Openbare Vergadering Dokter J. YM DE CMffi, BOUWLAND, De volgende GOEDEREN Een kapitalen BOERENINSFAN BEESTIAAL: Uitsluitelijk raadplegingen yoor keel-, neus- en oorziekten Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. bovenzaal bij P. KOOLE. gPBEESRs Mr. G. W.SANNESvan Middelburg. Het Ministerie-Kuijper. Openbare Verknoping. Openbare Verkooping. 1IIWI418, BOUWLAND, Openbare Verkooping. Door verandering van bedrijf Openbare Verkooping. Landbouwgereedschappen. Melkgereedschappen. T i 111 m e r g e r i e f. - Wederom zijn te Zeeuwsch-Clinge dezer dagen een partijtje aardappelen en een tiental kippen ontvreemd. Bij een anderen landbouwer in-4ie omge ving, welke zijn kippenhok en aardap pelenkelder te goed had gesloten, werd vermoedelijk uit wraak daarover, een rugkussen van een paard aan stukken gesneden. In de week van 15 tot en met 21 Febr. zijn in Zeeland voorgekomen 1 geval van roodvonk te Kruiningen en 5 gevallen van diphtheritis4 te Hontenisse en 1 te Oosterland. Hedenmiddag had alhier de ver pachting plaats van de grazing en be weiding van de dijken en wegen aan en in den Noordpolder. Hiervan werd perceel 1 (Nieuwendijk) verpacht aan J. Boer alhier voor f31 en perceel 2 (Buth- dijk) aan J. Heijnsdijk alhier voor f 25. den Maandag „gn Donderdag van 8 tot 1 li/2 uren voormiddag. Specialist voor Keel-, Neus en Oorziekten. No. 43, Statiestraat, No. 43. St ISTikolaas (Waas) Belg-ie. PREDIKBEURTEN TF AXEL ZoimIus 36 Februari 1905. Ned. Herv Kerk. Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds J. B. T. Uugeuholtï Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 üie bs. N. P. Littoojj. Nam. 2 ure Ds. N P. Littooij Kerk B; Voorm. 9 ure 6s. R. v. il Kamp Nam. 2 ure bs. R. v. d. Kamp Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraatj Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Wegens het ruwe weder lag de beurtschipper W. van den Heuvel, die geregeld van Cadzand op Rotterdam vaart, .reeda eenige dagen met zijn schip in de haven te Breskens. Omstreeks halt een Donderdagnacht bemerkte hij dat er brand op zijn schuit was ontstaan. Zijn eerste werk was zijne drie kinderen, die reeds sliepen, te redden en daarna hulp in te roepen. De vlammen, door den feilen wind aangewakkerd, hadden inmiddels de geheele lading aangetast, die bestond uit een groote partij hout en mais, eenige vaten olie, balen bloem, kistjes suiker enz. Na verloop van een uur of vier was men met vereende krachten den brand meester. Behalve de partij mais en eenige planken kan men de lading als verloren beschouwen, terwijl het schip niet veel meer waard is dan om gesloopt te worden. Verzekering dekt de schade.. M. Ct. Te Rijswijk (Betuwe) is afgebrand de kolossale boerenhuizinge van de wed. Van Ooi. De geheele boerderij, stallen en hooibergen incluis, is uitgebrand,, alleen het muurwerk is staande geble ven. .Van den veestapel kwamen twee kalveren en 'n aantal kippen om. Uit Hengelo meldt men aan de Zw. Ct. Terwijl hedenmorgen een Duitsch paardenhandelaar bezig was een wagon met paarden te lossen, op de losplaats der S.S., werden door een of andere oorzaak eenige paarden wild en renden de rangeerplaats op, met het gevolg dat 3'paarden overreden en gedood werden. De trein had eenige vertraging, maar niet van belang. Men meldt uit Zutphen Een 45-jarige dienstbode alhier ver loor gisterenavond ten "nadeèle van den heer bij wien zij diende, een bankje van f60. Daarover is zij door hem onderhouden en zij heeft zich dit zoo aangetrokken, dat zij zich hedenmorgen door „ophanging van het léven heeft berdöfd. Te Beek (Nbr.) is in den afgeloopen nacht de hoeve met voorhuis, schuur en stal van den landbouwer J. St. tot den grond afgebrand. Het vuur, aan gewakkerd door den tellen wind, greep zoo snel om zich heen, dat er niets gered is kunnen worden. Alles was verzekerd. Eén paard en zes koeien zijn mede verbrand. Van 1 tot en met 15 Februari 1905. Overslag. Huwelijksvoltrekkingen. 8. Alphonsus de la Ruelle, 27 j-, jm. en Leonie Marie Puts, 19 j., jd. Overlijden.il. Albert Emiel Bracke, 4 j., z. van Aloijsius en Virginie Carnay. Zaamslag. Geboorten. 1. Karei, z. Van Marinus Hamelink en Maria van Drongelen. 3. Tanneke Pieternella, d. van Jan van Fraeyenhove en Maria Pieternella Keukelaar. 7. Paulina, d. van Jacob Klaassen en Cornelia Tram- per. 13. Simon, z. van Jacob Dieleman en Jacoba Cornelia Lourens. 15. Martha, d. van Abraham van Alten en Maria Boeije. 16. Aaltje, d. van Christiaan de Meester en Aaltje de Krijger. Overlyden. 8. Cornelia de Visser, 68 j., echtg. van -Jan Scheele. Dirk Dekker, 62 j., echtg. van Janna Cornelia Dees. 13. Maria de Visser, 83 j., wed. van Jan Cornells Verlinde. Zuiddorpe. Geboorten. 8 Olga Maria d. van Theophilus dc Rijcke en Leonie Temmerman. 11. Cordula Clara, d. van Camiel de Wilde en Celanie Hornaert. Overlijden. 6. Virginia Eleonora Ver- vaet, 30 j., d. van Augustinus en van Dominica Elisa de Jonghe. V Geboren: GEORGE PHILIP, Zoon van G. P. ITTMANN en M. E. ITTMANNMassée. Axel, 18 Febr. 1905. Eenige en algemeene kennisgeving. OP DE Aanvang kwart voor zeven. ONDERWERP DEBAT VRIJ. TCEGAtëGVRU. De Afd. Middelburg der S. D. A. P. 7 K()')F Canada- en Wiigenpooten, Heiningstaken, Boonstaken en Erwtenrijs, Te bevragen bij J. F. VETTEN BURG. AXEL-Butdyk. De Notarissen P. Dregmans te Axel. en T. C. Daey Ouwens te Hulst, zullen ten verzoeke Van hunne principalen in de herberg bewoond door P. Verbiest te Zuiddorpe, op Dinsdag den 7 Maart 1905, des namiddags ten 2 ure ver koopen Koop 1. Q6 aren, 40 centiaren, of 2 gemetên 49 roeden gelegen in den Moerspuipolder, ge meente Zuiddorpe, kadaster sectie D nummer 7. In huur bij D. F. Stroowinder tot het rooven oogtst 1907 vopr f 80 per den hoop en per jaar. Koop 2. 1 Hectare, 2 aren, 80 centi aren, of 2 gemeten 92 roeden gelegen alsvoren, kadaster sectie D nummer 48. In huur bij P. Verbiest tot als boven voor f80 per als voren. De koopers komen in het genot -der huur bij de betaling der koopsom. On kosten 8 °/0 8 dagenkoopsom 1 April 1905. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van Mejuffrouw de Wed. B. LAUREIJS overleden te Westdorpe, krachtens ver leend rechterlijk bevel op Dinsdag den 21 Maart 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen Koop 1. 1 Hectare, 70 aren 30 centi aren of 3 gemeten 246 roeden gelegen in dén Nieuw-Papeschor polder gemeente Westdorpe kadas ter sectie B no. 376. In pacht bij dhr. V. G. van Waes tot het rooven van den oogst in 1911 voor f100 per den hoop en per jaar. Koop 2. 1 Hectare, 80 aren, 40 centi aren of 44 gemeten 14 roeden gelegen in den Canisvlietpolder gemeente Westdorpe kadaster sectie D nummers 83, 84 en 85. In pacht bij Aug. D'hert en J. E. Samjjn tot het rooven van den oogst in 1905 voor f105 per als voren. Onkosten 8 u/o 8 dagen betaling der koopsom 1 maand. Grondlasten van 1 Januari en Polder- lasten van 1 Mei 1905 voor koopers rekening. De verkooping wordt gehouden bij dhr. Puijlaert te Westdorpe. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JANNA DE POO- TER, Weduwe van Jacobüs Hofman te Ter Neuzen, aan haar woonhuis en erf, nabij de hofstede „Ferleman", op Zaterdag den 25 Februari 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alsVarken, 16 Hoenders en Haan, Kar op veeren, Houtenegge, Rolblok, Slijpsteen, Rijf, Spaden, Houweelen, Rieken, Bijl, Zeil, Pik, Kapmes, Spekladder, Kiekenshok Trek- en Schrobzaag, Planken, Bal ken, Brandhout, Touwen, Takels^ Plantaardappels, 2500 K.G. Koe- beeten. VOORTS: Kabinet, Kachel, 2 Ta fels, Stoelen, Glas-, Geleierd- ey Aardewerk, enz., enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer,C. J. VAN ASSET, te Zuiddorpe, in den Ouden Polder, op Dinsdag den 14 Maart 1905, des voormiddags ten 9 ure, in het openbaar verkoopen bestaaD de in: 11 PAARDEN te weten: Een Bruine Merrie oud 14 jaar met Veulen, een Bruine Merrie oud 11 jaar dik van Veulen, een Bruine Merrie oud 8 jaar met Veulen, een Bruine Merrie oud 7 jaar, een Bruine Merrie oud 5 jaar, een Bruine Ruin oud 4 jaar, een Bruine Merrie oud 3 jaar, een Bruine Merrie oud 2 jaar, een Zwart Hengsteveulen oud 1 jaar, een Vos Hengsteveulen oud 1 jaar, een Bruin Hengsteveulen oud 1 jaar. 10 Baatge vendeen Kalf- 1 dragende Koeien, 3 be- kalfde Vaarzen, '2 jaar- lingsche Vaarzen, 5 jaarlingsche Stieren, 5 Melkkalveren, 2 Zeugen dik van Biggen en 2 Zeugen met Biggen, 100 Hoendefs en Hanen en 1 Hond met Hok en Ketting. 1 Tilbury, 3 Menwagens, met zware ijzeren assen, 1 Stortekar, 1 Driewielskar, 1 Sledekar, 2 Saxe- ploegen, 2 Scharre- t ploegen, 1 groote en 1 kleine ijzeren Ploeg, 1 Aardappelploeg, 10 ijzeren en'houten Eggen, 1 Ketting- egge, 1 Slede, 1 Rolblok, 1 Beerbak, 1 Loofmolen, Kruiwagen, Slijpsteen, Bascule met Gewichten, Graanmaat, Graanschoppen, 4 Graanzeefden, Mestplanken, Mesthaken, Rieken, Vorken en Schoppen, 1 Dorsch- machiepe met manege „Expresse Rechtstroo" 1 groote en 2 kleine Waschkuipen, 1 Vleeschkuip,. Til bury tuig met Kussen, 1 Karre- kussen, 3 Gareelen, 3 Menreepen, al de Kop- Gat- en Borstnetten van de Paarden, 1 Kooktoestel voor Veevoeder met inhoud 200 liters. 1 Centrifuge „Elise" ontroomende 75 liters per uur, 1 Melkontroomer, Koelbak, 2 Room vaten, 1 Karn, 1 groote Melkkiet, 4 Melkemmers, 2 Boterschotels, Teeltuin en 1 Boter- bascule, met gewichten. 1 Schaafbank, gezaagd olmen Hout, eiken en kanada Platen en Planken, bewerkte esschen Zwingen, Aanschijnen enEggetandenenz. enz. Ledikanten, Kasten, Tafels, Stoe len, Banken, Kachels, Regulateur, Baktrog, Waschkuipen, Keulsche en andere Potten, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk en wat meer zal worden gëveild. Verder nog eenige koopen Mest, Voederbeeten en Aardappelen. Koopen tot en met fS.contant. N.B. Ten één uur juist zal begonnen worden met den verkoop der beestialen. Alles wordt verkocht. Niets wordt ingehouden. OrgeldraaiersHarmonicaspelersLiedjes zangers en dergelijke worden niet toegelaten

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 2