MERINOS Kleine KKhE SAJET. Dokter J. I DE CAlfUDE, Bij Inschrijving te Pachten: m Uitsluitelijk raadplegingen ïoor keel-, neus- en oorziekten Burgerlijke Stand. Advertentiën. Axel. P. DE BRUIJNE. Circa 48 H.A. GROND lid I Te Bussum is de 18-jarige G., werkzaam als loopknecht in de banket zaak van de firma Van der Veen aldaar, spoorloos verdwenen met een bedrag van circa f 200, dat hij bij het innen van quitantiën had ontvangen. Tijdens zijn uitstedigheid is ten huize van den heer Keurenaer, te Nijme gen door een tweetal inbrekers een bru taal stukje uitgehaald. DeNijm. Crt. meldt er o. m. het volgende van Na door het kelderluik het huis te zijn binnen gedrongen en zich aan de aantrekke lijkheden van den wijnkelder terdege te hebben te goed gedaan, zijn de on- genoode bezoekers door intrapping van een deurpaneel van den kelder in het huis gekomen, dat in den letterlijken zin des woords totaal door hen is be werkt. Geen kamer, kas of doos is ondoorzocht gelaten, en daarbij heeft niet bepaald het streven voorgezeten om geen sporen van het bezoek na te latenhet geheele huis door hebben de indringers gangen en kamers op alle mogelijke manieren bevuild. Be halve een aantal flesschen wijn, eenig zilverwerk en de verschillende klee- dingstukken werden twee gouden horlo ges en een ivoren binocle vermist. Voorts werd het tafelzilver gereed gelegd, maar, om welke reden is onbekend, schijnen de dieven in hun bedrijf te zijn gestoord, zoodat verschillende voor werpen werden achtergelaten. Daarbij schijntjook de wijn, diebij wijze van introductie in den kelder werd ge nuttigd, zijn invloed niet gemist te heb ben. Want ware dat niet het geval geweest, de inbrekers hadden niet de onhandigheid gehad tal van voorwerpen, als inbreekijzers, een rooden zakdoek en een paar beschreven briefjes achter te laten. Een dezer briefjes, door een individu in een café aan de Waalkade te Nijmegen eenige dagen vóór den inbraak getoond, heeft geleid tot opspo ring van de vermoedelijke daders. Dank zy het optreden van de politie, wie daarvoor alle hulde dient te wor den gebracht, zijn te Kleef een tweetal personen gearresteerd, in wier bezit de meeste der gestolen goederen nog werden bevonden. De heer en mevr. v. I., uit Amers foort, waren dagen op reis geweest en bemerkten bij hun thuiskomst al heel gauw, dat er tijdens hun afwezigheid ongenoode gasten in hun huis geweest waren. Er werd wel is waar niet veel vermist, maar de sporen van inbraak lieten aan duidelijkheid toch niets te wenschen over. De politie werd gewaarschuwd en ging weldra op zoek, met aanvankelijk heel weinig succes. Echter kreeg zij op geheel onverwachte wijze hulp. Een vriendin van mevrouw v. j. kwam even aan en vroeg zoo terloops, „hoe zij er nu toe gekomen waren om tijdens hun afwezigheid zoo'n raren huisbewaarder aan te stellen." „Een huisbewaarder?" antwoordde de gastvrouw heel verwonderd, „hoe kom je daaraan, dien hebben we nooit gehad." En wat bleek De vriendin, niet wetend, de familie v. 1. voor eenige dagen afwezig was, had bij haar aan gebeld, en was toen opengedaan door door een joggie van een jaar of twaalf, die haar heel keurig netjes inlichtte, dat de familie de stad uit was en dat hy op het huis moest passen. Entoen de dame zeide, dat zij eenige noodza- lijke mededeelingen voor mevrouw v. I. had, bracht de huisbewaarder haar heel galant papier en potlood, en beloof de dat hij de schriftelijke mededeelin gen onmiddelijk aan mevrouw, als zij thuiskwam, zou ter hand stellen. Dank zij deze onthullingen, was nu het diefje gauw opgespoord. Het bleek, dat hij door het inslaan van een ruit, zich toegang tot het huis verschaft, en eenige recht genoeglyke dagen in de comfortabele woning doorgebracht had. En zijn kleine zus werd in den kinderwagen overdag van huis gehaald en genoot in den tuin van de villa volop van het zomersche weer. De „huisbewaarder" heeft alleen ont vreemd een antiek zilveren mandje, dat hij naar zijn zeggen begraven heeft. In de Boomstraat te Amsterdam heeft een man 's nachts ontwakende,zijn vrouw dood liggende gevonden, met het hoofd in den turfbak. De vrouw had een wonde aan het voorhoofd. Man en vrouw maakten misbruik van ster ken drank, zegt het politierapport, en zoo zouden zij, volgens den man, ook beiden Zondag in slaap zijn geraakt in beschonken toestand verkeerende. Op de hooge zandgronden in Fries land groeit bijna geen gras meer in de weiden. Een veehouder in de gemeente Schoterland, die per dag gewoonlijk 130 liter melk van zijne koeien kreeg, moet zich nu met 40 liter tevreden stellen, terwijl de dieren vermageren. Dinsdagmiddag is in de dames- baden te Scheveningen een Duitsche jonge dame van 17 jaar, dochter van een expediteur genaamd Rothenstein, te Berlijn, die met zijn familie te Sche veningen vertoeft, verdronken. Trots alle waarschuwingen en ver maningen van den badman en de bad- vrouw had zij zich te ver in zee ge waagd en zonk plotseling weg. De badman Toet, die zich het dichtst in hare nabijheid bevond, zwom haar onmiddelijk na, dook, doch waarschijn lijk door zijn zware kleeding in zijn bewegingen gehinderd, kwam ook hij niet meer boven. Dadelyk toog men met paard en zwemmers en lijnen op redding uit en men slaagde er dan ook in Toet op het strand te brengen. Onmiddelijk werden door vier doc toren en een pleegzustei alle pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten weder op te wekken, welke pogingen echter vergeefs bleken. Toet was voor de tweede maal ge huwd en laat een vrouw met acht kinderen achter onder wie nog zeer jeugdige. Een Duitsche dame, die de verdron kene vergezelde, heeft ook in doodsge vaar verkeerd. Zij heeft haar redding te danken aan twee Utrechtsche dames, die ook aan het baden warende dames C. A. M. en M. Wefers Bettink, en aan een agent van politie, die zich gekleed in zee begaf. Voor het vinden van het lijk van de dame die verdronk, is door den vader f 1000 belooning gesteld. Een treurig ongeluk heeft Maan dagmorgen te Steenwijkerwold plaats gehad. Een reeds bejaard inwoner dezer plaats, M. Nijk, bevond zich op den grindweg, toen hij door een fiets, bereden door zekeren F., werd aange reden, met het gevolg, dat hij kwam te vallen, waarbij hij een ernstige hoofd wonde opliep. Meende men aanvan kelijk, dat 't nog wel gaan zou, dit bleek helaas niet het geval; enkele uren later was de man reeds overleden. Uit Heerenveen meldt men dat de brand in hooiland onder Nieuwe- horne (Fr.) nog niet gedoofd is. Het vuur is nu door de bovenste laag (3 d.M. dik) heengedrongen, waardoor de zich daaronder bevindende veen grond is aangetast, waarin het vuur zich snel voortplant. Reeds zijn 3 hec taren verwoest. Alleen regen kan uit komst geven. Woensdagmiddag is te Loosduinen uit zee opgehaald het lijk van een 12 jarigen visschersknaap uit Vlaardingen. Doordat een der klompen VL 33 ge merkt was, kon spoedig uitgemaakt worden waar de knaap thuis hoorde. Uit Assendelft schrijft men Naar wij vernemen, zijn aanzienlijke tekorten ontdekt in de kassen van den onlangs overleden heer L. aldaar, secre taris-penningmeester van een viertal polders en boekhouder der vereeniging Het Begrafenisfonds. Men spreekt van duizenden. URWKBEURTEN TE AXEL ttondae 6 Aug. 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam 2 ure Ds. E. Raams (van Hoek). Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. Oosterheer*. Nam. 2 ure Ds. Oosterheen (van Kiel winde weer). Kerk B. Voorm. 9 ure Ps. R. v. d. K mp. Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskeik. Nam. 2 ure Leeskerk. den Maandag en Donderdag van 8 tot 1 ll/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. Sfc jSTikolaas Waas) België. Van 16 tot en met 31 Juli 1905. Axel. Huwelijks-voltrek. 20. Jozias Mattheus Hamelink 22j.jm. en Janne- ke Hamelink (van Zaamslag) 23 j. jd. 20. Cornells Nicolaas Jansen van Rosen- daal 23 j. jm. enFrancina MariadeBruijn, 20 j. jd. Geboorten. 16. Jakob, z. van Pieter le Feber, en Catharina Sara van Houte. 17. Adriaan Martinus z. van Louis Koek koek, en Elisabeth Catharina Jansen. 18. Elisabeth d. van Marinus Dieleman en Cornelia Wijna. 20. Marinus, z. van Cornelis Verschelling en Jacoba IJze- baart. 21. Frederik z. van Pieter Bran- des en Catharina Bakker. 26. Neel- tje, d. van Gelein Ver helst en Pieter- nella Hamelink. 26. Joseph, z. van Petrus Frankevijle en Charlotta Vonk. Overlijden. 28. Neeltje Dieleman, 7 weken, d. van Adriaan en Lijcia den Hamer. Zaamslag. Huwelijks-aangitten. 21. Jan van Kerkvoort, 26 j.jm. en Wille- mina de Feijter, 24 j., jd. 27. Jacobus Petrus Dieleman, 25 j., jm, en Pieter - nella Janneke Dekker, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20. Jacobus van de Ree, 57 j., weduwn. enAdriana Bareman, 53 j., wed. 27. Pieter Hame link, 20 j.jm. en Maria de Pooter 20 j. jd. Geboorten. 22. Jannetje, d. van Jo hannes Oele en Elizabeth Vergouwen. 25. Maatje Maria, d. van David Fran cois Dieleman en Elizabeth van de Wege. Jacobus Marinus, z. van Gilles Cornelis van Overdulve en Martha van Es 28. Jacobus, z. van Joost Hamelink en Sara Hamelink. Overlijden. 21. Abraham Dees, 30j., z. van Ferdinandus (overl.) en Catha rina Cornelia Dees. Leuntje Verpoorte, 10 m., d. van Adriaan en Cornelia Scheele. 27. Abraham Kaijser 15 mnd. z. van Jan Cornelis en Elizabeth Die leman. Zuiddorpe. Geboorten. 21.EmerieAl- phons Jozef, z. van Aloijsius Velleman en Josephina Maria Martens. 30. Ed- mondus, z. van Eduardus Baert en Natalia Colleman. Getrouwd C. WOLFERT EN C. Ch. koole. Hartelijk dank, ook namens wederzijdsche familie, voor de vele bewijzen van belangstelling by ons huwelijk ontvangeu. Allo jonge ambachtslieden die geneigd zijn op het a. s. Volksfeest met een PRAALWAGEN te rijden, worden uitgenoodigd. Zater dagavond om 6 uur, de vergadering bij te wonen, te houden bij den heer J. E. Blansaart. Personen beneden de 16 jaar worden niet op deze vergadering toegelaten. J. CORNELISSE. A. AALBREGTSE. H. SMIES. J. VINKE. J. VAN DER HOOFT. goed gezond. Ook te bekomen alle soorten gemalen en ongemalen Granen, Kalfmeel, Grindmeel en Zemelen. gelegen in de Axelsche Vlakte, onder de gemeenten AXEL en WESTDORPE. Inschrijvingsbiljetten worden inge wacht vóór of op 20 Augustus 1905 bij Ph. J. VAN DIXHOORN, te Axel, alwaar ook nadere inlichtingen te beko men z(jn. Ook te pachten de jacht op boven genoemde gronden. Zij, die in aanmerking willen komen om een schip KOLEN te lossen, groot 240,000 K.G. voor de Kolenvereeniging „De Herleving", kun nen zich daartoe aanmelden bij de Bestuursleden, tot 13 Augustus. Namens het Bestuur F. G. VAN TATENHOVE, Voorz. F. DIELEMAN Fz., Secr. in 1906 en 1907. Hoefsmeden en hoefsmidsleerlingen, niet beneden de 18 jaar, die geneigd zijn zoodanigen tweejarigen cursus te volgen, na afloop waarvan gelegen heid zal worden verschaft tot het be komen van het diploma als hoefsmid, zooals dit werd verleend, na geslaagd examen, aan de leerlingen, die de cur sussen in hoefbeslag vroeger van wege de Zeeuwsche Mij. v. L. en V. gegeven, hadden gevolgd, worden uitgenoodigd zich vóór of uiterlijk op 15 Augustus 1905 SCHRIFTELIJK aan te melden bij den heer Francois van VVaesberghe Hulst. Ieder jaar worden gegeven 8 lessen in de theorie en 16 in de praktijk. De leerlingen betalen ieder jaar by vooruitbetaling f 5.voor het onder wijs, te storten bij den penningmeester der afd. „Hulst v/d Mij. tot bev. v. L. en V. in Z. De cursus zal bij voldoende deelname worden gehouden te Axel of Hulst. is iederen Dinsdag van 's morgens 9 tot 's middags 2 uur ten huize van den heer GOUDSTIKKER, Donze-Visser straat 4 te Ter Neuzen, te consultëeren voor mond- en tandzickten en het plaatsen van kunstgebitten. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen, gebruik dan

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3