SPABB1N ea SI01I De Marktberichten. Advertentiën. 3000 gevelde Sparren, 1000 Boonpsrsen, 3000 zwaren Snoei. Openbare Verknoping. eeniglpg gevormd, die een verboden vereeniging is. Er staat nu een vaste politiepost voor het pakhuis. Avp. Woensdagavond had een zekere Alfons van der Holen te Ronse den heelen dag de herbergen bezocht, en toen kreeg hij twist met werklieden die in Frankrijk aan den oogst hadden gearbeid. Na een kort gevecht ging hij bloedend een herberg binnen, dicht bij den spoor weg gelegen, maar verliet die bijna oogenblikkelijk weer. Wat er sindsdien gebeurd is, weet men niet; maar tegen 11 uren vond een vrouw, die langs de spoorbaan ging, zijn lijk zonder hoofd liggen, tusschen de stations van Ronse en Louise Marie. De geneesheeren constateerden op het lichaam sporen van geweld, maar die kunnen voortkomen van het hooger gemeld gevecht. Er valt nu te onder zoeken of zijn dood aan een ongeluk of aan misdaad toe te schrijven is. ■L— Te Auray in Moriban zou in een menagerie een 10-jarig meisje in een leeuwenkooi dansen. Nauwelijks was het kind in de kooi of een kreet van afgrijzen ging op onder het natuurlijk zeer groot publiek. De leeuw had zich op het meisje geworpen en verscheurde haar vleesch met zijn klauwen. De temmer liep toe met een hooivork en slaagde er op deze manier in de aandacht van het dier af te leiden. Het arme meisje werd in droevigen toestand weggebracht. De eigenaar van de tent werd gearresteerd. Naar uit Weenen wordt bericht, is er Zondagnamiddag ten gevolge van een paniek in de Altlerchenfelder kerk een ernstig ongeluk gebeurd. Er was kinderkerk. Een jong meisje kreeg een aanval van kramp, de kinders,'die in haar omgeving zaten, werden onrustig, dit werd door anderen opgemerkt, en iemand, die zich zenuwachtig maakte, had toen de groote onvoorzichtigheid brand te roepen. De geestelijke deed al zijn best, de menschen te kalmeeren, maar het hielp nietvolwassenen zoowel als kinderen drongen naar den uitgang. Er ontstond een algemeene paniek. Een jongetje van tien jaar werd dood getrapt, en 21 personen, meest kinderen, zijn zeer ernstig verwond. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 2 Februari 1906. Veroordeeld zijnA. C. en J. V., beiden zonder beroep te Axel, ter zake van het te samen en in vereeniging een vuur aanleggen op zoo korten afstand van goederen, dat daardoor brandgevaar kan ontstaantot teruggave der schuldigen aan de ouders. C. P. R-, zonder beroep te Philippine, ter zake van het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche Stroomen zonder consent; tot eene boete van f 0,50, subsidiair tot plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van een week. P. A. T., landbouwersknecht te West- dorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluitingtot eene boete van fl, subs, tot plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van een week. J. J. d. F., landbouwer te Axel, ter zake van spoorwegovertredingtot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. P. M. P., naaister te Axel, ter zake van overtreding der Arbeidswettot 2 boeten van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. L. P. J. W., ingenieur te Ter Neuzen, ter zake van Jachtwetovertreding; tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. d. P., particulier te Axel, ter zake als vorentot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. d. P., landbouwer te Axel, ter zake als vorentot 2 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete met verbeurdverklaring en bevel tot onbruikbaarmaking van het in beslag genomen geweör en patronen. A. v. H. en E. B., broodjagers te Bouchaute, ter zake al i voren ieder tot eene boete vau f 3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. J. D. v. D., 'arbeider te Zaamslag en C. W., winkelier te Axel, ter zake van het onbeheerd laten staan van trek dieren ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. 0. T., machinist te Sliedrecht, ter zake van het muziek maken zonder vergunning; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. A. C., arbeider te Selzaete, ter zake van het geven van eene openbare vermakelijkheid zonder vergunning tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. V. H., zonder beroep te Westdorpe, ter zake als voren tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. H. v. d. V., scheepstimmerman en A. M. P., smid, beiden te Philippine, ter zake van het rijden met een vélo- èipède, zonder lantaarn ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. F., C. v. d. H., J. v. d. H., L. v. d. H., M. d. K., allen te Zaamslag, J. W. te Axel, allen werklieden, terzake van het bevisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. T. P., visscher te Philippine, ter zake als voren en tot het niet vertoonen van zijn consent, tot eene boete van fl, en tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. M. d. K., werkman te Ter Neuzen, J. J. D. K., en J. B. M., arbeiders te Sas van Gent, ter zake van Leerplicht wetovertreding ieder tot eene boete van f 1 subs. 1 dag hecht. P. J. K., arbeider te Axel, ter zake yan Leerplichtwetovertreding bij her halingtot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. d. G. en A. P., arbeiders te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. v. A., koopman te Hoek, ter zake als voren tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. E. D., leurder, zonder bekende woon plaats, J. P. E., bootwerker te Ter Neuzen, A. V., arbeider te Sas van Gent, ter zake van openbare dronken schap ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. A. B., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. C. B., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, bij eerste herhaling tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. Vrijgesproken I. d. D., veldarbeider te Zaamslag, ter zake van overtreding der Leerplichtwet bij herhaling. Van 15 tot en met 31 Januari. Axel. Huwelijks-aangiften. 24 Gode- fridus Adrianus Matthijs Koevoets (van Terneuzen) 24 j. jm. en Johanna Helena Schoonakker, '24 j. jd. Huwelijks voltrekkingen. 25. Jacobus Leendert Jansen van Rosendaal 20 j. jm. en Johanna Dees, 19 j., jd. Arij Willem Kruijsse, (van Hoek) 26 j., jm. en Mar- rigje Boer, 25 j. jd. Geboorten. 16. Janneke, d. van Pie- ter van Lange velde en Catharina Ver straten. Edmondus z. van Ludovicus de Clercq en Nathalia Steel. 17 Jacob Jan, z. van Cornelis Daniël van Dron- gelen en Catharina Dieleman. 22. Neel- tje, d. van Hendrik den Hamer en Cor nelia Koster. 25. Aagtje, d. van Abra ham Naeije en Clara van Oosten. 31. Marinus, z. van Frangois Dieleman en Elizabeth Dekker. Overlijden. 17. Gilles Drabbe, 79 j., echtg. van Cornelia Goossen. 31-Jozias Kotvis, 1 j., z. van David en Maria de Kraker. Graauw. Huwelijks-aangiften. 5. Cy- rillus nerwegh, 25 j., jm. en Maria van de Voorde, 24 j., jd. 12. Ludovicus Theodorus Boone, 21 j., jm. en Mathilda Daalman, 21 j., jd. 19. Jacobus Geensen, 27 j., jm. en Sophia Wilhelmina de Koning, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5. Franeis- cus Bisschop, 30 j., jm. en Apolonia de Rijck, 26 j., jd. 16. Eduard Egger- mont, 25 j., jm. en Mathilda Louisa Steijaart, 27 j., jd. 17. Cyrillus Her- wegh, 25 j., jm. en Maria van de Voorde, 24 j., jd. 26. Ludovicus Theodorus Boone, 21 j., jm. en Mathilda Daalman, 21 J; jd- Geboorten. 3. Maria Catharina, d. m Jacobus Bernardus Steijaart en Sophia Maria Vereecken. 10. Petrus Josephus, z. van Franciscus Vleeskens en Anna Maria Verschuren. 17. Renè Joseph, z. van Willem van Immerseel en Anna Maria Hermans. 19. Maria Rosalia, d. van Petrus Augustinus Buijs en Maria Catharina de Rijcke. 31. Cor nelia, d. van Josephus de Smit en Ro- zalia Jansens. Overlijden. 29. Petrus Josephus de Waal, 33 j., z. van Pieter Johannes en Apolonia van Damme. Hoek. Huwelijks aangiften. 18. Abra ham van IJk, 22 j., jm. en Tanneke Scheele, 22 j., jd. 25. Jan Pieter Deij, 20 j. jm., en Pieternella de Bree, 30 j. jd Huwelijksvoltrekkingen. 18. Jan Rid- deiing, 31 j., weduwn. (van Anna Adri- ana Faas) en Pieternella Maria Keuke- laar, 24 j., jd. Geboorten. 16. Willem, z. van An- dries de Bok en Adriana Oppeneer. 18. Elizabeth Neeltje, d. van Jacobus Rouw en Elizabeth van Wijck. 19. Catharina Jacoba, d. van Leendert Riemens Willemina Dieleman. 26. Jan, z. van Jan Wolfert en Johanna Nijsse. 29. Catharina d. van Louis Buijze en Catharina Verbrugge. Overlijden. 29. Jan Wolfert, 2 d. z. van Jan en Johanna Nijsse. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 18. Antonius van Dun, 34 j., jm. en Jose- phina Gijsel, 26 j., jd. Geboorten. 19. Maria Joanna, d. van Hippoliet Mannens en Hortence Eugenie Huijgens. 20. Theophilus, z. van Edu- ardus Buijs en Maria Louisa Rietjens. 21. Helena Paulina Maria, d. van Alphonsus Bernard Bernaert en Maria Catharina Beijsen. Huberta Maria, d. van Joannes Livinus Kips en Clemen tina de Waele. 29. Augusta, d. van Petrus Leopold Depoorter en Elisa Maria Bonne. Overlijden. 18. Fidelius Cappaert, 68 j., echtg. van Emerentiana Mercij. Overslag. Geboorten. 25. Anna Maria Alma, d. van Cijrille Baecke en Eme rentia Maria van Laere. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen 25. Johannes Jacobus Riddering, 33 j. jm. en Janneke Gaasterland, 28 j. jd Geboorten. 16. Hendrik Pieter, z. van Johannes Abraham Lensen en Anna Adriana Moens. 21. David z. van Adri- aan Koster en Ebrina van Tatenhove. 28. Pieter, z. van Willem Dees en Cat harina Elizabeth Riemens. 30. Frangois z. van Jacobus van Sweeden en Eliza beth Potters. Willemina Johanna, d van Cornelis Balkenende en Adriana Pieternelia Scheele. Suzanna, d. van Jan Riemens en Cornelia Janneke de Mul. Overlijden. 17. Abraham Isaac Hout zager, 80 j., weduwn. uit het le huwe lijk van Adriana Maria de Puyt en uit het 2e huwelijk van Adriana Johann; Geelhoedt. 24. Pieternella de Vos, 72 j echtg. van Pieter Faas. 28. Cornelia Geelhoedt, 77 j., wed. van Adolf van Arenthals. 29. Jacobus Lefeber, 81 j. weduwn. van Jacomina de Pooter. Z uiddorpe. H u welij ks-vol trekkin gen 31. Augustus de Jaeger, 22 j., jm. en Eugenia Maria Michiels, 23 j., jd. Geboorten. 30. Bernardus Franciscu z. van Livinus van Geersaem en Cle mentina Maria Lippens. AXEL, 3 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen ;ds volgt: Tarwe 8,25 a f 8,50 Rogge 7,35 7,75 Wintergerst 8,40 k j 8,75 Zomergerst k 0.Ihr er 7,75 f 8,Erwten 9,50 a 9,75 Paardenboonen f 0,a ƒ-— Duivenboonen 0,kf 0,— Wiue- boonen 0,— k 0,Bruineboonen 0,a 0,Boekweit t 0,a 0,Lijnzaad 12,50 k f 13,50 Aani- >ls 4,50 k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 5 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,25 Rogge 7,50, Win tergerst 8,50 Zomergerst/ 0,Haver t 7,75 Erwten 10,- Paardenboonen 8,50 Duivenboonen 0,Witte- boonen ƒ12,50 Bruineboonen 10, Boekweit 0,-- Lijnzaad/12,Aard appels 4,25 Koplzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,20 Eieren per 26 stuks ƒ1, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 22 stuks hoornvee, 20 varkens, 0 paarden, 0 schaap, verkocht9 stuks hoornvee, 12 varkens, 0 paarden en 0 schapen. V* Heden Zondagavond ten zes ure ontsliep zacht en kalm na een langdurige ongesteldheid onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder in den jeugdigen leeftijd van ruim 26 jaren. JACOBUS DE KLERK. ANDRIES C. DE KLERK. te Zuiddorpe, Oude Polder. Dg Notarissen P. Dregmans te Axel en H. Vermeersch te Ertvelde, zullen ten verzoeke van de heeren VAN HOOREBEKE en DE PAEPE, Maandag 19 Februari 1906, om 9 ure, verkoopen dienstig voor hoppe-, schelf- en vermaakpersen en t'asseel. Vergadering in de herbergen der Oudenburgsche Sluis. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van p]MILE DE RIDDER, vrachtrijder te Westdorpe aan zijne schuur 'aldaar op Oonderdag den 15 Februari 8308, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen: als1 Paard, 4 Hoen' ders, Wagen, Treemkar, 2 Ploegen, 1 Egge met ijzeren en 1 dito met houten tanden, Windmolen. Snijmolen, Sleper, Bascule met Gewichten, Schoppen, Rieken, Vorken, Mesthaken en 5000 Kg. Beeten, 1000 Kg. Aard appelen en 2000 Kg. Stroo. Kasten, Tafels, Stoelen, Plui men vlokbedden, 2 Kachels, Vélocipéde, Ko per-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd en Aardewerk enz. enz.

Axelsche Courant | 1906 | | pagina 3