Roerende Goederen, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. d'Escury do, hooge gasten ontving. Hier werd een glas champagne ge dronken en verleende H. M. audiëntie aan de landbouwers Jac. van Arenthals, P. Hiel (die op klompen was) en Jos. Hiel, de zwaarst door de ramp getrof fenen, aan wie Zij hare deelneming betuigde. Nadat de woning van den burge meester verlaten was, werd een bezoek gebracht aan het logement „De reizende man" van H. Baert, waar H. M. zich onderhield met de vrouw des huizes en de aangerichte schade bezichtigde. De bezoekers begaven zich daarna naar de gereedliggende roeibootjes. In het eerste namen plaats de Koningin, de Prins, de burgemeester en diens echtgenootein het tweede de heeren De Casembroot en Van Tuyl van Seroos- kerke, benevens freule Rengersin het derde zat o. a. kapitein Thomson. Bij den molen ging men weer in de rijtuigen en toen naar het Liefdehuis te Groenendijk, waar H. M. de bewoners toesprak. Per rijtuig ging het toen weer door het water naar Walzoorden. Nog steeds woei er een ijzig koude windin weerwil hiervan ontdeed de Koningin zich van haar fluweelen mantel en wandelde in een donker lila-japon met den heer Collot d'Escury langs den havendijk naar de plaats waar de zeedijk ter hoogte van de hofstede van den heer Van Arenthals is doorgebroken. Hier werd de heer H. J. Visser, dijkbaas van den calami- teuzen polder Walzoorden, aan H. M. voorgesteld, om eenige inlichtingen te geven. Thans begaf men zich naar den steiger, waar de provinciale boot „de Westerschelde" gereed lag. H. M. onderhield zich nog eenige oogenblikken met den heer Collot d'Escury en begaf zich toen aan boord. De heer De Casembroot maakte de reis mede. Te half zes vertrok de boot naar Hans weert, waar hofrij tuigen gereed stonden om het Vorstelijk bezoek naar het station Vlake te brengen, van waai de Koningin en de Prins met gevolg per extra-trein naar Den Haag terug keerden. Mooie leqaten. Door wijlen me vrouw de wed. R. G. J. Verschoor, geb. C. W. I. I. Pape, de vorige maand te Arnhem overleden, zijn o. a. de volgende legaten vermaakt: Aan de Nederd. Hervormde diaconie te Arnhem f 10,000; aan de Nederd. Herv. diaconie te Lienden, f 4000aan de Ned. Herv. diaconie te Heusden, f4000; aan de Ned. Herv. gem. te Heusden f 4000aan de Protestantsche Bewaarschool aldaar f 2000het te stichten Protestantsch Ziekenhuis te 's Hertogenbosch f 10,000 de Protestant sche school aldaar f 1000Nederd. Her vormd Diaconessenhuis te Arnhem 110,000; Nederd. Herv. Vereeniging van Christelijk lager onderwijs aldaar f 10,000; Comité ter bevordering van Evangelisatie in Klarendal aldaar f2000,; Klarendalsche kapel te Arnhem f 2000 Maatschappij tot Nut van 't Algemeen t 2000Ned. Zendelinggenootschap te Rotterdam f8000; de Salatiga-zending f 1000 Protest. Zendingseminarie De- pok f 2000 Maatschappij van Weldadig heid f5000; Prot. Gustaaf Adolf Ver eeniging f10,000; Vereen. Christelijk Hulpbetoon in Nederland 19000; id. Stedelijk f6000; Vereeniging Door gangshuis te Arnhem f2000; Blinden instituut te Amsterdam f5000; Doof stommen-Instituut te Rotterdam f 5000 Prot. Weeshuis te Neerbosch f5000; Martha Stichting te Alphen a d. Rijn f5000; De inwendige Zending te Arnhem f2000; Ver. tot ondersteuning van noodlijdende kerken en personen in Nederland der N. H. Gein. f 2000 Prins Hondrixstichting te Egmoud aan zee L>e Middernacntzeudiug ie Ai u- i 2000 Arnhemsche Zondagschool f1000; Wijkvereeniging Klarendal te Arnhem f2000: Evangelische Maat schappij f 1000 Algemeene Protestant sche Vereen, te Utrecht f 1000Het Leger des Heils f 1500Vereen, tot Christelijke verpleging van landloopers en bedelaars „Het Hooge Land" f 1000 Evangelisatiempij. te Hoorn f 1000de kolonie Frederiksoord f 1000de bij zondere school voor Christelijk onderwijs aan het Roermondsplein te Arnhem f2000; Nederl. Herv. school voorchris telijk lager onderwijs te Arnhem (Klaren dal) f2000; wijkvereeniging „De Heer is mijn Herder" te Arnhem f500; Vereen. Christelijk Volkslogement en Werkver schaffing „Welkom" te Arnhem f 1000 Société Evangélique de France dans la Corréze f5000 Vereeniging Armenzorg te Arnhem f 1000Vereen, tot Evan gelisatieonder Israëlieten genaamd Elim, te Rotterdam f 1000Raad van beheer v,d. Nederl. Evangelische Kerk te Brussel f 2000Vereen, voor den arbeid van Van der Steur in Indië f2000; Fonds ter verhooging van het predikants traktement der Ned. Herv. gemeenten te Arnhem f1000, totaal alzoo 1153,000. In verband echter met andere tes tamentaire beschikkingen is het nog niet met zekerheid te zeggen of de legaten alle tot het volle bedrag zullen kunnen worden uitgekeerd. Zaterdagmiddag tegen half een wilde schipper L. den Haan de haven van Werkendam binnenloopen. Hij was alleen aan boord met zijn vrouw, die hem behulpzaam was en het zwaard wilde opdraaien, toen zij uitgleed en overboord geraakte. De man dacht niet aan het behoud van zijn schip, dat door den feilen stroom werd meegesleept, hij sprong zoo vlug mogelijk in de roei boot en greep naar de drenkelinge, die telkens weer ondergesleurd werd. Drie maal had hij haar bijna vast, maar telkens greep hij mis en toen verdween zij voor goed in de diepte. De salon stoomboot Stein, van Fop Smit, die juist aankwam, trachtte ook hulp te bieden. Alle dekknechts stonden gereed met reddingsboeien, maar het was onmoge lijk iets te doen. Voor de passagiers op de boot, die getuigen waren van dit droevig schouwspel, was het inder daad een hartroerend, onvergetelijk tooneel. Het schip is ongeveer een uur lageruit op een bribbe bij de Groeninx- waard geloopen, zonder ernstige averij te bekomen. Uit Waalwijk meldt de N.R.Ct. Zaterdagnacht werd de gemeente secretaris van Vrijhoeven-Cappel, de heer F. K., op Labbegat, onder die ge meente, in de Vaart drijvende gevonden. De dood was reeds ingetreden. Men vermoedde eerst, dat hij, door de dui sternis misleid, te water was geraakt, daar hij 's nachts nog in 't naburig Capelle was gezien. Hij werd opgeno men en per raderbaar van het gasthuis te Waalwijk naar zijn woning te Sprang gevoerd, waar zijn diepbedroefde we duwe die zulk een angstigen nacht had doorgebracht, reeds langzamerhand op de verschrikkelijke gebeurtenis was voorbereid. Onderwijl was de mare chaussee gewaarschuwd, te meer, daar eene ernstige wonde aan het hoofd viel w aar te nemen. De politie stelde ter stond een onderzoek in en gaf bericht aan de justitie te 's-Hertogenbosch. Het parket te Brussel heeft een onderzoek moeten doen in een treurig geval van gasverstikking. Een bewoner van de Waterloolaan, M. M., nam, uit medelijden, in zijn diensteen 12jarigen jongen, zoon van een arme werkvrouw, om als boodschapper te dienen. Als slaapplaats kreeg hij een badkamer, uTaar zijn bed nauwelijks 30 centimeters van de badkuip verwijderd was. Toen het kind Dinsdag niet beneden kwam, ging men naar zijn kamer en men vond den jongen dood' op zijri kamer. Een sterxo gasreuk zeide genoeg wat er gebeurd was. De jongen had, door zich in Zijn bed om te keeren, de gas kraan van het badvuur geraakt en deze daardoor geopend. De Berlijnsche jeugd speelt tegen woordig druk Hennig. Een jongen die flink kan loopen en klimmen, stelt Hennig voor en de anderen zetten hem na. De vlucht over de daken wordt soms veraanschouwelijkt door het loopen over schuurtjes. Maandagmiddag waren een paar jon gens in een tuinhuiskolonie met het spelletje bezig, toen een andere knaap van tien jaar voorbij die plaats kwam en plotseling morsdood neerviel. Het bleek dat een van de jongens een revolver van zijn vader bij zich had en zonder te weten dat zij geladen was, den trekker had overgehaald. De kogel had het slachtoffer in den rug getroffen en was dwars door het hart gegaan. Van 1 tot en met 15 Maart. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Jacobus de Groote, 20 j., jm. en Maria de Fouwt, 20 j., jd. 8. Pieter Verbrugge, 64 j., jm. en Anthonia Vereist, 44 j., jd. Geboorten. 1. Jan, z. van Willem de Bokx en Dina Michielsen. 4. Jan, z. van Joos Robijn en Sara Gazina van Doese laar. 8. Hendrik, z. van Jeremias Pladdet en Cornelia Michielsen. 14. Framjoise, z. van Dirk de Blaeij en Janna Maas. 15. Rosalia Maria, d. van Abraham Meertens en Sara Riddering. Hulst. Geboorten. 3. Philomena Alice Augusta, d. van Petrus Franciscus Everaard en Anna Catharina Vermeu len. 5. Rosalia, d. van Augustus Theo- dorus van der Vlies en Louisa Petro- nella Puijmbroek. 6. Louisa, d. van Cornelis Machielsen en Julia Elisabeth Machiels. 9. Alphons, z. van Joseph de Block en Seraphina van Passel. Overlijden. 2. Maria Franciesca Ser geant, 83 j., d. van Bernardus en Anna van der Vlies (beiden overleden). 6. Euphemia Dobbelaer, 75 j., wed. uit het eerste huwelijk van Charles Louis van Gijsel en uit het tweede en laatste huwelijk van Judocus van Puijenbroek. 7. Victoria Behiels (van Koewacht), 30 j., echtg. van Aloijsius Inghels. 10. Anna Catharina Jacobs, 87 j., wed. van Jan van den Bos. Overslag. Geboorten. 1. Maurice, z. van Eduardus van Bambost en Marie Coleta van Acker. Overlijden. 8. Anna Maria Alma Baecke, 1 m., d. van Cyrille en Eme- rentia Maria van Laere. Zuiddorpe. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 23 Maart 1906. VEROORDEELD zijn T. G., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd van zijn bierhuistot eene boete van f2, subsidiair 2 dagen hechtenis. P. J. X. J. landbouwersknechten; C. v. H., werkman, A. J., houtzager, allen te Westdorpe, A. d. S., werkman te Zuiddorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis ua sluitingstijd, ieder tot eene boete van f i subs. 1 dag hecht, voor elke boete; A. M„ bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het geven van eene openbare vermakelijkheid zonder vergunning, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. M., bootwerker te Ter Neuzen, D. C. S., koopman te Axel, J. F. T., landbouwer te Philippine, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij herhaling, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. D. d. F., werkman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. H. L., teekenaar te Ter Neuzen, ter zake van Rijwielovertreding, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. T. d. S., land bouwer en C. S., wagenmaker, beiden te Phi lippine, ter zake van als voren, ieder tot eene boete van f0,50, subs. I dag hecht, voor ieder. P. A. K., landbouwer te Hoek, ter zake van het berijden van een dijk, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. H. M., zonder beroep te Biervliet, ter zake van het mosselen rapen zonder vergunning, tot eene berisping; E. d. V. R. T., ar beidsters te Bouchaute, ter zake van le. het rijden met ongemuilkorfde honden en 2e. het onbeheerd laten staan van trekdieren, ieder tot 2 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boefe. H. H., werkmanP. G. S., bootwerker, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpdieren, zonder vergunning, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. F. X. d. M., gwodwerker te Ter Neuzen, ter zake. als voren; tot eene boete van ff, subs. 1 dag hecht. J. J. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het bevisschen der Schelde en Zeeuwse lie stroomen zonder con sent, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. L. Z., leurder, zwervende, ter zake van le. dronkenschap en 2e. het door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd een valschen naam opgeven, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, en tot eene boete van f 8, subs. 8 dagen hecht. J. J. K., sloeproeier; J. F. H., varensgezel; C. L. H., werkman, allen te Ter Neuzen C. J. v. E., polderwerker te Westdorpe, allen ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor ieder. K. V., grondwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste her haling, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. VRIJGESPROKEN: M. S., metselaar te Axel, ter zake van het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen zonder consent. AXEL, 24 Maart. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,— k 8,25 Rogge 7,25 k f 7,50 Wintergerst f 7,75 èi J 8, Zomergerst f 0,k 0.Haver f 7,75 k f 8,20 Erwten 10,— a /ll,Paardenboonen /9,50 a f 10, Duivenboonen 0,èi f 0,Witte- boonen 0,k f 0,Bruineboouen f 0,a f 0,Boekweit f 0,k 0,Lijnzaad 11,50 k 12,25 Aard appels f 4,25 k f 0,— Koolzaad per zak van 106 liters 0, Ondertrouwd C. J. MALIPAARD EN M. E. BAKKER. Eindhoven 27 Maart 1906. Axel De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer H. BONTE te Koewacht Hazelarenhoek) op Maan dag den 9 April 1906, des voor middags ten 11 ure verkoopen Ongeveer 30.000 K.G1. Koebeeten, 8.000 K.G. Gerste, Haver en Erwtenstroo, 4.000 K.G. best Vliethooi. Liggende op de hofstede van den ver- verkooper alwaar te vergaderen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van GILLES GOOSSEN landbouwer, aan het door hem bewoonde perceel in de gemeente Hoeic, op Woensdag den 18 April 1906, des namiddags 1 ure verkoopen De volgende als2 baatgevende Koeien. 1 Vaarskalf, 2 70 Hoenders en Hanen, JljjWjk 1 Menwagen met toebe alfefcste: hooren voor één paard, Chais op veeren, Sackwaalscheploeg, 1 drielings vijfbalks houten Egge, Windmolen, lange Ladder, Graan maat, Tarwezeett, Bascule met ge wichten, ijzeren Karas, Kaarnma- chine, Kaarn, Roomtonnen, Boter- bak, Kiekenshok, eene partij oud ijzer, Schelf balken, Stijlen, groene en drooge Mutsaard, brandhout en de mest in den mestput en wat meer zal worden gepresenteerd. Koopen tot en met f3,— kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht dèsgevorderd.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3