Dekhengst, eene Veulenkeuring £atnaitre, Pekker en pregtnaus Jansen. II, Paardenfokkers. 'uike nieuwe kleine MAIS, ROERENDE GOEDEREN, als: :'s EAÜ BE Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. esn sersts-khsss H. H. Paardenfokkers Maandag, 10 Juli a.s. te HULST Hoogste prijs f 25, laagste prijs f 5. VERKRIJGBAAR: P. DE BRU1JNE, Kiezers van Axel! Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. KLAVER TE VELDE, Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft er een groote vechtpartij plaats gehad op den NieUwen Binnenweg te Rotterdam. De aanleiding daartoe gaf een beschonken man, die boven op een omnibus zat en het publiek hinderde. Op last van den conducteur wilde hij zich niet verwijderen. Hij is daarop met geweld verwijderd. Het publiek, niet gediend van het optreden van den conducteur, wilde dezen te lijf, waarop hij de vlucht nam in den stal van de R. O. M. en zoo van mishandeling ge vrijwaard werd. Inmiddels waren ook een paar agenten van politie ter plaatse gekomen. Tegen hen keerde zich nu hét publiek, wat het algemeene tumult vermeerderde. Terwyl men trachtte een der agenten, door hem op den rug v te springen, tegen den grond te krijgen, poogde men den ander zijn sabel te ontnemen. Dit mislukte. De agenten, die hulp gekregen hadden, konden ten slotte hun sabels trekken en daarmede ruim baan make.n en zij slaagden er er in de twee voornaamste verzetple- gers te arresteeren en naar het bureau in de Voorstraat te brengen, waar zij zijn opgesloten. De beschonken man, die de oorzaak van het gevecht was, ontkwam tijdens het tumult. Ook is nog een van de politieagenten met een mes over een zijner handen gesneden. De vermoedelijke dader hiervan is bekend. VERDRONKEN. Uit Groningen meldt men Zondagmiddag is de 22-jarige H. V. te Brakel, bij, Gorinchem, bij het zwem men in de rivier verdronken. Zijn lijk is een uur later opgehaald. Te Winterswijk is Zondag een 18-jarig jongmensch door het baden verdronken. Uit Zutphen meldt men Zondagmiddag te ongeveer uur waren vier jongens aan het zwemmen alhier, toen plotseling twee hunner in de diepte verdwenen. Eén dezer kon nog door zijne kameraads gered worden, doch de ander, de veertienjarige W. H., ver dronk. Dadelijk werd de plek, waar het ongeluk gebeurde, afgedregd door de politie, doch het lijk van den knaap heeft men niet kunnen vinden. Te Dieren is Zondagmiddag bij het baden in den IJsel verdronken de 17-jarige J. L. Het lijk is nog niet op- gevischt. Te Culemborg zijn door den blik' sem koeien gedood. rt— .Te Baarle-Nassau is bij het onweer een vrouw te midden van haar gezin door den bliksem gedood. Uit Hunsingo schrijft men aan de N. R. Ct. Het bericht - in deze courant van 29 Juni over het hoofd der bijz. school te Uithuizen is niet juist. Het hoofd dezer school is nog in functie en gevoelt zich onschuldig, al is hij ook aangeklaagd En van ontslag is nog geen sprake. Onweer in België. Koesterden wij hier het vermoeden dat het in het zuid-oost 3n, vanwaar we de zwarte donderwolken, nu en dan door slingerende bliksemstralen door spleten, dreigend zagen naderen, ge vaarlijk weer was, thans wordt dit van verschillende, zijden bevestigd, en blijkt het helaas uit de ongelukken, die op tal van plaatsen voorvielen door den bliksem, of schade door den plasregen en den storm. Toch is het aantal per soonlijke ongelukken niet groot. Te Noeveren werd een metselaar, die nabij den schoorsteen, te midden van zijn kinderen, een pijp zat te rooken, door een bliksemstraal gedood. Bijzonder goed kwam een brouwer uit Berlaar er af die van den bok van zijn wagen werd geworpen; de wagen vloog in stukken en het paard holde naar zijn stal. 't Zelfde gebeurde met het span van een molenaar. Op 9 Sept. 1904 werd te Barboire, in Frankrijk, een moord gepleegd; Jan Baptist Grundler werd gedood en het onderzoek deed de omstandigheden ont dekken, waaronder de misdaad gepleegd was. Grundler woonde te Barboire met zijn vrouw. Deze had een dochter van haar eerste huwelijk en dit meisje werd door Grundler aanhoudend lastig ge vallen. De Grundlers hadden vroeger te Mon- tignysur-Sambre gewoond en daar had den zij kennis gemaakt met de familie Martin, die een herberg hielden. Met den herbergier kwam de vrouw overeen dat zij hem zou betalen, indien hij haar man walde vermoorden. En Martin volvoerde, geholpen door de vrouw en eep derden ingewijde, De Wael geheeten, de misdaad. Zij lokten Grundler van huis en toen zij drie kilo meters hadden gegaan, vermoordden zij hem en lieten het lijk op den weg liggen. De vrouw betaalde aan. elk harer helpers 7 fr. 50. Voor dit feit staat dat lieve drietal op dit oogenblik terecht voor het assi senhof van Henegouwen. - In Hongarije moet een Tsigeuner- bende gevat zijn, die kinderen stal en opat. Op de kar van die kannibalen vond men nog stukken vleesch. Acht tien kinderen moeten op die wijze ge kookt en opgegeten zijn. Het Fremden- blatt, waaraan dit berichtje is ontleend, zegt dat de gruwel in Jaszbereny ont dekt is. Overslag. Overlijden. 17. René Theophiel Simoen, 12 d., z. van Alphou- sius en Clementina Maria van Bambost. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 29. Aarnout de Feijter, 22 j., jm. enGeer- truida Poulina Dieleman, 20 j., jd. Geboorten. 15. Anthonie, z. van Johannes Daniël van Doorn en Janna van Espen. 18. Johanna Suzanna, d. van Piéter Cornelis Oppe en Adriana Cornelia Smallegange. 27. Janna, d. van Cornelis Hendrik Herman Wisse en Suzanna Dees. 30. Johannes Willem, z. van Hendrik Jan Moens en Johanna Catharina Leenhouts. Overlijden. 23. Jan van Laare Riem ens, 25 j., echtg. van Levina Dingetje Dekker. 30. Hendrik Moens, 81 j., echtg. van Anna Adriaansen van Wijck. Van 16 tot en met 30 Juni 1905. Axel. Huwelijks-aangiften. 22. Cor nelis Daniël van Drongelen, (van Zaam - slag) 18 j. jm. en Catharina Dieleman' 18 j. jd. 30. Bastiaan Koekoek, 24 j. jm. en Tanneke Cové, 23 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Pieter Herrebout, 50 j. Weduwn. en Dina Rouw, 47 j. Wed. Geboorten. 16. Adriaan, z. van Jan van de Wege en Barbara de Pooter. 18. Maria Jacoba, d. van Jacobus de Feijter en Elisabeth Catharina van Aren- thals. Leendert z. van Petrus de Regt en Catharina Wolfert. 21. Francisca Cornelia, d. van Jacobus Bernardus de Danschutter en Francisca Seegers. 24. Izaak. z. van Hermanus de Feij ter en Jacomina de Putter. 25. Cor nelis Marinus, z. van Adriaan Verschel ling en Catharina Goosen. 26. Cat- lina, d. van Jan de Feijter en Johanna Maria van Hoeve. 27. Willem Simon, z. van Jacobus Buijze en Elisabeth Cornelia den Ext^r. 30. Adriaan Cor nelis, z. van Cornelis Dobbelaar en Sara Verberkmoes. Overlijden. 27. Jan van de Wege, 11 dagen z. van Jan en Barbara de •Pooter. Graauw. Huwelijks-aangiften. Alphonsius Bernardus Martens, 33 j., jm. en Hortensia Maria Breijaert, 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Augus- tinus Swagemakers, 29 j., jm. en Maria Louisa Martens, 27 j.,jd. 20. Alphonsius Bernardus Martens, 33 j., jm. en Hor tensia Maria Breijaert, 32 j., jd. Geboorten. 4. Maria Isabella Rosalia, d. van Honoré de Kort en Rosalia Schors. 11. Bertha Rosalia, d. van Cornelis Verlinden en Rosina Maas. 12 Magdalena Tanneke, d. van Matheus van Tatenhove en Jantteke Scheele. 13. Alfred Leopold Joseph, z. vanFranciscus de Vilder en Hortensia Johanna Antonia Moens. 14. Josephus Joharfhes, z. van Mathilde Weijn. 16. Louisa Phelomina Maria, d. van Jacobus Hoofman en Maria Cornelia Want. 19. Ludovicus Leonardus, z. van Josephus van de Vijver en Apolonia van Walle. 29. Dorothea Charlotte Maria, d. van Honoré Vermast en Mathilda Rosina d'Haens. Overlijden. Florentina Amandina Maria Poppe, 6 m.,-*d. van Amandus en Maria Lossie. AXEL, 24 Juni. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 9,9,30 Rogge 7, k f 7,50 Wintergerst 0,k 0, Zomergerst, 0,a 0,Haver 7,75 a 8,Erwten 8,èt 8,60 Paar- denboonen i' 0,k /'O,— Duivenboonen o,k f 0,Witteboonen 0,èi 0,Bruineboonen 0,a f 0, Boekweit 0,— 0,Lijnzaad 0, 0,Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 13 Juni. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren ae prijzen als volgt Tarwe 9,25, Rogge 7,25, Win tergerst 0,Zomergerst 0,Ha ver 7,75, Erwten 8,25, Paarden- boonen 0,Duivenboonen 0, Witteboonen 0,Bruineboonen 0,Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels f 4,Koolzaad per zak van 106 liters 0,—, Boter per kilo 1,25, k 0,Eieren per 26 stuks f 85, Er waren ter weekmarkt te koop steld stuks 29 hoornvee, 27 varkens, 0 paarden, verkocht20 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paarden. Heden nacht overleed zacht en kalm na een korte onge steldheid ons innig geliefd en diep betreurd dochtertje en zusje JANNEKE SARA, in den nog jeugdigen leeftijd van slichts 9 jaren, 2 maanden en 2 dagen. C. DIELEMAN. S. W. DIELEMAN—Cornelis. CORNELIA J. DIELEMAN. Breskbns, 30 Juni 1905. Zij, die bejang.icellen in de verbete ring van het paardenras en in allen ernst wenschen mede te' werken tot het aanschaffen van worden uitgenoodigd ter vergadering op a. s. Zaterdag 8 Juli des na middags 1 ure ten huize van P. KOO- LE, te AXEL. Eenige naar verbetering strevende Paardenfokkers. Vanwege de Vereeniging van Paar denfokkers, Vooruitgang is ons Streven, zal op des voormiddags om lialf acht ure op het Marktplein gehouden worden, waarvoor acht prijzen zullen worden uitgeloofd. Tot bovengenoemde keuring worden toegelaten veulens van HEN, die Lid van bovengenoemde Vereeniging z ij n, of dat bij die keuring worde n. Aangifte geschiedt bij het begin der keuring aan den ondergeteekende. Ph. J. VAN DIXHOORN, Secretaris. ook tweede soort. VERDER TE BEKOMEN: Groote Mais, Bloem. Grindmeel, Roggemeel en Schepmeei, aan zeer concurreerende prezen. Aanbevelend, Molenaar, Axel. Bij de aanstaande verkiezing voor vier leden van den gemeenteraad kan uwe keuze niet moëilijk zijn. Was er niet een rustverstoorder bij, dan konden wij gerust de vier aftredenden aanbe velen, maar nu slechts drie, de heeren en als nieuw lid den heer Eenige vreedzame Kiezers. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijn Principaal, in het „Hötel Centraal" op het Marktplein te Ter Neuzen, op WOENSDAG defn 5 JULI 1905, des namiddags ten 1 urfe, verkoopen diverse Spiegels, Tafels, Stoelen, Caféstoelen, houten Ledikanten met toebehooren, Bierpomp met Ketel en Slangen en wat verder zal worden geveild. De Notaris P. Dregmans te Axel zal ten verzoeke van de Erven Wed. J. RAMONDT aldaar op VRIJDAG den 7 JULI 1905, des namiddags -ten 2 ure verkoopen: Eene Partij wassende op eene partij bouwland in den Coegorspolder gemeente Axel, laatst bij de weduwe in ge bruik geweest. VOORHANDENi F. DIELEMAN Boekh. AXEL.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3