BEESTIA YL, Landbouwgereedschappen. Ad verten tiën. Dg bewijzen zijn gGlsvGrd. A. KOEFER, Een gebruikte Ploeg Openbare Verkooping. Landbou wgereedschap. Openbare Verkooping. Landbouwgereedschap: Melkgereedschapenz. Openbare Verkooping. Een Kapitalen BEESTIAAL: Melkgereedschap Openbare Verkooping. Levende Have, Landbouwhalm enz., kens worden ze niet goedgekeurd, hetzij ze door raadsleden of door B. W. worden ontworpen. Dit is niet alleen vervelend maar ook schadelijk voor de gemeente kas. Dhr Lamaltre houdt het er voor dat, indien de aanslagen billijk geregeld waren geweest, Ged. Staten hunne goed keuring niet zouden hebben onthouden. Wanneer in de bestaande verordening eene kleine wijziging was aangebracht, dan was het er zeer goed mee te doen geweest. Maar hier zijn de sprongen te groot genomen. En waarom zou iemand die naar f 1500 is aangeslagen niet evenveel recht hebben op reductie als in de andere klassen. Recht door zee gaan, dat is bij mij de leus. Volgens mij ligt de schuld aan den Raad. Dhr. De Feijter meent de schuld te moeten zoeken bij B. en W., en zou nu gebleken is dat B. en W. ook niet in staat zijn eene goede verordening te maken, juridische hulp willen in roepen. Dhr. Lamaltre verklaart zich hier beslist tegen en is er niet voor, om de centen van de gemeente aan een advo- kaat te geven. Dhr. Dieleman denkt ook dat B. en W. het wel klaar zullen spelen daar toch Ged. Staten aangeven wat ze in de verordening willen gewijzigd zien. Dhr. De Feijter zegt nogmaals dat 1 Januari 1907 te lang is. In Zaamslag heeft het maar 4 maanden geduurd. Bovendien weet ik niet wat de heer Lamaltre er tegen heeft om rechts kundig advies te vragen, als je het zelf niet weet, moet je toch naar een ander. Dhr. Lamaltre zegt dat zulk een advies centen kost en is daartegen. Dhr. De Feijter vraagt of de heer Lamaltre weet hoeveel dat kost. Dhr. Lamaltre zegt dit niet te weten, hij doet alles meestal zelf, vraagt geen advies aan een ander en, ofschoon niet zoo hoog geleerd als sommige menschen, komt het dikwijls nog al goed uit. Dhr. De Feijter niet willende oor- deelen over de mate van wijsheid van den heer Lamaltre vraagt aan den Secretaris of deze geen inlichtingen kan geven, waarom de verordening zoo laat klaar kan zijn. De Secretaris zegt dat men bij vroe gere indiening met administratieve moeilijkheden te kampen zal krijgen, en de beslissing op de begrooting telkens zal moeten worden verdaagd. Dhr. De Feijter legt zich hierbij neer. Derhalve wordt besloten dat B. en W. zoo spoedig mogelijk eene nieuwe ver ordening zullen maken, die met 1 Jan. 1907 in werking zal treden. IX. Verordening heffing belasting op de honden. Wordt besloten op voorstel van Ged. Staten de overgangsbepaling op te nemen, dat de belastingplichtigen voor 1906 slechts voor een half jaar zullen worden aangeslagen. Deze verordening wordt aldus ge wijzigd opnieuw ter goedkeuring inge zonden. X. Vaststellen kohier schoolgelden en prim, hoofd, omslag worden met gesloten deuren behandeld. Omvraag. Dhr. De Feijter vraagt hoe het staat met het maken van het buitenwegje en of de sintels die er voor aangekocht zijn uit Italië moeten komen en door de uitbarsting van de Vesuvius vertraging hebben ondervonden. De Voorz. alsmede dhr. Lamaltre verzekert dat alles kant en klaar ligt, en eerstdaags met de herstelling zal worden begonnen. Op de vraag van den heer De Feijter of er reeds een onderzoek is ingesteld omtrent het leggen van een kruispad over de begraafplaats deelt de heer Lamaltre mede dat bij opneming ge bleken is dat zulks eene onmogelijkheid is, omdat dan zerken zouden moeten worden weggeruimd, en gedeelten van het kerkhof in gebruik zouden moeten genomen worden, die te steenachtig zijn. Niemand meer het woord verlangende wordt de zitting gesloten. Binnen veertien dagen grondige ken nis van het borduren op de PFAFF Naaimachine. Grootste verscheidenheid van mo derne patronen en Zyde in alle kleuren voorradig, bij Handel in Naaimachines, Axel. te KOOP bij A. VAN CRUIJNINGEN. Smid Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal met tusschenkomst van den heer De Vrieze, Deurwaarder te Caprjjcke, ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. dhr. EUG. VERHELST, aan de Drie Schouwen te Axel, op Woensdag 9 Mei 1906, des voormiddags 10 ure, verkoopen 15 PAARDEN, als: 1 blauwe Merrie met Veulen oud 6 jaar, 1 zeeme Merrie met Veulen oud 6 jaar, 1 bruine Merrie met Veulen oud 7 jaar, 1 vosse Merrie dik of met Veulen oud 9 jaar, 1 bruine Merrie met Veulen oud 8 jaar, 1 bruine Merrie oud 4 jaar, 1 bruine Ruin oud 11 jaar, 1 bruine Ruin oud 10 jaar, 1 vosse Merrie oud 8 jaar, t zwarte Ruin oud 2 jaar, 1 bruine Merrie oud 2 jaar, 1 zwarte Ruin oud 1 jaar, 1 zeeme Ruin oud 1 jaar, 1 vosse Ruin oud 1 jaar en 1 bruine Merrie oud 1 jaar. HOORNVEE 22 stuks als7 baatgevende of kalfdragende Koeien, 2 bekalfde Vaarzen, 4 tweejarige Runders, 3 eenjarige Runders, 2 Springstieren en 4 Kalveren. VARKENS: 2Zeugen dik van Biggen, 1 Zeug met Biggen en 6 Loop varkens. PLUIMGEDIERTE, enz. 120 Hoenders en Hanen en 2 Karn honden. RIJTUIGEN en PAARDEN TUIGTilbury met Getuig, Phae ton, Zadel, Stijgbeugels, Gareelen en verder Getuig. 5 Menwagens met ijzeren Assen en Rongen en toebe- liMg hooren, Stortekar, Beerbak, 3 houten Waalsche Ploe gen, 3 kleine Zeeuwsche Ploegen, 4 ijzeren Ploegen, Kettingegge, 20 Eggen in soorten, waaronder met houten en ijzeren Tanden, Zwingen, 4 Sleden, 2 Rolblokken, 2 Mol- borden met Kettingen, Schoefel, 2 Zeedemolens, Geeselsteenmetraam, Bascule, Snijmolen, Haverkist, 2 Kniebakken, Snijpaard, Slijpsteen, 4 korte en lange Ladders, Graan maat, Graanschoppen, Rieken, Vor ken en Mesthaken. VOORTS: Eene partij Timmerhout, Mutsaard en ander groen en droog Brandhout, eene partij Rogge-, Tarwe- en Haverstroo en de Mest in den mestput en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Op de hofstede bestaat geen ge legenheid tot afspanning. Geenerlei muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. Koopen tot en met f3,kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgeYorderd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer ADRIAAN SCHEELE Janszoon, op de door hem nog bewoonde hofstede in den Oud- Zevenaarpolder, gemeente Ter Neuzen langs het kanaal Ter Neuzen—Sluiskil, op Donderdag 10 Mei 1906, des voormiddags 10 ure, verkoopen 14PAARDEN: Zwarte i Merrie met Veulen, zwarte i Ruin, vosse Merrie, vosse Ruin, bruine Merrie dik van Veulen, bruine Merrie dik van Veulen, vosse Merrie dik van Veulen, bruine Ruin (looppaard), bruine Ruin, vosse Ruin, 2 tweejarige Merries en 2 eenjarige. HOORNVEE9 Melk koeien, 5 tweejarige Vaar zen, 7 eenjarige dito, 1 Os oud 1 jaar, 6 Kalveren en 1 tweejarige Springstier fHoll. ras). VARKENS: 3 Varkens gekruist Engelsch ras, waaronder 2 met of dik van Biggen. PLUIMGEDIERTE, enz. 140 Hoenders en Hanen en 7 Eenden. 1 Jachthond met Ketting. 5 Menwagens met toebehooren, allen met ijzeren Assen, 2 Stortekarren, 1 Tilbury met Getuig, 6 ijzeren Capponploegen, 2 Zeeu wsche Ploe gen, 2 Waalsche Ploegen en 1 Aardappelploeg, 3 vijfbalks-, 3 vierbalks-, 1 ijzeren vijfbalks- en 2 kleine vijfbalks-Eggen, 2 Rol blokken, 2 Slepers, 4 Sleden, Krui wagen, Molbord met Ketting, Lich ter, Zaaimachine (Duitsch), Maai- machine merk „Albion", 3 Wind molens, 5 Graanzeeften, Geesel- steen met Paard, Snijmolen, 2 Peênmolens, 2 Bascules met Ge wichten, Graanmaat, 2 Zeisen met Stokken, Schoppen, Rieken, Vorken, Mesthaken, Waterbak, Ladders, Zaadzeil met toebehooren, eenig Touwwerk en eenig Paardentuig. 2 Kaarnmachines, Melkontroo- mer, Kaarnton, 4 Roomtonnen, 2 Botervaten, Vleeschkuip, Worst machine, 2 Snikken en eenige HUISHOUDELIJKE GOEDEREN. VOORTS Ongeveer 1000 drooge en groene wilgen Mutsaard, Klief- hout, Staken en Bandroeden en wat verder te koop zal worden aangeboden. Op de hofstede bestaat geene ge legenheid tot afspanning. INF" Geenerlel muziek of gezang wordt op de hofstede toegelaten. Koopen tot en met f3, kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd. De Notarissen Dumoleyn te Honte- nisse en Vermeulen te Moerbeke, zullen ten verzoeke van Mej. de Weduwe en Erven van den heer D. Fr. DIELEMAN De Moor te Axel, Drie Schouwen, op de door haar bewoonde hofstede, op Dinsdag 15 Mei 1906, des vóórmiddags 10 uur verkoopen 9 werkpaarden, waar onder 2 met veulen, 2 tweejarige paarden, en verder 2 jaarlingen. 5 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 3 anderhalfjarige runderen, 4 een jarige runderen, 3 eenjarige stieren, springstier en 2 kalveren. Zeug met biggen en 1 dik van biggen, vet varken wegende 200 kilo, li 3 loopvarkens, 30 hoenders en hanen. 6 menwagens zoo goed als nieuw, 1 stortekar, groote en kleine tilbury, 4 ijzeren ploegen, 2 Wale en 1 houten ploeg, 1 aardappelploeg, 1 onderaardsche ploeg, diverse ijzeren en houten eggen, 1 rolslede, 3 sleden, 2 rolblokken, 3 slepen, 1 molbord, 2 lamoenen, beerbak met pomp, windmolen, 2 geeselsteenen, 3 ladders, 1 stroosnijmolen, peeën- molen, mengelbak, meelkisten, kui pen, emmers, manden, rieken, vor ken, mesthaken, graanschoppen, zijsen, zeefden, bascule met gewich ten, zakken, balen, zeilen, zadel, menreepen, paardentuig, schaaf bank, timmergereedschappen, slijp steen, teeltuin, fornuis. Karn, melkkuipen en emmers. bestaande uit Kasten, tafels stoelen, kachel, üieuwe vulkachel,^5 banken, drie op glas ge schilderde schilderijen (antiek) en herberggerief. VOORTS: Een Zaaimachine. Groote partij stroo, 1200 droge mutsaard en eenig droog timmer manshout. Koopen tot en met f 3,contant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht desgevorderd. wegens verhuizing, te AXEL. Notaris Van der Moer. te Ter Neuzen, zal op Vrijdag 4 Mei 1906, des voor middags 10'/2 uur, ten verzoeke van den heer A. RAMONDT te Axel, op de door hem bewoonde hofstede in den Koegorspolder, gemeente Axel, in het openbaar verkoopen een gedeelte van den BOERENINSPAN, namelijk 1 Paard, 8 jaar (merrie) met Veulen, 1 dito 4 jaar, (ruin) 1 een jarig Paard, (merrie), 15 stuks Hoornvee, n. m.2 baat- gevende Koeien, 1 kalfde Vaars, Runderen, Hokkelingen en Kalveren, zoomede Varken, Hoenders en Hanen, Een den en Kalkoenen. Wagen met ijzeren assen, ijzeren Ploeg, Zaaimachine, Rolblok, Wind molen, Bascule, Gewichten voor veebascule, 1 Maat (halve hecto liter), Waterbak, Waterbuizen, Kannebuizen, Karn, Melktonnen, Waschmachine, Hooi, Tarwe- en Gerstestroo, Mutsaard, Staken. Verder nog eenig HUISRAAD en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f3, contant. Onbekende personen zullen contant moeten betalen of een bij den Notaris bekend persoon tot borg stellen.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3