mimmmi K. K- Rookcrs GRADEN. Mans- en Jongenspetten. LANDBOUWONDERWIJS. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. mmÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊtÊmmmmmimmm leeren WerkmansDantoffels en Fietsschoenen. BANKET, BOTERGEBAK en KORSGEBAK, HERNHUTTERS, MACARONES 16 ct. per ons. H. J. DE JONGE. Zoo pas ontvangen J. PLATTEEUW. Neemt proef met onderstaande merken heelen engedeelten yan loten te bekomen Zuiddorpe, A. Verdouw, van Nijs wilier naar Koewacht, J. Goosen, van Honte- nisse naar Aardenburg en P. J.Cambeen, van Aardenburg naar Hontenisse. De beide eerstgenoemden zijn 2e, de overigen 3e klasse. Midd. Crt. In de laatste helft van de vorige maand werden langs de grenskantoren van Zeeuwsch-Vlaanderen naar België gezonden slechts 58 melk- en kalfkoeien en wel langs Clinge 33, langs Sas van Gent 9 en langs Veldzicht 16. Langs al de grenskantoren gingen uit ons land naar België 445 stukswaarvan uit Roosteren (Limburg) alleen 152. Langs Roozendaal (station en Nispen) gingen er 83. De uitvoer in de geheele maand Juni bedroeg 915 stuks tegen 1228 in de maand Mei en 2516 in de maand April. Midd. Crt. IIE R IJ K. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is bepaald, dat de herijk van de maten en gewichten in 1905 zal plaats hebben in de navolgende gemeenten en op den tijd daarbij vermeld: Rapenburg (gemeente Stoppeldijk), voor de gemeenten Stoppeldijk, Hengst dijk en Boschkapelle, 19 Juli. Kloosterzande (gemeente Hontenisse), voor de gemeenten Hontenisse en Osse- nisse, 20 en 21 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Jansteen, 31 Juli, 1, 2 en 3 Augustus. Graauw en Langendam 4 Augustus. Dë verificatie van gewichten bene den het gram (milligram-gewichten), ge schiedt, wegens de daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijk- kantoor te Middelburg. Te Middelburg is door de politie aangehouden zekere E. E. V. D., ver dacht van het schrijven van dreigbrieven aan de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen, waarin hij genoemde heeren dreigde met valsch alarm in beide steden te zullen verwekken en hunne huizen zoowel als die eeniger ingezetenen te beschadigen, indien zij hem niet geld wilden leenen. De verdachte, die deze brieven onder- teekende met een pseudoniem, is blijk baar een krankzinnige, die volgens eigen getuigenis reeds drie maal in een ge sticht werd verpleegd. Hij heeft veel in 't buitenland ver keerd enkwam laatstelijk uit Antwerpen op hem vond men een ontslagbrief uit een krankzinnigengesticht te Parijs. Hij is thans voorloopig naar het huis van bewaring overgebracht. M. Ct. Te Arnhem is Zondagmiddag een 16-jarige jongen bij het afstooten van een bootje aan den kop van de haven achterover uit het bootje in het water gevallen en verdronken onder de oogen van talrijke wandelaars, die niet te hulp konden komen. De schuitenver huurder had ongelukkig juist alle booten verhuurd. Een. politieagent wist den drenkeling nog aan de dreg te krijgen, maar hy viel er weer af en toen hij voor de tweede maal werd opgehaald was de dood reeds ingetreden. Te Eist (Betuwe) ontstond Maan dagmiddag omstreeks 3 uur brand in de groote tabakshofstede, toebehoorende aan en bewoond door P. Hermsen. Spoedig stond het geheele perceel in lichtelaaie en was het onmogelijk iets te redden. Behalve dat de inboedel verbrandde, kwamen ook nog 4 varkens een kalt en een hond in de vlammen om. Men meldt uit Almeloo aan de N. R. Ct. Reeds geruimen tijd werd op het postkantoor alhier telkens geld vermist. Vrijdagmorgen tusschen vijf en zes uur werd door de marechassee, die zich in hinderlaag had gelegd, op heeterdaad betrapt de klerk der posterijen en tege- grafie le klasse W. A. L. v. O., terwijl hij zich eenig geld uit de kas toeëigede. Hij werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Bij het verhoor heeft hij, naar men verneemt, volledig bekend. Hij is ter beschikking gesteld der justitie. Drama te Gio*sbeek. Uit Arnhem wordt aan de A'. R. Cl. gemeld .Met zekerheid kunnen wij mede- deelen, van officieele zijde ingelicht en tot het doen van deze mededeeling gemachtigd, dat het fantastisch verhaal omtrent het dramma te Groesbeek van a tot z onjuist is De proporties door het publiek gerucht aan die zaak ge geven, zijn niet alleen overdreven, doch ten eenenmale bijzijden de waarheid. De zaak komt hierop neer, dat het bewuste kind, een meisje van 14 jaar, een minder aangenaam leven sleet ten huize van haar vader en stiefmoeder, ten gevolge waarvan het zich bij den officier van justitiete Arnhem vervoegd heeft. Van zoodanige mishandeling en wederrechtelijke vrijheidsbelooving in een kelder, waaruit het kind vervuild en met afgeknaagde lippen en vingers zou te voorschijn zijn gekomen, als waarvan op het oogenblik verhalen in de couranten de ronde doen, is geen sprake. Evenmin is de dienstbode uit het verhaal de dochter van een rijks veldwachter, met wiens hulp zij het kind zou ontvoerd hebben, maar de dochter van een gewezen gemeenteveld wachter, die evenwel reeds lang over leden is. Intusschen is het een feit, dat de vader uit de vaderlijke macht ontzet is." Uit dit laatste zou men toch kunnen afleiden, dat, als mogen de details over dreven zijn voorgesteld, de hoofdzaak juist is. In den nacht van Zaterdag op Zondag is aan het Smidswater in den Haag een schildwacht, geposteerd voor de stallen van H. M. de Koningin-Moe der, te water geraakt. Dadelijk inge stelde pogingen om den militair te red den mochten niet baten. De politie heeft later met een dreg het lijk op gehaald. Zondagnacht is te Tilburg den fabrieksarbeider P. E., vader van 4 kinderen, op de spoorlijn het hoofd afgereden. Hbld. Uit Tilburg meldt men: Maandagmorgen is de aannemer D., wonende in de Besterd, door trein 353, die om 8.26 daar arriveert, overreden en terstond gedood. Te Zuid-Barge had Zaterdag een treurig ongeluk plaats. Een meisje van den landbouwer H. ging op den dissel boom zitten van den laatsten der twee hooiwagens, die aan elkaar gekoppeld waren. Onder het rijden viel ze er af, zoodat de wagen over haar heen ging. Oogenblikkelyk was ze een lijk. Te Lane-end in Bucks (Engeland) is een man van 72 jaar overleden, die zijn geheele leven in hetzelfde huis heeft gewoond en stierfin de bedstede, waarin hij het levenslicht aanschouwde. Vrijdagavond te ongeveer 7L2 uur namen te Scheveningen twee werklie den, die te laat kwamen om nog van het volkszeebad gebruik te maken, een bad aan het strandhoofd noordelijk van de visschershaven. Door den sterken stroom, die langs dat hoofd gaat, ge raakten beiden in gevaar van te ver drinken. Een van hen, die op het punt van verdrinken was, is door een golfslag op het strand geworpen, en zijn kame raad, die zag in welk eene gevaarlijke positie hij was, is van den schrik in elkaar gezakt toen hij aan land kwam. De dokter, die inmiddels ter plaatse was gekomen, kon echter verklaren, dat hij buiten gevaar was. De werklieden hadden de onvoor zichtigheid gehad sterken drank te drin ken voordat zij te water gingen; dit nu is zeer gevaarlijk. Volgens het orgaan der Cacaobe- werkers-Vereeniging is op de fabriek van Van Houten te Weesp de achturen- dag ingevoerd. Van 1 tot en met 15 Juli 1905. Axel. Huwelijks-aangiften. 7. Jo- zias Mathëus Hamelink, 22 j. jm,. en Jannneke Hamelink, (van Zaamslag) 23 j. jd. Cornelis Nicolaas Jansen van Rosendaal, 23 j. jm., en Francina Maria de Bruyn, 20 j. jd., 13. Cornelis Wol- fert, (van Terneuzen) 22 j. jm., en Ca rolina Charlotta Koole 22 j.jd. 15. Jan Verstraten, 30 j. jm., en Trijntje Boer, 26 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Corne lis Daniël van Drongelen, (van Zaam slag) 18 j. jm., en Catharina Dieleman, 18 j. jd. 13. Bastiaan Koekkoek, 24 j. jm., en Tanneke Cové, 23 j. jd. Geboorten. 1. Catharina, d. van Pie- ter Koekkoek en Jacomina van Hermon. Alphons, z. van Gustaaf Dominicus Sturms. 3. Jan, z. van Mechiel de Visser en Cornelia van de Wege. 10. Florence Clemence, d. van Florimond Auguste Suij en Cornelia Adam. 13. Levina Maria d. van Marinus Goossen en Coleta Raman. Overlijden. 1. Matthëus van Doorn, 10 j., z. van Jan en Angenita Johanna van Bezooijen. 13. Pieter Faas, 10 m., z. van Cornelis Anthonie en Maria Verschelling. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Cornelis de Fouw, 26 j., jm. en Cornelia Pladdet, 23 j., jd. Geboorten. 1. Johannes, z. van Jacobu3 Buijze en Magdalena Donze. 3. Egbert Reinier, z. van Marinus de Bruijne en Jacomina Hofman. 5. Jan, z. van Sibrand Cornelis Sol en Cornelia Klaassen. Overlijden. 9. Pieter Jozias de Kraker, 2 j., z. van Pieter en Suzanna Pladdet. 12. Rijer Marinus Bosschaart, 12 d., z. van Johannes Gijsbertus en Jacomina Martina Dieleman. AXEL, 15 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 9,20 k 9,30 Rogge 7 k f 7,75 Wintergerst f 0,k 0, Zomergerst 0,k 0.Haver f 7,25 k f 8,-Erwten 8,25 k f 8,60 Paardenboonen f 0,k f 0, Duivenboonen 0,k f 0,Witte- boonen f 0,k 0,Bruineboouen f 0,a f 0,Boekweit f 0,k 0,Lijnzaad 0,k 0,Aard appels f 0,k f 0,Koolzaad per zak van 106 liters f 0, HULST, 17 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 9,Rogge f 7,25, Win tergerst f 0,Zomergerst 0,Haver f 7,75 Erwten 8,50 Paarden boonen f 0,Duiven boonen 0,Witte- boonen f 0,Bruineboonen f 0, Boekweit 0,- Lijnzaad 0,Aard appels f 0,Koolzaad per zak van 10,6 liters f 0,Boter per kilo/" 1,25 Eieren per 26 stuks f 0,85. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 34 stuks hoornvee, 40 varkenB, 0 paarden, verkocht: 14 stuks hoornvee, 25 varkens 0 paarden. Heden overleed te 's Graven- hage mijn geliefde zwager de Heer P. KRUIJSSE, in den ouderdom van bijna 80 jaar. S. L. VAN DISHOECK. Wed. A. v. O. KRUIJSSE. j Axel, 17 Juli 1905. Mijn snnigen dank aan allen, die mijn mandaat als lid van den gemeenteraad hebben ver nieuwd; en voor de talrijke bewijzen van belangstelling daarbij ontvangen. J. J. DE FEIJTERKz. Axel, Juli 1905. OPNIEUW ONTVANGEN Eene groote collectie (echt Noord-Brabantsch handwerk.) Ook fijne leeren DAMESPANTOFFELS (in verschillende kleuren Alsook linnen Dames- en Kinderschoentjes, leeren en verlakte MUILEN. Voorts verkrijgbaar alle soorten Leder smeer. Aanbevelend, AXEL. H. HOEBÉ. Dagelijks versch nieuw fijne Boterkoekjes 12 ct. per ons. Minzaam aanbevelend, GEVRAAGD een flink actief COMMISSIONNAIR in bovenstaand artikel. Brieven motto Granen, Boekh. R. M. SMITS, Middelburg. een ruime sorteering Aanbevelend, Kleermaker en Winkelier, Axel. C. J. BOELE's VOORTREFFELIJKE VELUWE, 2 cents sigaar. DE SCHAAPnERI)ER,2i 2 cents sigaar. C. J. BOELE's VOORTREFFELIJKE HAVANA HOUSE, 3 cents sigaar. UILTJE, 3 cents sigaar. Aanbevelend, F. DIELEMAN, Lange Weststraat 84. By den ondergeteekende zijn voor bovengenoemde loterij De trekking van de eerste Klasse begint op 24 JULI a. s. Axel. J. K. VINK Zy, die aan den Landbouwcursus te AXEL wenschen deel te nemen, ge lieven zich aan te melden vóór 1 Aug. a. s. bij den ondergeteekende. Het onderwas geschiedt kosteloos. Leeftijd minstens 15 jaar. P. LE FEBER.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 4