Dokter J. I DE MIE, Gemengd Nieuws. üitsluitelijk raadplegingen yoor keel-, neus- en oorziekten Burgerlijke Stand. Advertentiën. den, aanvangende op den dag der op richting, zijnde 11 Januari 1905. Het doel is de bevordering van al hetgeen strekken kan tot verbetering van het koudbloedige paardenras in l Zeeland. Zij tracht dit doeUangs wettigen weg te bereiken a. door het aanleggen en bijhouden I van een stamboek, waarin hengsten en merriên van het Belgisch trekpaardras, I die in Zeeland zijn ingevoerd, en van merriën, geboren uit een vader van I het Belgisch trekpaardras en eene inland- sche moeder, na door eene commissie van deskundigen daarvoor geschikt be- I vonden te zijn, worden opgenomen b. door het aanleggen en bijhouden van een veulenboek, waarin de afstam melingen van stamboekhouders worden ingeschreven c. door het in druk uitgeven van het stamboek en het veulen d. door het houden van wedstrijden en het uitloven van prijzen e. door bekendmaking van de goede eigenschappen van de Zeeuwsch-Belgi- sche trekpaarden, ook in het buitenland, en voorts. 'f. door andere wettige middelen die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. Bij de Maandag, ten overstaan van den heer T. C. Daey-Ouwens. no taris te Hulst, gehouden publieke ver pachting van de tollen op den weg van Ru st wat-Zaamslagsche veer, werden ge gund de tol aan „de Kraai" voor f 560. aan Jos. Verheyden, die nabij „de Veerstraat" voor f710. aan P. J. Vioen en die aan het „Stoppeldijksche veer" van Josephus de Rooy voor f25. De totale opbrengst f 1295. - is f120.— hooger dan bij de vorige ver pachting. - Bij de Dinsdag te Hulst gehouden verkiezing voor een lid van den gemeen teraad in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Lev. van Waesberghe, werden candidaat gesteld de heeren H. A. van Dalsum en L. Fricot. Dinsdag had te Koewacht de stem ming plaats voor een lid van den ge meenteraad (vacature J. J. v. d. Vijver). Van de 284 kiezers waren er 215 op gekomen. De heer H. Bonte verkreeg 20 stemmen, de heer Ch. L. Borm 50, de heer J. Kips 39, de heer Th. E. Per- sijn 76 en de heer Jac. v. d. Vijver 20 stemmen]zoodat eene herstemming moet plaats hebben tussschen de heeren Borm en Persijn. Er waren 10 biljetten van onwaarde. Woensdag slaagde te Middelburg voor het onder wijs-examen de heer L. van de Plassche van Koewacht. De heer dr Campert arts te Graauw heeft de benoeming totgemeente-genees heer te Westkapelle aangenomen. Woensdag werd te Sas van Gent in het nieuwe kanaal het lijk opge- vischt van zekeren J. B. Het schijnt dat hij in dronken staat te water is ge raakt. Drankzucht was ook oorzaak dat hij gescheiden leefde van vrouw k en kinderen. De ongelukkige werd I reeds een week of drie vermist. De heer mr. G. W. San nes, griffier van den Beroepsraad te Middelburg, heeft de hem vanwege de S. D. A. P. aange boden candidatuur in het district Oost burg aanvaard. In de week van 12 tot en met 18 April zijn in Zeeland voorgekomen 3 ge vallen van pokken en wel te Oudelande, 2 gevallen van roodvonk, een te Cad- zand en een te Zaamslag, en 4 gevallen van diphteritis, een in elk der gemeen ten Hulst, Kats St Kruis en Tholen. Petroleum. Ons wordt medegedeeld, dat de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij besloten heeft voor hare geheele behoefte aan petroleum uitsluitend te betrekken de prima Amerikaansche van American Petroleum Company. Proeven, genomen met de olie der Petroleum Han dels-Maatschappij (Hoijdonk) enmetga- licie (Oostenrijkschej olie moeten geen bevredigende resultaten gegeven heb ben. Ook de Maatschappij tot. Exploitatie van Staatsspoorwegen moet, naar wij hooren, uitsluitend de bovenbedoelde, Ameri kaansche petroleum gebruiken. Omdat een artillerist door juffrouws raampje keek.Naast de woning van me juffrouw v. G., in de Weerdjesstraat te Arnhem, staat een magazijn voor haver, hooi en stroo. Het korps rijdende ar- tillerie.betrekt uit dit magazijn de fourage. Drie wagens halen het benoodigde af. Door het wachten op de wagens worden oogenblikken geboren, waarin niet kan worden door gegaan met fourageeren. In een dezer oogenblikken keek een ar tillerist door de ramen van mejufïrouws woning. Wij weten ni^t of de juffrouw op dit kritieke moment en profonde né- gligée was, noch wat de artillerist heeft gezien de man was bescheiden, hij liet zich daarover niet uit, doch lei den mejuffrouw's boosheid af uit, een klacht deswege aan den Minister van Oorlog. De Minister beval maatregelen te nemen, dat rijders niet meer door mejuffrouw's ruiten konden kijken. Sedert zijn bij het fourageeren in plaats van één, vier onderofficieren. De juffrouw was met een paar meter vitrage meer gebaat geweest en de on derofficieren eveneens. Vad.) In een boerenherberg te Giethoorn heeft Maandagmiddag een jager op zijn meisje, dat hem eenige dagen te voren afgeschreven had en dat .hij toevallig daar ontmoette, twee geweerschoten ge lost waardoor zij ernstig in de borst ge troffen werd, waarna hij zichzelf met een mes om 't leven bracht. De toestand van het meisje is zorgelijk. De dader was weduwnaar. Betreffende deze treurige geschiede nis, kan nog het volgende worden ge meld. Herhaaldelijk had de jager B. K. uit Steen wij kerwold getracht den omgang met zijn vroeger meisje weer te her stellen, en haar zelfs met den dood be dreigd, doch zij bleef weigeren, daar ze bang voor hem was. Maandag zag het meisje hem weer verschijnen en ze vluchtte naar het achterhuis, waar de jager haar volgde en tot tweemaal toe zijn vraag of ze het weer bij zou den leggen herhaalde. Toen het meisje weer weigerde, haalde hij een revolver te voorschijn en schoot. Het schot mislukte en een tweede trof haar in de hand, waarop ze naar de huiskamer vluchtte, roepende: „O, God, je schiet mij dood De'dader, meenende zijn meisje ge troffen te hebben, schoot zich tot drie maal in de keel, zonder ernstige uit werking, sprong daarop in een nabij- zijnde sloot en nam een vlijmscherp mes, waarmee hij zich den hals afsneed. Toen nog kroop hij uit het water naar het achterhuis^ waar hij weldra dood neerviel. Het meisje is niet ernstig gewond. Het bleek later dat de jager reeds den vorigen avond zijn vreeselijk plan had willen uitvoeren. Toen was het verhinderd. Een jongmensch vroeg dezer dagen in Mandl' Café, een bekend buitenres taurant te Weenen, aan een ander om hem niet te fixeeren. De laatste, een zekere Sommer, antwoordde door den vrager een glas bier naar 't hoofd te gooien. Deze trok daarop een revol ver en dreigde den bierwerper neer te schieten als hij nog eens durfde gooi en. Niet alleen, dat terstond nog een glas bier naar 't hoofd van den ander Durieux geheeten, wierp, maar hij liet het glas volgen door borden, dekschaal tjes en stoelen. Onderwijl had Durieux van zijn kant het vuur geopend met den revolver. Orkest en publiek vlucht ten de straat op. De kelners wierpen zich op Sommer, maar deze had intus- schen ook een revolver voor den dag gehaald en zijn glasprojectielen door kogels vervangen, waarop Durieux' vrienden ook hun wapens trokken. Eindelijk bracht de politie de beslissing van den veldslag. De verlieslijst legde gelukkig getui genis af, dat er even slecht gegooid als geschoten was. Met enkele lichte ver wondingen liep het schandaal af, behou dens de rekeniijg met de justitie. PREDIKBEURTEN TE AXEL Xondng 93 April 1»05. ite PAASCDD4G). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Bed. H. Avondtn. Nam. '2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Dankzegging. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littooy. Nam. 2 ure Ds. N P. Littooy Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d Kamp. Nam 2 ure Ds. R. v. d. Kamp Gerelormeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 u:e Leeskerk Nam. 2 ure Leeskerk. Maandag 2-4 April 1905. (2e PAA.SCHDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littooy Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R. v. d. Kamp. den Maandag en Donderdag van 8 tot ID/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St iSTikolaas (Waas) België. Van 1 tot en met 15 April 1905. Axel. Huwelijks-aangiften. 6. Fre- derik Buijze, 31 j., jm. en Maatje Ver- strate, 28 j., jd. 7. Jacobus Jan van Hoeve, 23 j., jm. en Jacomina Johanna de Feijter (van Koewacht), 18 j., jd. Adriaan Zegers, 23 j., jm. en Elisabeth Neeltje van Bendegem, 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Lode- wijk Frans Kaijser, 22 j., jm. en Pieter- nella Maria Ringelberg, 23 j., jd. 13 Daniël Gijsbregt Riemens, 26 j., jm. en Janneke van Drongelen, 26 j. jd. Geboorten. 3. Elvira Margaretha Maria, d. van Honoré Dellaert en Emma Maria de Vrieze. 6. Clement Eduard, z. van Johannes Petrus van Maele, en Fidelia de Ruijter. 7. Cornelia Regina, d. van Johannes van Meelen en "Sera- phina van den Berghe. 8. Elza Sophia Maria, d. van Clement Benedictus An- theunis en Henrica Maria van den Ierssel, Jacomina Jacoba, d. van Adri aan Haak en Janna Oppeneer. Jan z. van Jacobus de Kraker en Tanneke Zegers. 10. Adriaan, z. van Cornells Jacobus Vinke en Elisabeth Verplanke. 13. Janna Maria, d. vau Pieter de Bruijne en Maria Overdulve. 14. Ja cobus Alphonsius, z. van Ludovicus Franciscus Baert en Josephina Maria Hamerlinck. 15. Josephina, d. van Pe trus Anthonius de Kerf en Clementina van Santberghen. Overlijden. 3. Joost Freekenhorst, 75 j., weduwn. van Adriana Gerritsen. 7. Seraphina Casteels, 69 j., echtg. van Johannes Groothaert. Adriaan Dieleman, 8 w., z. van Florus en Geertruij Goos- sen. 8. Elizabeth Dieleman, 75 j., wed. van Pieter van Fraayenhove. Willem Koster, 34j., echtg. van Catalina Huijssen. 11. Elza Sophia Maria An- theunis, 3 d., d. van Clement Benedic tus en Henrica Maria van den Ierssel. 12. Johannes Deij, 1 m., z. van Pie ter Christiaan en Janneke den Hamer. Hoek. Huwelijks-aangiften. 16. Ge- lein Meertens, 23 j., jm. en Pieternella Vinke, 19 j., jd. Martinus Abraham van der Welle, 25 j., jm, en Maria He lena Lantsheer, 25 j., jd. Geboorten. 15. Johannes Karei. z. van Abraham Meertens en Sara Ridde ring. Overlijden. 1. Ebrina de Jonge, 9 j, d. van Jozias en Poulina Catharina Haak. 11. Sara Klaassen, 10 m., d. van Benjamin en Maria 't Gilde. 12. Jan Johannus den Hooglander, 2 m., z. van Daniël en Sara Buijze. 14. Francisca Dumez, 78 j.,. echtg. van Bruno van Hecke. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 1. Michiel Cornelis Casteleijn, 24 j., jm. en Cornelia Catharina Anthonisse, 24 j; jd- Huwelijks-voltrekkingen. 6. Abra ham de Jonge, 77 j., jm. en Maria Scheele 34 j., jd. 13. Cornelis Deur waarder, 25 j., jm. en Diua Suzanna Scheele (van Boschkapelle), 29 j., jd. Pieter Cornelis de Visser, 21 j., jm. en Mechelina Maria de Vos, 17 j., jd. Geboorten. 3. Willem, z. van Fer- dinandus Dees en Janna Dieleman. 7 Andries Cornelis, z. van Cornelis de Zeeuw en Maatje de Feijter. 9. Izaak Jacobus, z. van Jacobus Meijer en Eli zabeth van Fraaijenhove. 11. Simon, z. van Simon Buijze en Adriana Wil- lemina Semeijn. Overlijden. 1. Jannes Pieter van de Vrede, 11 w., z. van Jan Christiaan en Jozina Maria de Vos. 8. Cornelia van Langevelde, 65 j., echtg. van Jan de Meester. 10. Metje de Zeeuw, 75 j., wed. van Cornelis Sol. Jacobus Wil lem Krane, 8 m., z. van Jan en Janna de Krijger. 13. Jacobus Jan van Ham, 15 m., z. van Willem Agathus en Elizabeth van Doeselaar. Adriana Huijssen, 47 j„, echtg. van Gelijn de Bokx. Zuiddorpe. Geboorten. 6. Honoré, z. van Adolphus Jesoirens en Rosalia de Martelaere. V Zoo de Heere wil en zij leven hopen op Donderdag 27 April a. s., onze geliefde ouders, behuwd- en groot ouders A. BUTLER EN J. E. JORIS, hun 40-jarige Echtvereeniging te her denken. Dat zij nog lang mogen ge spaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 22 April 1905. Door deze betuig ik mijnen hartelijken dank aan de Verzekeringmaatschappij voor paar den en rundvee „ALMELO" voor de spoedige en prompte uitbetaling van mijn afgestorven paard en ik bedank den Agent voor zijne vele moeite aan mij bewezen. Axel, den 19 April 1905. J. GOOSSEN, Vaartwijk. Door deze betuig ik mijnen w hartelijken dank aan de Verzekerlngmaatscliappy voor paar den en rundvee „ALMELO" voor de spoedige en prompte uitbetaling van mijn onteigend paard. Ch. CAPPON, Argent der Veever zekering- Mij „Almelo". Axel, 19 April 1905. Maandag a. s. (2de Paaschdag) is mijn winkel g0SlOtOH. AXEL Joz. DE FEIJTER.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3