KINDERSCHOIITEN, Fotograaf VAN OTERBEEKE Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentien. 12 Portretten kosten slechts f 1,50. 2(50 a 270 M. GRIND, Bekendmaking. versch VLEESCH H. HARTOG, Axel. F. G, VAN TATflNBOYE. Openbare Verkooping. Ruim 1(4 hectare KLAVER en 2% WEIHOOI, Openbare Verkooping. Zeeuwse he KLAVER, sloten zich uit solidariteit bij den uit- gestooten kameraad aan en legden er het bijltje bij neer. Uit vrees dat ze thuis een pak slaag zouden krijgen, trokken ze met hun zevenen te voet naar Amsterdam. Maar jawel ze hadden Utrecht nog geen halven dag achter zich of aan het hoofdbureau regende het reeds klachten over het verdwijnen van eenige minderjarige knapen en de dag was nog niet geheel voorbij, toen allen reeds weder na een duchtige afstraffing achter moeders pappot zaten. Een aan den drank verslaafd echt paar te Koschmin wilde zich onlangs geld verschaffen, om zich te bedrinken. De vader schreef daarom aan zijne elders wonende dochter, dat baarmoeder eenige dagen geleden gestorven en be* graven was. Hij had veel kosten gehad en verzocht zijne dochter, hem geld te sturen. Het meisje deed dit, en het zuur gespaarde sommetje werd in drank omgezet. Kort daarna schreef de man weer dat hij in het ziekenhuis lag en niets voor het graf van zijne vrouw kon doenof zij hem weer geld wilde zenden. Het meisje kocht een krans en ging, met geld bij zich, naar Kosch min, om zelf voor alles te zorgen. Toen zij het ouderlijke huis binnenkwam, vond zij tot hare schrik, hare doodge waande moeder smoordronken te bed liggen. N. R. Ct. Uit Courrières wordt gemeld, dat daar het lijk van een mijnwerker uit de mijn opgehaald is, die naar alle waarschijnlijkheid pas enkele dagen geleden gestorven is. In de maag van dezen man vond men touwwerk. De ongelukkige, een zekere Pinte, moet van honger en dorst omgekomen zijn. Adolf Carnot, president der enquête commissie inzake het reddingswerk, heeft intusschen verklaard, dat de ge ruchten als zouden verscheiden aibei- ders eerst onlangs zijn gestorven, of in elk geval lang na de ramp, onjuist zijn. Dat verscheiden lijken zoo goed ge conserveerd zijn gebleven, is z. i. te danken aan het feit, dat het kooloxyde het gewone ontbindingsproces vertraagd heeft. Volgens een ambtelijke opgaaf waren van de 1094 slachtoffers der groote ramp 548 gehuwd en 546 ongehuwd. De maatschappij zal uit dezen hoofde pensioenen moeten betalen ten bedrage van omstreeks -800,000 frs. 'sjaars Over de ramp te Leuven meldt het Hbl. v. Antwerpen Ziehier eenige cijfers, die een ge dacht geven over de hevigheid van het onweer, dat Maandag woedde De regenmeter bereikte een hoogte van 175 millimeters, wat gelijk staat met 175 liters per vierkante meter, 'tzij 1750 kubiek meters of 1,750,000 liters per hectaar. De streek, waar het onweer woedde, beschrijft een omkring, begrensd door de gemeenten Neerijssche, Leefdael (Tervurenweg), Velthem-Bijssem (Brus- selscheweg), Bueken (Mechelscheweg), Wackerzeel (op de Dijle), Lubbeek (Aarschotscheweg) en Blanden (Naam- scheweg). Het alles beslaat eene opper vlakte van 100 vierkante kilometers of 10,000 hectaren. Men schat dat de hoeveelheid geval len water over heel die oppervlakte in 3 uren 40 minuten, omtrent 17,500,000,000 liters bedraagt, of in ronde cijfers 1,325,750 liters per seconde. Het herleggen der wegen, die door het onweer verwoest zijn, zal niet minder dan twee millioen kosten. De herstellingswerken zullen lang duren. De weg naar Mechelen zal I slechts na twee maanden bruikbaar zijn. M. de minister van oorlog heeft het leggen van eene militaire brug toege laten. Vrijdagavond is het opnieuw over vloedig beginnen te regenen, en tegen 8i/2 ure stroomde, langs de vaart en de dok, weer opnieuw het water in de huizen. Gelukkig waren in vele winkels en magazijnen de deuren gebaricadeerdmet leem en assche. Heel de Mechelsche- straat staat onder. Ten 9 ure lli begon het water te te dalen. De Cesarsberg dreigt in te storten. Een gedeelte van den muur moet wor den afgebroken. Men velt de boomen, om dien Romeinschen bouw te redden. Tot overmaat van ramp heerschte er reeds typhus in de omgeving van Leuven. Het gevaar voor besmetting is dus groot. Strenge voorschriften vooral voor watergebruik worden gegeven. De Wild West in Parijs M. James Wittson, 52 jaar, Ameri- kaansch koopman, tijdelijk te Parijs, zat Woensdag op een omnibus, toen hij in de rue Royale een wielrijder zag omverwerpen door den wagen van oen melkboer, die zich daarna haastte de vlucht te nemen. Woedend over dergelijke handelwijze trok de Yankee een revolver uit den zak, legde op het paard van den melk boer aan en schoot. Doodelijk getroffen rolde het dier op den grond. Agenten snelden toe en maakten proces-verbaal op tegen den Amerikaan, wegens het dragen van verboden wapens en het schieten op den openbaren weg. Toch had de man de voldoening den melkboer te zien aanhouden. Wat den wielrijder betreft, deze werd zeer ernstig gekwetst naar het gasthuis gebracht. Ongesteldheid van Z. H. den Paus. De Romeinsche correspondent van het Hbl. v. Antwerpen meldt over den toestand van den Paus Dr. Lapponi verklaart dat de onge steldheid van den Paus bestaat in eenen aanval van jicht aan den rechterknie, met koorts. Z. H. voelde den aanval na de ont vangst, op 17 Mei, van verschillende Dominikanen, naar Rome gekomen om de plechtigheid bij te wonen van de zaligverklaring eener groep martelaars hunner orde, die Zondag plaats heeft. De Paus zal te bed blijven gedurende eenige dagen, en hij zal de plechtigheid van Zondag niet bijwonen. Dr. Lapponi is van oordeel dat de ongesteldheid van Z. H niet erg is. Aan de N. R. Ct. seinde men Zater dag jl. De Paus lijdt ernstig aan rheumatiek. De bladen melden, dat de hartkwaal verergert, en de toestand onrustwek kend is. Het telegram van 20 Mei luidt De nacht is voor den Paus rustig voorbijgegaan. De pijn neemt af, maar de Paus zal nog een dag of vier, vijf het bed moeten houden. De zwelling aan de knie vermindert. l'KEDLKKKUKTKN Tü AXKL Donderdag 84 Mei 1ÖOO. (.HEMELVAARTSDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Rugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. 's Av. 5'/» ure Ds. J. v. d. Berg, (van Ter Neuzen.) Kerk B. Voorm. 9 ure D». R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lauge Weststraat). (.Geen dienst). Van 1 tot en met 15 Mei. Hulst. Huwelijks-aangiften. 12. Wal- therus Johannes Aloijsius Jansen (van 's Gravenhage), 25 j., jm. en Rosalia de Schepper, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Gerar- dus Pieter de Lozanne, 22 j., jm. en Johanna Petronella Christina Rodrigo, 27 j., jd. 9. Honoré Charles Johannes Verwiighen, 29 j., jm. en Mathilda Frederica Petronella Brand, 23 j., jd. Overlijden. 14. Dingenum Stevens, 73 j., weduwn.- van Anna Catharina Mannaart. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Alphonsius de Waele, 25 j., jm. en Maria Josephina Mathys, 22 j., jd. Jacobus Franciscus van der Goore, 26 j., jm. en Maria Louisa de Vos, 23j.,jd. 8. Aloysius Josephus Ongenae, 30 j., jm. en Leonia Maria Edmonda Vermandei, 24j.,jd. 9. Adrianus van Remoortere, 34 j., jm. en Maria Ludovica Sturtewagen, 22 j., jd. Hubertus van Remoortele, 37 j., jm. en Maria Louisa Jansens, 20 j., jd. 14. Francois Hypolite Suy (van Moerbeke, België), 28 j., jm. en Coralie Marie Zwartelé, 29 j., jd. Honoré Gijsel, 31 j., jm. en Coleta Inghels, 29 j., jd. 16. Alphonsius Vernimmen, 29 j., jm. en Marie Louise Elegeest, 31 j., jd. Geboorten. 3. Maria Anthonia, d. van Alphonsius Steenaert en Hortense Duijm. 6. Petrus Franciscus, z. van Theophilus de Guchteneire en Melania Josephina Rombaut. 13. Joseph, z. van Jan Francies Vermeire en Solvia Buys. 14. Magdalena, d. van Theophiel Standaert en Justina Maria de Block. Overlijden. 11. Maria Anthonia Steenaert, 11 d., d. van Alphonsius en Hortense Duijm. 14. Joseph Ludovicus Franciscus Vercauteren, 20 d., z. van Petrus en Anastatia Jacobs. Overslag. Huwelijks-voltrekkingen. 2. David Dominicus, 42 j., jm. en Marie Poppe, 22 j., jd. Overlijden. 3. Achilles Theophiel Roeland, 5 m., z. van Theophiel en Alexandrina de Clerck. 11. Maria Theresia van Langevelde, 81 j., wed. van Augustinus Swartelé. Zulddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Jacobus de Coninck, 27 j., jm. en Leonia Maria Aerts, 24 j., jd. Alphonsus Thiron, 28 j., jm. en Coralia Maria Aerts, 26 j., jd. 9. Desiderius Eduardus de Pan, 27 j., jm. en Eulalia Maria de Jaeger, 25 j., jd. Geboorten. 15. Magdalena Maria, d. van Rumoldus de Bruijne en Elisa Maria van Overloop. Overlijden. 10. Alfred Joseph Marie Termote, 23 j., z. van Franciscus Ber- nardus (overl.) en Christina Maria Bruggeman. AXEL, 19 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,- k f 8,40 Rogge 7,25 a 7,75 Wintergerst f 7,— a J 7,25 Zomergerst f 0,k f 0.Haver f 8,25 èi 8,60 Erwten 9,50 k 10,Paarden boonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,k f 0,Witte- boonen f 0,k f 0,Bruineboonen f 0,— a f 0,Boekweit f 0,k 0,-Lijnzaad 0,k 0,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 21 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,50 Rogge f 7,50, Win tergerst f 7,50 Zomergerst 0,Haver f 8,50 Erwten 10,25 Paarden boonen f 9,Duivenboonen 0,Witte- boonen f 14,Bruineboonen f 11, Boekweit 0,- - Lijnzaad 0,Aard appels f 4,25 Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo f 1,05 Eieren per 26 stuks ƒ0,80. komt aanstaanden Donderdag, ten huize van W. DIELEMAN, Lange Noordstraat te Axel, poseeren. Grootere formaten en groe» pen naar evenredigheid. Zij die in aanmerking willen komen voor het vervoer van in den Coegorspolder, kunnen zich daartoe aanmelden bij den Dijkgraaf P. VAN HOEVE, waar inschrijvings biljetten kunnen worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 26 Mei tot voormiddags 9 ure. Verdere inlichtingen mede te bekomen bij den Dijkgraaf. Het Bestuur van den polder BEOOS- TENBLIJ BENOORDEN maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden zal worden gehouden op Maandag den 28 Mei 1906, des voormiddags half elf ure, in het loge ment van de Wed. Rolff te Axel. Axel, den 16 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd P. KOSTER, Dijkgraaf. VAN DISHOECK, Ontv.-Griffier. Door mijn naar de eischen des tijds ingerichte koelin- rlchting, ben ik in staat dagelijks eerste kwaliteit bij kleine en groote hoeveelheden binnen den kortst mogel^ken tyd te leveren. Dagelijks IJS verkrijgbaar bij elke hoeveelheden. Aanbevelend, TER NEUZEN. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener ruime sor teering van de grootste tot de kleinste en in alle kleuren. Minzaam aanbevelend, De Notarissen Dumoleyn te Honte- nisse en Vermeulen te Moerbeke, zullen ten verzoeke van Mejuffrouw de weduwe D. F. DIELEMANDe Moor, eerder weduwe C. L. DE ROP en de erven van dezen, op Zaterdag 26 Mei 1303, des namiddags ll/4 uur, in het openbaar verkoopen in den polder Beoostenbleij, ge meenten Koewacht en Axel. Te vergaderen in het Tolhuis aan de 3 Schouwen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. E. VERHELST aldaar, op Zater dag den 26 Mei 1996, des namid dags ten 3 ure, verkoopen Omtrent l1/2 Hectare en ruim Sl/2 Hectare alles op landen, behoorende tot hunne hofstede, in den polder Be oosten- en Bewestenblij, gemeenten Axel en Zuiddorpe. Verdeeld in koopen. Te vergaderen en te beginnen aan de Lucern-Klaver.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3