DÉr J, 1 DE GALSEIJOE, üitsluitelijk raadplegingen voor keel-, neus- en oorziekten Advertentiën. Rechtszaken. Provinciale Staten van Zeeland. KL F. G. n Burgerlijke Stand. Openbare Verkooping. 20 zware Canadaboomen lid der Kamer werd gekozen, op grond van de overweging dat de Tweede Kamer aan een vertegenwoordiger van de medische faculteit behoefte had. Welnu, hier is een zaak, die liefst door een medicus worde behandeld, èn omdat het een medisch geval geldt, èn omdat de heer Blooker, optredend als medicus in een medische zaak, zich bevindt buiten alle politiek. Te Baarle Nassau, waar het Zondag kermis was, zat een ploegbaas en zijn vrouw in zijn keet, toen zii daar bezoek ontvingen van een polderwerker, die in een naburige keet thuis behoort'. Iets later kwam nog een polderwerker binnen en ontstond ruzie tusschen die twee personen. De vrouw van den ploegbaas verzocht den eerstgekomene heen te gaan, waarop deze kwaad werd en de vrouw mishandelde. De ploeg baas kwam toen tusschenbeide en bracht den polderwerker met een bierfleschje een zoo hevigen slag op het hoofd toe dat hij op den grond viel en bewusteloos werd opgenomen. Hij werd naar zijn keet gebracht en is, zonder tot zich zei ven te zijn gekomen, Maandagochtend overleden. De ploegbaas ontkent den man dood geslagen te hebben en beweert dat hij tegen den kachel is gevallen. Hij is niettegenstaande dit toch gearresteerd. De gearresteerde is iemand uit Ooster hout, gehuwd en vader van drie kin deren. Hij staat bekend als een kalm persoon van goed gedrag. In een advertentie in een Friesch I blad vraagt een doofstom jongeling een I doofstom meisje ten huwelijk. Aan het station te Heerenveen I kreeg een veekoopman twist met den hoofdconducteur, die hem zij kilometer boekje ter contöle vroeg. De koopman weigerde dithet gevolg daarvan was, dat hij uit den trein zou gezet worden. Hij wachtte dit niet af, greep den hoofd conducteur aan en wilde hem de keel dichtknijpen. Er kwam hulp, de hoofd conducteur werd ontzet en de veekoop man koos het hazenpad. De hoofdcon ducteur moest verder mee naar Zwolle, gaf een signalement van den veekoop man en deelde mede, dat diens kilo meterboekje door de worsteling er erg verkreukeld uitzag. De chef gaf van het voorgevallene kennis aan de maréchaus see, die 's middags scherpe contróle hield. Eindelijk kwam een veekoop man met een verkreukeld kilometer- boekje. Zijn naam werd opgeschreven en het bleek, dat men den rechten man gevonden had, waarna proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. I/W. Ct. Op een advertentie. Volgenden I brief ontving een dokter in de buurt van Heerlen op een advertentie voor een dienstmeid, die goed koken en zin delijk werken kan. Mijnheer de Dokter! Gezien uw advertentiè in de courant van het huisgezin bied ik mijzelf aan om bij u te komen wonen voor der tien gulden in de maand te betalen den laatsten van iedere maand. Ge- kunt na mij invermeeren bij D. D. te N., waar ik drie jaar op een maand na heb gewoont ik kan alle werk en ben nie knap, maar ik heb goei knoes ten aan mee lijf en dan alst moet zijn heel goed ne manskernl op zene stoel houwen als gem eenen tand moet trek ken, ik ben proper en kook lekker en ge kunt veul dienst van me hebben, want ik heb vroeger bij den veedocter te A. gewoont en kan daarom veul resepten die goed zijn voor alle vee. Ik rekenmendeer mij zeiven en wacht de antwoord bij onzen Janes in de veurhei bij O. Uw Vriendelijke Dienares P. D. (N. L. K.) Op den Singel in Amsterdam is een kantoorlooper dooreen vyf tal personen, vreemdelingen, van zijn portefeuilie, waarin f800 aan bankpapier, beroofd. De daders gingen aan den haal, maar één hunner, een Engolsch-sprekend man, werd door het publiek gegrepen en aan de politie overgeleverd. De buit was echter door zijn vrien den meegenomen. De zeeofficieren der Eng. Kanaal- vloot hebben éen onaangename ervaring opgedaan. Tijdens het bezoek der Fran- sche vloot te Portsmouth, werden de Engelsche officieren door de admirali teit aangemaand om de Fransche kama- den zoo luisterrijk mogelijk te ont vangen. De Engelsche officieren, die meenden, dat de admiraliteit van plan was de kosten voor deze ontvangst te betalen, lieten zich dit geen tweemaal zeggen. De champagne stroomde als water en op een der schepen, liet men voor een diner expresselijk Fransche koks uit Londen komen, benevens een geheelen schouwburgtroep om 'n voorstelling te geven. Nu het echter op betalen aankomt, verklaart de admiraliteit, dat de kosten door de Engelsche officieren zelf moe ten worden gedragen De eerste luitenant Halier te Bern, die een soldaat een te sterke dosis morfine had ingegeven, ten gevolge waarvan hij bezweken is, is door den krijgsraad tot een maand gevangenisstraf veroor deeld, wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Drie bandieten hebben bij Seattle, in de Vereenigde Staten, een trein be roofd en zich met een buit van 120,000 gulden uit de voeten gemaakt. De sherif en honderd volgelingen zetten hen na en haalden hen in. Het kwam tot een verwoed gevecht, dat bij de afzending van het bericht nog aan den gang was, nadat een aantal mannen reeds gedood en gewond waren. den Maandag en Donderdag van 8 tot 1 U/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St NTikolaas (AVaas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL - Te New-York hebben Zondag een 40-tal Italiaansche en Iersche werklie den 2000 Joden, die onder de viaduct der Williamsburg, de nieuwe brug van Brooklyn een godsdienstig feest op den dag na het Joodsche Nieuwjaar vierden, zonder eenige aanleiding met steenen aangevallen. Verscheidene Joden, die aan het bidden waren, werden zwaar gewond. De politie dreef de aanvallers op de vlucht en nam er eenige in hech tenis. Het is verschrikkelijk zoo vaak men tegenwoordig hoort van familie drama's, waarin een vader of een moeder, soms beiden hun kinderen dooden. Nu wordt uit Cambridge, Illinois, gemeld, dat Zondag een moeder in een aanval van waanzin, haar zeven kinderen, waarvan het oudste 9 jaar was, heeft vermoord. Daarna legde zij de lijken op een bed, begoot ze met petroleum en stak ze in brand. Toen sneed zij zich zelf de keel af en sprong in de vlammen. De buren konden in tijds den brand dooven. Toen haar man het treurige nieuws vernam, pleegde hij met een revolver schot zelfmoord. -- De New-York Herald vertelt het volgend verhaal van een telephoon- drama Een kleermaker leefde gescheiden van zijn vrouw, die hem had verlaten wegens zijn dronkenschap. Onlangs belde hij 'haar per telephoon op en vroeg haar het gezamenlijk leven weer te hervatten. Zij weigerde, waarop de man zei: „Wacht nog even!" „Wat heb je nu te zeggen?" vroeg de vrouw. „Dit!" Met een kreet van schrik deinsde de vrouw achteruit. Ze hoorde het ge luid van een schot. Het bleek ook dat de man zich voor het hoofd ge schoten had. Een 74-jarige vrouw te Gent had Donderdagnamiddag den aschbak der stoof uitgetrokken, er haar voeten op gezet om ze te verwarmen, en was zoo in slaap gevallen. Eensklaps ontwaakte zij door een hevige pijn. Eenige nog smeulende kooltjes, welke in den bak lagen, hadden haar' kleeren in brand gestoken. De vrouw slaakte luide smartkreten en riep om hulp. Haar man en haar zoon liepen toe en rukten de brandende kleeren van haar lichaam. De vrouw heeft zulke erge verwondingen bekomen i dat men voor haar leven vreest. Zondag October 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz, (Voorb. H. Avondm.) Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. Koolstra, tm. 2 ure Ds. Koolstra, (van Haamstede) Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. Kemp Nam 2 ure Ds. R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat) Voorm. 9 ure Dhr. P. Engelse, Nam. 2 ure Dhr. P. Engelse, 's av. 51/» Dhr. P. Engelse, (van Middelburg). vicus Taaiman fiSt. Jansteen), 46 j.,jm. en Paulina de Smit, 47 j., wed. Geboorten. 1. Anna Maria Fidelia, d. van Ludovicus van Laere en Anna Catharina Dingeman. 11. Petrus, z. van Alphonsius d'Hondt en Paulina de Rooij. 12. Joseph, z. vai! Eduardus Maas en Rosalia Goossens. 20. Maria Phelomena, d. van Matthijs de Wit en Phelomena van Huffel. 27. Martha Cornelia, d. van Johannes Franciscus Pauwels en Paulina van Stegem. Overlijden. 10. Desiré Totté, 2 w., z. van Judocus en Leonie van Dende ren. 24. Petrus Malcontent, 6 j., z. van Petrus Dignus en Johanna van Troost. vlWME** Te AXEL zal er in Decem- ber bij voldoende deelname een uitgebreide STOP- en BORDUUR CURSUS op de Pfaff Naaimachine gegeven worden, door een dame welke met alles grondig op de hoogte is. Zij, die er aan wenschen deel te nemen, gelieven zich schriftelijk of mondeling op te geven vóór I November bij ondergeteekende. A. KOLFER, Agent, Axel. WBÊÊF* Ondergeteekende bericht de ontvangst van een ruime sorteering Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 October 1905. E. E., 25 jaar, slager te Hontenisse is wegens mishandeling veroordeeld tot f 15 boete subs 15 dagen hechtenis. A. C. S., 35 jaar, hvr. van C. C. v. W., zonder beroep te Stoppeldijk is wegens eenvoudige beleediging veroor deeld tot f 3 boe'te subs 3 dagen hech tenis. P. L. v. d. B., 27 jaar, poelier te Heikant gemeente Sint Jansteen be klaagd van mishandeling is vrijgespro ken. In de Dinsdagavond gehouden zitting waren 38 leden aanwezig. Het nieuwe lid de heer P. Merckens werd toegelaten. Aan de orde was o. a. het voorstel van Ged. Staten tot aanhouding van het verzoek van het bestuur van den kleine St. Albert- of Sas van Gentpoï- der om een renteloos voorschot voor wegverbetering. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming aangenomen. De verschillende voorstellen van Ged. Staten werden verzonden naar de afdeelingen. De volgende vergadering zal gehou den worden a. s. Vrijdag 13 dezer 's mor gens om 10 uur. (Bovenstaande is ontleend aan de Midd. Crt.) als: ROKKEN, DOEKEN, BONTEN. DASSEN, MOFJES en HANDSCHOENEN en alle soorten ONDERGOEDEREN. De Officier van Justitie bij de Rechtbank te Middelburg deelt mede dat in zake de naamlooze vennootschap spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neuzen, eischeres tegen JOHANNES FRANCISCUS DE MOOR, koopman wonende te Hulst c. s. ge daagden, het onderzoek door deskun digen zal plaats" hebben op Vrijdag 27 October e. k., des voormiddags ten half twaalf' uur op het terrein nabij het station te Axel. Geschiedende deze aankondiging op grond van art. 28 der Wet van 28 Aug. 1851 (Stbl. no. 125). De Officier van Justitie voornoemd E. MATHON. Ondergeteekende verzoekt 6'®» zoo spoedig mogelijk opgaaf van het door „CONCORDIA" verschuldigde tot 1 October 1905. C7*P. MINJON, Secr.-Penningm. Zij die werkend lid wenschen te worden van de Rederijkerskamer „DE HERLEVING", worden verzocht zich aan te melden bij een der ondergeteekenden. C. P. MINJON, Voorzüter. J. E. BLANSAART, Regisseur. J. C. VINK, Secretaris. FRED. DIELEMAN, Penningm. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal op Dinsdag den 17 October 1905, des voormiddags ten 11 ure, verjtnopen, ten verzoeke van het bestuur van den VAREMPE- POLDER: 132 gave en lange Van 16 tot en met 30 September 1905. Graauw. Huwelijks-aangiften. 1. Carolus Ludovicus Taalman (St. Jan steen), 46 j., jm. en Paulina de Smit, 47 j. wed. 30.. Alphonsus Andries d'Haens, 40 j., weduwn. en Scholastica Meernhaert, 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Jan Fran- cies van Gimst, 56 j., weduwn. en Maria Neeve, 43 j., wed. 15. Carolus Ludo- staande langs den keiweg van Overslag naar Zuiddorpe u CORDULA VERDURMEN, wed. P. Ysebaert te Overslag: staande alsvoren, nabij de herberg „Het Hert", bewoond door de wed. L. Lammens, alwaar te vergaderen.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3