nnaüioÏÏLSOLSN. BONKERS Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. IN LOSSING: Openbare Verkooping. 125 Kanada's 1000 Boonpersen, 1800 Snoei- en 25 koopen Stompen. Eene prachtige Collectie STALEN van Opruiming van Axel. K. J. GOSLING A. gemalen bij den molenaar van Nieuw en St. Joosland van aan B. toebehoo- rende tarwe. Bij de zieken deden zich hoofdpijn, brakingen enz. voor. Een na Maandag- morgen te hulp geroepen geneesheer verklaarde dat deze ziekteverschijnselen het gevolg van vergiftiging zouden kunnen zijn, hoewel hij dat niet met [beslistheid verklaarde. In de trog werd wel een stof gevon den, blauwer dan het meel, doch wat dit was, kon nog niet worden vastgesteld. Het resteerende halve bix>od, dat niet goed gaar gebakken schijnt te zijn geweest, het meel en een deel der uitbraakselen zijn in beslag genomen, terwijl de justitie een onderzoek heeft ingesteld. De zieken zijn intusschen allen reeds weder hersteld. Of zich inderdaad in het meel eenige vergiftige stof heeft bevonden, en zoo ja, hoe deze daarin is gekomen dan wel of misschien de tarwe bedorven is geweest, of wel dat er eenige andere reden voor de plotselinge algemeene ziekteverschijnselen is, zal de justitie wel uitmaken. In verband met het bovenstaande kunnen wij mededeelen, dat heden middag de justitie van hier zich, ver gezeld van den heer J. C. van der Harst als scheikundige, naar Nieuw-en St. Joosland heeft begeven. M. Ct - Te Leerdam is Zaterdagavond aangehouden en naar Tiel getranspor teerd een persoon, wiens uitlatingen in den trein het vermoeden wekten, dat hij niet vreemd zou zijn aan den moord, bij den Duivelsberg gepleegd, althans daarvan meer wist. De aangehoudene sprak in een loge ment te Asperen Duitsch én gaf daar op Jansen te heeten. Daar zijn signa lement beantwoordde aan dat van den vermoedelijken dader van den moord, werd rijkspolitie ontboden, tot wie hij zeide geen Duitsch te kennen. Hij ver telde eerst van zijn meisje, dat plotse ling overleden was, en later zeide hij dat hij met zijne vrouw in onmin leefde. Ook zeide hij dat de baas van de gasfabriek te Leerdam hem werk had beloofd, wat bleek gelogen te zijn. Te Leerdam gaf hij op te heeten P. J. Cuypers en te Venlo woonachtig te zijn. Gisteren is hij ter confrontatie naar Nijmegen vervoerd. In verband met den moord op den Duivelsberg gepleegd, en de aanhou ding te Leerdam van den van dien moord verdachten persoon, verneemt de „N. Arnh. Ct." nog: Door den brigade-commandant der marechaussee te Maastricht was de aandacht gevestigd op een zekeren Jean Cleve, een Hollander uit Heerle in Lim burg, die in verschillende opzichten overeenkwam met het signalement van den vermoedelijken dader. Men denke ook aan de initialen in den stok, die in de nabijheid van het lijk is gevonden J. C.". Door den bri gadier der marechaussee te Groesbeek is daarna Zaterdag in gezelschap van den hotelhouder Mulder uit Nijmegen, bij wien de vermoedelijke dader en het vermoorde meisje hadden gelogeerd een onderzoek te Heerle ingesteld. Het bleek toen, dat Cleve een bakkersknecht thans verbleef te Visé een Belgisch grensplaatsje. De hotel houder kon echter den man niet per tinent terugkennen. Daar hij hem slechts weinig gezien had, is hedenmorgen het zelfde geprobeerd met den kellner van Mulder, die hem eenige dagen had bediend. Deze heeft den man pertinent herkend als den persoon die eenige j dagen voor den moord met het ver moorde meisje in het hotel Mulder had gelogeerd. Ook andere omstandigheden kwamen met de gegevens overeen. De man sprak Limburgsch dialect, dit is een mengelmoes van gebroken Duitsch en Vlaamsch. Gebleken is ook, dat hij eenige dagen en ook den dag van den moord afwezig is geweest en zijn alibi niet kan bewijzen. Ook is óp den dag van den moord te Nijmegen aan het station een kaartje afgegeven naar Visé. Zeer waarschijnlijk is hier dus de hand gelegd op den waren schuldige. - Het achtjarig zoontje van den arbeider T. aan het Stieltjeskanaal te Dalen is bij het slootje springen voor over in de sloot gevallen en verdron ken. Had zijn kameraadje den man gewaarschuwd, die in de nabijheid op het land werkte, in plaats van naar huis te loopen en daar hulp te halen, dan was het kereltje waarschijnlijk nog behouden gebleven. Te Zwijndrecht heeft Donderdag nacht een brand gewoed, waarbij 21 runderen en twee paarden, die in den stal stonden, in de vlammen omkwamen. De brand ontstond in den stal en toen men alarm had gegeven en de deuren opende, sloegen de vlammen naar buiten, zoodat er van redden geen sprake was. Daar binnen zag men de dieren wanhopig aan hun ketting trekken onder luid geloei en gebrul. Zondagochtend .omstreeks 9 uren is in het Óegstgeester kanaal bij Rijns burg van een schuit geslagen de 22-jarige V. d. K., van Rijnsburg. In weerwil van alle pogingen, mocht het niet gelukken het leven bij den dren keling weer op te wekken. Te Differdange, nabij Aarlen speelden eenige personen kaart in de herberg der weduwe Cestar. De spelers kregen twist en de dochter van den huize wilde door tusschenkomst de ruzie doen ophouden. Maar een der mannen, een Italiaan, bracht haar een verschrikkelijken messteek toe. Hierop volgde een algemeen gevecht, in 't welk de lamp werd uitgedoofd en to<m woelde men in de duisternis dooreenmen stompte, sloeg, kapte, kerfde en sneed in 't wilde, zoodat er, toen men eindelijk licht kon maken, twee der vechters als levenloos op den grond lagen. Een hunner stierf weldra. Het leven van den anderen hangt aan een zyden draad, en hoe het met de dochter zal afloopen kan men nog niet zeggen. De andere personen hadden zich uit de voeten gemaakt. Van 16 tot en met 28 Februari 1905. Clinge. Huwelijks-voltrekkingen. 1. "Petrus Camillus van Helsland, 24 j., jm. en Maria Augusta van Overmeir 25 j., jd. Geboorten. 19. Maria Elisa, d. van Charles Louis Dansaert en Maria Ludo- vica Buysse. Augusta Pelagia, d. van Fredericus Augustinus Goofesens en Ulania Maria de Wilde. 21. Augusta Isabella, d. van Joannes Baptiste de Cock en Maria Theresia de Rijck. 23. Maria D.elphina, d. van Petrus van Dorsselaer en Leonia Maria Buys. 25. Anna Maria, d. van Eduardus de Weijn en Seraphina Pluijm. Overlijden. 17. Albertus Cornelis van Dommelen, 3 m., z. van Petrus Jacobus en Elisabeth Bogaart. 19. Maria Alphon- sine Lockefeer, 14 m., d. van Petrus en Maria Ludovica de Maaijer. 23. Gustaaf Blommaert, 3 w., z. van Ka- miel en Maria Ludovica Willekens. Graauw. Huwelijks-voltrekkingen. 10. Alphonsius van Denderen, 28 j., jm.en Mathilde de Smit, 23 j., jd. Geboorten. 2. Joseph Bernard us, z. van Johannes Francies van Vliember- gen en Elisabeth Lemsen. 18. Aloysius Cornelis en Leonie Anna, z. en d. van Josephus Johannes Buijsrogge en Maria Cornelia van Kampen. 19. Maria Rosa lia, d. van Jan Francies Seij en Maria Louisa de Caluwe. Overlijden. 24. Aloysius Cornelis Buijsrogge, 6 d., 7. van Josephus Jo- liaiiiico on Maria Cornelia van Kampen. Hock. Geboorten. 17. Jacoba, d. van jiiauua Ollebek. Leendert, z. van Jaeoous Francois Kense en Adriana vVill'Mnina i Vos. 27. Helena, d. van Krijn Pladdet en Catharina de Braal. 28. Anna Christina, d. van Cornelis Johannes de Zwart en Tanneke Ver- straten. Overlijden. 27. Anna Meertens, 4 m., d. van Thomas en Maria Vinke. Hulst. Huwelijks-aangiften. 16- Al- phonse jQseph Maria Aernoudts, 35 j., jm. eu Leontine van Kemseke, 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Augusti nus de Potter, 29 j., jm. en Coleta Apo- lonia Prenen, 24 j., jd. Geboorten. 15. Maria Constantia Jo hanna, d. van Augustinus Petrus de Kort en Isabella Wagenaer. 17. Jose- phina Augustina, d. van JosephusSchelf- hout en- Johanna Cornelia Jansens. 20. Clarisse, d. van Ludovicus Cornelis Wilhelmus de Bruijn en Maria Fran- cisca Strobbe. 24. Cornelia, d. van Wil lem Scherpenlsse en Cornelia Catharina Borghstijn. Overlijden. 1. Gustaaf de Bruijn, 23 m., z. van Pe'trus en Judoca Verschu ren. Pieter Augustinus Magnus, 75 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Maria Anna Bal en uit het tweede hu welijk van Barbara Bal. 3. Cornelia van Linden, 84 j., wed. van Pieter Judo- cus Beerten. 11. Charles Louis de Bock, 74 j., (ouders onbekend). 13. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Theodorus Johannes van Giesen en Mathilda Maria de Silva. 14. Johanna Josepha van de Walle, 5 m., d. van Andreas Augustinus en Apolonia Maria Freijser. 19. Marjanna Staal, 79 j., echtg. van Johannes Fran cies Staal. 20. Anna Catharina Picavet, 68 j., wed. van Johannes Cornelis de Kort. 22. Petrus Franciescus Moens, 76 j., wedn. uit het eerste huwelijk van Isabella Jacoba van Kemseke en uit het tweede huwelijk van Paulina de Rijcke. 24. Maria Seraphina Bockhals, 64 i., wed. van Constantinus Moens. Koewacht. Geboorten. 19. Joseph, z. van Petrus Gijsel en Leonie Marie de Caluwe. 20. Camillus Augustinus, z. van Franciscus Gijsel en Antoinette Josephine de Coninck. 24. René Fran ciscus, z. van Alphonsius Antonius van Damme en Maria Livina van Regen mortel. 27. Gerardus Honoré, z. van Aloijsius van Regenmortel en Maria Coleta Verstraten. Elvira Stephanie, d. van Bruno de Potter en Solvie Eme- rance Bracke. 27. René Joseph, z. vhn Charles Eouis van Gremberghe en Mar- cilla Maria Louisa van der Bilt. Ra- chèle Josephina, d. van Petrus Vercau- teren en Anastasia Jacobs. Overlijden. 9. August Wijnacker, 8 j., z. van Charles Louis Ignatius en Rosalia de Koninck (beiden overleden). Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 23. Krijn Dieleman (van Axel), 24 j.. jm. en Cornelia Adriana van de Velde, 20 j., jd. Geboorten. 19. Catharina Cornelia, d. van Martinus Schieman en Cornelia Schieman. 20. Jan Johannes, z. van Simon Buijze en Johanna Cornelia de Bruijne, 23. Jan Adriaan, z. van Leendert de Visser en Jacomina Maria van Fraeijenhove. 28. Hendrik Jacobus, z. van Frederik Overdulve en Maatje Snap. Overlijden. 20. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Jacobus van de Wege en Janna de Jonge. 22. Martinus Dieleman, 70 j., echtg. van Jacomina de Jonge. 24. Leuntje Oppeneer, 57 j., echtg. van Lodewijk Frans Kaijser. AXEL, 4 Maart Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,40 8,60 Rogge 6,50 a 6,70 Wiutergerst 8,25 a 8,40 Zomergerst, 0,5, 0,Haver 7, a f 7,30 Erwten 8,k f 8,40 Paar- denboonen 8,25a 8, Duiveuboonen 0,/'0,Witteboonen /0,k 0,Bruineboonen 0,èi f 0, 'Boekweit 0,k 0,Lijnzaad 9,25 k f 10,5() Aardappels J 2,80 Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 6 Maart. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50, Rogge 6,50, Win- tergerst 8,25, Zomergerst 7,75, Ha ver 7,Erwten 8,25, Paarden- boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen 14,Bruineboonen /'10,Boekweit 0,—. Lijnzaad 0,Aardappels 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,10, k 0,Eieren per 26 stuks 0,75, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 21 stuks hoornvee, 31 varkens, 0 paarden, verkocht12 stuks hoornvee, 27 varkens, 0 paarden. het schip „Vertrouwen", schipper H. Stkeefland met JOH. SMIES. D. C. SCHIEMAN. Te bevragen bij den Uitgever dezer Courant. De Notaris P. Dreginans te Axel, zal krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wet boek, in de herberg bij G. J. GOET- HALS te Ter Neuzen (Driewegen) op Woensdag den 8 Maart 1905, des na middags ten 3 ure, verkoopen: en Aankooriglieden en het recht van erfpacht op den daarbij be hoorenden grond, eigendom van CATHARINA BAKKER, Wed. Wil lem de Putter, te Zaamslag, alles te Ter Neuzen (Driewegen) kadas ter sectie E, nummer 465, groot l are 35 centiaren. Eigendom van en bewoond door K. Bareman te Ter Neuzen. I lu"l te ZUIDDORPE, (Oudepolder). De Notarissen P. Drogmans, te Axel, en II. Vermeersch te Ertvelde, zullen ten verzoeke van de Heeren VAN HOOREBEKE, DE PAEPE en D. IJSE- BAERT, op Maandag 13 Maart 1905, om 1 ure, verkoopen: waaronder van 1 M. 70 cM. 2500 Sparreil, dienstig voor Kepers, Schelf en Vermaakpérsen. Vergadering' in de herbergen der Oudenburgsche sluis. tegen verminderde prijzen. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3