Vltn-GMN. lei WOOVHVIS, Eene groote partij HOUT, koop!. Een ff OOIDIS en ERF, koop 2. Een WOOfflOIS en ERF, I. DIJK, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Een tweede zending GEKLEURDE Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. hulp. Deze trok den haan over, de revolver was geladen, ging at en trof den eigenaar in de linkerzijde. Met hevige pijn werd hij bij den naastbij- zijnden geneesheer ingedragen, wien het nog niet is mogen gelukken den kogel te verwijderen. (Hbl.) Een droevig tooneel speelde zich Zaterdagavond omstreeks half tien in de Nijhoffstraat te Arnhem af. Een bewoner dier straat ontmoette daar een rijdend artillerist, die hij eerst verdacht van dronkenschap, doch die later bleek plotseling krankzinnig te zijn geworden. Burgers en politie, waaronder vooral genoemde bewoner van de Nijhoffstraat, de heer N., hadden veel moeite den ongelukkige in bedwang te houden, daar hij zich hevig verzette, een denkbeeldig wezen wilde achtervolgen en verschil lende personen, waaronder ook N. beet. Zich nogmaals losgerukt hebbend drong hij in een woning door, waar hij een bejaard man vastgreep en in den keel beet. Ten slotte werd de man, dank zij het beleidvol en moedig optreden van twee politie-agenten, wier gedrag zich zeer onderscheidde van dat van eenige veldartilleristen die hun kame raad in den steek lieten, naar het mil. hospitaal overgebracht. Daar bleek zijn naam J. D. te zijn. De toestand van D. is bevredigend de patiënt is althans zeer gekalmeerd. (N. A. C.) -- In den afgeloopen nacht omstreeks half een werd te Dordrecht door een paar agenten in een nat pak aan het hoofdbureau van politie gebracht een jong paartje, beiden 18 jaar oud. Ten einde zich van het leven te berooven waren ze nabij de Spoorwegbrug in de Oude Maas gesprongen, maar er stond daar te weinig water, zoodat ze elkaar weer op het droge hielpen, met het voornemen hunne poging verderop te herhalen. Eenige in de nabijheid zijnde politie-agenten wisten dat te beletten en brachten de levensmoeden naar veiliger plaats, waar hunne kleeren werden gedroogd, terwijl inmiddels de respectie ve ou ders waren ge waarschu wd, onder wier geleide zij later huiswaarts konden keeren. (D. C.) Te Moerbeke heeft Zaterdagna middag een onderhandeling plaats gehad tusschen de werkstakers en de eigenaars der fabriek. Tot een vergelijk is men piet gekomen. In de laatste dagen nemen de werkstakers een meer drei gende houding aan. De fabriek wordt dag en nacht door de politie bewaakt. Bij den directeur der fabriek zijn de glazen ingeworpen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van Donderdag 4 Mei 1905. Veroordeeld zijnA. A., boerenknecht te Westdorpe, ter zake van le het visschen met ongeoorloofd vischtuig en 2e het bevisschen van eens anders Vischwater, zonder vergunning tot twee boeten elk van fl, subsidiair 1 dag hecht, voor elke boete, met verbeurd verklaring en bevel tot vernieling van de in beslag genomen aalschaar. H. Z., zonder beroep te Axel, ter zake van 1 e het visschen zonder akte en 2e het bevisschen van eens anders visch water, zonder vergunningtot twee boeten elk van fl, subs. 1 dag hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring der gebbe. F. J. R., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van het op den openbaren weg om geld spelentot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. S., koopman te Axel, ter zake van overtreding van het Reglement? op de wegen en voetpaden in Zeelandtot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. S. d. L., arbeider te Stekene, ter zake van le het laten staan van een trekdier onbeheerd op den openbaren weg en 2e het rijden met een hond zonder muilkorftot twee boeten van 10,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. D. P., F. B., arbeiders te Zaamslag, P. D., landbouwer te Kijkuit, P. G., teekenaar te- Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een rij wiel, niet voorzien van eenig lichtuitstralende lantaarn ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. J. v. H., visscher te Philippine, ter zake van Leerplichtwetovertreding tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. d. B., veldarbeider te Hoek, ter zake als vorentot eene boete van f 1,50, subs. 2 dagen hecht. F. P., knecht te Philippine, ter zake als voren tot eene boete van t 2, subs. 2 dagen hecht. J. d. H., A. P., veldarbeiders te Hoek, F. H., veldarbeider te Zaamslag, ter zake als vorenieder tot eene boete van f2,50, subs. 3 dagen hecht. M. d. J., veldarbeider te Zaamslag, ter zake als vorentot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. E. d. W., visscher te Philippine, P. A. T., leurder, C. L. S., grondwerker, beiden te Westdorpe, G. K., gep. O.-I. militair, P. A. A., bierhuishouder, P. F. d. E., arbeider, J. G., melkboer, K. V., arbeider, allen te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S. R., visscher te Philippine, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. A. S.; timmerman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. A. S., timmerman te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. J. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren bij eerste herhaling tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. P. J. D., werkman te Middelburg, ter zake als voren bij tweede herhaling tot hecht, van 3 dagen. P. J. D., liedjeszanger te Middelburg, ter zake als vorentot hecht, van 3 dagen. D. C. d. R., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij vijfde herhaling tot hecht, van 3 weken. Ontslagen van rechtsvervolging J. A. C. v. R., kantoorbediende te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een motor rijwiel op den openbaren Rijksweg. N. v. d. K., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwet overtreding. Van 16 tot en met 30 April. Hoek. Huwelijks-aangiften. 27. Jaco bus Meertens, 27 j., jm. en Maria Jacoba de Ruijsscher, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20. Gelein Meertens, 23 j., jm. en Pieternella Vinke, 19 j., jd. 27. Martinus Abraham van der Welle, 26 j., jm. en Maria Helena Lantsheer, 25 j., jd. Geboorten. 21. Abraham Willem Cornells, z. van Cornelis van Veelen en Jozina Maria Leenhouts. 27. Tan- neke, d. van Leendert Herrebout en Jozina Scheele. 28. Jan, z. van Jozias de Kraker en Pieternella Schoonakker. 29. Wilhelmina Suzanna, d. van Jacobus Daniël Jurrij. en Suzanna Pieternella Klaassen. Overlijden. 22. Cornelia Elisabeth de Blaeij, 4 m., d. van Levinus en Adriana de Feijter. 27. Cornelis Chris- tiaan den Engelsman, 2 m., z. van Joannes Jacob en Suzanna Ollebek. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 21. Ferdinand van Vlierberghe (van Ste kene, België), 23 j., jm. en Maria Ludo- vica Schalkens, 28 j., jd. Alphonsius Adam, 28 j., jm. en Maria Ludovica Baert, 24 j., jd. Henricus <le Vliegher, 28 j., jm. en Maria Antonia Vernimmen, 20 j., jd. Honoré Seghers, 26 j., jm. en Emma van Bastelaer, 23 j., jd. Joannes Jacobus Coone, 28 j., jm. en Cecilia Rosseel, 30 j., jd. 29. Charles Hillaert, 28 j., weduwn. vanJosephina Stuxms en Josephina Ludovica Maria de Cock, 28 j., jd. Geboorten. 20. Clothildis Stephania, d. van Charles Louis Verhoeven en Rosalia van Cauteren. 27. Edmundus Desiderates, z. van Dominicus Vangoeije en Marie Louise Arends. 28. Leontine Coleta, d. van Aloyoisius Ingels en Victoria Behiels. AXEL, 6 Mei. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75 A 9,— Rogge 6,75 A i 7,10 Wintergerst ƒ9,A ƒ0, Zomergerst, 0,— A 0,— Haver 7,75 a 8,10 Erwten ƒ8,25 A ƒ8,40 Paar- denboonen 8,A ƒ0,Duivenboonen f o,A f 0,Witteboonen 0,A f 0,Bruineboonen 0,A f 0, Boekweit ƒ0,— A 0,— Lijnzaad 9,— A f 10,Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 8 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75, Rogge 6,75, Win tergerst 0,Zomergerst 0,Ha ver 7,75, Erwten 8,25, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen 0,Bruineboonen f o,Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters j 0,Boter per kilo 0,95, A 0,Eieren per 26 stuks 0,75, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 16 stuks hoornvee, 16 varkens, 0 paarden, verkocht11 stuks hoornvee, 10 varkens, 0 paarden. heb ik zoo juist ontvangen en ik kan u ongekend prachtige dessins aanbieden, zwarte grond met een gekleurd bloempje in drie kleuren. Aanbevelend, Axel. Joz. DE FEIJTER Pz. P. S. Nog enkele lappen CRÊPON voor doeken en schorten worden aan veel verminderde prijzen opgeruimd. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van K. L. LIPPENS te Ter Neuzen, in het hotel „'s Lands Welvaren," bij M. J. Adriaansen aldaar, op Woensdag den 10 Mei 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen waarin Café en bijbehoorend Erf, in de Donze Visserstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie C, nummer 4021 groot 83 centiaren. In huur per week voor f2,50 bij Hendrik Herrebout. Te aanvaarden of in het genot der huur bij de betaling der koopsom. Betaling dier koopsom 1 maand na de toewijzing. Mr. Adriaanse, Advocaat en Deur waarder te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer JACOBS te Antwerpen, publiek verkoopen Zaterdag 13 Mei 1905, 's namiddags 3 uur op de Axelsche Sassing. L Dinsdag 16 Mei 1905,'smid- dags 12 uur te Westdorpe. van allerlei soort. Comptant en met 10 °/0 onkosten. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de erven MARIA MAAS wed. Jacob Deij en krachtens verleend rechterlijk bevel, in de herberg bewoond door de wed. P. J. van den Bulck, aan de Kerkhodaan te Ter Neuzen, op Woensdag den 17 Mei 1905, des namiddags ten 3 ure, ver koopen aan de Kerkhoflaan, gemeente Ter Neuzen, kadaster sectie D no. 340, groot 67 centiaren. In huur per week voor f 1,25 bij W. Michielsen. Te aanvaarden of in het genot der huur bij de betaling der koopsom. te Othene (Zaamslag) kadaster sectie G no. 914, groot 1 are 34 centiaren. KOOP 3. 98 centiaren TUINGRÖNO aldaar, kadaster sectie G no. 943 als tuin. Koopen 2 en 3 te aanvaarden bij de betaling. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. F. KEERSEMAKER, logementhouder te Ter Neuzen, op WOENSDAG den 24 MEI 1905, des namiddags ten 1 ure, verkoopen 4 beste goed loopende Rijtuigpaarden, (mak in alle tuig) ook zeer geschikt als Rijpaard. Voorts 3 Dogcart met kap, Breack met afneembare kap (Koetsiers zitting onder de kap), Zomerbreack, Beversche Kar met nieuwe kap, Arreslede met prachtig arregetuig, gewone Kar en Snij molen. Verder i Paardendekens, Dekken, Zweepen, Rijzadel, Rijhoofdstel, verschillende Engelsche Gareelen (blank), Borsttuigen, Leidsels en wat meer te koop zal worden ge presenteerd. Heden verscheen het kluchtige, guitige Voordrachtenboek bevattende eene rijke keuze Komieke Scènes, Humoristische Coupletten, Vroo- lijke Voordrachten, Berijmde Anecdoten enz., met en zonder zang. 80 bladzijden. Prys franco per post f 0,55, met den nieuwen Catalogus ff 0,57ö. INHOUD: De bezorgde vrouw. Goed en kwaad. De goede oude tijd. Oom en Neef. Naamgènooten. Niet geraden. Een mop peraar. Janmaats avonturen. Meedoen of niet. Een waarheidsvriend. De postbode. rjiever. Overbekende waarheden. Door vra gen wordt men wijs. Verstandig is 't. Kiaderlogica. Alles eleetrisch. De rare kiek. Eieren—Hannes. Gezakt. Toontje solidair. De menscb en zijn bedrijf. Ga pende afgronden. Een heilmiddel Een vriendendienst. Wederzijdsch vertrouweu. Onhandige Steven. Een vergisser. Draad- looze telegrafie. Alles kool. Mensch en dieren. Een weldoener. Men Een vare Chineesch. Voorzichtig. Onaangenaamheden. Kris, de kunstdraaier. mooie, luimige, kluchtige, kod dige stukken, voor slechts f 0,55, met den nieuwen Catalogus f0,57\ franco per post. Franco toezending na ontvangst van het bedrag per postwissel oi in post zegels door den specialiteit in bruilofts- en feestartikelen Oude Kijk-in-'t Jatstraat 66. Groningen Hoekhuis bij de brug.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3