Dokter J. Ml BE CAL8EIJDE, Binnenland. Rechtszaken. üii .iditelijk niEdplegiogiü Yoor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. De uitslag der Donderdag gehouden herstemmingen voor de Tweede Kamer is de volgende: Rotterdam I. Aantal kiezers 7357. Uitgebracht 5883 geldige stemmen. Gekozen de heer S. v. d. BERGH Jr. (L. U.) met 2998 stemmen. De heer mr. D. P. D. FABIUS (A. R.) had 2885 stemmen. Rotterdam V. Aantal kiezers 5431. Uitgebracht 3725 geldige stemmen. Gekozen de heer P. R- MEES (V. D.) met 2249 stemmen. De heer Jac. P. van Term (R. K.) had 1476 stemmen. Arnhem. Aantal kiezers 6754. Uitgebracht 5339 geldige stemmen. Gekozen de heer K. ELAND (L. U.) met 2935 stemmen. De heer mr. S. de Vries Cnz. (A. R.) had 2404 stemmen. AXEL, 15 September 1905. Bij den landbouwer Corn. Scheele alhier is een radijsje gegroeid, dat maar eventjes 1020 gram weegt. Bij Kon. besluit is aan E. E. E. Lammens, chef van het spoorwegstation Sluiskil, wonende te Sluiskil (gemeen te Ter Neuzen), verlof verleend tot het aannemen van de burgerlijke medaille der le klasse, hem door Zijne Majes teit den Koning van België geschonken. Tegen 30 September a. s. is de kommies te water 2e klasse bij 's rijks belastingen G. Roelands te Lobith ver plaatst naar Ter Neuzen. Een jaar geleden werd van den heer D. Tholens Az. op de Heerengracht te Ter Neuzen een rijwiel ontvreemd, staande op de stoep naast zijn kantoor en Woensdagmiddag herhaalde zich hetzelfde geval met een E. N.-rijwiel, geheel onder dezelfde omstandigheden. De eigenaar opmerkzaam gemaakt door een in de nabijheid zijnden werk man, gaf onmiddellijk kennis aan de politie. Deze nam direct de gewenschte maatregelen met het resultaat, dat de dief reeds aan de Coöperatieve Suiker fabriek te Sas van Gent werd opgepakt door de brigade-marechaussée aldaar. Naar men aan de M. Ct. meldt is het O. F., oud 29 jaar, loodgieter, wonende te Gent. Hij heeft in België reeds 2 maal 6 maanden gevangenisstraf ondergaan wegens het stelen van een rijwiel en was nu pas 7 maanden op vrije voeten of hij herhaalde weer hetzelfde feit. Naar hij opgaf was geldgebrek de drijfveer, die hem naar Ter Neuzen deed komen om aldaar een flets te stelen. Hij zal naar Middelburg overgebracht worden. Zuiddorpe. Dinsdagnamiddag raakte het zesjarig dochtertje van den arbeider M. Pieters onder een rywiel, doordat èn het meisje èn de fletser naar denzelfden kant uitweken. Het arme meisje werd aan het been erg gewond en bloedde deerlijk uit mond en neus. Thans is ze nog bed legerig. De fietsrijder, die een constateur van den duivenwedvlucht naar Overslag bracht, maakte zich schielijk uit de voeten. De politie heeft hem evenwel weten op te sporen. De uitslag van de door den no taris Dregmans te Axel en ten ver zoeke van de erven van den heer 1). B. Waelput te Zuiddorpe gehouden veiling van wei- en bouwlanden is als volgt: Koop 1. 43 a. 50 c. of 293 r. weiland, kooper Henri de Clerck te Wachtebeke voor f 612. Koop 2. 53 a. 80 c. of 1 g. 62 r. wei land of meersch voor f1440. Koop 3. 44 a. 20 c. of 297 r. bouw land voor f768. Koop 5. 98 a. 40 c. of 2 g. 62 r. bouwland voor f 1953,60. Koop 10. 1 h. 1 a. of 2 g. 80 r. bouwland voor f 1497,60. Koop 11. 54 a. of 1 g. 63 r. bouw land voor f681,60. Koop 12. 39 a. 90 c. of 269 r. bouw land voor f523,20, en koop 14 een vierde van 1 h. 10 a. 30 c. of het vierde deel 136 r. bouwland voor f 192. Alles kooper Ch. Steenput te Wachte beke. Koop 4. 59 a. of 1 g. 97 r. bouw land, kooper I. dë Ceulenèrs te Saffe- laere voor f864. Koop 6. 35 a. 40 c. of 238 r. bouw land, kooper G. Apers te Overslag voor f588. Koop 7. 44 a. 50 c. of 299 r. bouw land, kooper F. van Kerckhove te Wach tebeke voor f624. Koop 8. 27 a. 80 c. of 187 r. bouw land, koopers Ja. en Fa. de Clerck te Mechelen voor f542,40. Koop 9. 1 h. 6. a. 50 c. of 2 g. 117 r, bouwland, kooper dhr. H. Lippens te Gent voor f2736. Koop 13. 45 a. of 1 g. 3 r. bouw land, kooper P. de Blieck te Wachte beke voor f 804. Koop 15. 40 a. 60 c. of 273 r. bouw land, kooper J. Coppens te Wachtebeke voor f935. Koop 16. 87 a. 40 c. of 1 g. 288 r. bouwland, kooper Al. Waelput te Zuid dorpe voor f1700. Koop 17. 1 h. 24 a. 90 c. of 2 g. 240 r. bouwland, kooper de Wed. Ant. Naessens te Koewacht voor f1675. Met ingang van 30 September a.s. zijn benoemd tot commies 3e klasse bij 's Rijks belastingen J. M. van Oijen, kantoorbediende te Zierikzee en A. I. Cambier, klerk te Aardenburg. Beiden is Sas van Gent als tijdelijke standplaats aangewezen. Aangezien het reeds als bewezen mag worden aangenomen, dat door het borduren op de Singer-naaimachine als het ware een nieuw veld voor vrouwe lijke bezigheid geopend is, zullen voor zeker velen onder onze lezeressen met groote belangstelling hooren, dat de Singer-Maatschappij binnenkort in Neu zen weder 'nvolledigen cursus in het moderne borduren zal doen houden. In dezen cursus zullen geheel gratis de meest verschillende soorten van bor duurwerken onderwezen worden, en vestigen wij daarom de attentie van bezitsters van Singer-naaimachines op deze uitstekende gelegenheid om zich in het moderne borduren en stoppen te bekwamen en zoodoende nog veel meer nut dan tot nog toe uit de Singer- machine te trekken. De in November 1904 gehouden cur sus te Neuzen werd medegemaakt door 24 leerlingen. Zij die van dezen cursus wenschen te profiteeren, verwijzen we naar ach terstaande advertentie. Ten slotte willen we er nog de aan dacht op vestigen dat de cursus begint op Maandag 2 October a. s. en niet op 14 November zooals in ons vorig num mer foutief was gezet. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting 15 September 1905. P. J. de W., 31 jaar oud, werkman A. G. Th., 25 jaar oud, werkman M. F. M., 24 jaar oud, huisvrouw van A. G. Th., zonder beroep, allen te 't Ja gertje (flontenisse) zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. j E. B., 27 jaar, koopman te Clinge is wegens beleediging van ambtenaren veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. J. D., 41 jaar oud, arbeider te Sas van Gent is wegens huisvredebreuk en mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. den Maandag en Donderdag van 8 tot 114/., uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St -NTikolaas Waas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL 'Zondag; 17 September 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 nre Ds. Boukema. (Bed. BL. Avondm.) Nam. 1 ure QDs. Boukema. (van Zweeloo.) Kerk B. Voorm. 9 ure Leeskeik. Nam. 2 ure Leeskerk. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 1 ure Leeskerk. Zondagavond omstreeks halftwaalf had in het Valkenberg te Breda een allerbrutaalste aanranding plaats. Een heer te Gent woonachtig en te Breda tijdelijk gelogeerd, begaf zich omstreeks halftwaalf van de Veemarkt langs de Catharinastraat door 't Valkenberg in de richting station. Toen hij zich een veertig passen in 't Valkenberg bevond, dus de „Vaas" nog niet voorbijgegaan, werd hij onverhoeds door een grooten sterken kerel bij de keel gegrepen, zoodat hulpgeroep hem onmogelijk was. Met de andere hand greep de kerel hem in den nek en trachtte hem zoo doende neer te buigen, terwijl hij vroeg: Hebt ge geld op zak Met moeite kon de vreemdeling ant woorden, dat dit den aanrander niets aanging. Terwijl hij gebukt stond kwam een tweede persoon te voorschijn, dien hij poogde van zich af te houden door hem een flink aankomenden trap tegen het onderlijf te geven. Hierna ontstond tusschen den vreemdeling en den aan rander een verwoeste worsteling. De vreemdeling ontving verscheidene krab ben op de linkerhand en de rechterwang, terwijl hij zijn aanrander op gevoelige wijze in den vinger beet. Kort daarop kwam de tweede persoon, die een schop had ontvangen, met een derden persoon terug. De vreemdeling, inziende dat hij thans voor de overmacht zou moeten bukken, haalde zijn portemonnaie uit den zak, waarin zich zes gouden tientjes, vier rijksdaalders en eenig klein geld bevond en wierp deze een eind weg. Door het geklinkel der geldstukken bij 't neervallen, werden de aanranders daarop opmerkzaam gemaakt, ze lieten den vreemdeling los en vielen alle drie op de weggeworpen portemonnaie aan. Van deze gelegenheid maakte de Gentenaar gebruik om het hazenpad te kiezen. Hij liep verder 't Valkenberg in en ontmoette een heel eind van de plaats der aanranding twee agenten van politie, die hij met het gebeurde in kennis stelde. Onmiddellijk werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch de aanran ders waren verdwenen. Een nauwkeurige persoonsbeschrij ving kon de vreemdeling, wat in deze omstandigheden goed verklaarbaar is, niet geven. Alleen wist hij te ver tellen, dat de eèrste aanrander zeer groot, de beide anderen wat kleiner waren. Alle drie de personen hadden een grooten zwarten baard, welke ver moedelijk valsch was en dien zij zich hadden aangedaan om zich onkenbaar te maken. (Dbl. v. Nbr.) Zondag, 26 Maart jl., gingen de gebr. Van de Ven, te Oijen, met hun knecht, J. Wijmans, een weddingschap aan, waarbij laatstgenoemde aannam in zekeren tijd een bepaalden afstand per fiets te zullen afleggen. Deze wedding schap zou zoo luidt het verhaal door de gebr. Van de Ven daarvan gegeven ten doel hebben om den knecht beet te nemen. Het was na zonsondergang en met den gemeente veldwachter, A. Kooien, was afge sproken, dat hij den knecht, niet in ernst maar om hem schrik aan te jagen, proces-verbaal zou aanzeggen, dat hij na zonsondergang zonder licht op te hebben fietste. Zoo gezegd, zoo gedaan. De veldwachter verbaliseerde den knecht, maar vervolgde hem ook en de zaak werd voor het kantongerecht te Oss behandeld en berecht. De veld wachter ontkende daar ten stelligste iets van eenige afspraak te weten en verklaarde o. m. onder eede, dat een der gebr. v. d. Ven op den bewusten avond met zijn fiets aan de hand was thuis gekomen, terwijl de beide v. d. Ven's en ook de knecht beweerden, dat deze bedoelde v. d. Ven evenals de knecht op zijn fiets had gezeten en óók zonder licht. Tegen den veldwachter werd dan ook op vordering der v. d. Ven's eene aanklacht ingediend wegens meineed. De Recht bank te 's Hertogenbosch, waarvoor die zaak verleden week diende, sprak echter den beklaagden veldwachter Dinsdag jl., overeenkomstig den eisch van het O. M., vrij. Maandagmiddag gingen weer 54 verpleegden van het Rijksopvoedings-1 gesticht Veldzicht aan den haal en zet ten hun koers naar Ommen. Al vrij spoedig werden er 35 weder ingere kend, doch de overige 19 zwommen het Ómmerkanaal over en verscholen zich in het Ommerbosch. Door de marechaussée te paard, den brigade- kommandant der Rijksveldwachters en den gemeente-veld wachter van de Stad Ommen werd toen een drijfjacht ge houden, waarbij het hun gelukken mocht allen in handen te krijgen. Om halfelf 's avonds werden de laatste vluchtelingen in het gesticht terugge bracht. De Rijksveldwachter De Jong te Ommerschans bracht 11 knapen binnen. ZwCt.) Dinsdagmiddag om 5 uur gingen een paar jongens spelen op een der houtvlotten, die te Amsterdam in de Mauritskade bij de Von Zesenstraat liggen. Spoedig maakten zij het vlot los en gingen varen. Een paar keer zakte een der jongens tusschen de balken door en moest zich doornat weer opwerken, wat natuurlijk spoedig de aandacht in die mate trok, dat van de brug tegenover de Muiderpoort, tot de plaats waar de vlotten liggen, de wal zwart van menschen zag. De politie was gewaarschuwd en weldra kwam een agent. De jongens stoorden zich heelemaal niets aan zijn aanwezigheid. Een collega in burgerkleeding ging versterking halen en weldra waren een brigadier met een zestal agenten aan wezig. Maar ook die macht werkte blijkbaar weinig op de zenuwen van de jongens die bleven „roeien". De agent in burgerkleeding ging toen een schuitje halen en weldra lag het vlot weer vastgemeerd. Maar nu begon de domme menigte van den walmetsteenen te gooien naar den agent in burger kleeding, zoodat een viertal politie mannen noodig waren om hem te beschermen en de jongens naar de Muiderpoort te brengen, waar proces verbaal werd opgemaakt. Meer dan een uur had het publiek „pret" gehad. (N. v. N.) Te 's Gravenhage is een man uit een tweede verdieping van zijn huis op straat gevallen. Hij bekwam een sche delbreuk de dokter heett weinig hoop op zijn behoud. Per brancard werd hij naar het gemeeente ziekenhuis ge bracht. L

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 2