is us wi Puik Dekriet Firma p. jt Vecnhnizeti, Goedkoopst on soliedst E.Br^ndsm^ -=- ADRES -=- GR OSSIERDERIJ AXEL. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. BANKETBAKKERIJ. SCHUIM (onvervalscht). Axel. F. G. U te koop, bij PH. J. VAN DIXHOORN, Axel. voor HH. Winkeliers W ederverkoopers. Bericht de ontvangst van een groote keuze die evenals liet vorige jaar gedurende veertien dagen te bezichtigen zijn. Voor ƒ55.000 is door het Leger de* Heils te Amsterdam aangekocht een groot gebouw op den hoek van de Prins Hendrikkade, dat zal worden ingericht tot hoofdkwartier van het leger in Nederland. Den voorstanders van de doodstraf ter bijzondere lezing aanbevolen. Dertig jaar geleden werd in den Amerikaan- 'schen Staat Ohio een meisje, Lizie Grombacher, in een bosch geworgd gevonden. Zekere Störling, een land- looper, werd als vermoedelijke moorde naar gevangen genomen en ondanks zijn ontkentenis ook ter dood veroor deeld. Het zwaarste bewijs tegen hem was een hemd, dat hij droeg en waarop de voorletters van Lizie stonden. Nu is echter dezer dagen in Dakota een zekere Karll Herzig gestorven en op zijn borst vond men een brief, waarin hij mededeelde, dat hij het was, die indertijd Lizie Grombacher vermoord had. Dertig jaren lang had de gewetens wroeging hem niet met rust gelaten vrouw en kind had hij verlaten, om zwervend het schrikbeeld zijner mis daad te vergeten. De geschiedenis van het beruchte hemd werd nu ook opgelost. Herzig was Störling kort na den moord tegen gekomen en had hem voorgesteld van linnengoed te verwisselen, wat Störling, die er een goeden ruil in zag, gaarne deed. Donderdagnacht werd te Parijs zekere Bonden aangerand door drie vrouwen, die hem verschillende mes steken toebrachten, op 't oogenblik dat hij èen wijnhuis verliét in de rue Lagrange. Aanstonds aangehouden, verklaarden die lieve kinderen aan den politiecom missaris dat zij onder elkaar gewed hadden den eersten den besten voorbij ganger te vermoorden Dinsdagnacht werd naby Seattle in den Staat Washington door signalen een sneltrein tot stilstand gebracht. Daarna hebben de roovers twee wraggons afgehaakt, die zich onmiddellijk achter de locomotief bevonden, en waarin zich een aanzienlijk bedrag aan geld bevond. Zij dwongen toen den machihist nog eenige honderden meters voort te rijden, waarna zij de brandkast, die zich in een der waggons bevond, met dynamiet lieten springen en zich van den inhoud, 50.000 dollars, meester maakten. Met een honderdtal agenten werden de dieven nagezet. Nadere berichten zijn nog niet bekend, maar men beweert dat de agenten niet geslaagd zijn de roovers te omsingelen, en dat zij met hen een gevecht zijn begonnen. Terwijl eenige Amerikaansche millionairs, o. a. Havemeijer van de suikertrust en Thomas uit Boston, met hun dames, te Cripple Creek een. be zoek in een mijn brachten, ontstond er een dynamiet-ontploffiug. Enkele van de bezoekers kregen kwetsuren. Er is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing. Het waar schijnlijkst acht men, dat er geen op zet in het spel is geweest, maar dat de mijnwerkers in hun achteloosheid niet gedacht hadden aan het bezoek. Deze kennismaking met een mijn, buiten de koerslijsten op de Beurs, zal den millionairs dus niet erg zijn be vallen. Het Handelsblad van Antwerpen meldt Woensdag te 5 uren reed de trein, die van Bergen kwam, met ongewone snelheid de statie van 's Gravenbrakel binnen, snelde onder het glazen dak door, zonder stilhouden en botste ein delijk tegen een locomotief, die een manoeuvre uitvoerde. De schok was hevig- De manoeuvreerende machine werd zwaar beschadigd, maar geluk kig kwam de machinist er af met eenige lichte kwetsuren. Voor den reizigerstrein zijn de ge volgen erger. Een twintigtal personen werden min of meer ernstig gekwetst, en onder anderen een brouwer van 's Gravenbrakel en de zoon van een nijveraar te Jumet. De treinoverste, die in een vóórfoer- gon zat, moest naar het gasthuis wor den gedragen. De machinist is zinne loos geworden van Schrik. Het schijnt, dat het ongel.uk te wijten is aan het feit, dat de remtoestelïen, ondanks al de pogingen van den machinist niet Werken wilden. Het ongeluk heett natuurlijk eenige verwarring in den dienst veroorzaakt. Van 16 tot en met 30 September 1905. Hulst. Huwelijks-Voltrekkingen. 19. Petrus Anthonius Koene, 22 j., jm. en Dorothea Johanna Janssens, 22 j., jd. 27. Josephus Philippus d'Hont, 28 j., jm. en Fidelia Francisca Mannaert, 28 j., jd. Geboorten. 17. Blondina Carolina, d. van Eduardus Judocus Koemans en Maria Petronella Pi eters. 20. Maria Mathilda, d. van Ludovicus Johannes Brand en Maria Mathilde de Smit. Anna Maria, d. van Adolphus Josephus de Wilde en Philomena Dhophemont. 21. Louis Johannes Marie, z. van Petrus Johannes Borm en Philomena Maria Michielsens. 26. Anna Judoca, d. van Augustinus de Blieck en Eulalia Maria de Beule. Overlijden. 22. Wauter Albertus Brijssinck, 71 j., echtg. van Johanna Christina de Brauwer. 27. Franciescus van Giesen, 67 j., echtg. van Johanna Maria van Ginneken. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 22. Josephus Augustus van de Bilt, 33 j., weduwn. (van Leonie Marie van de Walle) en Marguerita Maria van der Bilt, 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18. Aloi- sius Franciscus Pijl (van Kemseke, België,) 35 j., jm. en Stephanie van Mossevelde, 33 j., jd. Géboorten. 18. Magdalena, d. van Cesar Bernardns David en Josephine Marie Breijaert. 25. Maria Prudentia, d. van Charles Louis Onghenae en Adelaïda Sophia Maria van de Vijver. Overslag. Geboorten. 16. Florentina Maria, d. van Petrus Gerres en Mathilda Regina Maria de Clerck. Overlijden. 17. Florentina Maria Gerres, 1 d., d. van Petrus en Mathilda Regina Maria de Clerck. Zuiddorpe. Geboorten. 22. Petrus Leonaidus, z. van Theophilus Talboom en Elodie de Boeij. Overlijden. 20. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Camile van Moeffaert en Nathalie Want. HULST, 9 Oct. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 9,Rogge f 6,75, Win- tergerst f 8,Zomergerst 0,Haver f 6,50 Erwten 9,75 Paardenboonen f 0,Duiven boonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 11,50 Boekweit/ 0,- Lijnzaad ƒ0,Aard appels f 4,25 Koolzaad per zak van 106 liters f 0,— Boter per kilo/" 1,23 Eieren per 26 stuks f 1,30. Vraagt de verschillende smaken Aanbevelend, Axel. H. J. DE JONGE. Zij dje werkend lid wenschen te worden van de Rederijkerskamer „DE HERLEVING", worden verzocht zich aan te melden bij een der ondergeteekenden. C. P. MINJON, Voorzitter. J. E. BLANSAART, Regisseur. J. C. VINK, Secretaris. FRED. DIELEMAN, Penningm. sorteering Ondergeteekende bericht de ontvangst van een ruime als: ROKKEN, DOEKEN, BONTEN, DASSEN, HOFJES en HANDSCHOENEN en alle soorten ONDERGOEDEREN. Ondergeteekende verzoekt zoo spoedig mogelijk opgaaf van het door „CONCORDIA" verschuldigde tot 1 October 1905. C. P. MINJON, Secr.-Penningm. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerkin Zeeu wsch- Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman. Firma wed. H. Harinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock-Sijlva, Ter Neuzen, P. van Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed Klaassen Donze, A. van Overbeeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaam- slag, Wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,20 per i/a KG. Aanbevelend. GRUNO

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 4