Laat u niet misleiden, C.) Marktberichten. Ad verten tiën. Gedurende de Kermis BIEFSTUK a minute. de Pfaiïnaaimachine, bij A. KOLFER, Landbouwers! Nog te bekomen 103-jhripe. Mejuffrouw Ma. Tim mermans te Druten heeft op Hemel vaartsdag, nog volmaakt gezond, haar 103den verjaardag gevierd. Gedurende een hevig onweer ontlastte zich op Hemelvaartsdag boven Ouddorp een hagelstorm, zooals de oudste inwoners zich niet kunnen her inneren ooit te hebben beleefd. Stukken ijs ter grootte van 2 tot 3 cM. sloegen alles kort en klein. Verscheidene ruiten zijn gebroken, vruchtboomen bedorven, veldvruchten vernield, zelts een paar geiten door de groote hagelsteenen Nader schrijft men: De omvang van de ramp te Ouddorp door de hagel bui van Donderdag is nog grooter, dan men aanvankelijk dacht. Een strook lands, ongeveer 10 minuten gaans breed en meer dan een uur lang, is totaal verwoest. Er zijn hagelkorrels gevonden, die meer dan 41;., gram wogen. Een groot aantal kleine vogels, en ook groote, werden dood gevonden, sommige op hunne nestjes zittende, met uitgespreide vleugels, als om hun eieren of kroost tegen het onbekende gevaar te be schermen. Andere vogels lieten zich met de hand grijpen, gewond als ze waren door de reusachtige hagelsteenen. Het geweld, dat de hagel maakte, was zóo groot, dat het gerommel van den donder er door overstemd werd en de bui dreef toch vlak boven het dorp. Men kan dit geweld niet beter verge lijken dan bij het getiktak van een aantal houten hamers op groote platen blik. Een geluk bij een ongeluk, dat het nog vroeg in het jaar is, zoodat er veel kan worden overgezaaid of door iets anders vervangen. Men schrijf t uit Sittard van 27 Mei Ongeveer twee maanden geleden werd hondsdolheid geconstateerd bij een fikshond van den huurkoetsier Kallen, welke hond afgemaakt werd. Deze hond had 's nachts vertoefd in den stal der paarden en tengevolge hiervan moesten op bevel van den districts-veearts de paarden gedurende vier maanden op stal gehouden worden. Zondagochtend nu werd bij een dier paarden dolheid geconstateerd en het dier op last van den districts-veearts afgemaakt. Een tweede paard in dezenzelfden stal werd door het afgemaakte dier gebeten en moet thans wederom vier maanden onder contröle blijven staan. Voor het afgemaakte paard wordt de helft der waarde door het rijk vergoed. De politie te Dordrecht heeft weer een gelukkige vangst gedaan. Vrijdag werd haar medegedeeld dat cën onbe kend persoon, die voorgaf ziekenver pleger te zijn, zich bij verschillende geneesheeren en pleegzusters daar ter stede had aangemeld met vei zoek om onderstand, ten einde zijne reis te kunnen voortzetten. Aangezien dit verdacht voorkwam, werd terstond 's mans opsporing bevolen, met het gevolg dat hij reeds Vrijdagmiddag half 4 aan het hoofdbureau werd gebracht. Het bleek toen, dat men met een echten deugniet te doen had. Niet alleen toch had hij in een logement aldaar verblijf gehouden onder een valschen naam, vermoedelijk omdat hij reeds eenige vonnissen achter den rug had, o. a. 3 maanden militaire detentie wegens het behulpzaam zijn bij desertie en 5 maan den gevangenisstraf, hem verleden jaar door de rechtbank te Arnhem opgelegd ter zake van verduistering, maar ook omdat hij in het Alg. Politieblad stond gesignaleerd als verdacht van diefstal van een rijwiel, reden waarom zijn opsporing en aanhouding werd verzocht. Zijn ware naam is R. de R., zijn leeftijd even 25 jaar, zijne woonplaats Zutphen. Aangezien duidelijk bleek dat hij de gezochte persoon is, werd hy Zaterdag voormiddag gevankelijk naar Utrecht overgebracht, om daar ter beschikking van den commissaris van politie te worden gesteld. Gulzig kalf. Bij den landbouwer J. Bonthuis te Ambt-Almeloo is een kalf geboren, dat met recht een wonder dier genoemd mag worden. Het dier heeft nl. twee koppen, of liever twee onderkoppen. Het bovendeel van den kop is abnormaal groot en breed. Ter hoogte waar zich anders de neuswortel bevindt, scheidt de kop zich in twee goed ontwikkelde bovenkaken met neus. Daar tusschen in liggen twee goed van elkaar gescheiden onderkaken die schuin tegenover de bovenkaken liggen. In iederen bek bevindt zich een tong. Verder heeft het drie oogen, aan eiken kant van den bovenkop een, een in het midden, ter plaatse waar zich de bovenkaken scheiden Het dier is tot nog toe goed gezond en drinkt met beide bekken. Onweer. Bij het hevig onweder van Donderdagnamiddag is de bliksem geslagen in de bouwmanswoning van Th. de Vlieger, te Nieuw-Vennep (Haar lemmermeer). Een begin van brand werd vry spoedig gebluscht. Door den hevigen regen was het rieten dak door nat, zoodat de vlammen geen spoedigen voortgang hadden. Verzekering dekt de schade. Te Zwijndrecht is de bliksem geslagen in den schoorsteen van den rystmolen der firma Vliegen- thart, waarbij het bovengedeelte, juist op de plek waar de bliksemafleider jeplaatst was, werd afgeslagen. Er werd niemand gekwetst. - Tijdens het onweder van Donderdagmiddag sloeg de bliksem in de villa Bronheek te Heemstede zonder veel schade aan te richtenvan een huis in de Korte Lakenstraat te Haarlem werd het dak gedeeltelijk vernield, terwijl in den Hout een boom ontworteld werd. Te Schijf nabij Rozendaal is de woning van M. B., door het inslaan van den bliksem afgebrand. Niets kon gered worden dan een 3-tal koeien. Een kalf en een varken kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. Te Dussen zijn twee meisjes door den bliksem getroffen, de eene kwam er met een verschroeide jurk af, maar de andere werd de linker arm als 'tware lamgeslagen. Gevaarlijke fietsers, gevaarlijke fietseostumes en gevaarlijke fietsgewoonten. Fietsers en dat zijn wij allemaal tegenwoordig zijn beste menschen, maar ze kunnen soms erg roekeloos zijn, aldus de Leeuw. Crt. Een paar voorbeelden Donderdag 24 Mei had een rijksveld wachter, gaande per fiets van Leeuwar den naar Balk, de volgende ontmoe tingen Tusschen Deersum enScharnegoutum vond hij een plas bloed aan den weg. Doortrappende achterhaalde hij een werkman, die gewapend was met een groote boor, die hij om den hals had hangen, terwijl in zijn jaszak een aantal vlijmscherpe beitels zaten. De man was ook op de flets. En vóór hem op het karretje had hij een kind van ongeveer drie jaar. De werkman zelf zag er bebloed uit Een gedeelte van zijn neuè was bijna afgesneden, terwijl bij den neus wortel allerlei schrammen zaten. De plas bloed op den weg was van hem afkomstig. Want wat was er ge beurd Hij was met zijn rijwiel en het kind gevallen. Het kind was onder de flets geraakt en daarbij was het aan een der beentjes bezeerd, hetgeen bleek uit het feit, dat dit by den enkel vrij wat was opgeloopen. Te Sneek stelden zij zich onder ge neeskundige behandeling. Beter liep het af met eene jongedame, die dezelfde rijksveldwachter vond, vastgesjord liggende aan haar rijwiel op of aan den berm van den Lemster- weg. Dit was gekomen, doordat de japonrok geslagen was om het ketting- wiel. Daardoor zat de rok zóó vast omgewikkeld, dat de jongedame niet bif machtë was zich van het rijwiel te bevrijden. De rijksveldwachter steeg af, hielp de dame op de been en het rijwiel overeind en door het terugduwen van de trappers wist hy de rok weer vrij te krijgen, al was deze, voor zoover zij in aanraking met het kettingwiel geweest was, letterlijk in flarden ge reten. En nu de moraal, die men niet te luid kan uitroepen 1. Zet toch geen kinders bij u op de fiets. Dit is roekeloos. Ieder oogen- blik kan er een ongeluk gebeuren. 2. Neem toch nooit gevaarlijke voor werpen bij u, als ge op de flets zijt, zonder ze door inpakking of omwik keling onschadelijk gemaakt te hebben. 3. Doet ge het toch, dan zijt ge krankzinnig, onvoorzichtig en neemt ge dan nog een kind bij u op uw rijwiel, dan zijt ge misdadig en verdient ge, dat men u bij den kraag pakt en achter slot en grendel zet, en 4. Zorg voor korte, voet-vrije rokken en voor goede rokbeschermers. Anders loopt ge ieder oogenblik gevaar plotse ling tegen den grond gesmakt te worden en dan is er evenveel kans, dat ge uw hals breekt als dat u een ander ernstig ongeluk overkomt. Een ver scheurde rok is dan de minimum-straf, die op uw zorgeloosheid staat, en 5. Fiets niet, alvorens u te verzekeren tegen de nadeelige gevolgen veroor zaakt door een ongeluk, voegt een ver zekeringsagent er nog bij. Men meldt uit Vlissingen Zondagnamiddag is met eene roeiboot aan den wal gebracht het lijk van een Duitsche matroos, die aan boord van een Duitsche bark, liggende ter reede aldaar, uit den mast gevallen was. Merkwaardig. In de gemeente Gaasterland (Fr.)' - zoo schrijft men aan de Stand. „hebben eksters hun nest gebouwd in een boom, die in een tuin staat. De eksters halen alles uit de tuinen weg. De tuin, waarin hun nest gebouwd is, bleef echter onaan geroerd. Toen evenwel de zoon van den eigenaar een jongen ekster uit het nest haalde begonnen de eksters ook uit dien tuin te rooven, doch men zette den jongen ekster weer in het nesten dadelijk hield het stelen in dien tuin op." Ja, als 't waar is, dan is dat een hoogst merkwaardig bewijs van ont wikkeling van het eigendomsbegrip bij eksters. Te Stoke on-Trent hebben twee personen om een weddenschap een partij biljart gespeeld in de leeuwenkooi van een reizende menagerie. De tent was tot de nok vol. D® partij, van vijftig punten, duurde een* kwartier. De leeuwen, nieuwsgierig en onrustig door de tegenwoordigheid van het vreemde voorwerp en van de met queues schermende vreemde menschen, accompagneerden de caramboles met hun gebrul en gaven meermalen blijk van groote belustheid om de spelers te bespringen. Maar de temmer slaagde erin ze in bedwang te houden tot de 50e carambole gespeeld was en de beid® heeren, onder een uitbarsting van applaus, de kooi verlieten. Sedert zijn deze twee de helden vaip den dag. Ze moeten reeds meer daq één rijk huwelijksaanzoek ontvangen1-, hebben. AXEL, 26 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als rolgt: Tarwe f 8,— f 8,25 Rogge 7,50 k f 7,75 Wintergerst f 7,— a J 7,50* Zomergerst f O,k 0.Haver f 8,k f 8,50 Erwten 0,— k 10,Paardenboonen f 0,k f 0, Duiverfboonen 0,k f 0,Witte- boonen f 0,k f 0,Bruin ebopuen f 0,— "k f 0,Boekweit f 0,k 0,Lijnzaad 0,a 0,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 28 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,50 Rogge 7,50, Win tergerst f 7,50 Zomergerst 0,HUver f 8,50 Erwten 10,25 Paardenboonen f 9,25 Duivenboonen 0,— Witte- boonen f 14,Bruineboonen f 10,50 Boekweit0,- - Lijnzaad 0,Aard appels f 4,25 Koolzaad per zak van 106 liters f 0,— Boter per kilo 1,05 Eieren per 26 stuks /"0,80. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 17 stuks hoornvee, 47 varkens, O paarden, 0 schaap, verkocht6 stuks hoornvee, 25 varkens, 0 pakrden en 0 schapen. Een zwerm bijen had zich Donder dag op den Zuldwal in een boom ver zameld. Een jongen had de „aardigheid" om met een plank tegen den boom te slaan met het gevolg dat al de bijen op hem afkwamen en hem het gezicht leelijk toetakelden. In de wittebroodsweken. De politie te Breda heeft eene vrouw aangehou den, die pas sinds enkele dagen is gehuwd. Zij wordt verdacht vandiefsal van kleedingstukken ten nadeele van de familie, bij wie zij vóór haar huwe lijk iu dienst was. Te Andrimont bij Verviers woonde op een boerdery een moeder met twee van haar zoons, waarvan de oudste, een ruwe kerel van 38 jaren, een on- verbeterlyk strooper was. Een week geleden was hij wegens styoopen ver oordeeld tot een geldboete, en wilde nu dat de moeder dat zou betalen. Zij weigerde, daar ze zelf van de toelagen van haar andere kinderen leefde. Woedend over dien tegenstand is toen de bedoelde zoon Zaterdagmiddag thuisgekomen, nam zijn geweer van den wand, schoot eerst zijn jongen broer, die kalm aan tafel zat te eten, dood, en ging toen naar buiten zijn moeder opzoeken die hij ook doodschoot. Daarna heeft hij nog getracht om de in een ander huis wonende overige leden van zijn familie te ontmoeten, maar dat lukte niet. Hij is. toen naar het kerkhof gegaan, heeft daar op een papier zijn misdaad opgeschreven, en heeft toen zich zelf gedood. te bekomen. J. B. DE RIDDER, Axel-Kaaiwal. wanneer er een NAAS- tevens Bor- (luurmach'me gekocht wordt, door de looze praatjes om te borduren zonder apparaten, tot nog toe moet er steeds een borduurraam en een borduurplaat bij zijn, dat zyn de apparaten. Dus klaar voor borduren met gratis onderricht, handel in Naaimachines, Axel. Axel. D. J. OGGEL.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3