Bekendmaking. BEKENDMAKING- Advertentiën. De betonde Rij wielmerkeii voor 1905 zijn: Openbare Verknoping. RIJ I VIEL Een tweede zending GEKLEURDE CRÊP0NS jongen zoo iets verschrikkelijks, dat wij ijzen het neer te schrijven. Het jonge mensch stak met den vin ger het varken een oog uit. Van plan zijnde om zijn marteling voort te zetten en het arme beest een tweede oog uit te drukken, werd het jongmensch daarin verhinderd, door eenige menschen, die uit een winkel in de Veerstraat verontwaardigd op den I slagersjongen toeliepen. Een agent werd gedwongen proces verbaal op te maken. Dit onmensch moet zich meer aan dergelijke afgrijse lijke praktijken schuldig maken. I Een werkman te Bolnes, die door voortdurende ongesteldheid niet meer werken kan, heeft vanH. M. deKoningin een som f 25 ontvangen om daarmede een handel te beginnen. Op de Prinsengracht te Amsterdam kwam by een rijwielhandelaar een me neer, die zeide K.te heeten, amb tenaar aan de Rijksverzekeringsbank te zijn en wel plan te hebben een rij wiel te koopen. Over den verkoop was men het spoe- j dig eens; den volgenden morgen zou het karretje bij K. aan huis bezorgd worden. Toen dit was afgesproken, zeide de kooper: maar apropos, ik moet direct een boodschap doen; zou u mij even een rijwiel willen leenen. De rijwielhandelaar had daar niets op tegen en meneer K. ging met het rijwiel waarde f 62,50 heen,en moet nog terugkeeren. Gisteren voormiddag kwam de rijwiel handelaar aan de Rijksverzekerings bank en verzocht den heer K.te spreken. Inderdaad kwam er een amb tenaar van den opgegeven naam, maar die zag er heel anders uit dan de koo per van het rijwiel. De rijwielhandelaar bemerkte nu, dat hij opgelicht was. De kooper heeft zijn wandelstok achtergelaten; misschien dat deze omstandigheid tot zijne ontdekking leidt. Th ie menschen verdronken Een ver schrikkelijk ongeval had te Hardenberg plaats. Onder die gemeente viel een kind te water. De moeder, die het zag sprong het na, maar geraakte zelf in i levensgevaar, toen schoot de dochter toe en sprong eveneens in het water. De vrouwen omklemden elkander, maar voordat men bij haar was om te hel pen, waren reeds alle drie ver- dronken. Te Amsterdam ontstond in perceel 23 op den Groene-Burgwal, waarin een affaire: Koop, met recht van wederin- koop gevestigd is, brand. De brand ontstond, doordat een der bewoners, met naphta vlekken uit een jas willende verwijderen, verzuimde een in de nabijheid brandende lamp uit te blazen. Spoedig raakten onder scheidene kleedingstukken in brand, die ter beleening waren afgegeven. De aangerukte brandweer wist den brand tot het achterhuis te beperken. Toch zijn niet minder dan 42 rijwie len verbrand. Alles was tegen brand schade verzekerd. Te Eerbeek is een treurig ongeval gebeurd. Bij het rangeeren van den laats ten trein had de 22-jarige machi nist S. het ongeluk van de machine te vallen. Hij kwam onder den trein, die hem het hoofd van het lichaam sneed. Te Schiedam werd in een slop een zwaar beschonken persoon gevon den met-een ernstig bloedende wond aan den linker pols. Aan het politie bureau werd hij verbonden. Na nuchter geworden te zijn, bleek, dat hij die wond zichzelf met een mes had toege bracht, om zich het leven te benemen, uit wanhoop, zooals hij opgaf, omdat hij geen werk kon vinden. Op 20 April 11. was hij ontslagen uit de Rijkswerk- i inrichting Veenhuizen 2, met een uit- gaanskas van» f61. Zijn laatste twee dubbeltjes had hij aan jenever besteed. In de Oostenburger Middenstraat te Amsterdam woont het kinderlooze echtpaar G„ dat een jaar of zes geleden een tweejarig meisje ter verzorging tot zich nam, dat door haar moeder volgens de buren mishandeld werd. Eenige jaren ging het nu goed. De pleegouders verzorgden het kind voor beeldig en het meisje, dat eerst zeer zwak was, groeide flink op. Nadat het kind vijf jaar bij haar pleegouders had doorgebracht, vroeg onverwacht de va der, die met den pleegvader samen op de Landswert werkte, het kind terug. De pleegouders moesten natuurlijk aan het verzoek voldoen, zij het dan ook noode. Een jaar was het kind bij haar ouders terug, toen deze week het kind op straat naar haar vroegere pleegouders toekwam, huilende en verklarende, dat het niet terug wilde, want dat moeder het zoo sloeg. Bij onderzoek bleek het kind werkelijk bont en blauw geslagen te zijn en had het daarbij pijn in den rug. Het kind verhaalde, dat moeder haar op den -grond wierp en dan trapte. De vroegere pleegouders hebben naar het Av. A'. meldt, nu een klacht over deze mishandeling ingediend aan het politiebureau op Kattenburg, doch de buren moeten een dreigende houding hebben aangenomen tegen de ontaarde moeder, die zich wijselijk niet liet zien, maar door haar man heeft laten zeggen dat zij het kind wel geheel wilde af staan. Een avontuur op den spoorweg. De Etoile verhaalt het volgende avontuur, tusschen Antwerpen en Brussel over komen aan een Hollandsche dame. ,,Een elegante reizigster had plaats genomen in den expresstrein van Hol land naar Parijs. „Mevr. Vanholy, die een woning be trekt op den Boulevard Haussmann, te Parijs, zat alleen in een damescom partiment. Kort vóór dat de trein de statie van Antwerpen binnenreed, had zij den coupé verlaten, om zich naar het waschcabinet van het rijtuig te be geven. „Eerst had zij haar ringen afgedaan, een ring met kleine briljanten omzet, een gouden chevaliére met gegraveerd wapenschild, een gedreven ring met het opschritt Véritas en eindelijk een ring, verbeeldende veilbladen, met vijf briljanten en twee robijnen bezet en het opschriftA. F., 7 Mars 1905. „Zij had, zeer onvoorzichtig overigens, haar ringen op de bank gelegd bij haar reistaschje, dat nog andere juweelen bevatte. Haar afwezigheid duurde niet langtwee of drie minuten, verklaar de zij. „Toen zij terug in het compartiment kwam waren de juweelen en het zakje verdwenen. En middelerwijl hadden twee andere dames (te Antwerpen in gestapt) in het compartiment plaats ge nomen. Wat moest zij doen? „Mevr. Vanholy zegde niets, maar, toen de trein te Brussel-Zuid stilhield, snelde zij het rijtuig uit en vertelde het geval aan den statieoverste M. Clos- son. Zonder een minnut te verliezen kwam de ambtenaar in het rijtuig, waar de dames zich nog bevonden. „M. Closson verzocht de te Antwer pen ingestapte reizigsters, haar namen te doen kennen. „Men oordeelde over beider verwon dering. „Toch bleet de statieoverste aandrin gen. „Ik ben mevr. de weduwe Syve- ton, verklaarde een der reizigstersik wroon n. 22bis Avenue de Neuillyhet jonge meisje, dat mij vergezelt, is mijn kamermeid, Louise Spillemaekers." „De verwondering van de bestolene en van den statieoverste was niet min der groot dan die van mad. Syveton want zij was inderdaad de vrouw van den Parijzer oud-gedeputeerde. „M. Closson deed alsdan het doel zijner vraag kennen en ondervroeg mad Syveton en haaf gezellin, die bei den verklaarden dat er, op het oogen- blik dat zij instapten, niets op de kus sens lager was niemand binnen en er was niets ongewoons te zien. „Middelerwijl sloeg het uur van ver trek ën M. Closson moest zijn onder zoek staken, en de drie reizigster te zamen haar weg laten voortzetten. Men verwittigde per telegraaf de sta tie van Antwerpen, maar alle opzoe kingen, die er gedaan werden, bleven vruchteloos. „Men,heeft ook den treinwachter ondervraagd, die geen de minste ophel dering heeft kunnen geven. Het spoor- wegbestuur en het parket van Brussel houden zich met die zonderlinge zaak bezig. Een gedeelte van de stad Mar quette, in den Amerikaanschen staat Kansas, is door een wervelstorm ver woest. Woensdag waren reeds 24 lijken gevonden, nu van 35 menschen was bekend, dat zij gewond waren. Twee kerken en een schouwburg zijn ver woest. Ook de omtrek van de stad moet zwaar geleden hebben. Te Eilendorf, bij Aken, gaan een man en een vrouw trouwen, die beiden uit drie vorige huwelijken kinderen hebben. Wanneer ook deze echt met kinderen mag gezegend worden, zullen er in het huisgezin „zevenderlei" kinde ren zijn. De persoon, die bij de laatste trekking het gioote lot der Luiksche tentoonstelling kreeg, een jong beambte van het provinciaal bestuur te Brussel, was onder eigenaardige omstandigheden bezitter van 't briefje geworden. Vóór eenige dagen kwam hij met een groep vrienden in een koffiehuis en zag daar nummers van de tombola te koop hangen. Ze waren juist met z'n tienen. Zij besloten dus elk tien centiemen te geven en dan het lotje onder het tiental gezellen te verspelen. Aldus geschiedde en thans is het lotje uitgekomen met een prijs van 100.000 fr. Een politie-agent Carter, van Otley, Yorkshire, was dezer dagen totpolitie- sergeant bevorderd, en dat schijnt den man naar het hoofd te zijn geslagen. Een week geleden zond men hem naar het Mensto-gesticht, maar de dokter aldaar vond dat hij geheel in orde was en zond hem naar huis. Zondagmorgen kwam zijn vrouw naar buiten geloopen met een groote wonde in haar keel. In de keuken vond men de drie kinderen met ingeslagen hoofd en afgesneden hals dood liggen en Carter zelf was bezig zich de keel af te snijden. Man en vrouw zijn naar het gasthuis gebracht. Men denkt dat beiden zullen herstellen. Drie Amerikanen zaten samen in een spoorwegcompartiment, 't Gesprek kwam op bijzonder zuinige menschen. Ja, zei de man uit Chicago, ik weet van iemand, die de menschen van zijn kantoor dwingt heel klein te schrij ven, om inkt te besparen. Nog sterker, meende de reiziger uit Baltimore, een vriend van mijn vader zette 's nachts de klokken stil om 'twerk niet te laten slijten. Toen die uit PhiladelflaBij ons is een oude Quaker, en die leest geen kranten om zijn bril niet te verslijten TRANS V ALIA THE CHICAGO STOEWERS GREIF KONVIKTOR OPTIMA AURORA THE FAITHLY en POPULAIR. Concurreerende Prijzen. Neemt oude in ruil over. Spui A. VAN PEENEN, (bij Terneuzen.) Rijwielhandel. Bij beschikking van den Rechter commissaris, d.d. 10 Mei 1905, in het faillissement van CORNELIS DIE- LEMAN Jz., Landbouwer te Axel, is bepaald: lo. dat de termijn, waarbinnen de schuldvorderingen bij den Cu rator moeten zijn ingediend, zal eindigenden 2en Juni a. s.; 2o. dat de VERIFICATIE VERGA DERING zal gehouden worden op 17 Juni a. s.; des voor middags te 10 uren, in het Ge rechtsgebouw aan het Hofplein, te MIDDELBURG. Mr. P. DIELEMAN, Curator. Middelburg, 10 Mei 1905. Het Bestuur van den polder BUTH, maakt bekend dat de Vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Donderdag 25 Mei 1905, des namiddags 2 ure, in het hótel „Het Gulden Vlies" bij wed. Rolff te Axel. Het Bestuur voornoemd, L. DE FEIJTER, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder COEGORS C. A., maakt bekend dat de Vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal ge houden worden op Dinsdag 23 Mei 1905, des voormiddags 11 ure, in het hötel „Het Gulden Vlies" bij wed. Rolff te Axel. Het Bestuur voornoemd, P. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. F. KEERSEMAKER, logementhouder te Ter Neuzen, op WOENSDAG den 24 MEI 1905, des namiddags ten 1 ure, verkoopen 4 beste goed loopende Rijtuigpaarden, (mak in alle tuig) ook zeer geschikt als Rijpaard. Voorts Dogcart met kap, Breack met afneembare kap (Koetsiers zitting onder de kap), Zomerbreack, Beversche Kar met nieuwe kap, Arreslede met prachtig arregetuig, gewone Kar en Snij molen. VerderPaardendekens, Dekken, Zweepen, Rijzadel, Rijhoofdstel, verschillende Engelsche Gareelen (blank), Borsttuigen, Leidsels en wat meer te koop zal worden ge presenteerd. NOG TE KOOP 5 in goeden staat zijnde, gebruikte (4 Heeren- en 1 Dames-). Lage prijzen. Gemakkelijke condities. A. VAN PEENEN, Rijwielhandel, SPUI bij Ter Neuzen. heb ik zoo juist ontvangen en ik kan u ongekend prachtige dessins aanbieden, zwarte grond met een gekleurd bloempje in drie kleuren. Aanbevelend, Axel. Joz. DE FEIJTER Pz. P. S. Nog enkele lappen CRÊPON voor doeken en schorten worden aan veel verminderde prijzen opgeruimd.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3