MAIS MERINOS SAJET. Fotograaf VAN OYERBEEKB Provinciale Staten van Zeeland. Openbare Verkooping wegens B adel scheiding. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Huishoudelijk Gerief, DoQze Yisserstraat 93 TER NEUZEN. Twaalf portretten f1,50. Victoria-Bron Oberlahnstein b EMS. Wederverkoopers Rabat Axel. J. ROLFF. Ontvangen prachtige nieuwe kleine Eerste Kwaliteit. D. J. 03QEL. AXEL TANGLEFOOT VLIEG ENDOODPAP1ER GOEDE RAAD. hetzelfde lot. Een tweede insgelijks. De twintigjarige zoon van Rocca slaagde er in een der arbeiders, die nog bij be wustzijn was, te redden, maar viel zelf naar beneden en verdronk eVenals de twee andere werklieden. Een later ingesteld onderzoek bracht aan 't licht dat uit den wijn opstijgend koolzuur de menschen het bewustzijn had doen verliezen. Onweer in België. Het blijkt dat het onweer van jl. Zaterdag weer op hevige wijze in België gewoed heeft. Den geheelen dag door volgde de eene donderbui de andere op met korte tusschenpoozen. Behalve dat er weer op verscheidene plaatsen brand is ontstaan, is er ook aan de gewassen groote schade toegebracht door de hagelbuien. Op sommige plaat sen is al het fruit verloren gegaan- Ook het aantal persoonlijke ongeluk ken is aanzienlijk. Sommigen deden daarbij merkwaardige ervaringen op. Een winkelierster zat met haar doch ter in de achterkamer harer woning in de Beiersche straat te Brussel. De bliksem sloeg langs de schouw naar binnen en wierp beiden met groot ge weld tegen den vloer. Zij bleven voor dood liggen. De moeder kwam het eerst bij en riep om hulp. Teen de buren kwamen, was de vrouw weldra tot het bewustzijn teruggekeerd, maar nadat met eenige moeite ook de dochter was bijgebracht, deed zich een zonderling verschijn sel voor. Zij werd als 't ware razend en wilde iedereen bijten; slechts met de grootste moeite kon men haar dit beletten. Zondag morgen waren echter beiden hersteld van de crisis. In de rue du Vélodrome te Charleroi sloeg een vuurbol door het dak van een huis en wierp de schouw om. Heel het gebouw daverde tot in zijn grond vesten. De bewoner werd omver ge worpen maar kon zonder persoonlijk letsel weer opstaan. De vuurbol sloeg al de ruiten van twee serren stuk en verliet het huis langs een openstaand venster Bijna alle steden van België hebben de vorige week iederen dag onweer gehad, maar dat van Zaterdag was het ergste. Te New-York is een verschrik kelijk automobielongeluk gebeurd. Richard Sayer, een rijk koopman, was in een groote automobiel waarin ook zijn vrouw zijn twee zoontjes en een neger-chauffeur zaten, 's avonds op weg naar het huis \an zijn schoonbroer, toen een snel rijdende goederentrein op een overweg de automobiel greep en verbrijzelde. Sayer, zijn vrouw en een van zijn zoontjes werden gedood, het andere kind is doodelijk gewond. De chauffeur werd een eind weegs weggeslingerd, kwam op zijn hoofd neer, maar bleef ongedeerd. Hij zegt dat zijn meester hem aangezet had, om nog, voor den trein heen, den overweg over te rijden. In handen van Ged. Staten is in No vember 1904 gesteld een voorstel van de heeren J. F. A. M. van Waesberghe e. a. om dat College te verzoeken een onderzoek te doen naar de mogelijk heid om een vaste regeling te ontwer pen, waarop de ten behoeve der pro vincie bestaande tolheffingen op wegen kunnen worden afgekocht. Ged. Staten hebben den hoofdingeni eur van den provincialen waterstaat daaromtrent gehoord en stellen voor de tolheffing op de hieronder genoemde wegen afkoopbaar te stellen voor het bij eiken weg vermeld jaarlijksch be drag, te weten: die op den weg van 's rijks grooten weg bij Breskens naar Nieuw vliet, voor t 1383,50- die op den weg van Schoon dyke naar IJzendijke, voor f560, die op den weg van Oost burg naar Zuidzande, voor f383,50, die op den weg van Neuzen naar Axel, voor f 1761.—die op den weg van Walzoorden naar Hulst, voor f 3008.50 met dien verstande, dat indien de afkoop voor een bepaalden termijn ge schiedt, de boven vermelde bedragen worden verhoogd met de gemiddelde jaarlijksche kosten van onderhoud der tolhuizen, tolpalen, enz.; en dat, wan neer de afkoop voor goed plaats heeft, die bedragen verminderd worden met de tegen 4 ten honderd berekende rente van het bedrag der opbrengst van den verkoop van de tolhuizen, tolpalen, enz. In Juli 1904 werden Ged. Staten di ligent verklaard ten aanzien van een adres van het bestuur van den Bond, tot be'cherming van den trekhond in Neder land om voor het houden van trekhon den en het rijden met hondenkarren dergelijke bepalingen vast te stellen als thans reeds in de provincie Zuid- Holland van kracht zijn. Uit de ingewonnen adviezen blijkt dat het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland reglementeering dezer aange legenheid billijkt onder voorbehoud, terwijl de provinciale veearts der le kl. zich als een voorstander ervan doet kennen. Ged. Staten komt het evenwel voor dat in de eerste plaats rekening moet gehouden worden met de principieele beslissing, door de Staten genomen op 6 November 1896 naar aanleiding van een adies van het bestuur der Afdee- ling „Axel" der Nederlandsche Vtreeni- ging tot Bescherming van Dierenvan ge lijksoortige strekking als het thans in gekomen adres van den Bond tot be scherming van den trekhond, en waar bij de vraag, of al dan niet een regle ment tot bescherming van trekhonden in het leven zou geroepen worden, ontkennend werd beantwoord. Met het oog hierop vinden zij geen vrijheid anders te adviseeren dan af wijzend op het adres te beschikken. Bij besluit der Staten van 5 Juli 1904 no. 8 werd goed gevonden wegens het verband tusschen dit adres en het vroeger ingekomen verzoek van het bestuur der afdeeling Zeeland der A ederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dierenom alle hondenkarren te voorzien van een nummer om de behandeling van het voorstel van Ged. Staten daaromtrent aan te houden en deze zaak andermaal in hunne handen te stellen. Thans stellen Ged. Staten voor: lo. af te wijzen het vei zoek van den Bond tot bescherming van den Trekhond, in Nederland, om in het Provinciaal Re glement op de wegen en voetpaden ten aanzien van het houden van trekhon den en het rijden met hondenkarren dergelijke bepalingen vast te stellen als thans reeds in de provincie Zuid- Holland van kracht zijn; 2o. af te wijzen het verzoek van het bestuur der afdeeling Zeeland &e,r Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, om eene bepaling in het leven te roepen, houdende voorschrift, om, evenals zulks het geval is bij automo bielen, alle hondenkarren te voorzien van een nummer, teneinde aldus de handhaving der gemeentelijke politie- bepalingen tot bescherming der trek honden in de hand te werken. Midd. Crt. Karei Dieleman, 21 j., jm. en Maria de Putter, 20 j., jd. Geboorten. 5. Dirk, z. van Jan de Braai en Pieternella Bakker. 10. Pieter, z. van Jan Buize en Sara Johanna Liebens. 12. Jan, z. van Adriaan Wolfert en Janna Scheele. 13. Maria Aaltje, d. van Willem Jansen en Maatje Donze. Overlijden. 9. Martinus 't Gilde 56 j., echtg. van Katelina van Hoorn. 15. Frangois Dieleman, 2 j., z. van Pieter Cornelis en Ebrina de Blaey. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 3. Aloisius van der Stricht (van Sint Pau wels, België). 41 j., weduwn. (van Maria Ludovica van de Voorde) en Antonia van Mossevelde, 42 j., jd. Huwelijks-vol trekkingen. 7, Antho- nius Vernimmen, 32 j., jm. en Isabella Maria de Puijsselaere, 22 j., jd. Geboorten. 1. Honoré, z. van Augus tus Marie Boon en Prudentia Maria van Overloop. 2. Augustus Stepha nus, z. van Emilius de Dauw en Maria Sophia Boon. 10. Anna Maria Jose- phina, d. van Camille Adolph van de Walle en Alberta Seraphina Meert. 12 Henricus, z. van Charles Ludovicus Gijsel en Maria Theresia van Overloop. Overlijden. 1. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Augustus Marie Boon en Prudentia van Overloop. Honoré Boon, 16 uren, z. van Augustus Marie Boon en Pru dentia van Overloop. 11. Joseph Au gust van Damme, 15 m., z. van Pieter Johannes en Josephina Catharina Breij aert. 12. Alida Maria Leonia van Damme, 15 w., d. van Pieter Johannes en Josephina Catharina Breijaert. The resia Coleta de Weirdt, 83 j., wed. van Gondesalvus d,Hooghe. 15. Elizabeth Leonia Maria van Pottelberghe, 1 m., d. van Dominicus en Maria Josephina de Gronckel. Overslag. Geboorten. 5. René The- ophiel, z. van Alphosius Simoen en Clementina Maria van Bambost. Zaamslag. Huwelijksaangiften. 2. Johannes Jannis Crince, 24 j., jm. en Maria Pieternella Dieleman, 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8. Jacobus Dieleman, 26 j., jm. en Tanneke de Visser, 22 j., jd. 15. Johannes Jannis Crince, 24 'j-, jm. en Maria Pieternella Dieleman, 17 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Catharina Maria, d. van Dirk Dees en Catharina Zegers. 2. Cornelia, d. van Jan Dieleman en Anna Jacomina Hamelink. 8. Adriaan Frangois, z. van Marinus Scheele en Neeltje Dieleman. 11. Sara, d. van Levinus van de Wege en Adriana Elizabeth Willemsen. 14. Adriaan Cor nelis, z. van Cornelis Meer tens en Levina Bolleman. Helena, d. van Reinier Die leman en Wilhelmina Cornelissen. Overlijden. 6. Adriana Johanna Geel hoedt, 71 j., echtg. van Abraham Izaak Houtzager. 8. Hermanus de Regt, 69 j., echtg. van Maatje Cornelia van Dixhoorn. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. P. GAST, winkelier, aan zijn winkelhuis te Axel, Lange Noordstraat, op DONDERDAG den 29 JUNI 1905, en zoo noodle den volgenden dag, des voormiddags ten 10 ure, verkoopen Van 1 tot en met 15 Juni 1905. Hoek. Huwelijks-aangiften. 8. Michiel de Pooter, 28 j., jm. en Adriana den Engelsman, 25 j-, jd. Anthonie Adriaan van de Velde, 23 j., jm. en Catharina Pieternella Bakker, 22j.,jd. 9. Abraham Koole, 24 j., jm. en Jelijntje Jansen, 24 j., jd. 15. Jacob Cornelis Nijssen, 33 j., jm. en Pieternella Blok, 2,8 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 8. Marinus. Voor de vele en vriendelijke w bewijzen van belangstelling bij de geboorte van ons dochtertje ont vangen, zeggen wij hartelijk dank. N. P. LITTOOIJ Az. V. D. M. E. LITTOOIJ—Y. d. Wiel. Axel, 23—6—'05. Visites worden bij vooikeur afgewacht op a. s. Woensdag en Donderdag van 3—6 uur. als: Buis- en andere Kachels in soorten, 2 en 1-persoons- en Kinder ledikanten, Nikkelwerk, Messen, Scharen, Vorken, Lepels, geëmail leerde Ketels, Potten, Pannen, ijze ren Potten, Parapluiestaanders, Haardstellen, Haarden. Voorts: Galanterieartikelen, Spoor - manden, Portemonnaies en artikelen daaraan verwant te veel om te noemen. BENIG alsPendules, Kastjes, Tafels, Stoelen, 1 Plui- menbed met toebehooren, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd en Aardewerk. Verder Dommekracht of Kelder- wind, Dissels, enz., enz. KIJKDAGMaandag, Dinsdag en Woensdag te voren, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 ure. Verzoeke voldoening van w de verschuldigde termijnen HOOFDELIJKEN OMSLAG dienst 1905. Dringende betalingen noodzaken mij. VAN DISHOECK. is gedurende deze maand (Juni) - iederen dag werkzaam. - Zij, die genegen zijn hun KNOBBELGRAS te ver koopen, wat veel groeit in graskanten, ook in sommige weiden, kunnen daar voor een goede prfjs krijgen, af te snijden onder het zaad. D. KOSTER, Axel. uit de F. DIELEMAN AXEL. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen, gebruik dan

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3