E.Br^ndsm^ Weinachtstollen op bestelling. Iet beste adres voor Lampeglaze Eene partij nieuwe Houtwaren, DANKBETUIGING. G0EDK00PE WINKEL foor het a. s. Kerstfeest Zoute Krakelingen, Horst-Krakelingen, Zoete Boter-Krakelingen. Marktberichten. Advertentien. Burgerlijke Stand. SLANGETJES. GEBAKJES en DESSERT. Openbare Verkooping. eene partij DITO. In Groningen woont nog een familie lid en daarmee zal nu overlegd worden wat met de arme schapen gedaan zal worden. Die persoon moet echter ook al niet in staat zijn te helpen. Men meldt uit Wageningen Het slachtoffer van den moordaanslag de heer G. W. Spitzen, is in zooverre hersteld, dat hij weder zijn lessen aan de Hoogere Burgerschool zal kunnen hervatten. De wond aan het hoofd is echter op verre na niet genezen. De dader wordt niet toerekenbaar geacht, althans volgens de Amh. Ct. is een onderzoek naar zijn geestver mogens ingesteld, daar hij vermoede lijk aan krankzinnigheid lijdt. Te Heiloo paseerden eenige school kinderen een stuk land, waarop een blauwe reiger was neergestreken. Nadat eenige der scholieren het beest geplaagd hadden, trad de schooljongen D. de Jager op den langbeen toe, om hem te verjagen. Edoch, onze steltlooper liet zich daardoor niet afschrikken en stak zijn snavel uit, met het noodlottig ge volg, dat deze in het oog van den jon gen terecht kwam. Schijnbaar nietig, achtte de onderwijzer Buijsse het toch geraden den geneesheer alhier met het geval in kennis te stellen, die advi seerde om den jongen zoo spoedig mogelijk onder behandeling te stellen van dr. Tuijl, te Alkmaar, wilde hij zijn oog behouden. Te Maastricht heeft een kind van twee jaar, door het vlam vatten van zijn kleedje zoodanige brandwonden gekregen, dat het aan de gevolgen is overleden. Te Rotterdam is Vrijdag in een woning-aan den Katshoek 27, ten huize van W. Levy, een kind van drie jaar door spelen met lucifers in brand ge raakt. Het kind stond geheel in lichte laaie en is in hopeloozen toestand naar het Ziekenhuis gebracht. Poging tol vergiftiging. Te Amster dam heeft een poging tot vergiftiging plaats gehad. De dienstbode ST, ongeveer vier maanden bij mevrouw V., no. 46, aldaar, wonepde, kon het niet al te best met haar meesteres vinden. In een driftige bui nu, deed zij Donderdagochtend vergif, naar men zegt, zuringzout, in 't kopje thee, voor mevrouw bestemd. Het tweede meisje, van niets afwetende, bracht het kopje binnen. Mevrouw dronk een teugje, zette echter onmiddellijk het kopje weder neer, omdat zij, afgaande op den bitteren smaak, meende, dat men vergeten had, er suiker in te doen. Het schuldige dienstmeisje had in dien tijd ongemerkt het huis verlaten. Onderweg schijnt zij echter berouw -gekregen te hebben, althans zij gaf zichzelf in den politiepost in de Muider- poort aan, waar men haar in arrest stelde. Zoo spoedig mogelijk begaf zich een rechercheur naar de woning van mevrouw V., die, hevig ontsteld, direct een dokter liet ontbieden, die gelukkig de vergiftiging wist te voorkomen. De omstandigheid, dat zij niet hield van thee zonder suiker, heeft dus misschien mevrouw V. het leven gered. (Tel.) Moordaanslag De 21-jarige dienst bode Akke Kobus, te Leeuwarden, isr, toen zij Donderdag naar de stad gegaan was om boodschappen te doen, om kwart over tien op straat aangevallen, waarbij haar twee sneden en een diepe steek in den hals zijn toegebracht, zoo dat de trachea (luchtpijp) doorgesneden werd. De aanslag werd gepleegd door den 29-jarigen Jan Appeldoorn, van beroep opperman en metselaar, die reeds 7 jaren heeft doorgebracht in de gevan genis, wegens een moordaanslag op zijn vader gepleegd. Sedert eenige weken was hij werkzaam aan de stroo- kartonfabriek. Met een buurmeisje van het slacht offer, dienstbode bij den heer Faber aan het Nieuwe Kanaal, had hij ver keering. Na dit meisje omstreeks 10 uur naar huis te hebben gebracht, heeft hij op zijn terugweg, hy woont zelf in de Fabriekssteeg, Akke ontmoet op de plaats waar de Vredeman de Vriesstraat uitloopt op het Kanaal. Daar vlak vóór den paal met de aanwijzing V. de V.- straat, heeft hij toen na een hevige wor steling den aanslag gepleegd. Over de aanleiding tot de daad loopen verschillende geruchten, die voor den den dader weinig vleiend zijn, doch die we, als gissingen, verder buiten bespreking laten. De dader is voort vluchtig de politie heeft de noodige middelen getroffen om hem op het spoor te komen en zoo mogelijk gevangen te nemen. Omtrent den jongen man, die den aanslag heeft gepleegd, verneemt men, dat hij als werkman, althans bij de heeren Faber en Zeilinga, voor vlijtig en oppassend doorging. In de Fabrieks steeg, waar hij woont, stond hij echter als persoon in geen besten reuk. Hij schijnt ook een ongunstig uiter lijk te hebben. De toestand van het meisje is zeer ernstig en haar leven verkeert in gevaar. Leeuw. Crt. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Pieter van Driel (van Zaamslag) 20 j., jm. en Catharina van Hermon, 20 j. jd. 13, Marinus Dieleman, 29- j., jm. en Poulina Geertruida Dieleman van Zaam slag) 22 j., jd. 14. Willem Mieras, 24 j., jm. en Cathalina Geertruida Dieleman, 22 j., jd. Geboorten. 1 Geertruida, d. van Huig Jongejan en Suzanna Mertens. Chris- tiaan Jan, z. van Christiaan Ollebek en Cornelia Jansen van Rosendaal. Overlijden. 3 Willem Openneer 55 j. echtg. van Jacoba Pieternella van de Velde. Matthijs Pieter van der Welle, 13 j., z. van Pieter en Catharina Levi- na Verijzer. Te Erp kregen twee personen twist en werden handgemeen. Beiden geraakten zij al vechtende te water. Het koude bad bekoelde nochtans hun vechtlust niette water trokken zij 't mes en verwondden elkaar ernstig. In de Wapenmakersstraat te Brus sel kwam een jonge leurder zijn moeder bezoeken, die daar een winkeltje houdt. Weldra ontstond er twist tusschen hem en zijne zuster wijl hij aan zijn moeder een kleine som geld vroeg om een avond plezier te gaan maken. De zuster schold hem uit voor dief, zin spelend op een zaak waarin hij naar het schijnt ten onrechte betrokken is geweest. Die beleediging maakte hem zoo woedend, dat hij opspiong, een mes trok en het in zijn borst stak. De jongen viel, met een vreeselijken kreet, bloedend neer, onder de oogen der moeder. Zijn toestand wordt als hopeloos beschouwd. Volgens een berekening van de »Daily Express" kostte de mist van Maandag 1.1. Londen 350.000 pd. sterling. De winkeliers leden voor 100.000 pd. schade, aan salarissen ging 80.000 pd verloren, de cab-koetsiers hadden voor 2000 pd. minder aan vrachtjes. Te Cardiff is een zeer merkwaar dige beslissing genomen in een proces In een actie tot schadevergoeding door een mijnwerker, die bij een spoorweg ongeluk zijn beide beenen had verlo ren, ingesteld tegen de spoorwegmaat schappij, is de jury tot de conclusie gekomen, dat de schadevergoeding niet behoefde betaald te worden, omdat het ongeval met voorbedachten rade was veroorzaakt door den man, die zich vrijwillig onder den wagen had laten glijden Als bewijs daarvoor werd gewezen op verschillende opvallende dingen in de houding van den klager, die boven dien drie bladen in zijn zak had welke een premie uitkeeren aan slachtoffers van een spoorwegongeval. Hij was ook buitengewoon koelbloedig bij het ongeval en het trok de aandacht dat hij, hoewel een arm man, drie zakdoe ken bij zich had om zich te verbinden. verk ijgbaar f I, - de 5 ons. AXEL, 16 Dec. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,25 k f 8,60 Rogge 7,25 k 7,50 Wintergerst f 8,10 k J 8,25 Zomergerst 0,k f 0.Haver f 7,20 èi t 7,50 Erwten 10,— k ƒ10,50 Paardenboonen ƒ0,k f 0, Duivenboonen j 0,k 0,Witte- boonen 0,— k 0,— Bruineboouen ƒ0,— k 0,Boekweit j 0,k 0,Lijnzaad 0,k 0,Aard appels 0,k 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 18 Dec. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,50 Rogge 7,50, Win tergerst 8,25 Zomergerst 0,— Haver f 7,50 Erwten ƒ10,50 Paardenboonen 0,Duivenboonen f 0,Witte- boonen ƒ14,Bruineboonen ll, Boekweit 0,- - Lijnzaad ƒ0,Aard appels 4,Koolzaad per zak van 106 liters f 0,— Boter per kilo 1 Eieren per 26 stuks ƒ1,30. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 26 stuks hoornvee, 39 varkens 0 paarden, 0 schaap, verkocht 13 stuks hoornvee, 20 varkens, 0 paarden en 0 schapen. De Oude- en Nieuwjaars commissie, betuigt bij deze aan de ingezetenen voor de inzame lingen der gelden, groot ƒ393, haren dank. Namens de Commissie P. VAN HOEVE, Voorzitte M. WOLFERT, Secretaris. TE AXEL. Gewone LAMPEGLAZEN groot of klein 3 cent-i Volksbranders No. 15 k 8 Concurrentie No. 16 k 10 Lampebelgeglazen No. 20 k 10 Germania No. 20 k 10 «pf Alles per stuk. Per dozijn extra korting. Van 1 tot en met 15 December 1905. Axel. Huwelijksaangiften. 1. Wil lem Mieras 24 j.,jm. en Cathalina Geer truida Dieleman 22, j., jd. 8. Cornelis Willeinsen 57 j. weduwn. en Pleuna de Bruijne, 59 j., wed. Arij Willem Kruijsse (van Hoek) 26 j., jm en Mar- rigje Boer, 24 j., jd. 15 Marinus Schoon- akker (van Ter Neuzen), 21 j., jm. en Maria de Koeijer 22 j. jd. VANILJE KRANSJES, SCHUIM KERSTKRANSJES. Fijne Hollandsche SPECULATIE. Alle soorten Aanbevelend Axel. H. J. DE JONGE. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JAN VAN LANGE- VELDE Pz., koopman te Axel, lo. Op Woensdag den 20 De cember 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen: in alle lengten en soorten, liggende aan de Axelsche brug te Ter Neu zen, alwaar de verkooping zal wor den gehouden. 2». Op Zaterdag 23 Decem ber 1905, des namiddags 2 ure, op het erf van den vorkooper Axel (Spui) Trammarlt alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerkin Zeeu wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman. Firma wed. II. Harinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock-Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed Klaassen Donze, A. van Overbeeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaam slag, Wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pieubroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,20 per '/2 KG. De ondergeteekenden, deelneemsters der moderne stop— en borduurcursus-op de PFAFF NAAIMACHINE, te Axel gehouden, betuigen hunnen hartelijken dank. voor de nuttige en practische lessen, onderwezen door Mej. J. KNOTTER, borduur-onderwijzeres van den heer F. Meijer, Breda, hoofdagent der wereldberoemde Pfaff Naaimachines. Mej. ESSELBKUGGE-Vink. DEKKER-Wolfbrt. C. KOOLE. M. DEKKER. KOLFER-Moerdijk. Axel, December 1905.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3