Eenige MANÖFACTQREN id soort. een kapitalen BOERENINSPAN den BOERËWPAY, Adverteutiën. J. M. MULDER-DE JONGE, J. C. SLIJPEN en Eclitgenoote, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. tl PAARDEN n. m.: 18 stuks HOORNVEE, n. m. LANDBOUWHALM, als: Eerste gedresseerde politiehond. In het maandblad De Nederlandsche Politie, orgaan van den Alg. Ned. Politiebond, schrijft de rijksveldwachter J. Couwenberg te Heesch het volgende bij een in dit blad opgenomen portret van zijn hond Aangenaam is het mij U bijgaand portret te kunnen zenden van mijn politiehond „Hector", oud 2 jaar, Aire dale- Terrier, kleur Black and Tan, zwart met grijs dek, met uitgebreiden Stamboom. Deze hond is door mij gedresseerd, meest volgens de dressuur omschreven in het orgaan van onzen bond. Ik wil U even opsommen wat ik mijn „Hector" zooal heb geleerd. Ie. Hij beklimt de bij hem op het portret staande schutting, hoog twee meter met een apporteerblok in zijn mond. 2e. Hij draagt alle lichte en ook nog al zware voorwerpen; gaat op commando met een geweer in zijn mond zitten, liggen en desnoods kruipt hij. 3e. Hij gaat een voorwerp op het voetspoor in het veld halen, dat door een voor hem onbekend mensch buiten zijn gezicht weggedragen en aldaar verborgen is. 4e. Hij volgt op commando het voetspoor van een voor hem onbekend mensch, als deze zich uit zijne woning verwijdert en zich in het veld verbergt en hy blijft op 2 a 3 Meter voor hem staan en slaat aan (blaft). 5e. Hij verdedigt zijn meester, wan neer deze door één of meer personen wordt aangevallen. 6e. Hij loopt op alle plaatsen een voor mij vluchtend persoon na, maakt hem het verder vluchten onmogelijk, zoodat hij moet blijven staan of onop houdelijk op den grond valt. 7e. Als ik op een afstand van mij verwijderd, een persoon, gewapend met een schietgeweer, eenige schoten laat lossen, valt hij onder het schieten, op commando, dien persoon aan en springt naar het wapen. 8e. Op commando blijft hij op groote afstanden, zelfs honderden meters, zoo wel op den weg als in het veld of in het bosch liggen, als ik mij verwijder, zelfs wanneer ik met een rijwiel weg rijd. 9e. Als ik met het rijwiel over den weg rijd, loopt hij altijd aan de linker zijde van het achterwiellaat ik nu een voorwerp vallen, dan pakt hij het zonder commando en draagt het een uur ver en nog wel verder. Aan eene woning gekomen waar ik zijn moet, blijft hij op commando mijn rijwiel bewaken, terwijl ik binnen ben, al zou het ook 2 uur langer duren. 10e. Hij is een eerste waterhond, apporteert ook drijvende voorwerpen uit het water en zelfs bij de strengste koude valt hij door het ijs. 11e. Bij nacht waarschuwt hij mij door luid door den neus te snuiven wanneer mij iemand nadert. Staat of ligt soms een mensch langs of op een afstand van den weg, dat blijft hij staan en blaft even. 12e. Valt bij dag op een afstand van mij verwijderd een geweerschot, dan blijft hij staan kijken naar de rich ting vanwaar het geluid komt, zoodat ik telkens weet, waar of ongeveer het schot valt. Ik ben thans in staat met mijn hond vluchtende misdadigers en stroopers op een grooten afstand te pakken te krijgen, de voorwerpen, zooals de geweren, die door hen dikwijls in het veld worden verborgen, te vinden en vanzelf ook daar verborgen gestolen voorwerpen. Ik heb drie bekeuringen door mijn hond gemaakt, die ik anders niet had kunnen maken le. Omdat hij in den nacht bij zeer slecht weer een dronken persoon, die langs den weg in modder en slijk te slapen lag, vond. 2e. Omdat hy een man, die zonder vergunning groen berkenhout door middel van een mes sneed en die voor my vluchtte, achterhaalde. 3e. Omdat hij een strooper,gewapend met een geladen schietgeweer, nazette, hem het vluchten belette, zoodat ik hem te pakken kreeg, welke strooper door zijn vlug kunnen loopen nog nooit door de politie in deze omgeving achter haald is geworden. „Hector" is niet kwaad op den mensch, doch ten einde alle klachten te voor komen en niet met onze wetten in conflict te komen, heb ik mijn hond bij het achtervolgen van personen steeds voorzien van een sterken muilkorf. Het dier geeft niet om een duw of slag met een stok van een vervolgd wordend persoon. Ik stel mijn zeldzaam zwaar gebouw den Terrier beschikbaar ter dekking van Nederlandsche politiehonden, ras zuivere, tevens met stamboom. Voor leden van den Alg. Ned. Politiebond voor een zeer billijken prijs. Nader zy ook nog vermeld, dat ik op de tentoonstelling te Dordrecht in 1905 niet zulk een sterk gebouw den terrier als de mijne heb gezien. Dit verklaarde ook de heer F. Molinger destijds, eigenaar van „Kennel Nova", na hem gezien te hebben. Hij vond hem ook prachtig. Ik hoop dat ook dit jaar weder een concours van politiehonden zal worden gehouden, hetwelk ik dan, wanneer de aankondiging bijtijds geschiedt, met mijn hond zal bijwonen. Van mijn twaalf-jarige loopbaan bij de politie heeft mij de1 praktijk ook geleerd, dat ieder surveilleerende politiebeambte steeds vergezeld moest zijn van een goed afgerichten politie hond. Hierdoor zouden vele diefstallen en moorden worden voorkomen, ook in de groote steden, doch op het platteland en in het veld is de politiehond onmis baar. Tijdens de afwezigheid van den predikant, gingen eenige jongens spreeu weneieren zoeken op het dak van de pastorie te Hoornsterzwaag, met het ongelukkig gevolg dat een elfjarige knaap van de nok, langs het dak,naar beneden viel. Inwendig gekwetst en met gebroken armen werd hij opge nomen en naar een dokter gebracht. Te Dalen zou de 66 jarige land bouwer S. in het huwelijk treden met een 17-jarig meisje. De familie was reeds ten huize van den bruidegom bijeengekomen, toen deze te kennen gaf, dat hij van het huwelijk afzag, omdat de bruid nu reeds den baas wilde spelen. Een paar avonden manifesteerde een talrijke menigte voor zijn woning, om het paar op Drëntsche manier te trouwen, door hen op een wagen te zetten en zingende door het dorp te rijden. De politie wist dat echter te voorkomen. Een paar dagen later was de bruidegom tot andere gedachten ge komen en werd het huwelijk voltrokken. Bij gelegenheid dér markt is Dins dag te Someren duchtig gevochten. Een zoon van H. van D. ontmoette in een herberg P. v. Doorn; laatstgenoemde werd, zonder twist gehad te hebben, onverwacht een mes in zijn buik ge stoken, zoodat vier groote wonden zicht baar waren. De dokter vreest voor het leven van den getroffene. De dader is reeds getransporteerd naar Roermond. Denkelijjt is hier wraakneming in 't spel. 'n Meevaller. In een kist met oude boekeu te Nijmegen, voor f 10 gekocht op de verkooping van den inboedel van wijlen mej. Warren, heeft de nieuwe eigenaar een certificaat. N. W. S., groot f 1000, gevonden. Aange zien de kist werd verkocht „met hetgeen er in is," is het geldswaardige stuk thans eigendom van den kooper. Zoo luidde ook het ingewonnen rechtskundig advies. Voor den politierechter te Londen kwam een man voor, Guerin gehèeten, wiens uitlevering door de Fransche regeering gevraagd was. Naar 't schijnt is hij de man, die in 1889 reeds door Engeland aan Frankrijk uitgeleverd is en vervolgens te Lyon wegens inbraak in een bank tot tien jaar gevangenis straf werd veroordeeld. Toen hij zijn tijd uitgediend had, deed hij in 1900 met twee anderen te Parijs een aan slag op de American Expres Bank. Zij lieten een brandkast met dynamiet springen en maakten zich met zestig duizend gulden uit de voeten. De mannen werden gevat en tot levens lange gevangenisstraf op het Duivels eiland ver oordeeld. Vandaar is Guerin met eenige anderen kunnen ontvluchten in een vaartuigje, dat zij zich zelf uit een boomstam vervaardigden. Na een vreeselijke reis, waarbij naar't heet enkele vluchtelingen door haaien werden verslonden, kwam Guerin in Suriname. Te Londen werd hij her kend door een politieagent, die hem zestien jaar geledengezien had. Even als toen beweert Guerin Britsch onder daan te zijn. - Op een overweg bij Hagen (West- falen) zijn Maandagavond twee oude heeren van 81 en 80 jaar, broers van elkaar, door een trein aangereden. De '81 jarige was dadelijk dood, de ander kreeg zulke zware wonden dat hij er niet van op kan komen. Deze had kortgeleden zyn gouden bruiloft gevierd. De hekken waren niet gesloten. V Heden morgen overleed 9 ten mijnen huize zacht en kalm in haren Heer en Heiland onze geliefde Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder, Mejuffrouw de Weduwe in den gezegenden leeftijd van 90 jaar. Namens allen, P. DREGMANS. Axel, 3 Mei 1906. Heden, den 5 Mei 1906, her denken onze geliefde Broeder en Zuster hunne 25-jarige Ecktvereeniging. M. HAAK— Van den Broeke. J. J. HAAK. L. NIEBOER— Van den Broeke. A. D. H. NIEBOER. Middelburg, 5 Mei 1906. Onzen harteiyken dank aan hen, die hunne belangstelling bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader den heer J. P. VERVENNÉ hebben betoond. Wed. J. P. VERVENNE-Wichard en Kinderen. Axel, 4 Mei 1906. De Notaris P. Dreginans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe J. D1E- RICK—VAN HOIJÈ, ten haren woon- huize te Westdorpe, op Donderdag den 17 Mei I90S, des namiddags ten 1 ure, verkoopen VOORTS Kachels, Tafels, Stoe len en eenig Houtwerk. Verdeeld in koopen. Koopen tot en met f 3, kontant. Het overige op 3 maanden Krediet, onder borgtocht dèsgevorderd. VAN te AXEL. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 29 Mei 1906, des voormiddags te 10 uur, ten verzoeke van den heer ADRIAAN DE KOEIJER, landbouwer te Axel, op de door hem bewoonde hofstede in den polder BE OOSTEN en BEWESTENBLIJ gemeente Axel, in het openbaar verkoopen bestaande uit 1 bruine Merrie oud 5 jaar, 1 dito Dito 5 1 dito Dito 6 met veulen, 1 dito Dito 3 jaar, 1 dito Dito 10 1 dito Dito „14 l 1 dito Ruin 2 1 vos Merrie 2 1 bruine Dito 1 1 dito Dito 1 1 dito Ruin 1 4 baatgevende Melkkoeien, 7 Vaarzen, 4 Hokkelingen. 3 Kalvers verder levende have: 1 HOND (met hok) en 100 HOENDERS en HANEN. 4 Menwagens met ijzeren assen en rongen en zijborden, 1 Kar met kussen, 1 Sjees met lantaarn en tuig, 3 Sacksploegen, 2 tweeschar Ploegen, 2 drieschar Ploegen, 1 Aardappelploeg, diverse houten en ijzeren Eggen, 1 Scharegge, 1 Kettingegge, 1 Sleeper, 1 Rolblok, 1 Molbord met ketting, 1 Wind molen, 1 Peenmolen, 1 Snijmolen, 1 Fransche Zaaimachine, 2 Wied- machines, Bascule en Gewichten, Graanmaat, Vijfkop en Kop, 4 Zeetten, Geesselsteen en Schort, Kruiwagen, Rieken, Vorken, Mest- haken, Zeisen, Schoppen, Lichter, Mestplanken, Graanharp, Tonnen, Netten, Menreepen, Paardentuigen enzoovoorts. Vender*2 Zagen en ander ge reedschap, groote partij Prikkel - draad, 200 Balen, nieuwe Dorsch- deelen, Ladders, Trappen, Water bak, en Schepper, Vleeschblok, 2 Hagescharen, Afbraak, 700 Mut saards, Kliefhout, 2 Kachels, Droog stokken, Banken, Tafel, Baktrog, Kast, Teeltuin, Schuurbank, 1 Staal draad, eene partij Afbraak, ge schikt voor heiningpalen. Melkgereedschappen, als1 Karn met toeb'ehooren, 3 Tonnen, 2 Bo- -terbakken en wat verder ten ver koop zal aanwezig zijn. Koopen tot en met f 3,—contant. Personen niet of niet genoegzaam bij den Notaris bekend of tijdig vooraf bekend gemaakt, zullen contant moeten betalen of een bij den Notaris als genoegzaam gegoed persoon tot borg moeten stellen. Bij contante betaling van koopsommen van 50,en daarboven wordt 2 u/0 korting toegestaan. De verkooping der levende have zal aanvangen na één uur. Liedjeszangers, orgeldraaiers en der gelijke personen worden niet toegelaten.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3