Dokter J. VA» DE CAL3EIJDE, Uitsluitelijk raadplegingen voor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. Intusschen luiden de weinige totnog toe ontvangen telegrafische berichten ontzettend, zoodat de hoop verdwijnt, dat de berichten misschien overdreven zijn geweest. Integendeel, de verwoesting te Lahore en Mussoorie, hoe groot ook, wordt nog overtroffen door die inDharm- sala, waar de inlandsche stad en de Engelsche wijk geheel verwoest zijn. Vele inlanders en verscheidene Engel- schen zijn daar omgekomen, o. w. amb tenaren van de Indische regeeriog, de vrouw van den commandant en zijne twee dochters. Er moet geen voedsel te krijgen zijn voor de daklooze bevol king. De ellende is dientengevolge on beschrijfelijk groot. AXEL, 7 April 1905. Aan het postkantoor te Axel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1905 ingelegd, f451710, terugbetaald f5934,55. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 518. Voor de op Dinsdag 18 April te Koewacht te houden stemming voor een lid van den raad, vacature-Joh. v. de Vijver, zijn Dinsdag bij de verkie zing candidaat gesteld de heeren H. Bonte, Ch. Borm, Joh. Kips, Th. Persijn en Jac. v. d. Vijver. De heer A. Geeraards te Koewacht is door het bestuur van de Coöperatieve Boerenleenbank aldaar tot afgevaardig de voor de algemeene vergadering te Utrecht gekozen. De uitslag der stemming voor een lid van den Raad te Neuzen is dat herstemming moet plaats hebben tus- s'chen de heeren Moggré (lib.) met 408 en P. J. Scheele (a.-r.) met 312 stemmen. De vrije-candidaat, de heer M. Ver- brugge, verkreeg er 273. Van de 1373 kiezers stemden 1035. 42 briefjes waren van onwaarde. De heer A. van Dale Jr. te Ter Neuzen is benoemd tot tijdelijk ambte naar bij de Rijksverzekeringsbank. Tot onderwijzer aan school A te Neuzen is benoemd de heer C. Roldanus te Vlissingen. Donderdag had in 't hotel „Graan- beurs" te Hulst eene vergadering plaats van aandeelhouders in de naamlooze vennootschap „Stoomtram HulstWal soorden". te zetten, tot dat einde hernam hij met zachte stem //Ik reken te veel op uwe bekende edelmoedigheid, om te vreezen, dat uwe hoogwaarde, alleen door het onbetamelijk gedrag mijns vaders, dat meer een uitvloeisel is van zijn ruwen, dan wel twistzieken aard, het vreeselijke vuur van eenen vernielenden krijg zoude ontsteken.* //Edelmoedigheid moet nimmer in laak bare zwakheid ontaarden, heer Roderik," antwoordde van Arkel met ernst, //en dit zoude het, wanneer ik langer de oogen sloot, voor strafbare bedrijven van den baron Sweder. Ook u kan het niet onbe kend zijn Roderik, dat uwen vader, ten spijt mijner ernstigste vermaningen, voort gaat mijne onderzaten te kwellen en te onderdrukken, getuige daarvan hetgeen er eenige nachten geleden, in den omtrek van Zwolle is^voorgevallen. Duldde ik langer dat goed en have, ja zelfs het leven van hen, die aanspraak hebben op mijne bescherming, niet veilig is voor de roof zucht van den baron van Voërst en andere edelen uit het Oversticht, bij Godik was niet waardig de macht te bekleeden, die mij door den Hemel gegeven is, Eene poging nog zal ik aanwenden, om uwen vader te bewegen, billijke vergoeding voor den aangedanen hoon en het toegebrachte leed te geven, en misluktookdeze,dan. z/Dan?" herhaalde Roderik met klim mende onrust. z/Dan beslechte God en het zwaard het recht!* hernam van Arkel. somber. Wordt vervolgd). Het verslag, benevens balans, winst en verliesrekening werden voor ken nisgeving aangenomen. Het dividend werd, overeenkomstig het voorstel cvan het bestuur, bepaald op 4 °/n- Als lid van den raad van bestuur werd met algemeene stemmen herko zen de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, aftredende 1 Jan. 1906. Een voorstel van den raad van be stuur om voor rekening van de „Stoom tram HulstWalsoorden" het noodige te verrichten voor het aanvragen en verkrijgen der concessie tot het aan leggen en exploiteeren van een stoom tram van uit de lijn te Terholen naar Sas van Gent, werd met algemeene stemmen aangenomen. MÏdd. Crt. In den nacht van Maandag op op Dinsdag is te St. Jansteen een wo ninkje afgebrand. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en acht kinderen, kon ter nauwernood het brandende gebouwtje verlaten. De moeder, die haar jongste kind met wieg en al trachtte buiten te brengen, kon daardoor niet zoo vlug voortkomen en bekwam hevige brandwonden. Al de anderen zijn ongedeerd gebleven. Niets moet verzekerd zijn. In de week van 29 Maart tot en met 4 April zijn in Zeeland voorgeko men 1 geval van typhus te Tholen, 4 gevallen van pokken te Oudelande, 5 gevallen van roodvonk, nh 2 te Mid delburg, 2 te Wemeldinge en 1 te Yer- seke, en 6 gevallen van diphtheritis, nl. 1 te Hulst, 4 te Nieuw- en St. Joos- land, en 1 te Oost- en West-Souburg. den Maandag en Donderdag van 8 tot 1 ll/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St Nikolaas (Waas) België. IMtKÜIKIiEUUTEN TK AXEL Zondag O April I905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9 u:e Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. N. P. Littooij. Nam. 2 ure Ds. N. P. Littooij. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R v. d. Kamp Nam 2 ure Ds. R v. d. Kamp. Gereionrv-erde Kerk. (Lange Weststraat.) Voorm. 9 re Dhr, P. Engelse. Nam. 2 ure Dhr. P. Engelse, 's Avonds ö'/t ure Bhr P. Engel-e. van Middelburg.) 's Maandags gingen drie vrouwen ge regeld naar Roosendaal om daar, ge bruik makende van de drukte van de markt, in verschillende winkels goede ren te ontvreemden. Reeds eenigen tijd was de politie van tal van ontvreem dingen des Maandags in kennis gesteld. In burgerkleeren stelde zij zich ver dekt op en had het geluk jl. Maandag een vrouw op heeterdaad te betrappen. De twee andere vrouwen wisten te ontkomen en liepen langs een enormen omweg naar Oudenbosch. Demarechaus- sées alhier van de aanhouding in ken nis gesteld, legden onder hevig verzet de hand op twee medeplichtigen en namen eenige gestolen voorwerpen in beslag. De mannen van de twee vrouwen, die'Woensdagmorgen geboeid ter confrontatie naar Roosendaal geleid werden, arbeiden in de grondwerken aan den Rhijn in Westfalen. Een gelukkige vader te Beek bij Nijmegen heeft bij den burgerlijken stand aangifte gedaan van de geboorte van het 27e kind. Moeder en kind zijn welvarend. De vreemde geschiedenis te Nijmegen. Nu heeft de man van de van krank zinnigheid verdachte vrouw by adver tentie bericht dat zijn vrouw in staat van ontoerekenbaarheid heeft gezegd, dat zij hem en zichzelf verwondingen heeft toegebracht. Aan het slot zegt de man dat hij bij zijn meening blijft, dat de verwondingen door een inbre ker zijn veroorzaakt. -- Een inwoner van Hooge Zwaluwe is Zondag 101 jaar oud geworden. Hij is niet gebrekkig en geniet een goede gezondheid. Misdrijven tegen de zeden. Men meldt uit Rotterdam Sedert eenige weken stelt de justitie te Rotterdam een onderzoek in naar misdrijven tegen de zeden, waarin ver schillende personen van allen rang en stand betrokken zijn. Reeds 7 personen bevinden zich in preventieve hechtenis in het Huis van Bewaring. Een Hagenaar, assuradeur van be roep en een agent van buitenlandsche huizen uit Rotterdam, zijn naar het buitenland gevlucht, terwijl weder een jongmensch uit Den Haag, die pas van de cavalerie ontslagen was, op het Beursplein gevangen werd genomen en eveneens in het Huis van Bewaring in arrest gesteld. Tegen een aantal andere personen is procesverbaal opgemaakt. De justitie kwam op het spoor van het complot door de arrestatie te Am sterdam van de beide jonge mannen, die een 65-jarigen gepensioneerd rijks ambtenaar in zijn woning aan den Op pert te Rotterdam vermoordden. Woensdagmiddag bevond de heer Schoehuizen, burgemeester vanHardinx- veld, zich met zijn tuinman in een boeier op de rivier de Merwede, met het doel zich naar een buitenpolder te begeven. In de nabijheid van den wal gekomen sloeg een rukwind in het zeil, waardoor de boeier keerde en met ver bazende snelheid dwars door de rivier schoot, waar juist een schroef boot met twee schepen achter zich voorbij voer. De kapitein, een ongeluk voorziende, stopte onmiddellijk; de bestuurders der beide schepen wendden met groote be hendigheid het roer, om een botsing te voorkomen, doch de boeier stootte met zooveel kracht tegen den kop van het eerste schip, de Cöln 31, dat door den schok beide personen overboord sloegen. Onmiddellijk werd alles aan gewend om de beide drenkelingen te redden, hetgeen na veel moeite met den heer S. gelukte. De tweede per soon, ongehuwd en 31 jaar oud, werd nog met een haak in de kleeren vast gegrepen, doch doordat deze scheurden, zonk hij opnieuw in de diepte. Het lijk is tot heden nog niet opgevischt. Aan het station Naarden-Bussum had een ongeluk plaats, dat goed af liep, maar schromelijke gevolgen had kunnen hebben. Om elf uur passeerde een goederen trein. Juist bij het vooruitgaan van hef station stortten zes groote zware balken cederhout van den trein. Ze werden geslingerd over beide stel rails en een op het perron, waar gelukkig niemand was. De balken konden dadelijk wegge ruimd worden. Maar indien een snel trein juist ware voorbijgesnord, zou er van dien sneltrein niet veel terecht gekomen zijn. Gelukkig ook was, dat de halkgn uit den goederentrein vielen op een plaats, waar ze dadelijk ontdekt en weggeruimd konden worden. Uit de rijkswerkinrichting te Veen- huizen zijn weder een elftal gedetineer den weggeloopen. Een man uit Schimmöft reed met zijn flets in volle vaart tegen een boom en overleed na korten tyd. Aan de Nederlandsche justitie zijn inlichtingen gevraagd over enkele de tails in het verhaal van een Duitscher, wiens lotgevallen, als het verhaal ervan waarheid bevat, merkwaardig genoeg zijn om mee te deelen. Te Mainzburg is als zijnde zonder middelen van bestaan en zonder papie ren aangehouden een persoon, die te Aiglsbach in 1848 schijnt geboren te zijn. In 1870 na den slag bij Orleans welke hij als soldaat bij het 10de re giment vestingartillerie meemaakte werd hij als krijgsgevangene naar Frank rijk overgebracht, daarna naar het eiland Oleron en spoedig van daar naar Algiers. In Januari 1871 wist hij van daar te ontsnappen met ongeveer 40 medege vangenen. Zij waren genoodzaakt on geveer 3 mnd. in onherbergzame woeste nijen, ten prooi aan de grootste ontbe ringen, door te brengen. Ten slotte werden zij door een troep rondzwer vende Mooren allen in slavernij gevoerd. Hij kwam terecht in een der hoofd plaatsen in de woestijn, waar hij ver plicht was den zwaarsten arbeid te ver richten, en niet zelden zijn meester op rooftochten te vergezellen. Na 30 jaar gelukte het hem te ontvluchten en Tan- ger te bereiken, waar een Hollandsch kapitein hem op een zeezeilschip, dat de reis naar Mexico maakte, meenam. In Januari jl. kwam hij te Rotterdam aan, vanwaar hij te voet over Keulen naar Hamburg wandelde, hopende daar nog familieleden te vinden, die echter alle reeds overleden waren of naar elders vertrokken. H. M. de Koningin heeft afwijzend beschikt op de verzoeken om gratie, ingediend o.a. door de huisvrouw van A. W. vroeger evangelist te Zierikzee, die thans een gevangenisstraf van 5 jaar in de strafgevangenis te Scheve- ningen wegensbrandstichtingondergaat, welk verzoek was voorzien van onge veer een lOOOtal handteekeningen, waaronder van verschillende aanzien lijke persoonen ter ondersteuning. Te Nieuw Ruigezand (Gr.) heeft een ernstig ODgeluk plaats gehad. Ter wijl de arbeider D. en een zoontje van den landbouwer K. v. d. B., met paard en wagen, waarachter een zaaimachine, van het veld huiswaarts keerden, sloeg het paard op hol, waardoor beide per sonen van den wagen geslingerd wer den en onder de voertuigen geraakten, met het ongelukkige gevolg, dat de jongeling kort daarna overleed, terwijl de arbeider niet buiten gevaar verkeert. In een hotel te Hamburg heeft men de lijken gevonden van een heer en een dame, die later bleken slacht offers van een Amerikaansch twee gevecht te zijn. De man, een ingenieur, had onlangs in een restaurant ruzie gekregen, die zöo hoog liep dat de twee tegenstanders besloten tot een tweegevecht in Ame- rikaanschén trant. De voorwaarde was dat degene, die het zwarte lot trok, binnen zes weken de hand aan zichzelf zou slaan; dat lot viel den ingenieur ten deel. De verloofde van den inge nieur merkte spoedig dat er iets bijzon ders met hem gaande was en vroeg zoo lang tot hij haar vertelde wat hem boven het hoofd hing. Het meisje wilde toen met hem sterven. De verloofden lieten zich in Engeland trouwen en keerden naar Hamburg terug, om op Duitschen grond hun leven te eindigen. De koffiehuisbedienden vertellen dat zij in een buitengewoon vroolijke stemming soupeerden. Den volgenden dag vond men hen dood op bed; zij hadden zich met cyankali vergeven. De politie spoort den man op, die de andere partij was in het tweegevecht. Een afschuwelijke moord. Zondag morgen te ongeveer vier uur, hebben i

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 2