Hater J, I DE CAL3EIJ0E, s Binnenland. üitslüitelijk raadplegingen voor J keel-, neus- en oorziekten a Rechtszaken. werd gewond en moest lijdelijk aanzien hoe de bende er met 75,000 roebels van door ging. De rijke Joden in Minsk, Wilna, Crodno, Kovno en Brest trekken zoo snel zij kunnen het land uit. Een paar dagen geleden kwam een zeeofficier te Kroonstadt in een magazijn van doodkisten eD kocht er een mooie kist voor honderd roebel. Hij gaf den koopman een adres, waar de kist be zorgd moest wordendat bleek te zijn by generaal Belyajef, den commandant van Kroonstadt. Toen deze het be teekenisvolle geschenk in ontvangst nam, liet hij de brengers onmiddellijk arresteeren. Reeds geruimen tijd had Belyajef dreigbrieven ontvangen. Prins Hendrik is Maandagavond op Het Loo teruggekeerd, van Arnhem de reis per rijtuig makende. H. M. de Koningin reed den Prins tegemoet tot aan de Woeste Hoeve, van waar het koninklijk echtpaar gezamenlijk naar Het Loo reed. Het Dinsdag op Het Loo gegeven tuinfeest bracht daar heel wat levendig heid. Er was een groote schittering van uniformen en dames-toiletten, daar een 300 militaire en burgerlijke autori teiten uit den omtrek genoodigd waren. In het Koninklijk park waren een 30 buffetten aangericht. De stafmuziek uit Arnhem, in een tent voor het paleis opgesteld, begon tegen half drie te spelen, doch een hevige regen ver stoorde het feest, dat nu in het paleis werd voortgezet. De Koningin en de Prins bewogen zich onder de gasten. In de omgeving van het paleis hielden zich vele nieuwsgierigen op. Een Dankbetuiging. De Minister van oorlog, kennis ge nomen hebbende van de verschillende rapporten, hem zoowel van de militaire als van de burgerlijke autoriteiten ge worden, omtrent de hulp, verleend in in Maart jl. bij den watersnood in Zeeland, door detachementen van het regiment genietroepen, van het korps pontonniers, alsmede van het wapen der koninklijke marechaussee, heeft zijn groote tevredenheid betuigd aan alle militairen, behoorende tot voren genoemde detachementen, die door hun flink en inspannend werk, dikwerf onder moeitevolle omstandigheden, tot leniging van de ramp zoo krachtdadig hebben boos, verontwaardigd ben ik. Maar, maar. komaan ik zal bedaard wezen, als je maar niet meer schreit. Ze be handelen je vader als een klein kind. Ze willen hem onder curateele stellen, oom Henri is er geweest.* »Oom Henri, papa, en heeft die u onder curateele willen stellen en het glimlachje verried een weinig ongeloof. »Het scheelt ten minste niet veel, beste meid. Hij denkt dat ik niet op mijn eigen zaken kan passen, hij beweert dat ik te veel geld verteer. »Oom Henri kan dan ook vreeselijk wijsneuzig wezen, dat is waar »En wat mij het ergste grieft, hij durft aan mij te zeggen dat ik mijn eigen dochter ten gronde richt. Ik mijn Agnes te gronde richten Dat weet je beter niet waar, mijn kind Je weet dat geen vader zijn kind meer liefhebben kan dan ik.* »En geen dochtertje haar papa meer dan ik, niet waar riep ze thans wezen lijk engelachtig. »Kom, kom papa, is het anders niet, oom Henri is geen orakel. U zult zelf wel weten wat u doet,* en zoo wist zij voor een oogenblik de zwaar moedige wolk weg te wisschen, maar lang duurde dat niet. De meid kwam binnen en dekte de tafel. Het gaf' een stagnatie aan de troostredenen en liefkozingen. Het eten was opgedaam en zwijgend ging men aan den disch. meegewerkt, en die tevens door hun goed en ordelijk .gedrag de beste ver standhouding met de ingezetenen wisten te bewaren. In het bijzonder brengt hij lof aan de kapiteins Van Panthaleon baron Van Eek, van het wapen der genie, en Thomson, van het wapen der koninklijke marechaussee, en aan den eerste-luite- nant Van Asselt, van het korps pon tonniers, voor de goede leiding der onderscheidenlijk te Walsoorden, Hon- tenisse en Oud-Vossemeer onder hunne bevelen geplaatste militairen aan den sergeant vaste werkman Verhagen van het regiment genie troepen, en aan den sergeant Vogelaar, van het korps pontonniers, voor het flink en practisch voorgaan bij het onder hun toezicht uitgevoerde werk, onder scheidenlijk te Rilland en Tholen en te Oud-Vossemeer; alsmede aan den wachtmeester De Brouwer en den wachtmeester-titulair Geleijnse, beiden van het wapen der koninklijke marechaussee, voor de door hen betoonde groote toewijding en plichtsbetrachting. AXEL, 22 Juni 1906. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland zijn met ingang van lJuli a.s. in de gezondheidscom missiën, welke hun zetels hebben te Hulst en Neuzen herbenoemd, respectievelijk de heeren J. Groen, R. H. Reuling en G. P. Itt- mann. Bij de Dinsdag te Hoek gehouden stemming voor een lid van den ge meenteraad werden uitgebracht 323 geldige stemmen. Gekozen werd de heer A. Jurry (lib.) met 163 stemmen de heer P. Jansen (a.-r.) had 82 en de heer H. van Doesselaar (vrije cand.) had 78 stemmen. Door het muziekgezelschap Elk naar zijn krachten werd aan den gekozene een serenade gebracht. Tot directeur van het muziek gezelschap Elk naar zijn krachten te Hoek is benoemd de waarnemend-directeur, de heer J. G. Bosschaart, aldaar. Benoemd tot gemeente-verloskun dige te Philippine, mej. M. Adriaans, thans te Dinxperloo. Dinsdagnamiddag viel de bier brouwersknecht P., werkzaam in de brouwerij De Hoop te Sas van Gent, in een groot vat kokend bier. Hem werden beide beenen ernstig verbrand, De conversatie was gering. Wie vroeg, kreeg nauwelijks antwoord en elke vraag droeg het kenmerk, dat men er naar gezocht had. Wel hadden vader en dochter aan leiding om pensief te zijn. Had Rentincks broeder Henri eindelijk gemeend te moeten wijzen op 's mans dwaze ver teeringen, die buiten alle verhouding van zijn inkomsten stonden, hij kon moeielijk gevoeld hebben, hoe zeer hij den man daardoor had gekrenkt. Het is zoo, Rentinck was een verkwister, maar ééne eer komt hem toch toe, hij verkwistte niet voor zich zelveu. Werd hij beheerscht door zijne zinnen, zijn inkomen was belangrijk genoeg om daaraan nog het hoold te bieden. Had hij iets blufferigs in zijn aard, hij kon ook daaraan nog wel voldoen, zonder dat het hem veel zou behoeven te kosten. In kunst, had hij niet den minsten smaak, dus ook dien gevaarlijken klip vermeed hij uit zich zeiven. Neen, zijn voornaamste verkwistingen hadden slechts één doel het geluk zijner dochter. Agnes moest genoegen hebben, Agnes moest schitteren, Agnes moest bewonderd worden Toen hij in 's Gravenhage zich nederzette wist lui zeer goed, dat hij zich op een te grooten voet had gezet, maar wat nood Was het niet om Agnes binnen te leiden in de meest aristokratische kringen Gedeeltelijke teleurstelling was daarop gevolgd. Niet alle, niet de meest aristo- tengevolge waarvan hij zich onmiddel lijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Woensdagmorgen werd aan het station te Sas van Gent door de amb tenaren der belasting in beslag genomen en ter beschikking van het hoofd der gemeente gesteld, een wagon paarden (4 veulens), komende van België en bestemd voor een landbouwer te Goes. De aanhouding had plaats, omdat de verzending niet van voldoende certi ficaten voorzien was. Op last van den burgemeester werden de paarden gelost en gestald, in afwachting eener beslis sing van hoogere autoriteiten. De heer Steggerda te Leeuwarden heeft bedankt voor de benoeming tot directeur der Ambachtsschool te Hulst. M. Ct. Door het gemeentebestuur van Hontenisse is tot gemeente-geneesheer benoemd de heer Ellerbech, arts te Leusden. Het comité voor den aanleg van een stoomtram van Hontenisse naar Selzaete, moet, na geconfereerd te heb ben met belanghebbenden bij eene zijlijn naar Sas van Gent, besloten hebben om voorloopig althans van hare tramplannen af te zien. Naar het schijnt zijn de onmiddellijk belanghebbenden niet tot dien gelde- lijken steun bereid, welke het comité onmisbaar acht. M. Ct. Gisterenmiddag liet bij het over stappen in een anderen wagon op het station Clinge de graankoopman D. T. van Hulst zijn beurs liggen, waarin zich omstreeks f400 bevond. Een zoon van den stationschef vond de beurs toen hij in den wagon kwam, die door den koopman was verlaten, waarna werd zorg gedragen, dat de eigenaar zijn geld terugkreeg. Dinsdag kwam te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer mr. J. C. De Marez Oyens, oud-minister van Waterstaat, bijeen de commissie, ingesteld bij kon. besluit van 14 Nov. 1890 om een onderzoek in te stellen naar den toestand der afwatering van Vlaanderen en een regeling te ont werpen voor de in Nederland en België gelegen polders. Tegenwoordig waren de heeren J. A. van Rompu, lid van Gedeputeerde Staten te Neuzen, J. H. C. Heijse, lid van de Provinciale Staten te Middelburg, A. A. kratische ontsloten zich voor deze fée. Toch schitterde zij, toch was zij genoeg in aanzien, om een recht goede partij te doen, en als dat geschiedde, dan immers was het geld niet te vergeefs uitgegeven. En echter, hij was nu bijna twee jaren reeds gevestigd in de hofstad, en Agnes, hoe gevierd op de bals, was nog niet geëngageerd. Reeds twee jaren Dat was in zijn oogen onbegrijpelijk lang Hij voelde niet, de kortzichtige, dat, daar iedereen wist dat Rentinck niet bemiddeld was, juist de prachtige kleeding, die kostbare geschenken, menigeen terug hielden om dat dure paardje naar zijn stal te halen. Het is waar, hij had be speurd, dat onder de vlinders een enkele kapel om deze bloem wat onafgebrokener heen fladderde, maar Eduard Valmer, hoewel aan te houden, zoo lang er niets beters kwam, was wel niet onbemiddeld maar volstrekt niet zóó rijk, als de gemaal van Agnes, om zoo vele, vele redenen wezen moest. Zoo stonden de zaken toen die lastige broêr hem raden kwam, om de vleugelen te kortwieken. On mogelijke dwaasheid 1 Was het niet het zoo lang met zorg opgetimtnerde huis met eigen handen te vernielen Wat meer zegt, was het niet eene onmogelijk heid Hoe zijne dochter, zijn Agnes zulk een verdriet, zulk een ongehoord verdriet te doen O zeg niet dat hij overdreef. Neen, dat meisje uit den opium zwijmel, waarin zij gewoon was Bekaar, hoofdingenieur van den rijks- waterstaat, M. B. G. Hogerwaard, hoofd- PR ingenieur van den provincialen water staat, beiden te Middelburg en H. E. de Bruyn, hoofding. directeur van 's rijks- y00 waterstaat te 's Gravenhage. N Besloten werd een subcommissie tej benoemen waartoe werden aangewezen! de heeren De Marez Oyens, Hooger-1 Voo waard en Bekaar, die een geheel zullen' N samenstellen uit de gewisselde stukken, waarna een tweede vergadering zal plaats hebben, waarin alle punten! rakende de afwatering zullen worden! vastgesteld. {Zei.) - Ter gelegenheid van de kermisj y0( te Stekene (even over de Belgisch» grens) waren in den nacht van Maandag] op Dinsdag aldaar eenige kippen ge stolen. waarvan natuurlijk aangifte werd gedaan bij de politie. Deze op onderzoek uit, ontmoetten toevallig zekeren De B., aldaar woonachtig, die va nog een paar dagen „te goed" had, en las waarschijnlijk liever eerst kermis hield da vóórdat hij zich ter bewaring overgaf, De gendarmen wilden hem dus arres- f 3 teerenhierbij ontstond een verwoedi be gevecht, waarbij de broeder van denl lai arrestant eveneens zich tegen de politiel be verzette, zoodat het zoo hoog liep, dat w< de politie genoodzaakt was te schieten, sta met het ongelukkig gevolg, dat de ten 't hulp gesnelde De B. doodelijk getroffen neerstortte. Een kogel was hem dooij K( de dij in den buik gedrongen en kon niet verwijderd worden. Dinsdag is het parket van Dender- f1 monde ter plaatse geweest om een ff onderzoek in te stellen, wat een groote' m menigte nieuwsgierigen op de been' kt bracht. Woensdag j.l. is het slachtoffer A, o\ de B. onder hevige pijnen bezweken,, De ongelukkige was gehuwd, dochl a. leefde in gescheiden staat. Zijn oudere! broeder is „goed verzekerd" naar het1 e< huis van bewaring te Dendermonde vervoerd. et J! h n den Maandag en Donderdag van 8 tot t( 1H/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, d Neus- en Oorziekten. v No. 109 Statiestraat, No. 109. e St^^ikolu^a^E^VS^aas) België. Arrond. Rechtbank te Middelburg. p Zitting van 22 Juni 1906. I v In zake R. v. D., 38 j., veldarbeider 1 te St. Jansteen, beklaagd van stroopery, is het vonnis van den kantonrechter te Hulst, die zich onbevoegd verklaarde j van deze zaak kennis te nemen en van welke uitspraak de Ambtenaar van het| O. M. in hooger beroep kwam, bevestigd. te leven, weg te rukken, kon zijn haar te dooden Zoo het ook al in staat zoui kunnen wezen haar te genezen, Rentinckl kon de heelmeester in deze niet zijn.' Zoo hij al de voorzichtigheid daartoe had bezeten, het vertrouwen op die genezing ontbrak geheel. Was het dan niet ora des duivels te worden, dat, men hém, onder curateele wilde stellen, dat men! met hém handelde als of hij een kind ware Gewis dat alleen was in staat] om hem toornig, treurig, hatelijk, ja alles te maken wat den mensch ellendig doet zijn, want hij gevoelde nn, en ook nu1 pas levendig, dat, was de genezing ook onmogelijk, die heeling niettemin stellig spoedig moest plaats hebben, wilde hij wilde Agnes niet in een verschrikke- lijken afgrond ondergaan. (Wordt vervolgd.)

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2