Dokter J. VAÜ DE (MIJOE, Een kapitalen BOERENINSPAN BEESTIAAL: E.Br^ndsm^ Uitsluitelijk raadplegingen Yoor keel-, neus- en oorziekten Advertentiën. Dooi verandering van bedrijf Openbare Verkooping. Landbouwgereedschappen. Melkgereedschappen. T i m in e r g e r i e f. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf Een Woonhuis en Erf, BOUWLAND, Nieuwe Aardappelen. heele en gedeelten van loten te bekomen. J. K. VINK, mogelijk niet vér af was. Zij gingen daarom eens in de buurt van het ge bouw kijken en snapten inderdaad den man, die op zijne vrouw liep te wachten. Een agent van politie zeide den logementhouder J. B. een bekeuring aan wegens het laten maken van muziek zonder vergunning in zyn logement in den Vogelenzang no. 3 te Rotterdam. Na het vertrek van den agent riep J. B. hem op de straat na en verwekte een volksoploop, waardoor arrestatie volgde. Bij een poging der politie om den logementhouder naar de post in de St. Janstraat te brengen, verzette zich daartegen het publiek zoodanig, dat de arrestant vrij kwam en gelegenheid kreeg om binnen zyn logement te vluchten. Een regenmantel, dien een der agenten kwijt raakte, werd later door het publiek binnen hetzeltde loge ment geworpen. Om dien mantel terug te krijgen, begaf een agent zich binnen het logement, doch werd daar door den houder J. B. in het aangezicht geslagen. Alsnu wederom gearresteerd, bracht men hem naar het bureau in de Lange Torenstraat, waar hij in arrest gesteld is. I Men schrijft uit Veendam Een zekere A. N., reiziger in sigaren en woonachtig te Groningen, heeft hier een paar kassiers op zeer sluwe wijze opgelicht. Hij bestelde voor hem effec ten te koopen, doch wist steeds zoo te handelen, dat hij buiten de vereischte storting bleef. Rezen de papieren, dan gaf hij order tot verkoopen en beurde de overwaarde. Waren ze echter na een paar dagen gedaald, dan bleef de slimme vogel absent en liet den kassier er in vliegen. Zoodoende wist hij bij een kassier f 40 te bemachtigen. De politie is met het feit in kennis gesteld, doch de daad schijnt niet strafbaar te wezen. Men zij dus gewaarschuwd. De slim me vogel geeft meestal als woonplaats een dorp in de nabijheid op. Woensdag is te Zwolle door de politie aangehouden een 23-jarigen ge wezen student, die Dinsdag te Zwart sluis een rijwiel had weggekaapt, dat hij daarna aan een koopman te Zwolle had verkocht. Het rijwiel werd al spoedig teruggevonden, doch de dader had het Woensdagochtend op een loo- pen gezet. Hij moet uit Haarlem af komstig zijn en thuis behooren in het gesticht Meerenberg, waaruit hij ont vlucht schijnt te zijn. -Te Haarlem hebben Dinsdag in brekers hun slag geslagen in een pak huis in de Lange Annastraat, van den heer G. W. L., manufacturier. Een paar ruiten zijn ingedrukt, waardoor de inbrekers zich toegang hebben ver schaft. In het pakhuis was heel wat overhoop gehaald. Vermist worden een viertal opgerolde stukken katoen, een paar karpetten en een hoeveelheid kousen. 's Nachts om één uur heeft een be ambte van het spoor, die de straat passeerde, een persoon in de nabijheid van het pakhuis gezien, terwijl hij in het pakhuis gestommel hoorde. Hij heeft, omdat hij vermoedde, dat de zaak niet pluis was, naar een agent uitgezien, maar toen hij er geen zag, is hij verder zijns weegs gegaan. De Limb. Koerier meldt 't Is inderdaad opvallend, zoo dikwijls als we in de laatste dagen melding hebben moeten maken dat er in den omtrek en in Maastricht zelve lijken zijn opgevischt. Nu eens is het een meisje, van wier lichaam de armen zijn afgerukt, dan weer is het een pasgeboren kind, ein delijk is het een onbekend gebleven manspersoon, Dinsdag is een machinist van een der op Maastricht varende stoombooten opgevischt. Voor ditmaal hebben we weer een geval te constateeren, dat op eengroo- te misdaad schijnt te wijzen. In de nabijheid van Reckheim is uit het kanaal opgevischt het lijk van ze keren H., welke sedert 3 weken ver mist werd. Men ontdekte op het lijk zware wonden,, veroorzaakt door mes steken. De schouwing heeft aan 't licht ge bracht, dat de ongelukkige vermoord en daarna in 't water is gesmeten. Een scherp onderzoek is ingesteld. Aan het groote station te Munchen zijn Zaterdagavond uit een postrijtuig drie postzakken met een waarde van ongeveer 15.000 mk. gestolen. Te Marseille is Woensdag een verschrikkelijk ongeluk voorgevallen bij het voorbijtrekken van den optocht. Een paard, dat voor een wagen ge spannen was, sloeg op hol en rende op de menigte in, een onbeschrijfelijke paniek veroorzakend. Een aantal per sonen geraakten daarbij onder den voet. Men spreekt van 17 dooden en een groot aantal gewonden. den Maandag en Donderdag van 8 tot 1D/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus- en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St ISTikolaas (Waas) België. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag IS Maart lOOö. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/! "re Ds. J. B. T. Hugenholtz Ds J. B. T. Hugenholtz. (Bidstond vooij liet gewas.) Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. N. P. Littoog. Ds. N. P. Littoog. Kerk B. Ds. R v_ d Kamp, Ds. R. v. d. Kamp. Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat). Voorm. 9 nre Leesberk. Nam. 2 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Voorm. 9 uie Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam 2 ure De Notaris P. Drogmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer C. J. VAN ASSEL te Zuiddorpe, in den Ouden Polder, op Dinsdag den 14 Maart 1905, des voormiddags ten 9 ure, in het openbaar verkoopen bestaande in: 11 PAARDEN te weten Een Bruine Merrie oud i 14 jaar met Veulen, een Bruine Merrie oud 11 jaar dik van Veulen, een Bruine Merrie oud 8 jaar met Veulen, een Bruine Merrie oud 7 jaar, een Bruine Merrie oud 5 jaar, een Bruine Ruin oud 4 jaar. een Bruine Merrie oud 3 jaar, een Bruine Merrie oud 2 jaar, een Zwart Hengsteveulen oud 1 jaar, een' Vos Hengsteveulen oud 1 jaar, een Bruin Hengsteveulen oud 1 jaar lOBaatgevendeenKalf- CTZJ dragende Koeien, 3 be- Jlr®£ kalfde Vaarzen, '2 jaar mmr-T' lingsche Vaarzen, 5 jaarlingsche Stieren, 5 Melkkalveren, 2 Zeugen dik van Biggen en 2 Zeugen met Biggen, 100 Hoenders en Hanen en 1 Hond met Hok en Ketting. 1 Tilbury, 3 Menwagens, met zware ijzeren assen, 1 Stortekar, 1 Driewielskar, 1 Sledekar, 2 Saxe- ploegen, 2 Scharre- ploegen, 1 groote en 1 kleine ijzeren Ploeg, l Aardappelploeg, 10 ijzeren en houten Eggen, 1 Ketting- egge, 1 Slede, 1 Rolblok, 1 Beerbak, 1 Loofmolen, Kruiwagen, Slijpsteen, Bascule met Gewichten, Graanmaat, Graanschoppen, 4 Graanzeefden, Mestplanken, Mesthaken, Rieken, Vorken en Schoppen, 1 Dorsch- machiene met manege „Expresse Rechtstroo" 1 groote en 2 kleine Waschkuipen, 1 Vleeschkuip, Til- burytuig met Kussen, 1 Karre- kussen, 3 Gareelen, 3 Menreepen, al de Kop- Gat- en Borstnetten van de Paarden, 1 Kooktoestel voor Veevoeder met inhoud 200 liters. 1 Centrifuge „Elise" ontroomende 75 liters per uur, 1 Melkontroomer, Koelbak, 2 Roomvaten, 1 Karn, 1 groote Melkkiet, 4 Melkemmers, 2 Boterschotels, Teeltuin en 1 Boter- bascule, met gewichten. 1 Schaafbank, gezaagd olmen Hout, eiken en kanada Platen en Plankenbewerkte esschen Zwingen, Aanschijnen en Eggetandenenz. enz. Ledikanten, Kasten, Tafels, Stoe len, Banken, Kachels, Regulateur, Baktrog, Waschkuipen, Keulsche en andere Potten, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk en wat meer zal worden geveild. Verder nog eenige koopen Mest, Voederbeeten en Aardappelen. Koopen tot en met f3.contant. N.B! Ten één uur juist zal begonnen worden met den verkoop der beestialen. Alles wordt verkocht. Niets wordt ingehouden. Orgeldraaiers, Harmonicaspelers, Liedjes zangers en dergelijke worden niet toegelaten. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van Mejuffrouw de Wed. B. LAUREIJS overleden te Westdorpe, krachtens ver leend rechterlijk bevel op Dinsdag den 21 Maart 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen Koop 1. 1 Hectare, 70 aren 30 centi aren of 3 gemeten 246 roeden De Notaris P. Dregmans te Axel, zal krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetboek, in het logement van C. Bak ker te Hoek, op Woensdag den 22 Maart, 1905, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Koop 1. te Hoek, kadastraal bekend in sectie I. nummer 713, groot 85 centiaren. Koop 2. aldaar, kadastraal bekend in sectie I nummer 369, groot 61 centiaren. Eigendom van Jan Hamelink Jzn. te Hoek. gr>^T£) THtl gelegen in den Nieuw-Papeschor polder gemeente Westdorpe kadas ter sectie B no. 376. In pacht bij dhr. V. G. van Waes tot het rooven van den oogst in 1911 voor f100 per den hoop en per jaar. Koop 2. 1 Hectare, 80 aren, 40 centi aren of 44 gemeten '14 roeden gelegen in den Canisvlietpolder gemeente Westdorpe kadaster sectie D nummers 83, 84 en 85. In pacht bij Aug. D'hert en J. E. Samijn tot het rooven van den oogst in 1905 voor f 105 per als voren. Onkosten 8 °/0 8 dagen betaling der koopsom 1 maand. Grondlasten van 1 Januari en Polder- lasten van 1 Mei 1905 voor koopers rekening. De verkooping wordt gehouden bij dhr. Puijlaeht te Westdorpe. Wilt ge hoogstens einde MEI reeds nieuwe aardappelen rooien, bestelt dan eer de geringe voorraad op is de be kende eerste soort vroege (Plantaardappelen thans het 5e jaar uit het zaad gewonnen. Prijs per K. G. fO.10. Bestellingen van minder dan 10 K. G. worden niet aangenomen. Haast U eer de voor raad uitverkocht is. J. A. VAN DER WALLE, Hulst. Tuinier en Boomkweeker Bij den ondergeteekende zijn voor bovengenoemde lotery De trekking van de eerste Klasse begint op 20 MAART a. s. AXEL. Debitant. IE KOOP: Canada- en Wilgenpoten, Heiningstaken, Boonstaken, Erwtenrijs en Mutsaard. Te bevragen bij J. F. VETTENBURG. AXEL-Buthdijk. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedeponeerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Viaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die- leman, Firma wed. H. Haiinck, J. Bareman, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Douze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. l4! de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- schestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHQN No. 5. 1,30 per V. KG.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3