KOOLZAAD, 1st eeaij. Gemengd Nieuws. Ad verten tiën. Openbare Verknoping. 2l/4 heef. ERWTEN en ruim 3 GERST, CONCORDIA. en het GRAS in de Kanten en Vliet, Openbare Verkooping. De navolgende oppervlakte A KOLFER, Openbare Verkooping. 4 hectaren ROGGE en 11 GERST, Openbare Verkooping. Ruim 3^2 be en lx/2 Erwten, De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft het eerevoorzitterschap aangenomen van de in November te Middelburg te houden pluimveetentoon stelling. De ambachtsheer van Ellewouts- dijk, de heer J. C. van Hattum van Ellewoutsdijk, te Scheveningen, heeft als bewijs van waardeering der vele blijken van innige deelneming, welke hij van de gemeentenaren van Elle woutsdijk mocht ontvangen, in het verlies dat hem en zijn familie door het overlijden zijner echtgenoote heeft getroffen, aan den burgemeester dier gemeente een zeer aanzienlijk bedrag doen toekomen, met verzoek om daar aan, m overleg met de verschillende colleges in de gemeente, een bestemming te geven. M. Cl. Een Duitsche ingenieur, C. N., verblijf houdende in een hotel van den eersten rang, te Rotterdam, ontmoette Donderdag in de Hoofdsteeg, whar hij wandelde, een hem onbekend man, die hem naar den weg vroeg. Hij gaf ten antwoord zelf den weg niet te weten. Met hun beiden wandelden zij daarop eenige straten door, totdat de Duitscher voorsloeg een glas bier te gaan drinken. Thans bleek de onbekende te weten, dat er op de Nieuwehaven een café was, waar men goed Dortmunder schenkt. Zij begaven zich daarheen, namen plaats en eenige oogenblikken later verscheen er een derde persoon, die, al spelende met kaarten die in het café op een tafeltje lagen, een partijtje wenschte te maken. De gewone kwar tjesvindersstreken werden in practijk gebracht, met het gevolg dat de Duitsche ingenieur in een ommezien 240 mark kwyt was. Nu riep hij de hulp der politie in, die den man, het laatst in het café verschenen, medenara naar het politiebureau in de Lange Toren straat, waar hij bleek te zijn de van ouds welbekende Amsterdamsche kwar tjesvinder D, V. Geld had hij niet bij zich daarmede had de derde man, die den Duitscher op de straat aansprak en medetroonde naar de Nieuwehaven. zich al lang uit de voeten gemaakt. Te Dieren op de Heide werd door vrouw O. eenige malen geld vermist uit de gesloten lade eener kast. Nadat zij bij de politie aangifte gedaan had viel de verdenking op twee schoolgaande jongens, 10 en 13 jaar oud, die dan ook weldra bekenden om beurten de achterdeur te zijn binnengeslopen, ter wyl vrouw O. op het land werkte, en het' geld te hebben weggenomen. Een gedeelte hadden zij reeds versnoept en de rest verstopt. By gebrek aan een paard 't is druk in den hooitijd zette een boer in de gemeente Schoterland een motor fiets voor een wagen met hooi en reed zoo 't vrachtje naar de schuur. Dat een hond zijn meester, die te water is gevallen, redt, is herhaaldelijk voorgekomen. Thans echter heeft zich te Krimpen aan de Lek het tegenover gestelde geval voorgedaan. Met het warme weer liet een heer zijn hond in de rivier zwemmen. Reeds eenmaal was het dier, na in het water te zijn geworpen, behouden op den wal gekomen, maar by den tweeden keer nam hij de verkeerde richting en zwom den stroom in, terwijl het na eenige oogenblikken in de diepte verdween. De eigenaar bedacht zich geen oogen- blik, sprong in het water en bracht zijn beestje behouden aan den kant. Een oppassend huisvader uit Vucht wilde 's avonds van de Eijsder kermis naar huis terugkeeren toen hij plotseling door 2 jongemannen werd aangevallen. Zij brachten hem verscheidene slagen en messteken toe. Daarbij werd hem een slagader doorgesneden, zoodat de dood bijna onmiddellijk volgde. De daders zijn bekend. Uit het landweerkamp te Donderen. Toen de Minister van oorlog, Staal, generaalsuniform de vorige week met zijn adjudant eén bezoek bracht an het landweerkamp te Donderen en liier en daar tot de manschappen enkele vragen richtte over den dienst, de voeding, ligging, kleeding enz. werden-er door een der landweermannen ernstige klachten over het eten geuit. Zijne Excellentie was de tenten der 1e compagnie van het vijfde landweer district langs geweest en kwam bij de 2e compagnie, toen hij een man zag staan met fonkelnieuwe schoenen, waar van het leer niet was zwart gemaakt, aan de voeten. Dit gaf den Minister aanleiding tot den man de vraag te richten of hij zijn nieuwste paar schoenen aan had. De man antwoordde bevestigend. „Waarom heb je de oude niet aan getrokken Omdat die verrot zijn, generaal, net als er meer verrot is hier in 't kamp". Zoo, en wat is er dan nog meer niet in orde Wel het eten. Het vleesch is ver gaan, het vet loopt weg". De adjudant, die den man niet be greep, vroeg nog eens na, maar de Minister wist genoeg en zeide tot zijn adjudant„De man meent dat er zooveel ongedierte in het vet is, dat het leeft". Onmiddellijk ging de Minister naar den luitenant-kwartiermeester en onder zocht de waarheid van de bewering van den man, die slager is. Uit het onderzoek, dat daarna door 4 slagers, landweermannen, werd ingesteld, bleek inderdaad dat het vet niet te gebruiken was. Het werd afgekeurd en de Minis ter gaf order dat er maatregelen ge nomen moesten worden om te voor komen, dat er klachten over bedorven eetwaren konden inkomen. Ook over het tarief van de consumptie in de cantine werd bij den Minister tagd. Bier en andere verbruiks- artikelen waren naar de meening der landweermannen voor een soldaat veel te duur en bovendien slecht. Na het bezoek van den Minister werd de prijs van het bier per glas lager gesteld. Het voedsel in 't algemeen was er naar men ons verzekerde slecht. Het eenige wat te prijzen viel was de be handeling der officieren, die hier inder daad naar het voorschrift van art. 1 van den inwendigen dienst, luidende H. M. de Koningin wil dat de behande ling der soldaten zacht en vaderlijk zij" moeten zijn opgetreden. Het gezamenlijke kader van de le compagnie bracht daarvoor aan de officieren dank, terwijl ook door een der landweermannen namens zijn col lega's enkele woorden van dank tot de officieren werden gericht. \Prov. Gr. Ct.) De correspondent van de Nieuwe Courant te Kaapstad schrijft d.d. 6 dezer In de Saldanha-baai is een Hollandsch kanon opgevischt, thans in het oude Stadhuis-museum te Kaapstad te zien 8 voet lang, kaliber 4 duim, dat, naar er boven gedrukt staat, in 1714 door een Hollandsch schip overboord werd geworpen uit vrees voor de Britsche vloot. Het stuk is door en door verroest en van buiten met takvormige aan- groeisels, vol schelpen, gedeeltelijk ver steend. Verder is in dezelfde baai het wrak ontdekt van de Middelburg een schip der Oost-Indische Cie., dat in Juli 1781 bij het verschijnen eener Britsche vloot ponder George Johnstone) in die baai door den kapitein in brand werd ge stoken. De overlevering vertelt, dat er nog voor ongeveer 20,000 p. s. aan baar geld en goud in moet zijr verder een kostbare collectie van Cuineesch en Indisch porselein. Reeds heeft men eenige prachtige kopjes en schotels en vaasjes eruit gekregen. „De Saldanha-baai-Maatschappij hoopt dat de bevolking in Nederland en de Kaapkolonie belang zullen stellen in deze reliquieën van den handel in den ouden tijd", zegt het rapport in de Cape Times. In de Pelekaanstraat te Antwerpen is een jongen van een jaar of negen bij het oversteken der straat omver gereden door een electrische tram, die hij door een huurrijtuig blijkbaar niet gezien had. Niettegenstaande alle moeite, die de bestuurder deed, om te stoppen, werd het kind door den chasse-picrre een vijf tiental meters verre meegesleurd. Toen men de tram had opgelicht en het slachtoffer er onder uithaalde, was het vreeslijk om aan te zien. Het had bijna geen kleeren meer aan het lichaam verder werd door een geroepen genees heer vastgesteld dat zijn schedel was gekloven, verscheidene ribben gebroken en een arm letterlijk afgesneden. In weerwil van al die kwetsuren, was het kind nog levend en in een erbarmelijken toestand werd het naar het Stuivenberggasthuis gevoerd. Het kind is 's nachts te 2 ure ge storven. Men weet nog niet wie de kleine is, doch, aan de verscheurde kleeren te zien, zou men denken dat 'taan land verhuizers behoort. In het badplaatsje Palavas (Herault) is Dinsdag een troep van 88 stieren, die men naar de arena van Béziers leidde, wild geworden en over het strand gehold, tot grooten schrik van de baders, en van het publiek op de terrassen voor de café's. Sommigen redden zich door in zee te loopen, andere gingen in bootjes, of vlogen de café's binnen. Enkelen klom men in de lantarenpalen. Ten slotte werd men de wilde dieren weer meester. Van persoonlijke onge lukken hoorde men wonder genoeg, niet. Op Zaterdag 30 Juni a. 8., Ij hopen onze geliefde ouders en lil grootouders M LAMBERTUS JONKMAN 1 EN JANNEKE VAN DE VELDE, 1 hunne 25-jarige Echtvereeniging te' herdenken. Hunne dankbare kinderen v en kleinkinderen. -Jj Axel, Juni 1906. De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven i JAN RIEMENS VAN LA ARE, overleden te Zaamslag, op Woensdag den II Juli 1908, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot en Overgrootvader, den heer J. VAN VEERDEGEM EEKMAN, betuigen wij onzen ftarteljjken dank. Uit aller naam, Wed. J. v. V. EEKMAN—Peeters. Axel, den 29 Juni 1906. In dit gezelschap kunnen enkele werkende leden worden aange nomen. Zich aan te melden by den Directeur C. P. MINJON. alles op landen in den Zaamslag- polder, gemeente Zaamslag. Ver deeld in koopen. Te vergaderen tegen de hofstede van en bewoond door G. Dees Pz., nabij den Reuzenhoek. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer AUG. THEOD. ROTTIER te Sint Jansteen als administrateur van Z. D. H. Mon seigneur Hertog VAN ARENBERG, op Zaterdag 30 Juni 1906, des namiddags 2 ure, te koop aanbieden wassende in den Hed wigepolder, gemeente Clinge (Zeeland), als H. A. C. Kavel V14 93 44 V I13 37 50 VI I12 05 55 X V8 29 27 XV I15 68 56 XVH. 11 61 90 XVIII11 43 78 XIX11 15 69 Weg tusschen kavels IH en IV76 50 Weg tusschen kavels Vn en VIII58 50 Dijk rond de Spuikom 20 100 10 69 of 224 Gem. 197 R. het vertrouwdst adres voor het grondig leeren barduran op do flAAi Ja' C24INE, isStationsstraat A 516, AXEL, bij Handel in Naaimachines. AGENT der wereldberoemde Pfaff- Naaiinachines voor Zeeuwsch-Vlaan- deren. Alles n& aftrek van slooten en kreeken. Te vergaderen op de Prosperhoeve in den Prosperpolder. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal met tusschenkomst van den Deurwaar der De Vrieze te Eeeloo, in voordeel van de Erven Mej. de Wed. E. VERHELST, op Dinsdag den 3 Juli 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alles op hunne landen, in de ge meenten Axel en Zuiddorpe. Verdeeld in koopen. Te vergaderen aan de Drie Schouwen achter Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. EDUARD KERCKHAERT VERVAET te Westdorpe, op Donderdag den 12 Juli I90S, des namiddags ten 2 ure, verkoopen wassende op land in de polders Canisvliet en Autrichen,gemeente.... Westdorpe. Verdeeld in koopen. Te vergaderen bij Leon. Remery na de kerk te Westdorpe.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3