Dokter J. I DE CALSEIJDE, Gecostumeerde Uitvoering Uitslüitelijk raadplegingen yoor keel-, neus- en oorziekten Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentie n Donderdag 7 Dec. a. s., Openbare Verkooping. EEN WOONHUIS, Werkplaats en Erf Openbare Verkooping Canada- en Qlmenboomen. 100 Canadapopulieren, Zij laten de revolutionairen en reacti onairen beiden links liggenzij gaan enkel met hun eigen belangen te rade en de beweging draagt dan ook geen politiek, maar, als al meer gezegd, een zuiver economisch karakter. Op het zemstwo-congres te Moskou is dit nog eens duidelijk geconstateerd door verschillende sprekers. Niet om po litieke rechten is het den Russischen boer te doen, maar een land, dat den honger kan stillen, die eeuwenlang zijn geslacht heeft geteisterd. Hij ver woest de dorpen en de kasteelen van den adel niet om te plunderen, niet om wat er in is, maar om den grond bezitter het verblijf onmogelijk te maken en zelf ongestoord diens land in bezit te nemen. De politieke rechten laat hij hem gaarne alle. Onder déze omstandigheden zal het niet verwonderen dat het boerehcongres te Moskou niet zeer druk bezocht was. Toch leverde dat congres een gevaar op door de buitensporige eischen, die het stelde en de heftige taal, die er gesproken is. Mocht het den leiders van dat congres, waarvan zooals boven gezegd de voornaamsten ten getale van acht zijn gevangen genomen, straks toch nog gelukken met hun denk beelden tot de groote massa der boeren door te dringen en dezen alsnog tot een samengaan met de arbeiders te be wegen, dan zouden de gevolgen niet te berekenen zijn. AXEL, 1 Deoember 1905. Op de bovenzaal bij den heer P. Koole hield de Zangvereeniging, Excel sior haar vierde jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het afge- loopen jaar bedragen 1 169,565 en de uitgaven t' 184,53, zoodat er een nadee- lig slot is van f 14,96' Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren M. L. van Vessem, C. T. Dieleman en J. Cornelisse. De ingelanden van den, onder Zaamslag gelegen, Grooten Huissenspol- der zullen eerstdaags in buitengewone vergadering worden opgeroepen om te beslissen over een voorstel van het be stuur tot het vervangeu der begrinding van den Kamperschen weg in dien polder door keibestrating, ter verbete ring van den deerlijk slechten toestand waarin die grindweg verkeert. Deze weg, die ruim 3500 meterlang is, loopt van de school in genoemden polder tot den dijk tusschen den Groo ten Huissens- en den Eendragtpolder en is thans bij groote gedeelten onberijd- en onbegaanbaar. M. Crt. -- De heer P. Huizinga, te Gronin gen, die bij besluit van 20 Juli j. 1. door den raad der gemeente Ter Neuzen benoemd werd tot onderwijzer aan school B, heeft thans voor die benoeming bedankt. Zekere Henricus de Vos, in de wandeling De Roode -Vos genoemd, heeft in België wegens veesmokkelen, verzet tegen de ambtenaren, vernieling en diefstallen, een zestal veroordeelin gen opgeloopen, waarvoor hij te zamen circa 5 jaar gevangenisstraf moest on dergaan. In de vorige week heeft hij in zijn geboorteplaats Exaerde een rij wiel ontvreemdwaardoor hij behalve een nieuw proces ook nog een flink pak slaag opgeloopen had. Toch wist hij weer te ontsnappen. Sinds maan den werd door de Belgische politie jacht op hem gemaakt en meermalen moest De Vos over slooten en heggen vluchten om Nederlandsch grondge bied te bereiken. Voor eenigen tijd werkte hij te Ter Neuzdn en ontvreemde uit een keet een pak kleeren. Voor dit feit werd hij ook door de Neder- landsche politie opgespoord en de mare- chaussées alhier, geholpen door den rijksveldwachter Van der Roudt, slaag den er Maandagavond in dezen be- ruchten dief en smokkelaar, waarvoor iedereen in dezen omtrek bevreesd was, te arresteerep. Hij werd voorloo- pig in het arrestantenlokaal opgesloten en Dinsdagmorgen, onder goed geleide naar Ter Neuzen overgebracht. (Hieromtrent vernamen wij dat, na dat de diefstal in de keeten aldaar ge pleegd was, de gemeentepolitie naspo ringen naar bedoelden d. V. heeft ge daan en de aandacht der politie van de grensgemeenten op hem heeft ge vestigd, met het gevolg dat hij werd gearresteerd, zoodra hij zich op Neder landsch grondgebied waagde.) Tern. Ct. Tot brievenbesteller te Neuzen is benoemd A. Brakman van Schoon- dijke. Tot onderwijzer te Graauw is be noemd de heer A. de Waal te Monster. Men meldt uit Vlissingen Met den Hollandschen sneltrein kwa men Maandag 12 kamerleden aan, die voldaan hadden aan de uitnoodiging van de directie van De Schelde om de onderzeesche torpedoboot te be zichtigen. Van de ministers was bericht inge komen dat zij verhinderd waren hierbij tegenwoordig te zijn. Wel waren nog enkele autoriteiten hierheen gekomen. Na door de directie van De Schelde verwelkomd te zijn, begaven de heeren zich naar de gereedliggende stoomboot Walcheren van den provincialen stoom- bootdienst op de Westerschelde, om daar de evolutiën van de Luctor et Emergo te kunnen volgen. Het mo derne oorlogsvaartuig zou zoowel boven water varen, als duikproeven houden. Na terugkeer alhier werd aan de auto riteiten door de directie van De Schelde een lunch aangeboden. De kamerleden zijn om 4.30 weer van hier vertrokken. Hoewel er buiten heel wat zee stond, is de onderzeesche torpedoboot toch de reede opgevaren. De manoeuvres slaag den uitstekend. Na eerst boven water gevaren te hebben dook het vaartuig en werd er een eind onder water ge- loopen. Het bootje bleef ongeveer een uur buiten, waarna het scheepje weer naar de haven terug keerde. den Maandag en Donderdag van 8 tot 111/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St INTikolaas (Waas) België. ['ÏIËDI Iv i SEUliTEN TE AXEL. '/Coiidug 3 December 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. E. Sietsema, Nam. 2 ure Ds. E. Sietsema, (van Schoondijke). Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. Kamp. Nam 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereiormeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorin. 9 ure Leeskeik. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 December 1905. C. v. G., 19 jaar, slager te Sint Jan steen is wegens diefstal veroordeeld tot f3, boete subs 3 dagen hecht. C. R. A. B., 19 jaar, zonder beroep te Sas van Gent is wegens mishande ling veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. Te Amsterdam is ook een persoon, verdacht van het vervaardigen van valsch geld, gearresteerd. 80 valsche guldens en eenig materieel zijn opge spoord en in beslag genomen. De verdachte is een schoenlapper van beroep, die reeds tweemaal wegens eenzelfde misdrijf tot twee jaar gevan genisstraf werd veroordeeld. Een pijnlijke les. Een jonge dame te Arnhem was in 't bezit van een hond, een foxterrier waarmee ze dik wijls speelde en streelde. Onlangs hapte de hond naar haar gezicht, met het treurige gevolg, dat hij een stukje van haar neusvleugel tusschen de tanden hield. Men stelle zich den schrik en de pijn der dame voor. Hevig ontsteld en bloedend vloog zij met het stukje van den neusvleugel naar een arts. Hij bevestigde het onmiddellijk op zijn plaats maar in weerwil van de zorg vuldige behaudeling wilde het niet weer met den neus samengroeien. Het moest weer verwijderd worden en is nu vervangen door een stnkje van de oorschelp der patiënte. En nu heeft de neus bijna zijn oude voorkomen her kregen. ZutphCt.) Hoe ouder hoe gekker. In de ge meente Boskoop is een paartje in on dertrouw opgenomen, waarvan de man (uit Gouda) 81 jaar en de vrouw (uit Boskoop) 66 jaar oud is. Men schrijft uit den Dungen, dd. 28 November aan de 's Hb. Ct. Hedenmiddag had alhier buiten de kom dezer gemeente een ernstig onge luk plaats. Zekere N. K„ koopman te 's Hertogenbosch, reed met zijn pony voor een wagen gespannen, in de rich ting 's Hertogenbosch. Toen hij de kom dezer gemeente was gepasseerd, moest hij v^or aan de Dungensche brug te komen, twee scherpe bochten passeeren: nabij de tweede bocht gekomen, ging K. in zijn voertuig staan en reed in volle vaart verder. Hij verloor zijn evenwicht en viel voorover met zijn hoofd op den harden grond. Badende in zijn bloed, dat uit ooren en mond gutste, en met een groote hoofdwonde werd hij gevonden. Geestelijke en geneeskundige hulp waren spoedig aanwezig en door de ge meentepolitie en anderen werd K. in een naastbijzijnde woning gebracht, al waar hij door dokter Verzijl uit St. Michiels-Gestel behandeld werd. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij per voertuig naar het gasthuis te 's Her togenbosch vervoerd. In België zijn weer valsche bank biljetten van 100 frc. der nationale bank in omloop, die buitengewoon nauw keurig zijn nagemaakt. Van al de bankfilialen zijn de brief jes van 100 tr. ingeroepen. Het dienstpersoneel van de compos- tage is den heelen Zondag werkzaam geweest. Men denkt dat de biljetten door vreemdelingen, nagemaakt zijn, wellicht door Duitschers, te zien aan de werkwijze en de gebezigde materi alen. Te Gent was een oproep van erf genamen gedaan voor een verdeeling van 32 duizend francs, en een inwoner dier stad was zich ook gaan aangeven. Te huis komende, vertelde hij aan elk- eeu dat hij een deeling te doen had van 32,000 fr. Hierop begon men volop te drinken, totdat er in een herberg voor meer dan 50 frs. en in een tweede voor meer dan 30 fr. gebruikt was. Hoe teleurgesteld was echter de man, toen hij dezer dagen vernam dat hij niet tot de familie behoorde die opge roepen werd. Te Antwerpen was de machinist van een alleenstaande locomotief nog eens, om het een of ander na te zien, onder zijn locomotief gekropen, toen, door een verkeerden wisselstand een trein kwam aangereden op het spoor van de alleenstaande locomotief. De machinist die den trein had hooren aankomen, was nog van onder de loco motief gekropen, maar werd verplet terd tusschen de locomotief en de trein Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redacteur Mag ik door middel van uw blad het volgende onder de aandacht brengen De in uw blad geannonceerde open bare vergadering van de Chr. Werk- liedenvereeniging kon tot onze groote spijt niet doorgaan. De zware mist, die den geheelen Donderdag over ons gewest hing was oorzaak, dat ds. Homburg van Groede niet tot ons kon overkomen. Daarom is besloten om, indien er geen verhindering komt, deze openbare vergadering te doen plaats hebben in den loop van half December. Dankende voor de opname dezer regelen, teeken ik mij Uw dw. dnr., G. DEN DEURWAARDER, Voorzitter. Op Zaterdag 2 December a. s., hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, PIETER VAN BENDEGEM, zijn 60sten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. C. VAN BENDEGEM. M. VAN BENDEGEM- Kot vis en Kinderen. REDERIJKERSKAMER voor de leden, op des avonds ten 71ure ten huize van den heer J. E. BLANSAART, alhier. N.B. Zij, die honorair Lid wenschen te worden, hebben daartoe gelegenheid tot en met 7 December a.s. HET BESTUUR. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal krachtens art. 1223 Burgerlijk Wetboek, in het „Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen, op Woensdag den 6 December 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen te Ter Neuzen, Schotscheu hoek, kadaster sectie G nummer 1445, groot 20 centiaren. Eigendom van en bewoond door Johs. de Meijer. VAN De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, zal op Dinsdag 19 December 1905, ten overstaan van Notaris P. Dregmans te Axel, in het openbaar bij opbod, verkoopen A. 's voormiddags 10 uur, precies: op den zuidelijken dijk van het zijkanaal naar de Axelsche Sassing;

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 2