hu partij Afbraak Aanbesteding. voormalige larickusffi-tazerne Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentie n. J, YAN VEERDEGEM EEKMAN, Openbars Verkoop Openbare Verkooping. van een Woonhuis, CONCORDIA. Openbare Verkooping. Landbouwgereedschap Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting* van 8 Juni 1906. A. de B., 64 jaar, werkman te Osse- jsse, gedetineerd te Middelburg, be daagd van overtreding van art. 249 ian het Wetb. van Strafr. is overeen- lomstig de vordering van het O. M. eroordeeld tot drie jaren gevangenis- traf met in mindering brenging der loorgebrachte hechtenis. Ph. L. M., 20 jaar, arbeider te Nieuw Jamen (Clinge) is wegens mishandeling tan een ambtenaar veroordeeld tot 2 naanden gevangenisstraf. P. J. S.,' 38 jaar, H. P. S., 34 jaar, koeliers te Axel, zijn wegens mishan- (eling ieder veroordeeld tot 1 maand levangenisstraf. Woensdagnamiddag begaven de 1-jarige A. N. en de 9-jarige J. M., buurjongens, zich naar de Oude Plan- age te Rotterdam, waar zij aan den Maaskant aaltjes zouden gaan vangen, tij begaven zich daartoe op een houten lanlegsteiger, doch bij het voorover [uigen om de aaltjes beter te kunnen trijpen, verloren zij het evenwicht, rielen in het water en verdronken. I Twee meisjes, die ooggetuigen daarvan paren, liepen hard weg, gingen naar Uis en zeiden niets. Eerst Donderdag middag deelden zij broksgewijze mede, (vat zij gezien hadden, waarop de politie, lie van de ouders reeds kennis van [e vermissing der knapen gekregen ïad, tér plaatse liet dreggen, met het revolg dat vanmiddag omstreeks 5 uren iet lijk van den oudsten jongen A. N. b opgehaald. Dit is naar de woning Ier ouders vervoerd. I Het lijk van den tweeden jongen is log niet gevonden. Een jongeling van 23 jaar uit Loosduinen heeft zóó goed Pinkster twee gevierd, dat hij dicht bij huis te water geraakt en verdronken is. Vóór penigen tijd verdronk ook zijn broer in abnormalen toestand. 1 Landelijke eenvoud. De Moolcsche correspondent van de Geld. schrijft Hannes was met de keujes nor stad [Nijmegen) gewist, de pukskes was ie nie kwiet geworre, want hij was te jnijdig gewist um te handelen. In de Molenstraat reeds had een (jongen het deksel van de mand opge licht, eén beestje was hem bijna ont- jvlucht, maar gelukkig had het no; gegrepen. j Den hit had ie los gelaten, toen dat gebeurde, en nou kwam 'n agent erbij Ldie had nie gezien wat die Nuuwegsciio vlegel deej, maar wel da'k mienen hit loslieten toen makte-u-ie proces-ver baal legen me." „'nBietje wiejer op de Verrekes Wrrek kwam nen koopman bej me |hij handelde, en 'k liet efxes den hit los om te verkoopenmaar toe kwam d'n twidden agent en deej krek as d'n urste. „En toe direckt erop de Nimwegsche laschkar van huus tot huus troic, en ielke keer 'tpeerd los stond, en toe de agenten dé nie zagen, toen sturmde pannes op zonne kèrl af, en zeidat 'het toch bar waar, dat hej bekeurd wier en dieje stadsche nie, toe makte diejen agent ok nog preces-verbaal tege Hannes. De graaf Selir, gezant van Por pgal in Den Haag, werd gisteren, ftoen hij in de Noordstatie te Brussel van den trein stapte, door een persoon, dien hij niet kent, en die, zich verontschul Idigende voor zijne verstrooidheid, henen ging, tegen het lijf gestooten. Kort madien werd de graaf gewaar dat een portefeuille met 6000 fr. en belangrijke papieren uit zijn zak verdwenen was, ijl. v. Antw.ï Van 16 tot en met 31 Mei. Graauw. Huwelijks-aangiften. 4. Gustavus Wagenaar (van St. Jansteen), 25 j., jm. en Rosalia Daalman, 37 j., jd. Antouius Dutrée, 36 j., jm. en Apolonia de Waal, 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9. Emma nuel Buijsrogge (van Stoppeldijk), 33 j., jm. en Lduisa Kegelaer, 27 j., jd. 18. Gustavus Wagenaar (van St. Jan steen), 25 j., jm. en Rosalia Daalman, 37 j., jd. Antonius Dutrée, 36 j., jm. en Apolonia de Waal, 32 j., jd. Geboorten, tl. Cornells, z. van Alphonsus de Koning en Melanie Vlas veld. 17. Leo nardus Petrus Franciscus, z. van Desiré HeijdenS en Maria de Vrieze. 25. Maria Judoca, d. van Jan Francies de Koster en Mathilde Durinck. Victorina, d. van Cyrillus Herwegh en Maria van de Voorde. Overlijden. 2. Rosalia Paulina Fran- cisca Heijdens, 5 m., d. van Jan Fran cies en Anna Maria de Rooij. 5. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Alphonsus Bernard us Marcens en Hortensia Maria Breijaert. 12. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Alphonsius Staal en Maria Silvia Vael. 21. Jan Francies Magnus, 83 j., weduwn. van Apolonia Verschuren. 29. Benilde Bau- wens, 1 m., d. van Joannes Josephus en Maria Rosalia Boeijkens. Hoek. Huwelijks-aangiften. 17. Adri- aan Herrebout, 26 j., jm. en Anna Pijpelink, 25 j., jd. 31. Pieter Meertens, 20 j., jm. en Helena Kolijn, 21 j., jd. Karei Hamelink, 22 j., jm. en Pleuntje Jansen, 20 j., jd. Cornells Jacobus Roose, 24 j., jm. en Janna Herrebout, 23 j., jd. Daniël Jacobus Jurrij, 23 j., jm. en Johanna Adriana Nederhand, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Jan de Bree, 28 j., weduwn. van Sara Maas en Johanna Oliebek, 24 j., jd. 23. Abraham Tollenaar, 29 j., jm. en Janna Verbrugge, 19 j., jd. 31. Adriaan Herrebout, 26 j., jm. en Anna Pijpelink, 25 j., jd. Geboorten. 20. Pieter, z. van Pieter Moes en Elizabeth de Bokx. Willemina Anna, d. van Marinus Meertens en Adriana Catharina Vinke. 31. Suzanua, d. van Jan Jansen en Krina Verhelst. Overlijden. 16. Tanneke Ester Jan sen, 86 j., wed. van Pieter de Visser. Leendert Jacobus de Jonge, 11 d., z. van Jozias en Poulina Catharina Haak. 17. Maria Jansen, 60 j., echtg. van Curistiaan de Graaf. 26. MariaScheerens, 85 j., wed. van Levinus van Hoorn. 29. Willem Jacobus Pladdet, 37 j., z. van Jacobus en Pieternella Geelhoedt (overl.) 31. Sara Dieleman, 5 j., d. van Oornelis en Sara den Hamer. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 10. Alphonsus Verniinmen, 29 j., jm. en Marie Louise Elegeest, 31 j., jd. Geboorten. 18. Charles Louis, z. van Camile van Rumste en Maria Josepha Breyaert. 30. Leonia Maria, d. van Camilus van Gremberghe en Maria Christina de Block. Overlijden. 18. Anthonia van Hove, 70 j., wed. van Pieter Franciscus van Hove. Eduardus Joannis van Vooren, 4 m., z. van Petrus Augustinus en Bertina Goossens. 23. Joseph Vermeire, 10 d., z. van Jan Francies en Solvia Buijs. Arthur Alphons Wautier, 5 m., z. van Benedictus en Maria Leonie de Dauw. 27. André Suij, 1 j., z. van Ed mond en Amelia de Block. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-aangiften^ 30. Cornelis van Wijck, 55 j., jm. en Krijna Jansen, 41 j., jd. Pieter Verstraten, 24 j., jm. en Maria Jacomina Dieleman (van Stoppeldijk) 21 j., jd. Huwelijxs-voltrekkingen. 17. Daniël Hamelink, 24 j., jm. en Adriana de Feijter, 22 j., jd. Michiel Francois de Pooter, 24 j., jm. en Suzanna Florussen, 18 j-, jd. Geboorten. 15. Cornelia, d. van Pieter van de Wege en Elisabeth Dieleman. 20. Janneke, d. van Jacobus Scheele en Geertruida den Hamer. Anthonie en Augustinus z. van Martinu8 van Doorn en Wilhelmina Willemsen. 24. Paulina, d. van Jacobus de Regt en Cornelia Adriana de Mul. 26. Pieternella Jaco mina, d. van Jacobus Francois Dees en Adriana Tanna Brhijnzeel. 27. Adri ana, d. van Janna de Koeijer. Overlijden. 16. Maria de Feijier, 77 j., wed. van Andries Dieleman 22. Antho nie van Doorn, 2 d. en Augustinus van Doorn, 2 d., z. van Martinus en Wil helmina Willemsen. 29. Francois Pieter Doppegieter, 14 m., z. van Pieter Al phonsus en Adriana Johanna van Fraeijenhove. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 16. Alphonsus de Smet, 31 j., jm. en Emma Maria van de Winckel 25j.,jd. Geboorten. 25. Raymond, z. van Ja cobus de Meij en Emerentia Joanna Stephania Casteels. HULST, 5 Juni. Ter Graanmarkt van beden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,25 Rogge f 7,25, Win- tergerst f 7,25 Zómergerst 0,Haver 8,50 Erwten 10,50 Paarden boonen f 0,Duivenboonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 11, Boekweit 0,- - Lijnzaad 0,Aard appels f 4,Koolzaad per zak van 106 liters f 0,— Boter per kilo/ 1,05 Eieren per 26 stuks ƒ0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 17 stuks hoornvee, 40 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht7 stuks hoornvee, 20 varkens, 0 paarden en 0 schapen. V Hedennacht overleed zacht en kalm onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, dé heer in den ouderdom van 88 jaar en 7 maanden. Wed. J. v. V. EEKMAN— Peeters. D. PHILIPSEN, Axel. G. MULDER en Kinderen, Leidèh. j Axel, 6 Juni 1906. VAN DE to AXEL.. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, zal op Zaterdag 13 Juni 1903, 's namiddags 2 uur in het logement „Het Gulden Vlies" te Axel, ten overstaan van den Notaris P. Dregmans aldaar, in het openbaar bij opbod, verkoopen De voormalige KAZERNE der brigade Marechaussee aan de Oosterstraat te Axel met ten Oosten daarvan gelegen bouwterrein, in 3 perceelen en in massa. Breeder bij biljetten omschreven. Aanwijzing op het terrein op Zaterdag 9 Juni 1906, 's namiddags 1' uur. Voorwaarden en perceelsbeschrijving liggen ter lezing ter gemeente-secretarie te Axel en ten kantore van voornoemden Ontvanger, die tevens alle verlangde inlichtingen verschaft. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JACOB DE BRUIJNE, landbouwer te Axel (Kijkuit), op de door hem bewoonde hofstede aldaar, op Zaterdag den IS Juni 193S, des namiddags ten 4 ure, verkoopen bestaande in Pannen, Plavuizen, Deuren, Vensterkozijnen, Planken, Stijlen, Balken, Latten enz. enz. Voortseene partij NIEUWE HOUTWAREN. Te vergaderen op voormelde hofstede Het BESTUUR van den Noordpolder zal op Dinsdag 12 Juni e. k. des n;m 7 ure bij P. KÓOLE te Axel trachten aan te besteden Het vervoer vau 56 M GRIND van af de Axelsche Sassing naar den Noordpolder. Het Bestuur voornoemd. M. WOLFERT DijkgraaJ. J. A. DREGMANS Ontv.-Griffier. Allen, die wenschen mede te werken om het 20-jarig bestaan van „CONCOR DIA" dezen zomer met een FESTIVAL te vieren, worden uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering, welke zal gehouden worden op Dinsdag 12 Juni a. s., des avonds om 7 uur, ten huize van Mej. de Wed. L. B. A. Rolff alhier. HET BESTUUR. Axel, 1 Juni 1906. Wegens vermindering van bedrijf. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van P. L. VAN EERlpEN- BURGH, landbouwer en logementhouder te Graauw (dorp), op DiasJag 23 Juni 8903, des middags 12 ure, op zijn erf, verkoopen als: PAAR JEN, 1 f zwarte Merrie met Veu- i len oud 11 jaar, 1 witte Merrie met Veulen ond 9 jaar, 1 tweejarige vosse Merrie, 1 licht vos eenjarig Ruinpaard en 1 bruin eenjarig Merriepaard. HOORNVEE: 2 kalf dragende Koeien, 2 kalt'- w dragende Vaarzen, 3 jon- hM gere Vaarzen en 3 Hokkelingeu, waaronder 2 Ossen. 2 Menwagens, Fransche Zaai- machine, 3 Ploegen, i2 Zeeuwsche en 1 Waalsche Ploeg), 1 groote Egge met ijzeren en 1 groote dito met houten Tanden, 1 kleine Vijf- balksegge met ijzeren en 1 kleine Vijfbalksegge met houten Tanden, Rolblok (zoo goed als nieuw), 3 nieuwe Sleden, 2 goede Achter wielen vau een Wagen, etlz. Koopeu tot en met f3,contant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. Geenerlei muziek of gezang wordt op het erf toegelaten.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3