Dokter J. VA1 DE CALSEIJOE, Binnenland. Uitsluitelijk raadplegingen voor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. RIJKSMIDDELEN. April vertoont naast het vorige jaar een avans van niet veel minder dan zes ton, wat over de vier eerste maanden gezamenlijk den vooruitgang in op brengst tot haast zestien ton heeft doen st«gen. Geen enkele belastinggroep van be- teekenis of zij werkte mede tot het fraaie maandcijfer. Van de directe belastingen in de grondbelasting de eenige, die in Gras maand ten achteren bleef by een jaar geleden, ruim f 46.000. Maar de directe belastingen te zamen schreden vooruit met iets meer dan f 140.000, doordat het personeel den achteruitgang der grondbelasting bijna dekken kon, terwijl voorts de bedrijfsbelasting met bijna een volle en de vermogensbelasting met iets meer dan een halve ton haar opbrengst zagen verhoogd. De invoerrechten klommen met f30.000, de accijnzen met haast twee en een halve ton. Slechts die op zout en op bieren en azijnen bleven achter, maar de suikeraccijns steeg zelfs met meer dan f 170.000. Niettegenstaande een kleinere op brengst der hypotheek- en successie rechten ging de totaalopbrengst der indirecte belastingen met pl. m. f 45.000 vooruit, van welk gunstig resultaat de grootste helft aan de zegelrechten en de kleinste aan de rechten van hypotheek is te danken. Van de andere belastingen valt de avans der posterijen, ten bedrage van ruim f 50.000, te boeken. {Hét Vad.) AXEL, 18 Mei 1906. In de gisteren gehouden vergadering van Stembevoegde Ingelanden van den CoegoHspolder c. a. werd besloten bij Gedeputeerde Staten te protesteeren tegen het bekende voorstel in zake oprichting waterschap. Het dijkgeschot voor 1906/1907 werd vastgesteld op 2,50 per H.A. Uit de schuur van den landbouwer d. F. onder de gemeente Koewacht zijn deze week op een nacht gestolen een tweetal fietsen, eenige oude kleeren en nog enkele kleinigheden. Van de daders is nog niets bekend. In de te Ter Neuzen gehouden vergadering van den Oud-Zevenaar- polder is herkozen als dykgraaf de heer D. J. Dees. Het dijkgeschot is verhoogd met 5 pet. en gebracht op 3,50 per Hectare. Voorts is besloten te protesteeren tegen de door Ged. Staten voorgestelde oprichting van een waterschap beoosten het kanaal Gent—Ter Neuzen. Na herhaalde oproeping hebben zich voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de O. L. school te Overslag drie sollicitanten aangemeld. De St.-Ct. bevat een lijstje van besmettelijke ziekten, voorgekomen in de provincie Zeeland in de week van 9 tot en met 15 Mei 1906. In Aardenburg en in Hulst kwam één geval van diphtherites en te St. Maartensdijk een geval van typhus en febris typhoidea voor. wildewas het dan aan den armen Hugo wel een dienst gedaan met aan zoo iets de hand te leenen Eindelijk, om het spel te volmaken, die ongepaste, die reeds nu compromiteerende houding van Rentinck wat zou het gevolg voor haar kunnen zijn, wanneer zij op iutimeu voet met Agnes, en dus misschien ook met haar vader kwam Het was niet zoo zeer overspanning na het genot, als het besef van de moeielijkheid van haren toestand, die haar nog lang, zeer lang slapeloos hield. Wordt veroolgd.) den Maandag en Donderdag van 8 tot IIV2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus en Oorziekten. No. 109 Statiestraat, No. 109. St ZNHkolaas ("Waas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag SO Mei lOOtt. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Rugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Rugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. K. J. Kapteijn Nam. 2 ure Ds. K. J. Kapteijn (van Oiessendam). Kerk B. Voorm. 9 ure Dhr. Bramer Nam. 2 ure Dhr. Bramer (Theol. cand. v. d. V. Univ.) Gereformeerde Kerk. (Lauge Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Men meldt uit 's-Gravenhage aan de Middelburgsche Courant Meer en meer blijkt dat er alle reden bestaat voor de bewering, in de laatste dagen geuit omtrent eene voor het land hoopvolle en gewichtige gebeurtenis. Zooals de lezer begrijpen zal slaat dit bericht op het meer en meer tot zekerheid wordend gerucht, dat H. M. de Koningin in gezegende omstandig heden verkeert. Woensdagmorgen heett een vis- scher te Harderwijk het lijk binnen gebracht van den heer P. uit Deven ter, den Utrechtschen student, die bij een pleiziertochtje naar Urk overboord sloeg en verdronk. Het lijk is drie uur boven Harderwijk drijvende gevonden. Aan de gemeentegasfabriek in Den Haag heeft Woensdag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 67-jarig rangeerder kwam bij het rangeeren onder een kolenwagen, met het nood lottig gevolg dat hij onmiddellijk dood was. Moordaanslag. Gisteren (Donderdag) werd te Rot terdam een dubbelen moordaanslag gepleegd door twee Spanjaarden, beiden wonende op den Schiedamschen dijk. De eene', G., eertijds knecht bij B., was bij zijn patroon weggeraakt en had zich toen daar als concurrent van zijn ge wezen patroon gevestigd. Hiermede was echter een ontstane haat niet ge koeld. Toen B. uitging, werd hij gevolgd door G., die op B. begon te schieten. B. vluchtte ergens binnen, doch zoo dra hij vertrok, verscheen ook G. weer en loste 4 of 5 schoten. Wonder boven wonder werd niemand geraakt. Het publiek stoof uiteen. Zoodra echter G. al zijn schoten gelost had, werd hij gegrepen door de politie en zwaar ge boeid weggevoerd. B. echter sloop hem stil achterna, wist den geboeide verraderlijk van achter te naderen en stootte hem plotse ling zijn dolk met zoo'n kracht in den hals, dat de punt van het dolkmes omboog. In plaats van naar het politiebureau werd G. nu naar het ziekenhuis ge bracht. 'De wond is 6 cM. diep. B. inmiddels gegrepen en ontwapend, werd opgesloten tot nader onderzoek. Een 22-jarige ongehuwde ver pleegde in het armenhuis teScheemda heeft haar dochtertje van 6 maanden vermoord. Zij bekende haar daad reeds. Nabij Bergum heeft éen wielrijder een haas overreden, die de brandende lantaarn was tegemoet geloopen. Het dier was terstond dood en de wielrijder had dus onwillekeurg een haas gevan gen, zonder de jachtwet te hebben overtreden. - Ook een loterij. Op een dag in de Paaschweek stond te Amsterdam koopman Hiddes in de Laurierstraat te schreeuwen bij een kar met koek. Dat was nog eens een koopje Vyf centen zoo'n stuk koek, vijf centen - geen geld was het. Failliet most hij erbij gaan, maar zoo was hij nou eenmaal. En nou gaf hij dan, omdat 'tgauw Paschen was, bij elk stuk een lot cadeau waarop je vijftig eieren kon trekken Vijftig eieren, wat zal moeder lachen als je daarmee thuiskomt Vijftig eieren én 'n stuk koek voorde kleine, voor vijf centen. Was hij niet gek dat-ie 'tdee? Maar zoo wès ie nou eenmaalhaal weg, haal weg voor je stuivertje, en haast je wat, want de trekking gaat zóó beginnen Zijn waar had aftrek, want 't was geen geld, dat moest de kring van omstanders toegeven. De koopman maakte zakenEn toen hij zag dat ze allemaal bediend, waren en dat 't nu daar wel bij blijven zou, toen klom hij op de kar de trekking ging beginnen. Hij schudde lawaaiig de groote doos bordpapier iemand die naast hem stond fungeerde voor weesjongen.een num mertje eruitnommer 85 Nommer 85 had de eieren gewonnen. En nommer 85 kwam blij zijn netje in ontvangst nemen. De anderen dropen af't was toch niet zoo erg te geef geweest, vijf centen voor zoo'n klein stukkie koek Tegen den agent die hem bekeurde zei Hiddes dat dit nu toch geen loterij was. Hij verkocht immers zijn koek en gat zijn lootjes cadeau Als hij nou loten verkocht had. Er werd f 10 of 5 dagen tegen den vindingrijken koopman geëischt. Uit spraak 28 Mei. (Hbl.) Door den drank. In 't plantsoen aan de Kennemerbrug te Haarlem lag een 80-jarig man, zwaar beschonken, met een nog half gevulde flesch jenever bij zich. Een agent nam hem mee naar 't bureau. Al meer dan eens werd hij in 't Armenhuis opgenomen maar om zijn aanhoudende dronkenschap De trots der natie. Voor enkele weken werd door de maatschappij De Volharding een prijsvraag uitgeschreven, „wie zijn de trots der natie", de vijf flinkste mannen en vrouwen V Ingekomen zijn daarvoor 56245 stem men, verdeeld over 916 levende Neder landers. Van de mannen verkregen de meeste stemmen Dr. Abraham Kuyper 20,465. Jozef Israëls 18,039. Louis Bouwmeester 14,257. Generaal Van Heutsz 10,958. Van de overige, die boven de 200 stemmen verkregen, noemt de Stand. er maar enkele, omdat er aardige tegen stellingen onder schuilen Mr. P. J. Troelstra 8960Prof. M. W. F. Treub 6967 Van Hall 6391 Domela Nieuwenhuis 6374Daniël de Lange 5892Burgemeester Van Leeu wen 4119; Henri Polak 3944; C. A. A. Du dok de Wit 3422 Goeman Borgesius 3070; Minister Kraus 2961 dr. J. Th. de Visser 1251; P. Nolting 1182; H. P. Berlage 836prof. H Drucker 832 Joh. Braakensiek 821ds. Talma 806 ds. H. Pierson 769 luitenant Christofifel 751 S. van Houten 728prof'. Van 't Hoff 667 mr. Van Gigch 621P. L. Tak 613Ch. Boissevain 577 Oscar Carré 571 mr. A. F. de Savormin Lohman 566Joh. Zaagmans 562 J. H. Schaper 561mr. Aalberse 478 generaal Vetter 465 G. L. v. d. Zwaag 416 W. Hovy 427 Willem Kloos 418 mr. Heemskerk 412 Th. Ketelaar 410 Idenburg 392; N. G. Pierson 381Jaap Eden 327 D. Pauwels 311 minister Loeff 302 dr. H. Gorter 237 minister Lely 281 Neeltje Lokerse 280J. A. Tours 268prof. Valeton 266prof. Baviuck 259. Onder de vrouwen staat H. M. de Koningin bovenaan, dan volgt Koningin Emma, vervolgens mevrouw dr. Aletta H. Jacobs en freule Anna de Savornin Lohman, welke laatste nog 2763 stemmen kreeg. Mevrouw Roland Holst haalde er 2724. Flesschentrekkert aan het werk. Twee als heeren gekleede personên kwamen verleden week te Amsterdam een meubelmagazijn binnen en bestelden een heerenbureau met stoel. Zij gaven den naam Chalet of iets dergelijks op de levering moest geschieden in een herberg in de Westerstraat aldaar. Het bestelde werd afgeleverd. Enkele dagen later bestelden dezelfde heeren in den zelfden winkel een dames-bureau, dat eveneens in de Westerstraat moest geleverd worden en ook deze levering geschiedde. Denzelfden dag echter werd de directeur van 't magazijn gewaarschuwd door een pianofabrikant daar ter stede, dat er „flesschentrekkers" op het pad waren, die een naam, ongeveer luidend als hierboven, opgaven. De directeur zond iemand naar het adres in de Westerstraat en dank zy het krachtige en doortastende optreden van dezen bediende, mocht het gelukken het dames-bureau terug te krijgen. Het heeren-bureau en de stoel waren reeds verkocht. Dezelfde „heeren" hebben ook kan toorlokalen gehuurd in een huis aan den Singel te Amsterdam en een huur contract geteekend voor een jaar. De wanden waren evenwel niet naar hun zin behangen en daarom werd door hen bij een behanger de noodige last gegeven om er wat ander papier op te plakken. Inmiddels kwamen er kan toormeubelen, die onder toezicht van de nieuwe huurders weer werden weggehaald. Toen later de magazijn houder eens kwam kijken, waren ze gevlogen. De eigenaar der lokalen zit nu met een gratis nieuw behangen lokaal, terwijl in het andere lokaal het nog goede behang door werklieden is weggescheurd. Mijnheer Chalet of Charlet en zijn compagnon komen van Rotterdam en doen in assurantiën. De een is een lang persoon van onge veer 40 jaar met een ongunstig uiter lijk. De compagnon is kleiner, schijnt iets ouder en heeft een waggelenden gang als van een gans. Maar beiden zijn geslepen vossen, die ook wel pen sion willen genieten bij diegenen, bij wie zij kantoorlokalen huren. Men zij dus gewaarschuwd. (Tijd.) Te Loosduinen is de conducteur Y. ernstig verwond, doordat hij bij het rangeeren bekneld raakte tusschen twee wagens van de W estlandsche stoomtram. De man werd de borst ingedrukt en zijn schouder werd ontwricht. De ge- neesheeren lieten hem naar het Haag- sche ziekenhuis overbrengen. De arbeider Berendsen uit Ulft, gem. Geudringen, die van de ijzergieterij te Isselborg huiswaarts wilde keeren, viel bij het opspringen op de in vollen vaart zijnde stoomtram. Het linkerbeen werd hem afgereden en hij kreeg ook andere zware kwetsuren. In het zieken huis te An holt, waarheen hij gebracht werd, bezweek hij. Drie jeugdige Duitsche kleer makers hadden te Venloo inbraak ge pleegd. De maréchaussées uit Roer mond togen op onderzoek uit en von den de drie inbrekers bij elkaar in een dennenbosch, met twee rijwielen en allerlei andere gestolen voorwerpen bij zich. 't Drietal werd gevankelijk naar Roermond overgebracht. Een 18-jarig meisje uit Meppelis spoorloos verdwenen. Zij was genoo- digd op de begrafenis van haar aan staande, een milicien die te Amersfoort was overleden en te Staphorst zou wor-

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 2