Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. van politie le afd. te Utrecht aanhou ding verzocht. Zondagavond bemerkten twee marechaussees uit Arnhem, die in de bosschen nabij den Oorsprong surveil leerden, zekeren Jansen, een berucli ten Arnhemschen strooper, voorzien van een geweer. Bij de vervolging bleek er nog een strooper, Hendriks uit Arn hem, te zijn. Een der stroopers keerde zich om en schoot op de marechaussees zonder te treffen, waarop dezen terug schoten, zonder de uitwerking te zien. Zij konden' de stroopers evenwel niet gevangen nemen. Hendriks werd door hen in zijne woning te Arnhem opge wacht en verklaarde dat Jansen ge schoten had, maar zelf een schot in het dijbeen had gekregen en nog in het bosch lag. Van daar werd hij met een draagbaar gehaald. Donderdagavond zijn de 17- en 18-jarige meisjes A. R. en K. v. d. M. op den dijk te Almkerk door twee be ruchte personen, W. d. J. en D. v. d. W. aangerand. De burgemeester in vereeniging met den kommandant der marechaussee uit Woudrichem, stelde denzelfden avond een onderzoek in. De daders zijn gevat. W. d. J., die met de beide meis jes geconfronteerd werd, bekende vol ledig; de andere moet nog gehoord worden. Hoe de eie> dief gesnaptwerd.Men meldt uit Hoek van Holland aan de N. R. Crt. Reeds meermalen werden hier 's nachts uit het kippenhok van een der burgers eieren weggenomen. Om den dief of de dieven te verschalken werd van het hok af tot in de woonkamer een onder- grondsche dus onzichtbare electrische geleiding met wekker aangelegd, zoo danig, dat bij het openen van het kip penhok de wekker begon te bellen. Gerequireerd was de politie, die onder 't genot van een potje bier, een sigaartje en dominospel op haar gemak in een aangrenzend vertrek wachtte tot de dief meldde, dat hij zijn slag ging slaan en dat het dus tijd werd hem in te rekenen. 's Nachts om halféén ging de bel over. De dief meldt zich aan, politie er op uit, dief gesnapt en gefouilleerd en in 't bezit gevonden van te voren door den eigenaar gemerkte eieren, welke door dezen werden herkend. Te plm. halfvier werden Zaterdag ochtend de inwoners van Gouda door de brandklok gewekt. De brand bleek te woeden in de blik waren fabriek van den heer Joh. Wulff aan de Peterstraat. Toen de eerste spuit arriveerde, die dra door een viertal werd gevolgd, stond het gebouw reeds in lichte laaie en was er van blusschen, geen sprake. Het geheele gebouw brandde uit, ter wijl de enorme goederenvoorraad en alle gereedschappen mede verloren gingen. Een achtergelegen paarden stal bekwam zeer veel schade en moest worden ontruimd. De naastliggende^er- ceelen, een kerkje der Darbisten en een bakkerij, werden door de spuiten beschermd en kregen slechts geringe schade Het verbrande gebouw met goederen voorraad is verzekerd; de goederen enz. echter laag. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Nadat vrouw M. S., bijgenaamd „Trjjn de Looden pijp", den geheelen nacht op hare kamer in de Tweede Lombardstraat te Rotterdam getwist had met den man met wien zij in concubinaat leeft, zekeren P. M., kwam het Zondagochtend, toen hij zijn klee deren opeischte en vertrekken wilde, tot een uitbarsting van woede. Trijn nam een bijl op en dreigde hem daar mede te slaan, waarop hij een mes greep en haar door hare kleeding heen een drietal steken in rug, borst en schouder toebracht. Op het tumult schoot een half beschonken man toe, met het voor nemen om de vechtenden te scheiden, want ook de vrouw weerde zich ge ducht met nagels en handen, doch de man kreeg een messnede over een zij ner handen, terwijl P. M. zelf zich, met hetzelfde mes, ernstig aan de rech terhand verwondde. Toen de politie verscheen en de vluchtende vrouw in bescherming nam en naar het politie bureau iu de Lange Torenstraat bracht, wierp M. de agenten het bebloede mes achterna, roepende dat hij haar het hart had afgestoken. Ook hij werd nu naar het politiebureau geleid en daar na werden beiden naar het Ziekenhuis gebracht. Levensgevaarlijk zijn de toegebrachte verwondingen niet. P. M. werd na verbonden te zijn, opgesloten in het politiebureau, waar inmiddels ook de half beschonken man die tusschenbeide was gekomen, ver bonden werd. Te Vosmeer is de dochter van een veehandelaar bij het koemeiken zoodanig door het dier gestoken, dat zij bewusteloos neerviel en kort daarna overleed. De N. Gron. Crt. meldt Toont-je-solidair is niet doodDit kan voorzeker gezegd worden van het personnel op een werkplaats hier ter stede (te Groningen). Zaterdagmiddag verloor een der gezellen bij het naar huis gaan des middags zijn pas ontvan gen weekloon, en zijn pogingen om het terug te vinden waren vruchteloos. Zijn collega's, met het lot hem en zijn gezin overkomen, bewogen, maakten terstond een lijst en het duurde niet lang of de man was weder in het bezit van het verloren bedrag, ongeveer f 10,50, door de vrijwillige bijdragen van de met hem werkende gezellen. Vrijdagmiddag ontlastte zich boven Zutphen en omgeving een kort en hevig onweer. In het naburige Warnsveld sloeg de bliksem in den windkorenmo- len „de Goede Hoop" van de weduwe Garsen. De molen en een aangrenzend perceel brandden geheel uit. Assuran tie dekt de schade, ook van de bak kers, die een groote hoeveelheid koren in den molen hadden. Dit is reeds de derde maal dat deze molen door een dergelijk onheil getrof fen wordt. Zondagavond te 12 uur vonden een paar heeren op de Keizersgracht te Eindhoven bij hun naar huis gaan een spoorwegarbeider, bewusteloos lig gende en badende in zijn bloed. De rijkspolitie werd onmiddelijk gewaar schuwd, en de gewonde in de maré- chausséeskazerne binnengebracht. Daar bleek de man eene diepe snede aan den hals, eene aan den linkerbovenarm en eene aan den pols te hebben. Een arts was spoedig aanwezig en op zijn last werd de door bloedverlies uitge putte man naar het Liefdehuis over gebracht. De getroffene is de 23-jarige W, uit Stratum, los arbeider aan het spoor al daar. Als vermoedelijke dader is gear resteerd de 19-jarige v. B. aldaar, die eerst gisteren uit het huis van bewaring, was ontslagen, waar hij wegens eene be keuring een paar dagen was opgesloten. W. zocht verkeering met een familie lid van v. B., waar deze op tegen had. Dit nu werd door v. B. gewroken. W.'s toestand is hoogst ernstig. i Zondagnamiddag is te 's Graven- hage tweemaal ingebroken en wel aan de Groot-Hertoginnelaan en aan de Regentesselaan. De dieven, die zich door middel van valsche sleutels toe gang hadden verschaft, hebben zich in de eerstgenoemde woning meester gemaakt van gouden en zilveren sie raden, zilveren eetgerei, geld en vier Antwerpsche loten, alles te zamen een waarde van f 1100 vertegenwoordi gende. In de woning aan de Regentesselaan hebben de dieven eveneens gouden en zilveren sieraden en geld gestolen, ter waarde van f500. Op de tentoonstelling te Luik is een as van Cockerill gestolen, een enorm zwaar stuk metaal, waar zeer lang aan was gewerkt, en zonder het welk de tentoongestelde machinerieën veel min der belangwekkend zullen zijn. Het is op klaarlichten dag met vier paarden weggehaald. Een boer van Nosseghem was aan zijn pachtheer verscheidene pachtter- mijnen schuldig. Op zekeren dag kwam een landloo- per hem werk vragen. Werk heb ik niet, zeide de boer; maar indien gij mijn ovenhuis in brand wilt steken, zal ik u vijf frank geven. Dat ovenhuis was voor een paar hon derd frank verzekerd. Des avonds brandde het gebouwtje af. Gendarmen, veldwachter en dorpe lingen snelden toe en de brandstichter werd aangehouden. Hij werd onder vraagd en vertelde den gesloten koop. De boer werd Donderdag te Ant werpen tot 8 en de landlooper tot 4 maanden gevangenis veroordeeld. De storm van Dinsdag en Woens dag heeft een aantal schipbreuken ver oorzaakt op de Engelsche kusten. Niet minder dan acht zeilschepen van ver schillende grootte werden op de kust gedreven. Maar van allen konden door reddingsbooten de opvarenden aan wal gebracht worden. Een regeeringshos- pitaalschip is gezonken bij Ringaskidden, evenwel zonder persoonlijke ongelukken. In het Zuiden van Engeland ging de storm vergezeld van hevig onweer. Doodliggen van hinderen. In En geland wordt nogal eens gewezen op het gevaar van het slapen van kleine kinderen bij de moeder, omdat het voor kan komen, dat deze, zonder het te merken, op het kind of te dicht er tegen aan komt te liggen, en het zoo doet stikken. Onlangs heeft er te Manches ter weer een onderzoek in dien opzichte plaats gehad, ter zake van niet min der dan vier gevallen, die voorgeko men waren. De moeders leggen de kinderen liever niet afzonderlijk in een wieg ot krib, omdat zij het dan te koud hebben, maar zij zei ven zijn, als zij de kindereu bij zich nemen, te vermoeid, en dikwijls ook te veel versuft door het gebruik van sterken drank, om da delijk te merken als er iets niet in orde is. Waarschijnlijk gaan er jaar lijks een 80 100 kinderen in Man chester op die wijs te gronde. Een student der hoogeschool te Leuven, een Griek, die gezakt was bij het examen voor ingenieur, liep de woning van den rector binnen en sloeg daar verschillende voorwerpen stuk. Hij viel ook de voorbijgangers aan, o. a. een priester, die verplicht was, de kazerne binnen te vluchten. Er waren 6 politieagenten noodig om den armen student, die plotseling zinneloos was geworden, aan te houden. Van 1 tot en met 15 Maart 1905. Hoek. Geboorten. 1. Dirk, z. van Cornelis van Tatenhove en Janna Ca- tharina van Hermon. 8. Anna Johanna, d. van Huibregt Tollenaar en Amelie Goethals. Overlijden. 6. Suzanna den Hamer, 3 m., d. van Jan en Androzina Pieter- nella Koole. 11. Een als levenloos aan gegeven kind van het vr. geslacht van Jasper Pladdet en Cornelia van Hoorn. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Alphonsus Plaquet (van Stekene, België), 26 j., jm. en Josephina Leonia Rombaut, 20 jd., jd. Geboorten. 2. Camillus Dominicus, z. van Elisa Maria Bonne. 5. Jacobus Pranciscus, z. van Henricus Joannes de Cock en Dorothea Mel. Desiré Ma ria, z. van Petrus de Dauw en Sera- phina de Winne. 10. Franciscus Domi nicus, z. van Benjaminus de Schepper en Leonie Marie Verschoor. 13. Jose phina Maria Leonia, d. van Jan Fran- cies Vermeire en Solvia Buijs. 15. Flo- rimond Benignus, z. van Theophilus van der Sijpt en Augusta Maria de Munter. Overlijden. 5. Clement de Vos, 6 m., z. van Aloysius Dominicus en Maria Ludovica Janssens. 8. Johannes Jose- phus van de Vijver, 78 j., echtg. van Maria Josepha IJsebaart. 13. Irma Ma- thilde Waufier, 6 m., d. van Benedic- tus en Marie Leonie de Dauw. 14. Me- lanie van Hecke, 68 j., wed. van Jo- sephus van Mossevelde. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zuiddorpe. Overlijden. 5. Clement Joseph Dhondt, 15 d., z. van Alphon sus en Leonie Nuijts. AXEL, 18 Maart Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,60 k 9,Rogge f 6,75 k 7,Wintergerst ƒ8,25 k f 8,60 Zomergerst, 0,k f 0,Haver 7,25 k f 7,60 Erwten 8,20 k 8,50 Paar- denboonen 8,k 8,25 Duivenboonen 0,—, a f 0,Witteboonen 0,k f 0,Bruiueboonen 0,k f 0, Boekweit 0,a 0,Lijnzaad 9,50 k f 10,25 Aardappels 2,90 Koolzaad per zak van 106 liters f 0, HULST, 20 Maart. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 8,50, Rogge 6,75, Win tergerst f 8,50, Zomergerst 0,Ha ver 7,25, Erwten 8,25, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen 13,Bruineboonen f 11,Boekweit 0,Lijnzaad t 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo f 1,15, k 0,Eieren per 26 stuks 0,75, Er waren ter weekmarkt te koop ge, steld25 stuks hoornvee, 21 varkens- 0 paarden, verkocht16 stuks hoornvee, 17 varkens, 0 paarden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de kinderen P. DE SMIT en JANNA KOOLE, in het loge ment „'s Lands Welvaren," bij M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, op Woens dag den 29 Maart 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen Koop 1. en aanlioorigheden en het recht van erfpacht tot 1 Januari 1919 op den grond, eigendom der ge meente Ter Neuzen, alles in die gemeente, kadaster sectie C num mer 3954, groot 79 centiaren. Bewoond door den medeverkooper Jan de Smit tot 1 Mei 1905. Koop 2. Een Woonhuis en Erf, in de Donze-Visserstraat, te Ter Neuzen, kadaster sectie C nummer 3124, groot 70 centiaren, eigen grond. Bewoond door den medeverkooper B. Kamerik. Jagdrad, Woiei 1905. 8 en 5 Jaar garantie. Ook voor 1905 levert weder de beste rijwie len, motorwielen, onderdeelen en huisnoud- maehines tot onovertroffen lave prijzen de Wapen- en Rywielfabriek, te K KEI EN SEN No. 105. Duitschlandl. Vertegenwoordigers in alle plaatsen ge- raagd. Prijsconrant op aanvraag grati? en franco

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3