sm, m Harpetten, Tapijt, Vloerzeilen, Cocosmatten, Melkinrichting Reijnierse. Rijtuig- en Wagenmaker, aanbesteding" Heeren- en Jongenscostumes, VOOR DEN SCHOOiX Prima versch gesteriliseerde MELK en versche ROOMBOTER, Burgerlijke Stand. Advertentie n. Qpenbare Verkooping. 2500 bossen Tarwe-, Haver en Gerstestroo, 20 koopen Mest, 15 Voederbeeten Het bouwen van een dubbele SCHUUR, VOOR DEN SCHOONMAAK. Blokjes- en Biezenmatten, Cocos Gang- en Kamer-Matten. Zoo pas ontvangen HOEDEN on PETTEN. AXEL. L. DEIJ. en meer andere artikelen voor den schoonmaak heb ik zoo juist in ongekend prachtige patronen ontvangen. nVxwolend. Marktberichten. DAGELIJKS TE BEKOMEN: was daardoor ontkomen en had meege nomen: drie zilveren horloges, een gouden ketting met slot, een zilveren dameshorloge, een portemonnaie met f5, een mandje met f2,50, een zilve ren suikerschepper, een naaidoos, twee gouden ringen, een zilveren naalden koker en een gouden heerenring met steen; de sleutels waren uit een tafel lade gehaald en daarmede waren de kasten geopend het bed was zelfs onderst boven gehaald. Overal lagen lucifers en eindjes sigaar en.asch. Veertien dagen geleden had men ook al getracht in te breken. De familie gaat met niemand om, zoodat hier geen bekenden aan den arbeid zijn geweest. - In een stadje in Engeland stapte dezer dagen een gezelschap uit den trein, dat daar een verwant kwam be graven. Tot hun verbijstering zagen zij echter den dood ge waande met een dokter en een verpleegster uit denzelf den trein komen. De naaste betrekkin gen die alles voor de begrafenis van den man, die elders overleden scheen, geregeld hadden, waren door een on duidelijk telegram in de war gebracht. De zieke had zijn wensch te kennen gegeven in zijn geboorteplaats te sterven en die wensch werd spoedig vervuld Drie uur na zijn aankomst overleed hij er. Ineen stadje op Sicilië, Cultanisetta heeft een treurig krankzinnigendrama plaats gehad. Een man, die een tijdlang iri een krankzinnigengesticht was ge weest maar op advies van den dokter weer in vrijheid was gesteld, kreeg plotseling een aanval van zijn kwaal, en liep, met een ijzeren stang gewapend, naarbuiten. Zijn vader, die naar hem toe kwam om te trachten hem naar huis te brengen, kreeg zulk een zwaren slag op het hoofd, dat hij ternauwernood de kracht had om zich in een naburig huis te redden. Daarop viel de gek een ouden man aan, dien hij met zijn stang dood sloeg. Eerst na zeer veel moeite slaagde men erin hem te overmannen. - Een soldaat in de kazerne van Craïova, in Roemenië, die van zijn ser geant een berisping had gehad, stond 's nachts op, nam een geweer van het rek, en zacht naar de krib van den sergeant loopend schoot hij een kogel af vlak bij diens hoofd. De getroffene was dadelijk dood. De dader trachtte te ontvluchten door uit het raam te springen, maar werd op de binnen plaats aangehouden. De draadlooze telegraphie heeft nu ook in Duitschland openbaar toe passing gevonden. De staatscourant deelt mee dat er telegrammen kunnen worden gewisseld tusschen de telegraaf - netten in het rijk en de schepen op zee die van een toestel voor draadlooze telegraphie zijn voorzien. De overbren ging geschiedt door de stations langs de kust. Van 16 tot en met 61 Maart 1905. Axel. Huwelijks-aangiften. 16. Fran cois Dieleman, (van Ter Neuzen), 26j. wednr. en Adriana Levina Dieleman 26 j., jd. Willem Reminsen, 22 j., jm., en Levina van Doeselaar, 22 j., jd 26. Lodewijk Frans Kaijser, 22 j.,jm en Pieterneïla Maria Ringelberg, 26 j., jd. 61. Daniel Gijsbregt Riemens, 26 j., jm. en Janneke van Drongelen, 26 j-, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 60. Willem Reminsen, '22 j., jm. en Levina van Doeselaar, 22 j., jd. Francois Dieleman, (van Ter Neuzen) 26 j., wednr. en Adri ana Levina Dieleman, 22 jjd. Geboorten. 24. Susanna Leuntje, d van Daniel Hamelink en Adriana Die leman. 60. Pieter Cornelis, z. van Izaak Jacobus Brakman en Elizabeth Luteijn. Overlijden. 23. Matthijs Dijkwel, 77 j., echtg. van Elisabeth Stoffels. 25. Pieter Hercules Veenhuizen,65j., wednr. van Alida Lamberta Esselbrugge. Graauw. Huwelijks-aangiften. 21. Gerhard Hendrik Beckmann (van En schedé), 36 j., jm. en Leonie Marie Martens, 25 j., jd. Geboorten. 7. Albertus Josephus, z. van Stephanus Durinck en Clementina Catharina Maenhout. 26. Mathilda Maria, d. van Jan Francies de Rooij en Rosalia Veras. 27. Julia Wilhelmina, d. van Ludovicus van Dosselaar en Anna Ma ria Daalman. Martha Cornelia, d. van Petrus Boudewijn en Justina de Bruijn. Overlijden. 8. Wilhelmus Johannes Eijsackers, 4 m., z. van Petrus en Louisa Koole. 26. Leonie Anna Buijs- rogge, 1 m., d. van Josephus Johannes en Maria Cornelia van Kampen. 27. Elaine Carolina Maria Heijens, 16 m., d. van Petrus en Leonie Catharina Mol. Hoek. Geboorten. 20. Jan, z. van Jacobus Scheele en Tanneke de Kraker. 25. Elizabeth, d. van Levinus Deij en Cornelia Maria Mechielsen. 26. Marinus Pieter, z. van Marinus de Ritter en Adriana van de Vrede. Overlijden. 22. Willem Geerard Die leman, 43 j., echtg. van Cornelia Dekker. Koewacht. Geboorten. 17. Charles Alphons, z. van Seraphinus Rombaut en Mathilde Elegeert. 19. Joseph Ed- mond, z. van Desiderius de Schepper en Sol vie Marie Wauters. 20. Irma Josephina, d. van Maria Josephina de Block. 23. Alberta Alphonsina, d. van Alphonsius Sturtewagen en Emma van Hoeije. 26. Valeria Julia, d. van Marcel Celie en Delphina Juliana Maria de Gronckel. 60. Margaretha Martha, d. van Petrus Cornelius de Guchteneire en Maria Josephina Coumans. Overlijden. 22. Elisabeth Mathilde Bracke, 15 m., d. van Camillus en Pru- dentia Maria Ongenae. 26. Desiré de Dauw, 21 d., z. van Petrus en Sera- phina de Winne. 28. Cyrillus Petrus Drabbel, 2 m., z. van Augustinus en Maria Louisa van Hecke. 31. Anna Catharina Vervaet, 11 m., d. van The- ophile en Maria Prudentia van Grem- berghe. Overslag. In deze gemeente hebben geeue aangiften plaats gehad. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 23. Abraham de Jonge, 77 j., jm. en Maria Scheele, 34 j., jd. 30. Pieter Cornelis de Visser, 21 j., jm. en Mechelina Maria de Vos, 17 j., jd. Cornelis Deurwaar der, '25 j., jm. en DinaSuzanna Scheele van Boschkapelle), 29 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 16. Marinus Dekker, 22 j.,jm. en Tanneke de Putter, 22 j., jd. Geboorten. 18. Pieter Anthonie, z. van Cornelis van Doorn en Janna van den Berge. 24. Frangois Pieter, z. van Pieter Alphonsus Doppegieter en Adri ana Johanna van Fraeijenhove. 24. Levinus, z. van Cornelis de Putter en Cornelia Butler. 30. Jacob, z. van Pieter Scheele en Catharina Donze. Overlijden. 24. Maria Pieterneïla Schweiijgekardt, 45 j., echtg. van Fran gois van Fraeijenhove. 26. Mattheus Anthonie van Fraijenhove, 12 w., z. van Cornelis en Elizabeth de Blaeij. Maria Maas, 80 j., wed. van Jacob Deij. 28. Karei Krijn Haak, 65 j., echtg. van Krina den Hamer. Zuiddorpe. Geboorten. 25. Petrus z. van Leonard us de Meij en Maria Louisa Coppieters. Overlijden. 19. Ciriel Coppieters, 6 m., z. van Alphonsus en Christina Boone. 22. Dionisius van Laere, 79 j., wednr. uit het eerste huwelijk van Maria Theresia de Clercq en uit het laatste huwelijk van Maria Theresia Buijsse. 23. Camillus Nimmegeer (overl. te Vlissingetl), 21 j., z. van Fredericus en Stephania de Maesschalk (beiden overl.) Zomergerst, f 0,a f 0,Haver 7,50 a f 7,90 Erwten 8,a 8,50 Paar den boon en f 8,d 8,25 Duiven boon en f o,/'0,Witteboonen /'0,a f 0,Bruineboonen 0,a f 0, Boekweit 0,— a 0,— Lijnzaad 9,— a 10,25 Aardappels 0,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 3 April. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,75, Rogge 6,50, Win- tergerst f 8,50, Zomergerst 0,Ha ver f 7,50, Erwten 8,25, Paarden- boonen f 8,Duivenboonen 9, Witteboonen f 15,Bruineboonen f 11,50, Boekweit 0,Lijnzaad f 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,10, a 0,Eieren per 26 «stuks f 0,70, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 17 stuks hoornvee, 28 varkens, 0 paarden, verkocht9 stuks hoornvee, 12 varkens, 0 paarden. Heden overleed na een smartelijk lijden ons innigge- liefd dochtertje en zusje CORNELIA, in den aanvalligen leeftijd van 8 jaren en 10 maanden. Ginneken, 30 Maart 1905. P. J. METZGER. S. J. METZGERGebuk. en Kindeken. Algemeene kennisgeving. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. J. VAN ASSEL, op de alsnog door hem bewoon de hofstede in den Oudenpolder ge meente Zuiddorpe op Maandag den 10 April 1905 des namiddags ten 2 ure, verkoopen en verder al de aanwezige meu bilaire en huishoudelijke GOEDEREN. Koopen tot en met f3 kontant On lergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en Omstreken bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als zich minzaam aanbevelend, belovende een prompte en nette bediening. Axel, April '05. J. H, WOLFERT. De bouwkundige J. WISSE Jz. te Zaamslag, zal namens zyn principalen in de herberg by J. GROOTHAERT, te Axel op Maandag den 17 April des namiddags 5 ure trachten aan te besteden op een perceel gelegen nabij het spoor wegstation te Axel, met bijlevering der daarvoor benoodigde bouwstoffen. Bestek en teekening ligt ter inzage in genoemdé herberg. Nadere inlichtingen bij den bouw kundige bo\ ongenoemd. Aanwas op den dag der besteding des morgens 9 ure. Zoo pas ontvangen eene ruime sorteering CHINEESCHE MATTEN, in verschillende breedtes en ook afgepast. C0 COS voor Loopers in den gang. Voorts alle soorten van BORSTEL WERK. In ruime keuze voorhanden Zeemelappen, Dweilen, Sponzen, enz. Onder minzame aanbeveling, HUBERTUS HARINCK. Axel- Koestraat. Ruime sorteering STALEN voor' kleeding naar maat. AXEL, 1 April Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,50 h 8,85 Rogge. 7, a 7,25 Wintergerst 8^25 a ƒ8,75, gewaarborgd onder controle van den heer G. KL. -A. LNONHEBBL, Scheikundig-e te jVEi.ddelbu.rg-. AanziendL. R. DE WITTE.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3