Dotter J. M DE CALSEIJDE, Binnenland. Uitsluitelijk raadplegingen yoor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. hetgeen natuurlijk een vreeselijkepaniek onder d,e ongelukkige passagiers ver wekte. Eén vrouw werd echter slechts gewond, wonderlijk genoeg, maar velen liepen kneuzingen op in het gedrang der zich op den grond der wagens verbergende menschen. Bij de opstootjes van j.l. Vrijdag zijn te Lodz 1465 straatlantaarns vernield. Er is voor 85,000 roebel aan gouverne mentsbrandewijn verbrand of wegge vloeid. Uitslag der Herstemmingen voor Leden van de Tweede Kamer op 28 Juni 1905. Alkmaar, herkozen Van Foreest, 1. Amsterdam II, gekozen Lely, 1. III, herkozen Troelstra, s. d. VII, gekozen Blooker, 1. Vm, herkozen Nolting, v. d- IX, gekozen Van Deven ter v. d. Appingedam, herkozen Schaper, s. d. Arnhem, herkozen Rink, 1. Dordrecht, herkozen Van Gijn, 1. Enkhuizen, gekozen Goeman Borgesiusl. Enschede, herkozen Van Kol, s. d. Franeker, gekozen Tak, s. d. Gouda, gekozen Van Doorn, 1. Grave, gekozen Kooien, r. k. 's Gravenhage I, gekozen Limburg, v. d. II, herkozen Dolk, 1. III gekozen Jansen, 1. Groningen, herkozen Drucker, v. d. Haarlem, herkozen Van Styrum, 1. Hoogezand, herkozen Ter Laan, s. d. Kampen, gekozen Reijne, 1. Leeu warden, gekozen Thomson, 1. Leiden, herkozen Van dér Vlugt, 1. Lochem, gekozen Jannink, 1. Rotterdam I, herkozen Fock, 1. II herkozen De Klerk, 1. IV, gekozen Plate, 1. V, herkozen Van Raai te, v. d. Schoterland, herkozen Van der Zwaag, s. d. Sliedrecht, gekozen Heemskerk, a. r. Sneek, herkozen Okma, a. r. Utrecht I. herkozen Van Karnebeek, 1. H, herkozen Roëll, 1. Veendam, herkozen Smidt, v. d. West-Stellingwerf, herkozen Hugenholtz, s. d. Zaandam, herkozen De Boer 1. Zevenbergen, gekozen Van Vuuren, r. k. Zierikzee, gekozen Patijn, 1. Zuidhorn, herkozen Zijlma, 1. Zutfen, herkozen Goeman Borgesius, 1. toe had hij zich onledig gehouden, met het doorzoeken der ingewanden van eene vleeschpastei, en deze na»poringen waren met zoo veel ijver door den graaf voortgezet, dat hij in ongeloofelijk korten tijd zijn onderzoek had ten einde gebracht, door de laatste brokken tusschen zijne kaken te doen verdwijnen. Thans met eenen teug malvezy de nog overgeschoten kruimels wegspoelende, strekte hij zijne beenen in eene gemak kelijke houding onder de tafel voor zich uit, legde de beide gesloten vuisten voor zich op dezelve neder, en met zijn glim mende lippen dat geheimzinnig smak kend geluid makende, hetwelk tot heden nog onbeslist is, dat de geest zich nog genoegelijk bezig houdt met hetgeen ge noten is, dan wel wat nog verder geno ten zal worden, liet Gunther zijn vonke lend oog met inwendig genoegen onder de voor hem staande gerichteu rondgaan, en was zichtbaar in tweestrijd aan welke der tallooze schotels hij verder zijne aan dacht zoude wijden. De keus was moeielijk en gewichtig, doch eensklaps viel hem eenen zilveren schotel in het oog, die op zijne kostbare oppervlakte een heerlijk toebereid stuk walvischtong droeg. Het besluit, om dezen schotel te naderen, was even snel genomen als volvoerd, en toen de goede graaf aldus zijne handen en kakebeenen weder aan de meestgeliefde bezigheid gezet had, drongen de stemmen van het steeds drif- De tweede Kamer zal in September bestaan uit: 17 a. r. 25 r. k. 5. chr. hist en 1 Friesch chr. hist, dus samen 48 leden der rechterzijde en 841. 11 v. d, en 7 s, d. te zamen dus 52 leden der linker- zoodat de Kamer om is. In de tegen woordige Kamer zitten rechts25 r. k. 24 a. r. 7. vrij a. r. en 2 chr. hist, samen 58 leden en links 25 1. 9 v. d. en 8. s. d. samen 42 leden. AXEL, 30 Juni 1905. Aan de gisteren alhier gehouden schie ting door de handboogschutterij „Ons Vermaak", namen deel 38 schutters. De hoogvogel werd geschoten door den heer B. C. Ysebaert, alhier. De zij vogels door de heeren Ed. de Moor van Sas van Gent en C. Lammens van Zuiddorpe. De kallen door de heeren P. Dierick van Absdale en H. Verhelst alhier. Ds. N. P. Littooij, predikant aan de gereformeerde kerk A alhier, hoopt op 30 Juli a. s. zijne afscheidsrede te houden, terwijl hij den daaropvolgenden Zondag zijne intrede zal doen te Nieuwe- Pekela. Door zijn vader Ds. A. Littooij van Middelburg zal hij aldaar worden bevestigd. Door den gemeenterad van Hulst is voldaan aan het verzoek der veree- niging „De Ambachtschool" te Hulst, om subsidie van de 'gemeente en be sloten tot het geven van f700 sub sidie per jaar, een geschikt bouwter rein in opstal af te staan, de gemeente- teekenschool kosteloos te laten gebrui ken en voor den bouw der school een leening te sluiten van f20.000 onder verplichting van aflossing en rentebe taling. Woensdag had te Brussel de de finitieve toewijzing plaats van de staal fabriek te Neuzen met het losse en vaste materieel, die was ingezet, met inbegrip van opbod, op 902.000 francs. Kooper werd, voor een bedrag van 1,300.000 francs, de heer Lambeau, makelaar in effecten te Brussel. Midd.Ct. Tot rijksontvanger te Simpelveld is benoemd de heer G. Hemmes, thans te Hontenisse, met intrekking van zijn benoeming te Litt; en te Hontenisse de heer J. Broeder, thans te Heilo. H E R IJ K. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is bepaald, dat de herijk van de maten en gewichten in 1905 zal plaats hebben in de navolgende gemeenten en op den tijd daarbij vermeld: Sas van Gent, ook voor Philippine, 4, 5 Juli en 6 Juli, v.m. tiger wordende gesprek ook tot hem door, en herinnerden hem voor het eerst, dat ook nog andere gasten dan hij aan de tafel zaten. Na nog eerst gezorgd te hebben, dat in de eerste oogenblikken zijne kakebeenen niet nutteloos behoefden stil te staan, wendde hij zijnen blik van den voor hem staanden schotel af, en toen hij nu bemerkte, dat er tusschen zijnen bondgenoot Sweder en zijnen gast heer een onderhoud plaats had, hetwelk zeer weinig op een vriendschappelijk gesprek geleek, bekroop den vredelieven- den graaf eensklaps de ontrustende ge dachte, dat misschien de vreugde en het genot door eenen twist zoude gestoord worden, dat hij voor een oogen blik zelfs de snelle op- en neergaande beweging zijner kinnebakken staakte, en toen da delijk deze beweging met eene verdub belde gezwindheid weder voortzettende, even als of hij door vlugheid dit korte tijdverlies weder wilde herstellen, had hij juist zijn spraakvermogen in dien staat gebracht, dat hij het onbelemmerd konde gebruiken, toen van Arkel zijn laatste, tot Sweder gerichte antwoord geëindigd had. Wordt vervolgd). Axel, 6 Juli, n.m., 7 en 8 Juli. Zaamslag 17 Juli n.m. en 18 Juli. Rapenburg (gemeente Stoppeldijk), voor de gemeenten Stoppeldijk, Hengst dijk en Boschkapelle, 19 Juli. Kloosterzande gemeente Hontenisse), voor de gemeenten Hontenisse en Osse nisse, 20 en 21 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Jansteen, 31 Juli, 1, 2 en 3 Augustus. Graauw en Langendam 4 Augustus. De verificatie van gewichten bene den het gram (milligram-gewichten), ge schiedt, wegens de daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijk- kantoor te Middelburg. den Maandag en Donderdag van 8 tot 1llj2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St JSTikolaas (Waas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 3 Juli 1905 Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 are Ds. J. B. T. Nam. 2 are Ds. J. B. T. Hugenholtz, Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 are Ds. N. P. Littooij. Nam. 2 ure Ds. N. P. Littoojj. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. K.mp. Nam. 2 ure Ds R. v. d. Kamp, Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskeik. Nam. 2 ure Leeskerk. Te Biervliet is Dinsdagavond de schuur van den landbouwer Iz. Ver- planke door het hemelvuur getroffen en in de asch gelegd. Ook het wagenhuis brandde af. Twee konijnen kwamen om. Op 1 Aug. 1890 brandde bij dezelfde hoeve de schuur, ook tengevolge van den bliksem, af. Eenige dagen geleden werd te Breda onder hevig verzet een man ge arresteerd, die wegens dronkenschap door de politie was aangehouden. Hij had den agent die hem wilde arrestee ren met een mes verschillende wonden aan het hoofd toegebracht en een twee den agent lichter met zijn wapen ver wond. Thans evenwel is door vijf bur gers en een officier bij de rechtbank een protest ingediend tegen de wijze, waarop de eerste politieagent den ar restant behandelde. Het protest ver meldt dat de politieagent den man zoo barbaarsch mishandelde, dat het, hoe wel niet verschoonbaar, dan toch ver klaarbaar is dat de arrestant in blinde woede van zijn mes gebruik maakte. Te Kollum woont een weduwe, bij wie dezer dagen groote schoonmaak is gehouden door de buren, die dat noodig vonden, en het bleek ook nood zakelijk te zijn. Op het bed van het oudje, dat bleek in goeden doen te verkeeren, lagen eene partij oude lappen, oud papier, eenige pakjes margarine, een puthaak, doovekolen, turf en nog meer rommel. En verborgen tusschen dat alles lag een lap, waarin bleek te zijn verborgen een sommetje van f305 aan papieren. Doch dat was nog niet alles, ook wer den juweelen en zilveren en gouden sieraden gevonden, zoodat het vermoe den gewettigd is, dat later nog wel meer verborgen schatten zullen ont dekt worden. De zonderlinge, die als een slachtof fer der bekende catastrophe der firma Gratama wordt beschouwd, moet In verscheidene dagen geen warmen maal tijd genuttigd hebben, hoewel verschil lende eetwaren, echter in bedorven toestand, aanwezig waren. De beklagenswaardige vrouw was lang niet ingenomen met het reinigings proces, dat men haar deed ondergaan. De relletjes te Steenwijlc. - Over de relletjes, die na de eerste verkiezings uitslag te Steenwijk plaats hadden, schrijft de Meppeler Crt. nog het vol- Onder de mannen die werden ver dacht gestemd te hebben op den heer Duymaer van Twist, werd gerekend een der bakkers. Bij dezen werden dan ook de ruiten ingeslagen, evenals bij zoovele anderen. Zijn vrouw, bevreesd voor erger, trok naar haar ouders te Wanueperveen maar hijzelf bleet bij z'n zaak en be zorgde den volgenden morgen getrouw zijn broodjes bij de klanten. Tot deze laatste behoorde een winkelvrouwtje, wonende achter de kerk. Ook haar bloedde het hart, dat de weldoener van Steenwijk, de heer Tromp Meesters, was gevallen tegenover iemand, die Steenwijk niet kent en die door Steenwijk niet gekend wordt. Zij zon op wraak. En wat gebeurde Heel liefjes nam ze de mand met broodjes harde bolletjes van den „fijnen" bakker aan, maar 't scheen dat ze nog geen „projectielen" genoeg had, althans zij bestelde nog zoo'n mand vol, zoo spoedig mogelijk te leveren. De bakker, verheugd over deze extra bestelling, loopt vliegensvlug naar zijn bakkerij om nog een mand vol te halen, en 't winkelvrouwtje maakte inmiddels alarm, waardoor in een ommezien tal looze buurvrouwen kwamen toeschieten. In een oogwenk legt ze dezen haar plan de campagne voor, hetwelk levendig wordt toegejuicht, en in een ommezien staan alle buurvrouwtjes, gewapend met een bolletje, in 't straatje opgesteld. Daar kwam de bakker, 't Vrouwtje laat hem binnen, aanvaardt met dank bare blikken de nieuwe amunitie en geeft het sein tot den algemeenen aan val met de woorden„Nu zullen we jouw eens „Duymaer van Twisten"." Dat de harde projectielen hem op vele plaatsen gevoelig troffen, behoeft zeer zeker geen betoog. Als een bijzonderheid vermeldt de VI. Ct. dat de slagersknecht d. H. te Vlissingen het vorige jaar bij de landbouw-verloting te Cortgene een rijwiel trok, dit jaar bij diezelfde ver loting een paard en rijtuig, en Vrijdag bij de landbouw-verloting te Middelburg een paard heeft getrokken. In het begin der vorige week heeft een groote hitte te New-York geheerscbt. Maandag steeg de thermometer boven 90 graden in de schaduw, Dinsdag in het Central Park zelfs tot 104 gr. Fahren heit. Zoo hoog is de temperatuur in 30 jaar maar eens geweest. Een 30,000 familiën ontvluchtten de stad naar de zeekust; duizenden menschen sliepen in de parken, anderen op de daken. Op straat droeg niemand een jas, slechts pantalon en hemd of blouse. Velen vielen op straat neer en een aantal per sonen overleden. Alle zaken stonden stil. Politie-agenten, koetsiers, tramwa gen bestuurders hadden het zwaar te ver duren. Bij tientallen vielen zij in on macht en moesten door kameraden wor den weggebracht. Een zeer tragisch ongeluk gebeurde op het fort Chartreuse bij Luik, Twee werklieden waren bezig met teren van een muur toen de pot met teer omviel en vuurvatte. Daardoor ontplofie een nabij staande voile ton teer, zoodat de kleeren der beide ongelukkigen zelf ook in brand geraakten. Ze snelden naar een groote kuip, die ze zagen staan, en sprongen er in meenende dat er water in was. Er was echter petroleum inl Op hun kreten kwamen de soldaten toe- loopen en haalde hen er uit. Maar hun toestand was hopeloos.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 2