AIS Mb J. m DE CHIME, „Nouvelle Union Socrière." eene flinke Dienstbode. Rechtszaken. üitsluitelijk raadplegingen voor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. Advertentiën. zoetê Boterkrakslingsn Zoute Krakelingen. H. J. de Jonge. een gebruikte HANDNAAlMACHiNE. Laden der Beetwortelen. Firma Luykx van Hasselt GEVRAAGD: Voorhanden puike plata Eerste kwaliteit. Axel. D. J. OGGEL. voormiddags, alsmede van 2 tot 3 en 4,30 tot 6,00 uur namiddags: op Zon en feestdagen, van 7,30 tot 8,30 uur voormiddag (Greenwich tijd). By kon. besluit zijn in de provin cie Zeeland benoemd tot gezworene van den Pierssenspolder J. Kieleman te te Neuzen van den Kruispolder J. B. Joossen, te Hontenissevan den Melo- polder H. Franken, te Graauw. -j- Bij kon. besluit is behalve de bij drage, bedoeld bij art. 45 der onder wijswet, voor de inrichting van het lager onderwijs, aan de navolgende ge meenten, rijkssubsidie verleend-.Hengst dijk f400; Hoofdplaat f1200; Kapelle f2575; Koewacht f2000 Krabbendijke f 1100Ossenisse ^4000 St. Plilipsland f600 Rilland Bath f 1475 Schore f1400 en Zuiddorpe f700. Bij de te Vlissingen in het He district gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad, werden uit gebracht 514 stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. H. Blum (antirev., attr.) 257 en J. M. Stuart (lib) 254 stemmen, terwijl 3 stem men blanco werden uitgebracht. Zaamslag. Bij de Woensdag gehou den herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad stemden 521 van de 547 kiezers. Van onwaarde werden ver klaard 4 stembiljetten. Herkozen de heeren: L. J. Geelhoedt met 258 en M. de Jonge met 347 stemmen. De heer H. M. de Regt Mz. verkreeg 256 en de heer L. A. de Mul 61 stemmen. Zuiddorpe. 18 Juli. De uitslag der heden gehouden herstemming is als volgt: Getal kiezers 136. Ingeleverde gel dige biljetten 135. Gekozen de heer P. Ongena, aftr. lid. met 77 stemmen. De heer E. A. Waelput bekwam 56 stemmen. Westdorpe. Bij de alhier gehouden herstemming voor twee leden van den gemeenteraad was de uitslag als volgt: Aantal kiezers 248. Uitgebrachte stem men 214. Hiervan verkregen de heeren D. B. van Acker 125, Fr. Ingels 80, G. I. Kamoen 78 en A. L. de Munck 72 stemmen. Alzoo gekozen de heeren D. B. van Acker en Fr. Ingels. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 Juli 1905. J. H.j 20 jaar varensgezel te Ter Neuzen is wegens vernieling veroor deeld tot f 10 boete of 10 dagen hech tenis. J. F. B., 14 jaar, werkman, L. O., 14 jaar, zonder beroep, beiden te Ter Neuzen zijn wegens diefstal veroor deeld de le tot f 10 boete of 10 dagen, de 2e tot 14 dagen gevangenisstraf. F. K, 35 jaar., leurder te Ter Neuzen, is wegens beleediging van een ambte naar veroordeeld tot f10 boete of 10 dagen hechtenis. C. v. d. K., 27 jaar, varensgezel te Ter Neuzen is wegens mishandeling veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag S3 Juli 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ore Ds. J. B. T. Hugenholtz Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz, Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littoog Nam. 2 ure Ds. N. P. Littooij Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. K. mp Nam. 2 ure Ds. R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat) Voorm. 9 ure Dhr. Kieviet Nam. 2 ure Dhr. Kieviet. s-Av. ö'/i ure Dhr. Kieviet (van Aagtekerke.) den Maandag en Donderdag van 8 tot 1D/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St ISTikolaas (Waas) Belg-ie. Vermoedelijk door het omvallen van een pot soep ontstond een kleine bin nenbrand te Amsterdam. De vrouw des huizes geraakte in brand, en werd door een buurman naar het Israël. Ziekenhuis gebracht. Een eenig zoontje dat ernstige wonden aan hals en rech tervoet kreeg, is eveneens in genoemd ziekenhuis opgenomen. Een 12-jarige jongen, die bij het reddingswerk be hulpzaam wilde zijn, en rook en vuur niet langer kon verdragen, is uit het raam der 2e verdieping op straat ge sprongen en verkeert dientengevolge in bewusteloozen toestand, ook een tweejarig dochtertje bekwam een brand wonde aan den arm. Dinsdag had er op den Rijn bij Millingen een treurig ongeluk plaats. Een zandaak, bemand met drie perso nen, zonk, doordat 't vaartuig te zwaar was geladen en water binnen kreeg. Van de opvarenden werden er twee gered door een sloep van een afvarende zeeboot, die het ongeluk had zien ge beuren. De derde, de jonkman B. S., uit Millingen, verdween in de diepte. Woensdagavond brandde onder de gemeente Cats een schuur af genaamd De Boomhoeve en bewoond door de wed. J. Heijboer. De paarden en een stier heeft men met groote moeite uit de brandende schuur weten te redden, terwijl een kalfje verbrand is en een tweede brandwonden heeft bekomen. Verschillende goederen van Holland- sche vlasplukkers, op de hoeve aan 't werk, en eenige landbouwwerktuigen zijn eveneens verbrand. De oorzaak is onbekend. Assurantie dekt de schade. Te Roodehaan gem. Noorddijk (Gr.), is Woensdag de boerderij van Bosman totaal afgebrand, met hooi bergen etc. De rijksveldwachter en gemeenteveldwachter hebben tegen den wil van den bewoner, vanden inboe del nog gered wat te redden was. Men schrijft uit Utrecht aa,n De Ned: Dezer dagen is hier ter stede iets voorgevallen, dat voor den betrokkene hoogst onaangename gevolgen kan heb ben. Een milicien der infanterie, al hier in garnizoen en J. T. geheeten, werd ziek, doch wachtte den Zaterdag af, teneinde in zyn permissietijdthuis op bed te kannen gaan liggen, aange zien de jongeling liever niet in het hospitaal werd verpleegd. Den vol genden dag was de toestand van den zieke in die mate verergerd, dat de civiele dokter, arts Van Zaddelhoff, geen permissie verleende hem te doen ver voeren. Niettegenstaande ons verzekerd is dat van dat verbod aan de bevoegde autoriteit kennis is gegeven, werd 's Maandags d.a.v. de zieke jongeling van zyn bed gelicht en per brancard naar het hospitaal vervoerd. Acht dagen later was hij dood. Zijn wij goed ingelicht, dan zal de vader van den overledene niet berus ten in deze eigendunkelijke wijze van optreden, evenmin als de dokter die het verbod tot vervoeren uitvaardigde. Een request in dezen geest moet reeds aan Z.Exc, den minister van oor log verzonden zijn. Na afloop van de mis heeft Zon dagmorgen te IO1/2 uur een vreeselijk drama plaats gehad in Bleyberg (dicht bij de grens van Zuid-Limburg). Om een kleinigheid kreeg een zekere 14 jarige Lambert Aussems ruzie met den 16-jarigen Hubert Roggeman. Eerst was 't wisten, daarna vechten en vóór iemand had kunnen tussclienbeide komen, had Aussems zijn mes den on- gelukkigen Roggeman in 'thart gesto ken. Men bracht den gewonde ter stond naar dokter Broeder, bij wien hij vijf minuten later bezweek. Vrij spoe dig was 't parket ter plaatse en toen dokter Crijns de lijkschouwing had ge daan, bleek dat het hart op drie plaat sen doorboord was. Aussems, de jonge moordenaar, een zoon van eerlijke handwerkslieden, dien men algemeen voor een beetje onnoo- zel aanzag, is na ondervraagd te zijn, op bevel van den magistraat op vrije voeten gesteld. (L. K.) Te San José gebeurde met het luchtschip van Montgomery Dinsdag een verschrikkelijk ongeluk. Een der vleugels brak toen de machine 3000 voet boven den grond was, waardoor zij overhelde en de bestuurder, tea aanschouwe van 2000 menschen naar beneden stortte. - Te Turnhout sprong iemand op de voorbij stoomendetram, hij stapte daar bij mis en werd medegesleept, doch hij kon zich nog vasthouden aan de ijzeren leuning. Ongelukkig had hij de macht niet om zich op de tram te trekken, en zijn hulpgeroep werd door niemand gehoord door het rumoer van derijdende tram. De ongelukkige liet weldra de leuning los met het ongelukkig gevolg dat hij onder de wielen der volgende rijtuigen viel. Het slachtoffer werd vreeselijk ver minkt. Zijn twee beenen werden afge reden en hij werd zwaar gekwetst aan het hoofd. Ter plaats ontving hij de eerste zorgen en werd hij ook bediend. In hopeloozen toestand werd hij naar het gasthuis gebracht, waar hij weldra overleed. Een verschrikkelijk ongeval heeft Zondag te New Boston Pit in een kolen mijn, plaats gehad. Een 15-tal mijnwerkers waren daarin bezig met een hindernis op te ruimen, veroorzaakt door een instorting, in het laatst der voiige week gebeurd. Een tijdlang ging alles zonder stoor nis, tot opeens het gewelf over een lengte van twaalf yards instortte en 8 der arbeiders totaal bedolven werden. Drie werden zwaarder of lichter ge wond, terwijl vijf van hen omkwamen. Da; elijks versch Minzaam aanbevelend vanaf' de goedkoopste tot de meest soliede, bekende merken. A. KOLFER, Agent, Axel. Aan hetzelfde adres voor 5 gulden Coöperatieve Vereeniging PRIJSOPGAVE wordt gevraagd voor het laden en opkorten (elk af zonderlijk) der beetwortelen in 1905 op de volgende leveringsplaatsen of groepen van leveringsplaatsen: Sluis benevens overladenAarden burg, Oostburg, Cadsand, Breskens be nevens overladenSchoondijke, Oranje- dyk, IJzendijke, Hoofdplaat, Paulina- haven, Koninginnen- en Angelinapolder met Biervlietsche kaai, Stellapolder met Philippinehaven, Kouden-, Loozen- en Neuzenpolder met Abeele, Mauritsfort en Paradijs, Goesschepolder, Hoeksche weg en Eeckhout met Westzijde kanaal Ter Neuzen tot Sluiskil, Driekwart, Papeschor en Passluis met Westzijde kanaal Sluiskil tot Sas van Gent en Oostzyde kanaal Selzaete tot Vlakte, Oudenburgsche sluis, AxelSassing, Blikstraat, Zevenaar en Schuttershof met Oostzijde kanaal Ter Neuzen tot Sassing, Margaretha met Eendrachtdijk, Zeedorp, Walsoorden, Paal, Kruispolder, Koningin Emmapolder, Kieldrecht-tram, Clinge (station), Hulst (station en route), Hulst overladen, Rustwat met Terhole en Hoefkensdijk, Kijkuit (station en route), Axel (station en route), Sluiskil brug, Philippine station, Philippine route, Sas van Gent route. De indeeling der groepen kan, wan neer men dit later wenschelijk mocht achten, nog veranderd worden. Zij die de voorwaarden willen kennen, worden verzocht zich schriftelijk te wenden tot het kantoor van bovenge noemde Vereeniging te Sas van Gent met opgave van de leveringsplaats of groep waarvoor zij het laden zouden willen aannemen. Tevens kan men op genoemd kantoor eiken werkdag van 9 tot 12 uur de noodige inlichtingen bekomen. De prijsopgave moet róór den 6 Augustus a. s. zijn ingeleverd. De gedelegeerde bestuurder P. MALOTAUX. Sas van Gent, 20 Juli 1905. Ondergeteekende brengt hiermede ter kennis, dat van harentwege, te beginnen Maandag 81 Juli 1905, eiken Maandag, van onge veer 10 ure voormiddag tot 2 ure na middag te HULST, in het Hotel Bonte Heit bij den Heer Brand, zitting zal worden gehouden tot hei opnemen van Effectenorders, inwisse len van Coupons en vreemde Muntspeciën en verder tot het verrichten van alle andere zaken tot de Kassiers- en EfFectenbranche be- hoorende. Kassier Commissionair in Effecten, BERGEN OP ZOOM. Tegen 1 Augustus te Utrecht Aanmelding in persoon vóór den 24sten dezer maand bij J. DE SMIDT- POTHOVEN, Ter Neuzen.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3