Dina Michielsen. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 22. Camile Vernimmen, 21 j., jm. en Rosalia Maria Michiels, 18 j., jd. 28. Joseph Verneirt (van Waesmunster), 23 j., jm. en Marie Smet, 24 j., jd. Geboorten. 17. Augusta Sophia, d. van Edmondus Leopoldus Huygens en Sophia Coleta Jacobs. Overlijden. 22. Margaretha Maria de Caluwe, 6 m., d. van Antonius en Philomena van den Berghe. 29. Gusta- vus Allefs, 62 j., wedn. van Natalia Valent. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 21. Jan Heijnsdijk, 27 j., jm. en Cornelia de Meester, 25 j., jd. 28. Marinus Drabbe (van Ter Neuzen), 18 j., jm. en Janna Maas, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28. Levinus Dieleman (van Axel), 21 j., jm. en Alida Penne, 21 j., jd. Hendrik Jan Dieleman, 26 j., jm. en Huigje Pieternella Bruij n- zeel, 22 j., jd. Geboorten. 21. Pieter, z. van Marinus Dieleman en Paulina Geertruida Diele man. 23. Mattheus, z. van Reinier Diele man en Wilhelmina Cornelissen. Overlijden. 17. Johanna Pieternella Gunst (overl. te Oud-Vossemeer), 66 j wed. uit het le huwelijk van Cornelis Willem Ruijtenburg en uit het 2e van Jan Stolk. Zuiddorpe. Geboorten. 22. Sidonie Marie, d. van Theophilus Henricus Segers en Mathilde Audenaert. 26. Sidonie Marie, d. van Aloijsius de Moor en Nathalia van Pottelberghe. 28, Prudentia Maria, d. van Levinus Aude naert en Maria Theresia vandeWalle. Diegenen, die wenschen deel te nemen aan een cursus in landbouwkunde, te Zaamslag, Ter Neuzen en Sluiskil, te geven door de heeren onderwijzers Lei-eiser en Zonnevijlle te Westdorpe of Hoek, onderwijzers de heeren Bijle- velt en Goor, gelieven hiervan kennis te geven vóór 28 Juli a. s., aan genoemde onderwijzers of aan onder- geteekende. W. DIELEMAN Pz., Secr. van de afd. Axel. P.S. Vereischte leeftijd minstens 15 jaar. Axel, 6 Juli 1906. J A A R L IJ K S C H E DER op Dinsdag 17 Juli 1305, des voormiddags 10 uur (spoortijd bij den heer P. Koole te AXEL. AGENDA: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken 3. 4. Jaarverslag. Vaststelling Verlies- en Winst rekening en Balans met rapport der Financiëele Commissie. 5. Benoeming van een lid en plaats vervangend lid der Financiëele Commissie wegens periodieke af treding van den heer Jan van Hoeve als lid en den heer B. C. Puijlaert als plaatsvervangend lid, die niet herkiesbaar zijn. De Secretaris- Penningmeester, H. W. VOLLENHOVEN v. DAALEN. Sas van Gent, 6 Juli 1906. A. s. Zaterdag 7 Juli, 's avonds 8 ure, vergadering in „DeRoode Leeuw" bij den heer J. E. Blansaart te Axel. voorz. der afd. Hulst van den Bond voor staatspensionneering. ONDERWERP: Allen, die belang stellen in een staats pensioen voor ouden van dagen, komen ter vergadering. Toegang en debat vrij. Het Bestuur der afd. Hulst, Ds. L. M. DE BOER, Voorz. L. H. SCHEFFERS, le Secr. Brieven franco bureau van dit blad. In dit gezelschap kunnen enkele werkende leden worden aange nomen. Zich aan te melden bij den Directeur C. P. MIN JON. Bij den ondergeteekende zijn ge- heele en gedeelten van Loten te beko men voor bovengenoemde loterij, waar van de trekking begint op 23 Juli aanstaande. 20 Lot a f 3.50. Axel. J. K. VINK, Debitant. raderen van buiten, kosten tegenwoordig de NAAIMACHINES f23, vanbinnen f27 en zonder f35, bij Stationsstraat, A 516, Axel.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3