5t.ffikolaas Artikelen E.Br^ndsm^ EXCELSIOR. Gemengd Nieuws. Advertentiën. NIEUWIGHEDEN aan zeer lage prijzen. GRINDMEEL, Axel. D. J. OGGEL De knecht heeft daarna zijn schipper uit het oog verloren. Nadat de knecht zoo een uur had rondgezwalkt in het vooruitzicht dat hij door uitputting de plank zou moeten loslaten, werd hij opgemerkt door de sleepboot Spes Salutus, kapitein L. A. Muller, die hem uit zijn hachelijken toestand redde. Hij werd van droge kleeren voorzien en alhier aan wal gezet. Door de zorgen van den burgemees ter kon de schipbreukeling Zondag naar zijn woonplaats, Tholen, terugkeeren. Daar tot heden nog niets omtrent het lot van den schipper is bekend gewor den bestaat er weinig hoop dat deze ook gered zou zijn. Tern. Crt. De heer J. van der Vliet te Neu zen komt voor op de voordracht voor onderwijzer aan eene openbare lagere school te Enschedé. Zaterdag zijn te Breda geslaagd voor de acte vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek de dames A. M. Wael- put van Zuiddorpe en S. Fonteijn van Neuzen. De heer J. O. N. Eyke, klerk bij de posterijen en telegraphie te Ter Neuzen, is geslaagd voor het radicaal der posterijen. Moord te Arnhem. De dader van den moordaanslag op den Amsterdamschen weg te Arn hem, C. Brunbeek, is naar het Huis van Bewaring overgebracht en tér beschikking van den officier van justitie gesteld. Bij zyn verhoor heeft B. verklaard, dat zijn meisje en hij het plan hadden elkaar dood te schieten. Toen hij evenwel de noodlottige schoten had gelost, was er iemand achter hem gekomen, die hem verhin derde zichzelf van kant te maken. Daarop heeft hij den revolver, altijd volgens zijn bewering, in den Rijn geworpen, alsook een zakje met opge spaard geld. Tot heden heeft de politie echter niets gevonden. Het gewonde meisje weerspreekt het geheele verhaal van B., en daarmede het bestaan van eenig voornemen om zelfmoord te plegen. Haar toestand is bevredigend. (A'. Amh. Ct.) Met zeer veel moeite is het de Haarlemsche recherche gelukt, den dader op te sporen van tal van dief stallen ten nadeele van stalhouders daar ter stede gepleegd. Gestolen waren paardentuigen, rijwiellantaarns enz. Als vermoedelijk dader is dezer dagen aangehouden zekere Kuiper, die door den rechter-commissaris is gehoord Een der rijksveldwachters, een brig.- tit., die als zoodanig al heel wat dienst jaren achter den rug heeft en die er voor bekend staat, dat hij zich niet laat verschalken, zou den man naar den gevangenwagen brengen, waarmede hy van het Paleis van Justitie naar het Huis van bewaring zou worden overgebracht. Toen K. de kans schoon zag, nam hij een sprong en ging er van door zoo hard hij kon. De rijksveldwachter slaagde er niet in den jongen man te achterhalen. De politie is nog in de weer den ontsnapten dief op te sporen {O. H. C.) Te Renkum heeft diefstal van zilveren voorwerpen ten huize van den heer R. plaats gehad. De dader werd echter ontdekt, en na een wilden jacht door den nachtwacht-onbezoldigd rijks veldwachter J. Kampes op den Wage- ningschen Berg gearresteerd. Een dierenvriend. Eeil met twee flinke trekhonden bespannen brood wagen was nabij Schagen (N.-H.), in een sloot geraakt. Een der honden, die onder de kar was gekomen, werd als leven loos opgehaald. De heer M. uit Scha gen, die juist voorbijkwam, begon ter stond de bekende behandeling van drenkelingen op het dier toe te passen. Na klein half uur had hij de voldoening, den hond levend te kunnen teruggeven aan den meester. Te Goirle is Zondagnacht een blok van vijf burgerwoningen geheel afge brand. Van de bewoners, die zich met moeite konden redden, kreeg zekere I. vrij ernstige brandwonden. Sinds eenige dagen was C. G. J. in de Wielakkerstraat te Arnhem die daar na den dood zijner vrouw, pas onlangs gestorven, alleen woonde, door de buren niet gezien. Toen men een onderzoek instelde, vond men hem overleden. Misbruik van sterken drank is de oor zaak. Hieromtrent verneemt de N. A. C. nog het volgende Bij zijn huwelijk was J. met zijn vrouw bij zijn schoonmoeder komen inwonen en had zich gevestigd in een huis aan de Wielakkerstraat, dat zijn eigendom was, en waarin hij het meubel- makersbedrijf uitoefende. In het begin van deze maand werd J.'s vrouw ziek; J. ging evenwel op reis naar Amsterdam en keerde ook niet terug toen zijn vrouw overleed hij was evenmin bij de begrafenis tegenwoordig. Nadat de begrafenis der vrouw had plaats gehad, werd door de familie de inboedel uit het huis gehaald, die aan de moeder toebehoorde. Toen J. eenige dagen geleden terug kwam vond hij zijn woning geheel leeg alleen een schaafbank en gereedschap dat hem toebehoorde waren nog aan wezig. Gedurende een paar dagen werd J. niet gezien, wat een overbuurman aanleiding gaf de familie te waarschu wen. Bij een ingesteld onderzoek vond men de voordeur gesloten. De politie heeft zich daarop langs de achterzijde van het huis toegang tot het huis verschaft en vond J. dood op een hoop krullen liggen bij zijn schaafbank. In de nabijheid lag een ledige cognacflesch. Vermoed wordt daarom dat de oorzaak van den dood is misbruik van sterke drank. Offers der mode. The Animal somt op, hoeveel vogels er wel per jaar op het altaar der mode worden geofferd. Alleen voor de hoeden der dames in de Vereenigde Staten zijn 10 millioen vogels per jaar noodig. In Engeland worden jaarlijks tusschen de 25 en 30 millioen vogels voor dat doel ingevoerd. Een Londensch hande laar ontving alleen uit Oost-Indië 400,000 colibri's, 600 paradijsvogels en 400,000 andere vogels. In het geheel rekent men, dat er elk jaar tusschen de 200 millioen en 300 millioen vogels worden gedood om tot sieraad van dameshoeden te dienen. De 70-jarige J. C. S., stond Zon dagavond in de deur zijner woning in de Sophiastraat no. 3. te Rotterdam, toen plotseling de touwslager N. K., op hem afkwam en hem met een schoenmakersmes een ernstige verwon ding in de linkerborst ter hoogte van de hartstreek toebracht. De touwsla ger verkeerde in een door drank op gewonden toestand, en had reeds eerder in den avond met den ouden man woorden gehad en hem te lijf gewild, omdat S. den wensch had te kennen gegeven, dat zijne dochter door een huwelijk met den touwslager in eere hersteld werd. De ernstig verwonde man is naar het Ziekenhuis vervoerd en de dader voorloopig op het politie bureau in de Meermansstraat opgesloten. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 10 November 1905. Veroordeeld zijnJ. A. v. H., han delaar in bouwmaterialen, ter zake van overtreding der Woningwet; tot eene boete van fl, subsidiair 1 dag hechtenis met vrijspraak van het meer dere hem ten laste gelegd. C. B., voerman te Axel, ter zake van overtreding der Arbeidswet; tot eene boete van f3 subs 3 dagen hecht. M. S., P. d. H., J. J. d. F., jagers te Axel, ter zake van overtreding der Jachtnetieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. E. B., herbergier te Hoek, ter zake van overtreding der Drankwettot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. A. v. H., metselaar te Axel, ter zake van overtreding der IJkwet; tot eene boete van f 0,50 subs 1 dag hecht. C. H. H. W., timmerman te Zaamslag, ter zake als voren tot twee boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete met verbeurdverklaringdermaten. N. B., E. G., P. V., winkeliersters te Axel, F. I., slager te Westdorpe, J. M., bakker, D. R., schilder, M. M. O., win kelierster, allen te Zaamslag, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, met verbeurdverkla ring der gewichten. F. R., schipper te Philippine, ter zake van het als schipper geen letterteeken noch nummer voerendtot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. J. F. V., schipper te Philippne, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. R., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch zonder vergunning, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. R., schippersknecht, J. F. N., smids knecht, beiden te Philippine, ter zake van strooperij ieder tot eene boete van fl subs. 1 dag hecht. R. D., bierhuishoudster te Sas van Gent, ter zake van een openbare ver makelijkheid geven zonder vergunning tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. H. d. B., landbouwersknecht te Zaam slag, J. K. H., landbouwer te Stoppel dijk, A. v. d. H., landbouwersknecht te Zaamslag, ter zake van het berijden van een bermieder tot eene boete van fl subs. 1 dag hecht. T. B., B. A. B., vïsschers te Bouchaute, F. S., leurster te Biervliet, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van f 0.50 subs. 1 dag hecht. C. E., J. R., schippers te Philippine, F. d. B., schippersknecht te Hoek, P. d. B., schippersknecht te Breskens, K. v. B., schippersknecht te Graauw, ter zake als vorenieder tot eene boete vain fl subs. 1 dag hecht. A. D., voermansknecht, P. J. H., sjouwerman, W. M., C. M., zonder beroep, J. P., schipper, F. J. S., leurder, J. F. d. S., fruitkoopman, C. J. v. W., bootsman, allen te Ter Neuzen, E. W., werkman te Sas van Gent, A. D., land bouwersknecht te Zaamslag, H. H., veldarbeider te Axel, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. D. W. S., timmerman te Biervliet en P. C. F., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. A. K., bargeschipper te Sas van Gent) ter zake als voren tweemaal gepleegd tot twee boeten elk van f3, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. A. D. v. A., koopman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste herhaling tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. B., winkelier, A. D., arbeider, P. J. K., arbeider, A. IJ., metselaars knecht, allen te Axel, J. H., arbeider te Hoek, ter zake van Leerplichtwet overtreding ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. N., werkman te Hoek, ter zake als voren bij herhalingtot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. E. T., C. L. S., L. v. C., werklieden, allen te Westdorpe, J. d. D., koopman te Zaamslag, ter zake als voren ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. v. D., arbeider, P. C. v. B., graf delver, beiden te Axel, A. P., arbeider te Hoek, E. B., werkman te Westdorpe, ter zake als voren ieder tot eene boete van t'2,50, subs. 3 dagen hecht. Vrijgesproken F. H., bierhuishouder en H. v. d. H., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Drankwet. D. T., landbouwer te Hoek, terzake van overtreding der Leerplichtwet. Tern. Ct. Zij, die werkend lid van bovenge' noemde Zangvereeniging willen worden' kunnen zich vóór 22 November aan melden bij HET BESTUUR. Van af heden ben ik uit gestald met mijn een flinke sorteering voor klein en groot N. B. Voor elke 40 cent, die men besteedt, ontvangt men gratis een lot op drie mooie prijzen g le prijs: een Japansch Theeblad, 2de Ganglantaarn, 3de Vogelkooi. Aanbevelend, AXEL. O. "P. GAST. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerkin Zeeu wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman. Firma wed. H. Harinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock-Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed Klaassen— Donze, A. van Overbeeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaam slag, Wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. Iii 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. k f 1,20 per 1/2 KG. aan concurreerende prijzen. Verzoeke voldoening van de ver schenen termijnen, dienst 1905. Dringende betalingen wachten. VAN DISHOECK.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3