Bolter J. 1 BE CAL3EIJDE, BONKERS Een Arbeiderswoonhuisje. E.Br^ndsm^ Uitslnitelijk raadplegingen voor keel-, neus- en oorziekten .Burgerlijke Stand. Advertentiën. ONTVANGEN: Hoeden, Bloemen, Veeren en Linten, Jagdrad, wiodei 1905. Eens prachtige Collectie STALEN van Opruiming van Axel. K. J. GOSLINGA. TE KOOP: Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf Een Woonhuis en Erf, Openbare Verkooping. BOUWLAND, genomen, terwijl ook uit den winkel een nieuw rijwiel, pas gekocht, ver dwenen was. Onmiddellijk begaf de heer D. zich naar het station, waar hij bij onder vraging van den chef te weten kwam. dat door zijn zoons, het bleek inmid dels dat ook de 17-jarige zoon verdwe nen was, een rijwiel was bevracht naar Rotterdam en dat beiden per trein van 11 u. H. IJ. S. uit Nijmegen waren vertrokken eveneens naar Rotterdam, waar zij te 3.8 zouden aankomen. Dade lijk werd toen naar de Rotterdam sche politie geseind met verzoek de beide jongens aan te houden. De heer D. zelf begaf zich onmiddel lijk over Arnhem op weg naar Rotter dam, waar hij te 4.3 zou aankomen. Daar hoopte hij tijdig genoeg te zijn vóór het vertrek der boot naar Londen, want het stond bij hem vast, dat Lon den het doel der reis van beide jongens zou zijn. Vorige jaar Kerstmis was zijn 19-jarige zoon nl. ook er van door ge gaan, toen met f500 uit zijn vaders kas, waarmede hij naar Londen was getrokken. Daar hadden goede vrien den hem heel spoedig zijn f500 afhan dig gemaakt, benevens zijn overjas, waarna hij door bemiddeling van den Hollandschen consul was teruggezonden. De zucht naar avonturen zit hen in het bloed, welke, naar de angstige vader mededeelde, niet weinig wordt gevoed door de lectuur van de tegenwoordig op zoo ruime schaal verkrijgbaar gestelde detectiveverhalen. Hoe het avontuur zich verder heeft ontwikkeld en of de vader zijn beide zoons, plus zijn f 1000 en de nieuwe fiets met behulp der Rotterdamsche po litie heeft teruggekregen, is nog onbe kend. De moord te Amsterdam. Het onderzoek der politie en justitie naar den dader of de daders van den. moord op de wed. Cerlijn in de Drie koningenstraat heeft in zooverre tot een gelukkig resultaat geleid, dat er drie individuen, die waarschijnlijk heel wat op hun kerfstok hebben, in verze kerde bewaring zijn gesteld, Hun ge- heele woning is onder leiding van den offiicier van justitie, onderzocht, niets werd er onaangeroerd gelaten. De vloeren werden zelfs opgebroken en het behang werd van de muren gehaald. Dank zij dit gronding onderzoek ont dekte men een welverborgen schat van inbrekerswerktuigen, als brandkastboor, loopers en breekijzersmede werden echter in beslag genomen een som geld, een aantal nieuwe gouden ringen, gou den horloges en tal van lombard briefjes. Al die voorwerpen waren op verschillen de plaatsen verborgen. De samenstel ling van dezen voorraad goederen wijst er op, dat men hier de daders of mede plichtigen in handen heeft van drie groote diefstallen met braak, welke den laatsten tijd hier ter stede voorkwamen, maar waarvan de bedrijvers nog steeds onbekend waren. In hoeverre d4 aan gehoudenen ook schuldig zijn aan den moord in de Driekoningstraat is nog niet vastgesteld. Wel zijn er verscheidene voorwerpen in beslag genomen, die afkomstig kunnen zijn van de wed. Cerlijn. De drie verdachten zijn in voorloopige hechtenis gesteld. Nog zijn gearresteerd drie vrouwen, waarvan er een bij den stootkant van haar onderrokken gouden sieraden had ingenaaid. De politie heeft vastgesteld, dat een beitel, gevonden op den voorraad in brekerswerktuigen der gearresteerden pasten in de moeten der kast, die in de woning der wed. Cerlijn geopend is. De meening dat zij tevens de daders van dezen moord in handen heeft wint dus veld. Ook zijn een paar met bloed bevlekte sporthemden der verdachten in beslag genomen. Zij zullen micros copisch onderzocht worden. Van twee broederf. Maandag werd voor de rechtbank te Parijs de vol gende zaak behandeld Op de tentoonstelling van hygiëne- middelen, den afgeloopen zomer te Parijs gehouden, werden door een der expo santen, Émile Poincett, zes revolver schoten gelost op zijn broer Albert, ook een exposant. Vijf der kogels troffen dezen in den arm, maar niet gevaarlijk. De oorzaak van dien aanval was een familietwist. Emile, die verplicht was zijn moeder een jaargeld toe te kennen, had daar niet aan kunnen voldoen, en werd toen gerechtelijk vervolgd. Hij schreef de strengheid van zijn moeder aan invloeden van zijn broer toeen toen hij op den bedoelden dag meende te zien dat zijn broer hem uitlachte, werd hij woedend. Bij de instructie had hij verklaard dat hij toen plotseling de gedachte had voelen opkomen zijn broer te dooden en dan zelfmoord te plegen. Maar toen hij het wapen tegen zichzelf wilde keeren, bemerkte hij dat hij al zijn patronen verschoten fyad. Bovendien was zijn woede ook dade lijk bekoeld, en bemerkte hij met blijdschap dat zijn broer niet gevaarlijk was gewond. Sedert zijn de broers weer verzoend en op de terechtzitting omarmden zij elkaar bij den aanvang. Het bleek ook nog dat zij beiden in flnancieele moeilijk heden waren geweest door de verwarde zaken, die hun vader had achtergelaten. Een misverstand had hen daarna ge scheiden. De jury gaf een ontkennend antwoord op de schuld van Emile. Suiker voor de soldalen. De proef neming van suiker bij de voedings middelen der Belgische soldaten heeft een goeden uitslag opgeleverd. Het ministerie van oorlog aldaar heeft besloten, bij het rantsoen van iederen soldaat, die deelneemt aan de krijgsoefeningen, 45 grammen suiker te voegen. Deze maatregel zal ook genomen worden voor de soldaten, welke dag- marschen doen in den zomer, alsook voor die welke naar sommige plaatsen geroepen worden om de orde te hand haven. De suiker zal in brokjes gezaagd worden zooals men ze in den handel gebruiktieder rantsoen zal in een stukje perkamentachtig papier gewik keld zijn. Degebruikswijzezalaangeduld worden door de dienstoversten der verschillende regimenten die de orders van de officie ren van gezondheid zullen ontvangen. Een ontzettende Rainp. In een der oudste huurkazernes van New-York, een in de Alienstraat gelegen gebouw van vijf verdiepingen is Maandagnacht een ernstige brand uitgebroken, naar vermoed wordt door het springen van een petroleumlamp. Er waren ongeveer 200 menschen, voor het meerendeel Russische landverhui zers, in gehuisvest, en voordat men allen had kunnen wekken, stond bijna het geheele gebouw reeds in vlammen. De toegangen tot de brandladders bleken vrijwel versperd, zoodat een ernstige ramp niet uitblijven kon. Er zijn 20 menschen levend verbrand en 50 ge- wond, van wie tien zeer ernstig. De politie en de brandweer moeten zeer kranig zijn opgetreden. De burgemeester van Blackburn, in Lancashire, heeft op plechtige wijze de reddingsmedaille uitgereikt aan een jongetje van vijfjaar. Het ventje had met gevaar voor zijn eigen leven zijn broertje van een jaar gered, toen het huisje van zijn ouders, die niet thuis waren, in brand geraakte. Heldhaftig was hij de vol rook staande kamer binnengedrongen, om het kind uit de wieg te halen. Hij was nauwelijks weer buiten, of het brandende dak stortte ineen. den Maandag en Donderdag van 8 tot 11 lj2 uren voormiddag. Specialist voor Keel Neus en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St ISTikolaas (AVaas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag I» Klaart 1905. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/i ure Ds. J. B. T. Hngenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T Hngenholtz Gereformeerde Kerken. Kerk* A. Voorm. 9 u: e Leeskerk Nam. 2 ure Ds. N. P. Littoojj. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. R v. d. Kamp. Nam 2 ure Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Van 1 tot en met 15 Maart 1905. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Louis Koekkoek, 21 j., jm., en Elisabeth Catharina Jansen, 21 j., jd. Maarten Wolfert, 50 j., weduwn. en Maria de Kraker, 49 j., wed. Geboorten. 3. Levina, d. van Pieter Hamelink en Maria Jansen. 11. Johan nes, z. van Pieter Christiaan Deij en Janneke den Hamer. Pieter Jan, z. van Pieter Jan van Driel en Anna Meer- tens. 12. Julia Josephina, d. van Aloy- sius Clementinus Aerssens en Rosalie Winckel. EENE GROOTE SORTEERING en hetgeen verder tot het MODEVAK behoort. Aanbevelend, CATH. M. SMIES, Modiste Axel. 8 en 5 Jaar garantie. Ook voor 1905 levert weder de beste rijwie len, motorwielen, onderdeelen en huishoud- machines tot onovertroffen lasre prijzen de Wapen- en Rywielfabriek, te KREIENSEN No. 105. (DuitschlandL Verteaenwooniigers in alle plaatsen gevraagd. Prijscourant op aanvraag gratis en franco tegen verminderde prijzen. Aanbevelend, Te bevragen bij den Uitgever v/d blad. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, in het logement van C. Bak ker te Hoek, op Woensdag den 22 Maart, 1905, des namiddkgs ten 3 ure, verkoopen: Koop 1. te Hoek, kadastraal bekend in sectie I. nummer 713, groot 85 centiaren. Koop 2. aldaar, kadastraal bekend in sectie I nummer 369, groot 61 centiaren. Eigendom van Jan Hamelink Jzn. te Hoek. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van Mejuffrouw de Wed. B. LAUREIJS overleden te Westdorpe, krachtens ver leend rechterlijk bevel op Dinsdag den 21 Maart 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen Koop 1. 1 Hectare, 70 aren 30 centi aren of 3 gemeten 246 roeden 3) %j) i/wi gelegen in den Nieuw-Papeschor polder gemeente Westdorpe kadas ter sectie B no. 376. In pacht bij dhr. V. G. van Waes tot het rooven van den oogst in 1911 voor flOO per den hoop en per jaar. Koop 2. 1 Hectare, 80 aren, 40 centi aren of 44 gemeten 14 roeden gelegen in den Canisvlietpolder gemeente Westdorpe kadaster sectie D nummers 83, 84 en 85. In pacht bij Aug. D'hert en J. E. Samijn tot het rooven van den oogst in 1905 voor f105 per als voren. Onkosten 8 8 dagenbetaling der koopsom 1 maand. Grondlasten van 1 Januari en Polder- lasten van 1 Mei 1905 voor koopers rekening. De verkooping wordt gehouden by dhr. Puulaert te Westdorpe. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedeponoerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Vlaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die- leman, Firma wed. H. Haiinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. vaD Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Donze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag. wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- schestraat. In 't byzonder wordi de aan dacht gevestigd op SOUGHON No. 5. A 1,30 per V. KG.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3