Gemengd Nieuws. >REU*KBEURTEN TÉ AXEL Kondag IS Juni iötfa. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. i Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littooij. Nam. 2 ure Ds. N. P. Littooij. Kerk B. I Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. K.mp. Nam. 2 ure Ds R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat) I Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Tusschen eenige dronken jongelieden 'Uit Barendrecht en Heerjansdam heeft Maandagnacht, niet ver van het station Barendrecht, een vechtpartij plaatsge had, waarbij de 22-jarige v. d. Th., een landbouwerszoon, niet minder dan zes messteken heeft opgeloopen. -- Aan de Aalbrechtsklok te Rotter dam zat de 10-jarige J. W. v. S. te kijken naar het visschen van zijn broer. Plotseling kwam de boerenknecht K. W., wonende op den Beukelsdijk, op hem af en meenende dat de jongen zijn roeiboot had losgemaakt, gaf hij hem zonder te kijken waar hij den knaap raakte eenige trappen, die zoo aankwamen, dat de jongen niet alleen verwond, maar bovendien zoo gekneusd werd, dat hij per brancard naar zijn woning is vervoerd moeten worden. Dinsdagavond bevond zich^ de knecht van den heer v. V. te Amers. foort met paard en wagen te Terschuur, onder deze gemeente. Doordat het paard voor een automobiel schrikte, geraakte de berijder onder den wagen. Met een op twee plaatsen gebroken been en met een schedelbreuk werd de man meer dood dan levend van onder het voertuig uitgehaald. De automobilist ging zelf direct te Voorhuizen een geneesheer halen. \l,_ Dinsdagmiddag had ten huize van mevr. Van Os, te Rotterdam, een ernstig ongeluk plaats. De 22-jarige dienstbode C. H. was bezig op het fornuis was en terpentijn te smelten. Door het spatten van het mengsel geraakten haar kleederen in brand. Het meisje riep om hulp, maai de vrouw des huizes was hardhoorig en hoorde haar niet. De dienstbode vloog toen door het huis heen den tuin in, waar door de buren hulp werd verleend. Toen men er in slaagde de vlammen te dooven, bleken haar kleederen ge heel verkoold en had zij ernstige brand wonden bekomen. In hoogst zorgwek- kenden toestand is zij toen per brancard naar het Ziekenhuis gebracht. In het huis was ook een begin van brand ontstaan, doch deze was spoedig gebluscht, zoodat de inmiddels uitge rukte brandweer geen hulp behoefde te verleenen. Men schrijft aan de A1. R. Ct. In een herberg te Etten (Nbr.) ont stond Dinsdagavond omstreeks 10 uur een hevige twist tusschen een bewoner van den Bremberg en twee sigarenma kers, waarvan er een als milicien mot verlof was. Een der sigarenmakers heeft den bewoner van den Bremberg zoo hevig getrapt en gesneden, dat men voor zijn leven vreest. De borstkas is ingetrapt, de man is geheel buiten kennis. De vermoedelijke dader is door de marechaussee te Roosendaal van de sigarenfabriek aldaar afgehaald en naar Breda gebracht. Te Amersfoort viel een voerman, die bezig was een wagen met chemi caliën te lossen, met een korfïlesch, bevattende 60 liter vitriool, waardoor hij den inhoud der flesch over het lichaam kreeg. De kleederen brandden den ongelukkige van het lijf. Eerst werd de man onder een nabijzijnde pomp gelegd, en toen wist men spoedig de werking der vitriool te doen op houden. Met vreeselijke» brandwonden overdekt en kermend van pijn, werd hij naar zijn woning vervoerd. De andere werklieden bleven gelukkig ongedeerd. Dinsdagvoormiddag is aan de visschershaven te Scheveningen een moordaanslag gepleegd op den persoon van D. Hoogendijk, die daar liep te wandelen met zijn meisje. Hij werd onverhoeds van achteren met een mes aangevallen door een persoon, bijgenaamd „Blommetje", wo nende in de Kerklaan, en hem werd een diepe wonde toegebracht achter het oor, waardoor hevig bloedverlies ontstond. De dader werd direct gearresteerd en de aangevallene ter verpleging op genomen in de ziekenverpleging aan de Duinstraat. De eerste hulp werd verleend door dr. A. de Niet Mzn. De toestand is gelukkig niet levens gevaarlijk. Een juffrouw uit de Anthoniestraat te Rotterdam plaatste een advertentie, waarbij zij f25 te leen vroeg. Zekere S., wonende op den Goudschenweg, verklaarde zich daartoe bereid, doch eischte voorat f 1.50 voor zegelkosten, contract, schrijfloon, enz. Na ontvangst van dit geld liet hij niets meer van zich hooren. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in de Groote Dokstraat te Antwerpen in een logement een der gasten, de 43-jarige J. B. K., slapende opgestaan en voortgeloopen tot aan het venster zijner kamer, gelegen op de 3e verdieping. Hij verloor het even wicht en viel er uit. De man viel het hoofd ten pletter op de steenen der achterplaats. De dood was oogenblik- kelijk ingetreden. Een onderzoek in het krankzin nigengesticht van Grenada heeft aan 't licht gebracht, dat daar 20 personen, in het volle bezit van hun geestver mogens, sedert jaren willekeurig opge sloten worden gehouden. Verscheidene ambtenaren en de directie van het gesticht zullen zich deswege voor den rechter te verantwoorden hebben. - Tusschen twee broeders te Water vliet (België) is zoo'n hooggaande twist ontstaan, dat de een den ander in zijn drift doodschoot met een jachtgeweer. De moordenaar, die zichzelf aan meldde, is gearresteerd. Het „Hand. v. Antw." meldt hiervan nog het volgende De gebroeders V. en Petrus H., wo nende in de wijk Maria-Polderdijk, leven sinds eenigen tijd in onmin. Hendrik V. en Petrus H. bevonden zich Maandagavond tegen 8 uren in een herberg. Weldra ontstond tusschen beiden een geschil dat zij buiten gin gen vereffenen. Philemon V., een 25-jarige broeder van Hendrik, kwam toegeloopen om zijn broeder te helpen of wel de vech ters te scheiden. Een andere getuige van de vechtpartij, zekere Leo B., 24 jaar oud, stiefzoon van H., liep in al lerijl naar zijn woning en kwam weldra terug met een tweeloops geweer. Hem ziende naderen, gingen al de omstanders op de vlucht, B, legde zijn geweer aan, mikte in de richting der gebroeders V. en loste twee schoten. Philemon, die door een der schoten werd getroffen, slaakte een luiden gil en viel dood neer. Een kogel had zijn hart doorboord. B. werd door de inmiddels toegesnelde getuigen ontwapend, in handen der politie geleverd en in de gendarmerie opgesloten. Later is hij naar Gent overgebracht. In de Zorgvlietstraat te Den Haag dansten eenige beschonken opperlieden bij een orgel en deelden jenever uit. Een agent, die den orgeldraaier beval met spelen op te houden, werd door de beschonkenen aangevallen en door een van hen met een mes aan het hoofd verwond. De agent trok zijn sabel en bracht eenigen zijner aanvallers verwondingen toe, waarna ze de vlucht namen. Met behulp van eenige op zijn signaal toegeschoten agenten werd een der vluchtelingen gegrepen en in ver zekerde bewaring gesteld. Het onweer over de grenzen. Geheel België heeft opnieuw te lijden gehad onder hevige onweren; een groot aantal personen zijn er gedood, en er werden verschillende woningen ge troffen. Te Ieperen zijn een vrouw en drie kinderen door den bliksem gedood. Te Gent weid veel schade aangericht en een 46-jarige vrouw werd aan den arm lam geslagen door den bliksem. Te Verviers liep een jonge koopman in gevogelte, toen de lucht met onweer dreigde, in het open veld. Eensklaps zonder dat het een druppel regende, klonk een vervaarlijke donderslag. De wandelaar draaide als een tol rond en viel dood neer. Zijn kleeren waren van het lichaam gescheurd. Te Holven is een 25-jarige jonge vrouw getroffen toen zij op haar kamer zat met haar kind op de schoot. Het kind bleef ongedeerd, maar de moeder is des nachts aan de gevolgen overleden. Uit verscheidene andere plaatsen kwamem berichten van brand. In de Ardennen waren de onweers als het ware niet van de lucht. Zaterdagavond is het bar weer ge weest te Parijs. Tegen vier uur ste gen er aan den hemel pikzwarte wolken op. Toch deed niets zulk een hevig onweer voorzien, want het was noch heet noch drukkend. Het begon te regenen met zware druppels en weldra was het een echte zondvloed, welke de smalle straten in stroomen, de plei nen in meren veranderde, wat natuur lijk zeer veel ongerief veroorzaakte. In twee schouwburgen werd de voor stelling afgebroken omdat het electrisch licht niet wilde branden. In het noordelijk gedeelte der stad viel bovendien een hevige hagel, waar door veel ruiten gebroken werden. In eenige minuten was de grond overdekt met eene dikke laag hagelsteenen. Vooral de rue Bochechouart werd erg gesteisterd. Tallooze ruiten zijn daar stuk geslagen. L. v. H. en C. L. d. C., bierhuishou ders te Westdorp.j, ter zake van het niet sluiten op tijd; ieder tot eene boe te van f2, subs. 2 dagen hecht. A. d. B., knecht, O. v. T., knecht* F. R., knecht, allen te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bier huis na de sluiting; ieder tot een boete van f 11 subs. 1 dag hecht. A. MI, J. G., werklieden, A. G., zadel maker, allen te Sas van Gent, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. T. d. W., C. d. R., A. v. H., leurders te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van Schelpvisch ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. B., visscher te Bouchoute, en C. v. K., arbeider te Oost Eecloo, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. H., arbeider te Hoek, ter zake van leerplichtwetovertreding bij herha ling; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. W. K., arbeider te Axel, ter zake als voren tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. P. E. W., bierhuishoudster te Ter Neuzen, huisvrouw van J. J. de N., ter zake van het zonder de vereischte vergunning sterkendrank in het klein te verkoopentot een boete van f 20, subs. 15 dagen hecht,, met vrijspraak van hetgeen haar meer is ten laste ge- Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 9 Juni 1905. Veroordeeld zijn: F. K., koopman te Zaamslag, ter zake van overtreding der woningwettot eene boete van f 2, sub sidiair 2 dagen hechtenis. G. v. F., landbouwer te Axel, ter zake van overtreding der jachtwet; tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. C. v. d. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der spoorweg wet; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. J. D., zonder beroep, P. v. D., landbouwer, beiden te Axel, K. de K. landbouwer te Zaamslag, A. v. B., A. Z., werklieden te Axel, ter zake van het rijden op een velocipède zonder lantaarn; ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. D. S., visscher te Philippine, D. G. visscher te Bouchoute, ter zake van het op de Schelde en Zeeuwsche stroo men eene vaste inrichting hebben zon der vergunning; ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. K., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van het niet verlichten van een op den openbaren weg geplaatst voor werp; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. M. B., arbeider te Axel, ter zake van het loopen op bezaaiden grond tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. L. v. C., jachtopziener te Axel, ter zake van le het jagen in gesloten jacht tijd en 2e het bejagen van een anders jachtwater, zonder vergunningtot een boete van f 4, subs. 4 dagen en tot eene boete van f 0,50, subs. I dag hecht. Met verbeurdverklaring en uitlevering van het geweer of betaling ad. f 15, subs. 5 dagen hecht, met onbruikbaar- making van het geweer bij uitlevering. V. C., en A. v. A., landbouwers te Hoek, ter zake van het in Zeeland als onderhoudsplichtigen van een ten dien ste van het algemeen bestemden weg niet te hebben verricht het bij het ver slag van de opneming van schouw van den weg vermelde werk ieder tot een boete van f3, subs. 3 dagen hecht. Met vrijspraak van hetgeen meer is ten laste gelegd. V. C. en A. v. A., landbouwers te Hoek, ter zake van het in Zeeland als onderhoudsplichtigen van een ten dien ste van het algemeen bestemden weg, niet te hebben verricht het bij verslag van eerste herschouw van den weg vermelde werkieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht., met vrij spraak van hetgeen meer is ten laste gelegd. J. D., arbeider, C. M. S., leurder, J. J. L., bierhuishoudster, J. H., varens gezel, J. C. v. G., schippersknecht, M. J. v. D., varensgezel, allen te Ter Neu zen, J. P. d. G., particulier te Zaam slag, ter zake van openbare dronken schap ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. K. W. H., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als vorentot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. D. C. d. R., sjouwerman te Ter Neu zen, ter zake van dronkenschap bij vijfde herhaling tot hechtenis van drie weken. VrijgesprokenF. v. H., schippers zoon te Gent, ter zake van straat schenderij. CORRESPONDENTIE. Aan een Kermisreiziger. Uw stukje treft, door het niet-verschijnen van ons gewoon Dinsdagavondnummer, waar door het na afloop der kermis eerst onder de oogen der lezers zou komen, minder doel, ofschoon de opmerking juist is, dat men door ingezetenen vrij te stellen en vreemdelingen marktgeld te doen betalen en zelfs dubbel, het algemeen recht om van een publiek terrein gebruik te maken voorbijziet. Red.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3