Burgerlijke Stand. Marktberichten. Men meldt uit Amsterdam Het getal metselaars, opperlieden en timmerlieden, dat ten gevolge van een crisis in de bouwvakken op straat is gekomen, neemt voortdurend toe.. Er zijn er nu meer dan 1000 zonder werk. Onderhandelingen wordeii niet meer gevoerd. Elk der partijen hand haaft zich op haar standpunt, zoodat Maandag de patroons het door hun aan gekondigde ultimatum is gesteld. Zij geven daarin den werklieden een week den tijd om op hun beskuit terag te komen, en dus op het zg', „besmette" werk van den heer Schut weder den arbeid te hervatten. Wordt hieraan, wat te verwachten is, geen gevoig ge geven,. dan volgt de algemeene uitslui ting, waardoor pl. m. 2500 werklieden, bij een zestigtal bouwvakpatroons, ge troffen zullen jworden. De gemeente Den Haag gaat be ginnen met de verstrekking van kleeding aan arme schoolkinderen. B. en W. toch wenschen voor 1 Oct. k. aanbiedingen te ontvangen voor de levering van kleeding wad/ronder ook klompen) ten behoeve van arme schoolkinderen. Eene zeer erge zaak is te Ant werpen door een buitengewoon toeval ontdekt. Een nijveraar de heer S. uit de Van Diepenbeeckstraat, had in ver scheidene Belgische en Hollandsche dagbladen eene aankondigingdoenplaat- sen. De antwoorden moesten gezonden worden onder de letters L. S. 13. mid denpost, Antwerpen. Zondag begaf zich S.naar het postkantoor der Groen plaats ep ontving er een pak van vijf tien brieven. Thuis komend zag hij de brieven na en vond, tot zijne groote verwondering, er een tusschen uit Pa rijs verzonden, waarin de schrijver in 't wijd en 't breed eene moord vertelde die hij te Amiens gepleegd had, en zich beklaagde over het weinig geld dat hij in 't bezit van zijn slachtoffer gevonden had. De brief gaf nog andere inlichtingen over de inrichting eener dievenbende, die hare vertakkingen te Atrecht, Parijs, Rijsel, Amiens en Ant werpen had. Eindelijk gaf de brief schrijver aan den geadresseerde bevel op zekere plaats sleutels te halen en zijne brieven te «enden onder de let ters E. J. 13, posterestante, Place de la ttépublique, Parijs. S.onderzocht nauwkeurig de enve lop en zag dan dat de postbeambte zich bedrogen had. In plaats van L. S. 13 stond er op de envelope L. L. 13, doch de laatste L. was zoo slecht ge vormd dat zij* gemakkelijk voor eene S. kon aangezien worden. S.begaf zich seffens met den brief naar het commissariaat der Breydel straat; het parket werd verwittigd. Men telegrafeerde zekere bijzonderhe den van den brief aan de parketten der Pransche steden, in den brief ver meld; een aanhoudingsmandaat werd tegen den geadresseerde afgeleverd,. Maandagmorgen werd het postbureel door een agent der geheime politie be waakt. In den namiddag kwam de kerel aan het winket „poste restante" den bewusten brief vragen en twee minuten later zat hij reeds in een rij tuig en was op weg naar het commis sariaat der Breydelstraat. De aange houdene is een Franschman; hij pro- tersteert tegen zijne aanhouding en be weert de létters L. D. 13 gevraagd te hebben. De postbeambte houdt staan dat hij hem tot twee maal toe de let ters L. L. heeft doen herhalen. Het parket heeft eene huiszoeking te Ant werpen bevolen. Bij de huiszoeking is een pak papieren in beslag genomen. Een opzienbarend geval deed zich Donderdag volgens de „Niederrh. Ztg," te Emmerik voor in de nabij heid van het station. Uit den trein van 3,41 Oberhausen, die een weinig te laat arriveerde, viel in Vrasselt een 3jarig jongetje uit den trein op de naastliggende rails, over welke bijna in 't zelfde oogenblik de om 3,40 naar Emmerik vertrekkende sneltrein moest passeeren, door welke het jongetje zonder twijfel ware over reden, zoo niet de in de nabijheid op 'tveld werkzaam zijnde Aleida Tim mermans toegesneld ware en het jon getje weggegrepen had. Wonder boven wonder nad het slechts eenige onbe duidende letsels bekomen, door twee personen moest hij worden vastgehou den, daar hij in te begrijpen opgewon denheid den trein naloopen wilde en in onverstaanbare taal blijkbaar om zijn moeder riep, ook deze was zoo op gewonden, dat ze slechts met moeite er van teruggehouden kon worden haar kind uit den trein na te springen. Nadat de trein binnengeloopen was, reden een paar ambtenaren met een locomotief terug om naar 't verblijf van het kind te zoeken, deze brachten het jongetje terug naar zijn ouders, die blij waren hun zoontje behouden te kun nen omarmen. Een familietreurspel wordt gemeld uit Halle aan de Saaie. De boekhouder Hose, die uit zijn woning zou gezet worden omdat hij niet kon betalen, heeft geholpen door zijn vrouw, zijn tweejarig kindje opgehangen na het 't hoofd inge slagen te hebben, waarop beide echt- genooten zich gingen verdrinken. Automobiel en sneltrein. Dezer dagen kwam een Amerikaansche dame in het station te Parijs, juist toen de expres voor Cherbourg zich in beweging zette. In <}en trein bevonden zich de man en de kinderen van de dame. Onmiddellijk vroeg de Amerikaansche tot eiken" prijs een extra-trein, maar men kon onmoge lijk aan dit verzoek voldoen. De onder nemende Eva uit het Yankee-land nam toen een automobiel en was nog twee uur vóór de expres in Cherbourg, waar zij met haar verblijde ega het ruime sop naar Amerika kon kiezen. -- De politie te Parijs heeft twee elegant gekleede Engelsche dames aan gehouden, die op hoogst vernuftige wijze, met speciaal er voor ingerichte parapluies, voorzien van tangetjes en scharen, de menschen van hun sieraden wisten te ontdoen, vooral van gouden kettingen, medaillons, enz. Een een voudige drukking op den knop van de parapluies was voldoende, om een hor logeketting af te knippen. Men heeft ze op haar beurt geknipt op het plat form van den Are de triomphe de l'Etoile. De Vesuvius is weer heviger gaan werken. Zaterdag werden herhaalde lijk aardschokken in de omgeving van den berg geconstateerd. Ook de Strom- boli roert zich weder geducht. Een afschuwelijk bericht komt uit Vaals. Een 47-jarig timmerman aldaar, vader van zes kinderen, dronk om een weddenschap een liter jenever uit. De man is er in gestikt. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 15 Sept. 1905. Veroordeeld zijn M. C. T., herbergier te Philippine, ter zake van Drankwet overtreding tot eene boete van f 0,50, subsidiair 1 dag hechtenis. M. A. P. en C. A. G., naaisters te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der arbeidswet, ieder tot 2 boeten van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. N. R., schipper te Philippine, ter zake van als schipper zijn vaartuig een onleesbaar letterteeken doen voeren tot eene boete van f4, subs. 4 dagen hecht. F. J. B., fabrieksarbeider te Sas van Gent, ter zake van het rijden met een rijwiel zonder lichttot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. D. G., visscher te Hoek, ter zake als vorentot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. P. W. H., schipper te Antwerpen, ter zake van het verblijven in een bierhuis na sluitingstijd tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. A. J. G., herbergier te Hoek, ter zake van het niet sluiten op tijd van zijne herbergtot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. L. R., arbeider te Axel, ter zake van het berijden van een berm van den wegtot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. A. d. F., knecht te Zaamslag, ter zake als voren tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. D., boerenknecht te Ter Neuzen, ter zake van het op een stoep staan zonder vergunningtot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. P. en D. d. J., boerenknechten, beiden te Hoek, ter zake als voren ieder tot eene boete van f2, subs. 1 dag hecht. F. J. v. K. en J. D. M., voermans knechten te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. d. F., zonder beroep te Axel, ter zake van het laten loopen van kippen op bezaaiden grond tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. D., landbouwer te Axel, ter zake van in dronkenschap eens anders veiligheid bedreigentot eene boete van f4, subs. 4 dagen hecht. A. d. M., schipper te Philippine, ter zake van het in staat van dronkenschap verkeerende de orde verstoren tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. v. D., zonder beroep en C. N., veldarbeider, beiden te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwettot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. H., P. P., veldarbeiders, beiden te Zaamslag, A. S., leurder, P. R., veld arbeider te Axel, ter zake als voren bij herhaling ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. B., M. d. F., J. B., veldarbeiders te Axel, A. IJ., bootwerker, P. S., veld arbeider, J. v. S., leurder, allen te Zaamslag, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 2,50 subs. 3 dagen hecht. F. R., werkman te Axel en R. S., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. P. v. A., grondwerker, P. C. F., boot werker, F. K., leurder, J. P. d. S., werkman, allen te Ter Neuzen Fr. S., leurder, J. C. V., arbeider, beiden te AxelP. P., L. J. L., Fr. L. D., schippers, allen te PhilippineC. J. v. E., polder jongen te Westdorpe P. B. L., schipper te Hoek P. M., leurder te Antwerpen P. R., metselaar te St. Nicolaas, ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete" van f 2, subs. 2 dagen hech|. J. G., melkboer, J. 't G., bierhuis houder, H. K., voermansknecht, A. V., timmerman, allen te Ter Neuzen, ter zake als vorenieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. N., grondwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 4, subs. 3 dagen hecht. I. P. d. G., rentenier, F. K. M. D., koopman, beiden te Zaamslag, terzake als vorenieder tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. P. J. D. en I. K., bootwerkers te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. C. P. K., tijman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij negende herhalingtot eene hecht, van drie weken. VingesprokenP. J. V., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van het niet zorgen dat op zijn last op den openbaren weg geplaatste voorwerpen, behoorlijk zyn verlicht. Van 1 tot en met 15 September 1905. Axel. Huwelijks-aangiften. 7. Pieter Dieleman, 24 j., jm. en Neeltje van Langevelde, 25j.,jd. Pieter Hamelink, 22 j., jm. en Anna Koster, 20 j., jd. Geboorten. 3. Adriana Jerina, d. van Pieter de Jonge en Rachel Adriana Weeda. Wilhclmina Jacoba Christina, d. van Jacob Penne en Wilhelmina Verhelst. 5. Marinus, z. van Cornelis Jacobus Naeije en Maria Mieras. Mag- dalena Maria, d van Bernardus Seghers en Mathilda Maria Simoen. Alphonsus Camillus, z. van Josephus de Brouwer en Emma Leonia Maria de Yliegher. 7. Adriana, d. van Jan Jansen en Janneke Dieleman. 8. Jacob, z. van Jacobus Gijsbregt Houg en Elisabeth Margaretha Deij. 10. Jacomina Maria en Cornelis, d. en z. van Jan Dieleman en Janneke den Hamer. 12. Jozina, d. van Cornelis de Regt en Pieternella van Hermon. Cornelia, d. van Cornelis Rinn en Janneke Florussen. 14. Hendrik Pieter, z. van Cornelis Wolfert en Carolina Charlotta Koole. 15. Jan, z. van Jan Riekwel en'Janna Wilhelmina Koster. Geertruida, d. van Krijn Witte en Elisabeth Wolfert. Overlijden. 1. Hendrika Sara van Tatenhove, 18 m., d. van Absalon Karei Rudolf en Johanna Elizabeth van Houte. 3. Maria Geensen, 93 j., wed. van Johannes Boeije. 4. Jan Moes, 1 m., z. van Abraham en Aagtje Debora Naeije. 9. Cornelis Smies, 68 j., echtg. van Janneke Deij. 10. Adriaan Kotvis, 12 j., z. van Johannes en van wijlen Maria den Hamer. Hoek. Huwelijks-aangiften. 14. Jere- mias Pladdet, 20 j., jm. en Cornelia Michielsen, 19 j., jd. Geboorten. 1. Petrus, z. van Petrus de Kraker en Janneke de Graaf. 5. Anna Maria, d. van Christiaan Bakker en Janna Meertens. 8. Cornelis Jan, z. van Aarnoud Drabbe en Catharina Buijze. 11. Clara Maria, d. van Desiré August Bombélijn en Mathilda van Acker. Overlijden. 4. Jan de Blaeij, 22 m., z. van Fran$ois en Geertruida Kempe. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 7. Willem Rouw (van Hoek), 53 j., wedn. en Wilhelmina Deij, 51 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Jacobus de Jonge, 24 j., jm. en Jacomina Herre- bout, 19 j., jd. Geboorten. 1. Jacobus, z. van Cor nelis Jansen en Janna Verplanke. 2. Jozias Willem, z. van Córnelis Adrianus van der Hooft en Cornelia de Krijger. 3. Geertruida, d. van Adriaan van Kerkvoort en Neeltje Faas. 6. Catharina, d. van Pieter Zegers en Jaco&ina Francina Scheele. 8. Michiel, z. fan Michiel de Pooter en Elizabeth Neeltje de Jonge. 10. Christiaan, z. van Willem van de Voorde en Christina Ilamelink. 11. Maria, d. van Cornelis Hamelink en Martina Klaassen. 12. Abraham, z. van Pieter Goosen en Dina Janneke Jansen. 13. Jacobus, z. van Cornelis Maas en Elizabeth Scheele. Overly den. 1. Catharina Dieleman, 65 j., echtg. van David Scheele. Zniddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 13. Petrus Joannes Beliert, 23 j., jm. en Veneranda Maria Aerts, 22 j., jd. AXEL, 16 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,25 a f 9,Rogge 6,75 f 7,Wintergerst f 7,75 k J 8, Zomergerst 0,a f 0.Haver f 6,50 èi f 7,Erwten 9,25 a f 10,— Paardenboonen f 0,a f 0, Duivenboonen 0,k f 0,— Witte- boonen f 0,k 0,- Bruineboouen 0,— a f 0,— Boekweit f 0, 0,Lijnzaad 0,k 0,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 18 Sept. Ter Graanmarkt van lieden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,75 Rogge f 6,50, Win tergerst f 8,Zomergerst 0,Haver

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3