Gecostuineerde uitvoering ATTEN. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. BOUWLAND Donderdag 22 Febr. a. s., Vloerzeil, Karpetten, Tapijten, Cocos-, Japansche-, China-, Biezen-, Blokjes-, Gang en Deur- Wat een verschrikkelijke uitroeiing het stroopen met den lichtbak is, blijkt uit het volgende bericht uit Uden Drie stroopers togen op een van deze onstuimige avonden er met den lichtbak op uit naar het aangrenzende gehucht Zevenbergen. In drie uur tijds hadden ze 92 konijnen geschoten. Het schieten was zoo geweldig, dat ze éen geweer ter zijde moesten leggen, omdat het te warm werd door 't aanhoudend vuren. 'tWas een hondenwagen vol konijntjes, zeide een ooggetuige, die den buit had zien vervoeren. De kindermoord te Brussel. Er is tenminste een nadere ontdekking gedaan inzake den moord op het meisje te Brussel. Een paar voerlieden vonden te Laken achter een haag in de Medorystraat een pak met een paar kinderbottines. Deze werden aan de moeder getoond en door haar herkend als die van haar dochtertje. De politie heeft toen dadelijk een zorgvuldig onderzoek ingesteld in die omgeving. En te twee uur 's namiddags werden op 't terrein van een hoeve te Stuiven- berg, ongeveer twee K. M. van de plaats waar de schoenen lagen, de af gesneden beenen van het slachtoffer terug gevonden. De laarsjes waren ingepakt in een nummer van 18 December, van de Soir. Het pak droeg geen spoor van vocht of vuil en dit bewijst dat het er kort te voren moet neergeworpen zijn. Hadde het er langer gelegen, dan zou het stellig de sporen dragen van den sneeuw en den regen, die sedert eenige dagen gevallen zijn. Men besluit daaruit dat de moordenaar Brussel nog niet heeft verlaten en nog in den omtrek dwaalt. Vrijdagavond heeft een der vele ge ruchten een uiterst pijnlijk tooneel ver oorzaakt. Er werd n. 1. verteld dat een zekere dr. Nijssen de dader was, en een menigte die tot duizenden aan groeide, verzamelde zich in de Rue du Pont Neuf voor zijn huis, onder luid gejoel en kreten van„a mort De dokter zelf, die van niets wist, dacht eerst dat er brand was en kwam buiten kijken. En toen hoorde hij tot zijn verbazing dat het hem gold. Een sterke politiemacht wistongeregeldheden te voorkomen. Maar den geheelen avond bleef er een groote menigte op de been zonder van de dwaasheid van het gerucht te kunnen worden overtuigd. Dr Nijssen heeft part noch deel aan het geval. Hij is sedert drie weken wegens ziekte thuis gebleven. Overlijden. 4. Maria Janna van Tatenhove, 8 m., d. van Ferdinandus en Johanna Balkenende. Neeltje Tan- neke van Alten, 26 j., echtg. van Ja cobus de Klerk. 9. Janna Dieleman, 87 j., wed. van Daniël Maas. 10. Hen drik Jonkman, 84 j., weduwn. van Tanne Gommers. 11. Maarten Marijs, 7b j., echtg. van Jacoba Pieternella van de Velde. 13. Franciscus Notté, 4 d., z. van Camilus en Maria Christina Bracke. Van 1 tot en met 15 Februari. Axel. Huwelijks-aangiften. 8. Johan nes Jacobus Jongbloed (van Zuiddorpe), 36 j., jm. en Augusta Maria Hemelaar, 27 j., jd. 9. Jozias Avot (van Hoek), 23 j., jm. en Frangoise Janneke van Doeselaar, 20 j., jd. Huwelyks-voltrekkingen. 15. Gode- fridus Adrianus Matthijs Louwerens Koevoets (van Ter Neuzen), 24 j., jm. en Johanna Helena Schoonakker 24 j., jd. Geboorten. 2. Maria, d. van Petrus Dieleman en Laurina Adriana Dieleman. 7. Elisabeth, d. van Frederik Willemsen en Feijgtje Verplanke. 8. Anna Maria Debora, d. van Marinus Pieter Kiel en Debora Anna Cornelia Jansen van Ro- sendaal. 9. Franciscus, z. v.CamilusNotté en Maria Christina Bracke. 11. Janneke Debora, d. van Willem Pieter Dieleman en Cathalina Wolfert. Adriaan Marinus, z. van Leendert Deij en P'etronella Helena Sorber. Jacobus Jan, z. van Cornells Mattheus de Ruiter en Maria van Langevelde. 14. Franciscus Alpkon- sus, z. van Eduardus de Maat en Pau lina Apolonia de Schepper. 15. Janna, d. van Marinus Pieter Zegers en Eliza beth Schieman. Hoek. Huwelijks-aapgiften 1. Cornelis de Feijter (van Zaamslag), 24 j., jm.en Maria Dieleman, 20 j., jd. 8. Jan de Jonge, (van Zaamslag), 23 j., jm. en Cornelia de Bree, 24 j., jd. 15. Jacobus de Groote, 20 j., jm.en Maria de Fouw, 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Abra ham van IJk, 22 j., jm. en Tanneke Scheele, 22 j., jd. 8. Pieter Deij, 20 j., jm. en Pieternella de Bree, 30 j., jd. 15. Cornelis de Feijter. 24 j., jm. en Maria Dieleman, 20 j., jd. Geboorten. 2. Adriana Helena, d. van Jan Hamelink en Jacomina Pieter nella Zegers. 5. Jacomina, d. van Willem Dekker en Tanneke de Putter. 8. Maurice, z. van Camiellus Thien- pondt en Francisca van Ootegem. Overlijden. 6. Adriana Helena Ha melink, 4 d., d. van Jan en Jacomina Pieternella Zegers. 9. Een als levens loos aangegeven kind van het m. ge slacht van Frederik de Bree, en Adriana Pladdet. Elizabeth Neeltje Rouw, 3 w., d. van Jacobus en Elizabeth van Wijck. 10. Jozina Scheele, 65 j., wed. van Rokus de Kraker. 13. Pieter Hamelink, 4. m., z. van Rocus en Corn. Heijnsdijk. Hulst. Huwelijks-aangiften. 20. Desiré Verbraeken, (van Meerdonk, België). 24 j., jm. en Emma Joanna deCaluwe, 28 j-, jd. Huwelijk3-voltrekkingen. 16. Bernard Joseph Balthasar van Sonsbeeck, 41 j., jm. en Maria Antonia Wilking, 29 j., jd. 7. Joannes Baptist Seghers, (van Clinge, België), 23 j., jm. en Augustina Judoca de Witte 22 j., jd. 14. Desiré Verbraeken, (van Meerdonck, België), 24 j., jm. en Emma Joanna de Cal uwe, 28 j., jd. Geboorten. 19. Augustinus Alexander, z. van Josephus F. van de Walle en Mathilda M. Kramers. 23. Mattheus Joannes, z. van Alouïsius Crombeen en Wilhelmina F. C. Koemans. 27. Petrus Ludovicus, z. van Josephus Andreas Blommaert en Philomena van der Walle. 31. Camillus Petrus, z. van Joannes C. Buijsse en Pharaïlda de Weirt. 2. Gustaaf Louise Marie, z. van Aloijsius A. Rodrigo en Maria S. Annemans. 3. Petrus Johannes, z. van Fredericus Th. Biesebroek en Johanna M. Engels. 4. Johanna Petronella, d. van Andreas C. de Cock en Maria J. Smits. Paulus Petrus, z. van Petrus A. Aper en Maria L. de Block. 9. Frederikus Jo hannes Andreas, z. van Bernard Tem merman en Johanna C. de Smit. 10. Clementina Maria, d. van Laurentius A. Blommaert en Maria van der Walle. 12. Alphonsius, z. van Aloijsius de Vetter en Mathilda de Bruijn. Pieter nella Maria, d. van David Millenaar en Maria J. J. Rademaker. 13. Hijpolit Johan Eduardus, z. van Johannes F. de Moor en Maria C. Vlaeminck. Overlijden. 22. Pieter Augustinus van Burghoven, 64 j., z. van Louis Francies en Anna Catharina Eijmael (beiden overleden). Pieter Adrianus Lefever, 75 j., z. van Jacobus Johannes en Anthonetta Eisten (beiden overleden); 26. Philomena Schelfhout, 59 j., d. van Petrus en Anna Catharina Marcus, (beiden overleden). 29. Clemens August Anton Franz Pohlmann, 57 j., echtg. van Wilhelmina Johanna EngelinaMaria Pieck. 30. Frederik Emanuel van der Heijden, 66 j., echtg. van Anna Maria Brioen. 2. Alice Catharina Louisa Josi- assen, 15 j., d. van Desiré F. A. A. P. (overl.) en Francisca de Kort. 4. Mathilda Elisa Jesoirens, 10 m., d. van Aloijsius en Eulalia Segers. 6. Honoré Eugène Marie Danckaert, 5 m., z. van Con- statinus L. M. en Rosina M. van Kruijs- sen. Mattheus Joannes Crombeen, 14 d., z. van Alouïsius en Wilhelmina F. C. Koemans. 11. Augustinus Eeckhout, 79 j., echtg. van Emiliana van Vlier- berghe. Koewacht. Hu w elijks-voltrekkingen. 7. Anthonius van Dun, 34 j., jm. en Josephina Gijsel, 26 j., jd. Geboorten. 1. Margaretha, d. van Ju- docus Gerardus van Rattingen en Me- lania Raes. 4. Elza Veronica, d. van Arthur Domein Taeijmans en Marie Leonie van Gaever. 15. Achilles Henri, z. van Aloysius Franciscus van Goethem en Maria Leontina Vercauteren. Overlijden. 13. Twee als levenloos aangegeven kinderen van het mannelijk geslacht van Aloysius Inghels en Vic toria Behiels. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 15 Jozias Hamelink, 19 j., jm. en Maria de Jonge, 20 j., jd. Jan Marius de Vos, 25 j., jm. en Wilhelmina Suzanna Kaijser, 23 j., jd. Gysbrecht Daniël Heinsdijk, 19 j., jm. en Janneke Bal kenende, 19 j., jd. Jan de Koeijer. 19 j., jm. en Jozina Hamelink, 21 j., jd Geboorten. 2. Jacomina, d. van Jacob Klaassen en Cornelia Trampen 3. David, z. van Pieter Marinus de Jonge en Suzanna Bareman. Lourens Pieter, z. van Frangois Hamelink en Geertrui Faas. 10. Leonia Maria, d. van Bernardus Alphonsius Schelleman en Maria Albertina Kesbeke. Overlijden. 2. Maria Herrebout, 43 j., echtg. van Jacobus Verhelst. 4. Frangoise Goossen, 60 j., echtg. van Jan Oppeneer. 6. Jacoba Cornelia de Bree, 74 j., wed. van Louis Verstraaten. 7. Cornelis de Bruijne, 79 j., echtg. van Sara Schoonakker. Zuiddorpe. Overlijden. 12 Febr Vitalis de Meijer, oud 73 j., z. van Petrus en Regina Judoca Maes. AXEL, 17 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,— k f 8,25 Rogge 7,50 k f 7,70 Wintergerst f 8,— k J 8,30 Zomergerst f 0>t 0.Haver f 8,k 1 8,30 Erwten 9,80 k 10,25 Paardenboonen f 9,— a f 9,50 Duivenboonen j 0,k f 0,Witte boonen f 0,k f 0,Bruineboonen f ojk f 0,Boekweit f 0, 0,Lijnzaad 12,a 13,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 19 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,25 Rogge f 7,25, Win tergerst f 8,25 Zomergerst 0,Haver t 7,7? Erwten 10,Paardenboonen f 8,75 Duivenboonen 0,Witte- boonen f 14,— Bruineboonen f 9,50 Boekweit/ 0,-- Lijnzaad/12,Aard appels 4,50 Koolzaad per zak un 106 liters f 0,— Boter per kilo 1,30 Eieren per 26 stuks ƒ0,90. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 25 stuks hoornvee, 28 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht: 14 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 schapen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgo noot Jhr. >V. F. A. van Pestel, te 's Hage ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe en Kinderen van den WelEdGeb. heer J. PAULUS, overleden te's Hage, op Dinsdag den 13 Maart 1906, des namiddags 1 ure, in het hotel Het Gulden Vliete Axel ,te koop aanbieden KOOP 1. 10 hectaren 11 aren 80 centiaren of 22 gemeten 211 roeden Gentsche landmaat gelegen in den polder Beoostenblij benoorden, gemeente Axel, kadas traal aldaar bekend in sectie D nummers 234 tot en met 238. In huur bij Cornelis van Oosten e. a. tot het rooven van den oogst in 1907 voor 681,19 den hoop en per jaar. KOOP 2. 1 hectare 95 aren 80 centiaren of 4 gemeten 117 roeden BOUW LAND, in denzelfden polder en gemeente, kadastraal aldaar bekend in sectie D nummer 378. In huur bij den heer P. Koster tot alsvoren voor 100,per alsvoren. KOOP 3. 1 hectare 23 aren 77 centiaren of 2 gemeten 234 roeden BOUW LAND, te Axel, in het zoogenaamde „Jufferkwartier", kadastraal aldaar bekend in sectie G nummers 1545 en 248. In huur bij W.'Vercou- teren tot alsvoren voor 150, per alsvoren. KOOP 4. 3 hectaren 64 aren 65 centiaren of 8 gemeten 55 roeden BOUW LAND, gelegen in den polder Willem Hl, gemeente Boschkapelle, kadastraal aldaar bekend in sectie A nummers 218, 220, 277 en 278. In huur bij de weduwe en kinderen van D. Ferkej tot alsvoren, voor ƒ400,— per alsvoren. Lasten van al de goederen voor eigenaar# rekening. De goederen zijn allen schriftelijk verhuurd. De huursommen beginnen sedert de laatste valdagen in voordeel der koopers te loopen, tegen opleg evenwel van het gedeelte dier huursom sedert den lftatsten valdag (i October 1905) tot den 1 Mei daarna. Betaling onkosten 8% acht dagen. Betaling koopsommen 1 Mei 1906. REDERIJKERSKAMER voor leden en hunne huisgenooten, op des avonds half 8 ten huize van den heer BLANSAARf. Voor het lidmaatschap kan men zich steeds aangeven by HET BESTUUR. in groote verscheidenheid voorhanden bij de Firma P. H. Veenhuizen. N.B. De Schoonmaak nadert, voor zie u in tyds.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3