Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. Landbouwgereedschap 1 hectare Klaver te Velde, Openbare Verkooping. Levende Have, Landbouwhalm enz., Deze ontvangst noemde hij een ge lukkig voorteeken voor den tijdkring, die zich voor hem opent. Hij beval zich en de zijnen ten zeerste aan bij heeren Gedeputeerde Staten en bij de bevolking der provincie. De burgemeester van Middelburg sloot zich bij het door den heer Siegers ge sprokene aan en hoopte dat mevrouw en de heer Dijckmeester zich hier spoedig thuis zullen gevoelen. Toen de heer Dijckmeester zich naar het rijtuig begaf, dat hem naar de Abdij zou voeren, beantwoordde hij de groeten van de zich aan het station verzameld hebbenden zeer vriendelijk. Van den Abdijtoren woei ter zijner eer de vlag. Bij zijn vertrek uit Den Haag werd mr Dijckmeester uitgeleide gedaan door Minister Rink, door den nieuwen secre taris-generaal bij het departement van Binnenlandsche zaken en door bijna alle afdeelingschefs van het departe ment, die van den vertrekkende een hartelijk afscheid namen. M. Ct. Men meldt uit Oud-Vossemeer Op welke wijze het zeewater inwerkt op de vruchtboomen, begint nu reeds b\j tal van boomen te blijkenhet bloeien en de bladontwikkeling gaf velen hoop, dat de uitspraak der „geleerden", als zou er van die boomen niet veel te recht komen, niet zou bewaarheid worden, maar men merkt nu reeds zeer duidelijk, dat alsterven het gevolg zal zijn. Een enkele bezitter van een boomgaard heeft, op aanwijzing van den rijkstuinbouwleeraar, greppels rond de boomen gegraven en door bespoeling met zoetwater getracht het zoute water te verdrijven; of dat eenig succes zal hebben moet de toekomst nog leeren, maar er is weinig hoop. Te Halle aan de Saaie is in den letterlijken zin een huis van twee ver diepingen verduisterd. Iemand uit Berlijn had het betreffende huis als erfdeel ontvangen. Het perceel bleef een tijd onbewoond en eerst dezer dagen kwam de eigenaar zijn nieuw bezit eens bekijken, maar hoe hij ook zocht, hij zag geen huis. De politie, te hulp geroepen, toog ook aan den zoek en weldra werd men het eens over het feit, dat het huis gestolen was. Een slooper had den afbraak heelemaal in den vorm bij het gemeente bestuur aangegeven en permissie ont vangen. De man deed daarop kalmpjes zijn werk en verkocht de heele zaak. Bij nader onderzoek bleek, dat de slooper een bekende tuchthuis-bewoner was. De origineele dief kon nog gepakt worden, maar zijn medeplichtigen zijn zoek. Een rondtrekkende koopvrouw die zich met hare vier kinderen op een lauwen hoop metaalslakken te Diflfer- dingen te slapen had gelegd, is den volgenden ochtend nog slapende met gloeiend metaalschuim overgoten. De vrouw en drie kinderen waren dadelijk dood, een knaapje bleef ongedeerd. Krantenjongens. In Amerika is het beroep van krantenjongen meer malen het uitgangspunt geweest tot een schitterende loopbaan. De heer Heigh, directeur van een kosthuis voor krantenjongens, heeft aanteekening gehouden van de lotge vallen van een 1000-tal, die daar twintig jaar geleden verkeerden. Een hunner bracht het tot gouverneur van een staat, twee werden Congresleden, twee sheriffs, verscheidene afgevaardigden van den staat, 27 bankier, 22 koopman, 15 journalist, 34 advocaat, 17 medicus, 82 onderwijzer en 21 predikant. Meo weet, dat ook Edison in zijn jeugd kranten verkocht op den spoor trein. ontvangst en hun woordvoerder voor de hartelijke woorden, tot hem ge sproken. Nuttige les. Een koopman uit Or leans kwam te Parijs en ontmoette daar op een plaats waar een goed koopman niet van noode heett een meisje waar een goed koopman zich liever niet mee moest inlaten. Zij heette Berthe. De koopman uit Orleans ging mét Berthe soupeeren in een koffiehuis en toen gingen zij in een rijtuig. Zij zouden samen naar de Hallen rijden. Nog maar kort op weg, klopt het meisje den koetsier, stil te houden. Zij zier haar broer loopen, wenkt hem, de broer ziet haar ook, komt op het rijtuig af. Even voorstellen. Vind u goed, dat mijn broer zoover mee rijdt De koop man uit Orleans vindt het goed. Dan rijdep zij met zijn drieën in het rijtuig een eind verder, als de koetsier weer moet stilhouden. Berthe en haar broer stappen uit. Wacht hier even, koetsier, wij komen er dadelijk weer aan Als Berthe en haar broer echter wat lang wegblijven, vindt de koetsier het zonderling, dat nummer drie daar zoo stil alleen blijft zitten wachten. Hij doet het portier open en daar ligt de man te ronken. Een eigenaardige lucht hangt in het rijtuig. De koopman is niet wakker te krijgen. In een apotheek heeft men den koop man uit Orleans weer bijgebracht. Wat ze met hem gedaan hadden wist hij niet precies, maar wel weet hij, dat hij een portefeuille met 17,000 frank kwijt Meteen weer in het rijtuig naar de politie. De politie is Berthe op het spoor ge komen en ook haar broer, die haar, achteraf bekeken, niet in den bloede blijkt te bestaan. De twee hadden slechts 1600 frank meer bij zich toen de politie hen oppakte, maar Berthe had 15,000 frank bij een bank gedeponeerd. De koopman uit Orleans krijgt bijna al zijn geld terug. Het avontuur met Berthe is voor hem een les, die wel een stuk kaas waard is, en zeker wel 400 frank. De koopman uit Orleans zal zich in het vervolg wel wachten 's avonds, lichtzinnig, met meisjes uit te gaan, althans 's avonds te Parijs met een meisje en een broer van het meisje in een dicht rijtuig naar de Hallen te rijden. RAMP TE SAN FRANCISCO. Men zou geneigd zijn, de nu telkens terugkeerende berichten over de gelijk moedigheid waarmede het volk van San Francisco de gevolgen der ontzet tende ramp verduurt, van overdrijving te verdenken. Maar een bijzondere correspondent van de Times die er heen gegaan is om indrukken op te doen, seint in denzelfden geest als de berichtgevers ter plaatse. Te Omaha, zegt hij, kwamen we de eerste vluch telingen tegen de schrik stond op hun gelaat te lezen en als men hen naar de ramp vroeg, kreeg men slechts snikken en geween ten antwoord. Dat scheen een voorproefje van hetgeen ons nog te wachten stond, in de ge teisterde plaatsen zelf. Maar niets daar van. Toen we Dinsdag te Oakland aankwamen 's avonds laat, zagen we een rooden gloed aan den overkant van de baai, waar een week geleden de groote stad stond, nu een puinhoop. In 'tstatioD van Oakland en op straat waren overal soldaten, en op het plein voor het stadhuis waren een groot aantal tenten opgeslagen, maar er was nauwe lijks een ander teeken te zien van de ramp op enkele mijlen afstands. Toen ik den volgenden morgen naar het veer ging, kwam ik honderden vluchtelingen tegen, die ten deele onder de tenten, ten deele in de open lucht geslapen hadden, met de stoep van een huis tot hoofdpeluwze lachten en praatten of keken een krant in, er was er bijna geen te zien die er ellendig of zelfs bedrukt uitzag. In San Francisco zelf was het een bemoedigend schouwspel, hoe de men- schen op straat werkten als mieren. „Het gedrag van het volk is niets minder I dan heldhaftig, en onder alle standen I en rassen", verzekert de correspondent. „Terwijl de veerboot mij de baai overzette", zoo seint hij, had ik een prachtig gezicht op de vernielde stad. Het was ook een vreeselijk gezicht. Van den waterkant tot op de toppen der steile hoogten waarop San Francisco gebouwd was, kon men, zoo ver het oog reikte, niets zien dan bouwvallen een puinhoop gelijk men zou verwach ten te aanschouwen als Londen of New York door een groote vloot stelselmatig gebombardeerd was. Hooge gevaarten van staal en metselwerk, maar slechts op een stalen geraamte rustende, andere gebouwen dooreengeworpen als een kegelspel, andere geheel zwart en af gebrokkeld, de straten vol puin dat huizenhoog opgestapeld ligt, en rook wolken nog uit een dozijn plekken op stijgende. Boven alles uitstekend, als het Parthenon boven Athene, verrees het groote steenen Fairmount Hotel, oogenschijnlijk onbeschadigd, hoewel het, naar ik op de veerboot vernam, van den vloer tot den nok was uitge brand." Van 15 tot en met 30 April. Axel. Huwelijks-aangiften. 20. Hypo- litus Dominicus Dellaert, 26 j., jm. en Sophie Rosalie Marie Antheunis, 24 j., jd. 26. Pieter Cornelissen, 53 j., weduwn. en Anna de Bruijne, 23 j., jd. 27. Christiaan Deij, 20 j., jm. en Elisabeth Levina Wolfert, 21 j., jd. Cornelis Wieland, 23 j., jm. en Pieternella Deij, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24. Vinan- dus Franciscus Schelleman, 29 j., jm. en Theodora Berdina Johanna Hendriks, 29 j., jd. Geboorten. 19. Jan, z. van Adriaan Dieleman en Lijcia Janna den Hamer. 20. Cornelia Susanna, d. van Jacobus Dirk Hamelink en Debora de Visser. 22. Margaretha, d. van Jacobus Me- chielsen en Maria de Jonge. 24. Florus, z. van Florus Dieleman en Geertruij Goossen. 26. Johannes Louis Henri, z. van Johannes Mathilda van der Velden en Amelia Maria Verbiest. 27. Levinus, z. van Levinus de Visser en Neeltje Bliek. 29. Florentius Peter, z. van Theophiel de Sutter en Clementia Maria de Backer. Overlijden. 17. Jacobus Pieter Ver- venne, 62 j., echtg. van Johanna Mar garetha Wiclmrd. 21. Seraphinus On- genae, 29 j., z. van Dominicus Fran ciscus en van wijlen Nathalia de Bock AXEL, 28 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,40 k f 8,80 Rogge 7,50 f 8,Wintergerst f 7,— J 7,40 Zomergerst 0,a f 0.Haver f 8,a f 8,50 Erwten 10, f 11,90 Paardenboonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,f 0,Witte- boonen 0,k f 0,Bruineboouen 0,a f 0,Boekweit f 0,d 0,Lijnzaad t 1L12,Aard appels f 3k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 30 April Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,50 Rogge f 7,75, Win tergerst f 7,50 Zomergerst 0,Haver f 8,Erwten 10,Paardenboonen f 9,Duivenboonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 9,50 Boekweit 0,- - Lijnzaad f 0,Aard appels f 4,50 Koolzaad per zak van 106 liters f 0,Boter per kilo 1, Eieren per 26 stuks ƒ0,75. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 23 stuks hoornvee, 22 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht12 stuks hoornvee, 15 varkeus, 0 paarden en 0 schapen. De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer JUD. VER- HAEGEN, op de door hem bewoonde hofstede, in de gemeente Hontenisse (Terhole), op Dinsdag 22 Mei 1906, des voormiddags 9' ure, verkoopen PAARDEN" als 1 grijze Merrie met Veulen, oud 8 jaar, 1 grijze Merrie oud 6 jaar, l bruine Merrie met Veulen oud 6 jaar, 1 vosse Merrie oud 3 jaar, 1 bruine Ruin oud 9 jaar, 1 bruine Merrie oud 19 jaar, 1 grijze Merrie dik van Veulen oud 13 jaar, 1 vosse Merrie oud 2 jaar, 1 grijze Ruin oud 1 jaar. HOORNVEE 10 baatgevende Koei en, 2 bekalfde Vaarzen, 2 eenjarige Runders, 4 vette Stieren, 7 Kalve ren of Hokkelingen. VARKENS1 Varken dik van Big gen, 2 vette en 4 loop varkens. PLUIMGEDIERTE130 Hoenders en Hanen. 4 Menwagens met ijzeren Assen, 1 zware Kar, 1 Tilbury, 1 Zaai- machine, 4 houten Ploegen, 1 Waalsche Ploeg, Stroomolen, Wind molen, Peënmolen, Geeselsteen, tweeschar Ploeg, 5 Eggen waar onder met houten en ijzeren Tanden, Kettingegge, Molbord, 2 Vlasreepen, Rolblok, Sleper, 3 Sleden, Beerbak, Aalpomp en M -tplauken. VOORTS: Een- partij Tarwe-en Gerstestroo, Brandhout, Mutsaard en Balken. Onmiddellijk daarna wassende op eene partij land, in den Dullaertpolder, gemeente Hon tenisse. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. Koopen tot en met f3,kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. wegens verhuizing, te AXEL. Notaris Van der Moer. te Ter Neuzen, zal op Vrijdag 4 Mei 1906, des voor middags 10'/2 uur, ten verzoeke van den heer A. RAMONDT te Axel, op de door hem bewoonde hofstede in den Koegorspolder, gemeente Axel, in het openbaar verkoopen een gedeelte van den BOEREN INSPAN, namelijk 1 Paard, 8 jaar (merrie) met Veulen, 1 dito 4 jaar, (ruin) 1 een jarig Paard, (merrie), 15 stuks Hoornvee, n. m.2 baat- gevende Koeien, 1 be- au kalfde Vaars, Runderen, uk Hokkelingen en Kalveren, zoomede Varken, Hoenders en Hanen, Een den en Kalkoenen. Wagen met ijzeren assen, ijzeren Ploeg, Zaaimachine, Rolblok, Wind molen, Bascule, Gewichten voor veebascule, 1 Maat (halve hecto liter), Waterbak, Waterbuizen, Kannebuizen, Karn, Melktonnen, Waschmachine, Hooi, Tarwe- en Gerstestroo, Mutsaard, Staken. Verder nog oom- HUiSftAAJ en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f3, contant. Onbekende personen zullen contant moeten betalen of een bij den Notaris bekend persoon tot borg stellen.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3