Roerende Goederen, De volgende GOEDEREN E.Br^ndsm^ Burgerlijke Stand. iN3NOHXV<I 3JiSAMiaIN 36 DE PRACHTIGST'E DESSINS!! Marktberichten. Advertentiën. Openbare Verknoping. Openbare Verknoping. Een Woonhuis, arriveerde zij daar en kreeg er een nachtlogies, waarvoor zij zich zeker niet onbetuigd wilde laten, want ze vérgastte de wachthebbende agenten op een aantal dronkemansliederen. Het doel van de reis dezer Haagsche juffer was werkelijk Roermond, waar ze zich als keukenmeid in een deftig gezin ver duurd had. Men begrijpt echter, dat ze daar direct den bons kreeg. Verscheidene Belgische bladen spreken met groote verontwaardiging over het feit dat voor de uitvoering van een enkel muziekstuk op de Poelaert- plaats te Brussel eene estrade moet ge timmerd worden, die 250.000 fr. zal kosten. - Een jong Florentijnsch koopman heeft een huwelijksreis gemaakt die hem heugen zal. Uit Napels, waar hij zijn wittebroodsweken had doorgebracht, kwam hij per sneltrein aan, teneinde daar nog eenige dagen te vertoeven. Op het perroruwerd hij evenwel aan gehouden en naar het politiebureau ge bracht. Er schijnt een zeer groote ge lijkenis te bestaan tusschen zijn uiterlijk en dat van een voortvluchtigen kassier der Banca Commerciale te Triest, van wien de politie een portret had, en een langdurig onderzoek was noodig om de politie van hare vergissing te overtuigen en hem weer in vrijheid te doen stellen. Hij had niet den minsten lust meer om Rome te bewonderen en vertrok met zijn vrouw met den eerstvolgenden trein naar Florence. Maar bij aankomst aldaar, greep weer hetzelfde als te Rome plaats. Nu werden hij en zijn vrouw opgepakt en moesten een nacht op het politiebureau doorbrengen. Eerst den volgenden morgen gelukte het, hun identiteit te bewijzen. Weer op vrije voeten gesteld, namen zij een rijtuig om naar huis te rijden, maar onderweg sloegen de paarden op hol, het rijtuig viel om en beiden bekwamen ernstige kwetsuren. In het dorp Monthey, mooi gele gen aan den voet van den Montblanc in het Zwitsersche kanton Walliser- land, zijn Zaterdag meer dan honderd huizen en enkele fabrieken afgebrand. De brand was ontstaan in een molen. Bij het bluschwerk werden drie brand weermannen ernstig gewond. Van 1 tot en met 15 Febr. 1905. Hoek. Geboorten. 4. Cornelis Christi- aan, z. van Joannes Jacob den Engels man en Suzanna Ollebek. Elizabeth Cornelia, d. van Cornelis Pieter Diele- man en Adriana Catharina de Klerk. Jan Johannes, z. van Daniel den Hoog lander en Sara Buyze. 7. Suzanna, d. van Jacobus de Zeeuw en Janneke de Bree. 8. Neeltje, d. van Johannes Buijze en Cornelia Adriana Bedet. 10. Pieter, z. van Leendert Deij en Krina Johanna van der Hooft. 14. Andries Petrus, z. van Cornelis Vinke en Janna Rinkhoud. 15. Neeltje, d. van Marinus de Zwarte en Cornelia Sol. Overlijden. 1. Jacobus Wagenaar, 20 d., z. van Hendrik en Maria Cornelia Mechielsen. 4. Jan Kolijn, 83 j., echtg. van Janneke van Pienbroek. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 16 Febr. 1905. Veroordeeld zijnX. J., werkman te Westdorpe, ter zake van het zich met wildstrikken in het veld bevinden tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling der acht in beslag geno men wildstrikken. F. J. J., werkman te Westdorpe, ter zake van het trachten om wild te be machtigen door middel van een wild strik; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdverklaring en vernieling der vier wildstrikken, en met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegd. J. M., koopman te Philippine, ter zake van het berijden van een voetpad met een hondenkar; tot eene boete vanfl, subs. 1 dag hecht. O. M. V., slachter te Ter Neuzen, ter zake van het slachten van onge keurd vee; tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. J. D., zonder beroep te Axel, ter zake van het rijden met een vélocipède, zon der voorzien te zijn van een helder licht uitstralenden lantaarn; tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. d. M., schipper te Philippine, P. v. d. V., C. M., F. v. d. C., arbeiders te Assenede, ter zake van het bevis- schen der Schelde zonder consent; ieder tot een boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. W. F., bootwerker, J. J. L., bierhuis houdster, beiden te Ter Neuzen, G. G., poldergast te Graauw, C. E. B., kleer maker te Philippine, J. M., schippers knecht te Zutphen, ter zake van open bare dronkenschapieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. J. d. N., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van openbare dron kenschap bij derde herhaling; tot eene hecht, van drie weken. Vrygesproken E. P., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van overtreding der Woningwet. AXEL, 18 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe ƒ8,25 k ƒ8,60 Rogge 6,50 a 6,70 Wintergerst ƒ8,a ƒ8,30 Zomergerst, 7,25 k 7,75 Haver 7, a 7,25 Erwten 8,10 a 8,40 Paar- denboonen 8,a ƒ8,10 Duiveboonen 0,r, a f 0,Witteboonen f 0,èt 0,Bruineboonen f 0,a f 0, Boekweit 0,èi 0,Lijnzaad 9, 10, Aardappels 3,Koolzaad per zak van 106 liters 0, HULST, 20 Febr. Ter graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50, Rogge 6,50, Win tergerst 8,Zomergerst 7,25, Ha ver 6,75, Erwten j 8,25, Paarden boonen 8,Duivenboonen 9, Witteboonen 13,50, Bruineboonen O,Boekweit 0,Lijnzaad 0,Aardappels f 2,75, Koolzaad per zak van 106 liters 0,Boter per kilo 1,05, k f O,Eieren per 26 stuks ,085, Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 19 stuks hoornvee, 21 varkens, 0 paarden, verkocht9 stuks hoornvee, 15 varkens, 0 paarden. V" Geboren GE-ORGE PHILIP, Zoon van G. P. ITTMANN en M. E. ITTMANN—Massée, Axel, 18 Febr. 1905. Emige en algemeene kennisgeving. Hartelyk dank voor de vele Mijken van belangstel ling ondervonden op mijn 25-jarig jubilé als gemeentebode op 15 dezer. Axel, 21 Febr. 1905. P. DE VISSER. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JANNA DE POO- TER, Weduwe van Jacöbus Hofman te Ter Neuzen, aan haar woonhuis en erf, nabij de hofstede „Ferleman", op Zaterdag den 25 Februari 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen alsVarken, 16 Hoenders en Haan, Kar op veeren, Houtenegge, Rolblok, Slijpsteen, Rijf, Spaden, Houweelen, Rieken, Bijl, Zeil, Pik, Kapmes, Spekladder, Kiekenshok, Trek- en Schrobzaag, Planken, Bal ken, Brandhout, Touwen, Takels, Plantaardappels, 2500 K.G. Koe- beeten. VOORTS Kabinét, Kachel, 2 Ta fels, Stoelen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van EDUARD GIJSEL en de Erven zijner overledene vrouw JOSEPHA POLFLIET ten haren sterf- huize te Koewacht, (Kernemelkpolder) op Woensdag den 22 Februari 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen EENE PARTIJ als: Stroo, Planken, Kruiwagen, Brandhout, Kachel, Kleerkast, Tafel Stoelen, Lampen, Stoven, Emmers, Pannen en Potten, IJzer, Geleierd en Aardewerk, enz. enz. Daarna in de herberg bij F. van Regenmortel, te Overslag (Roode Sluis): Aanhooriglieden en Erf, in de ge meente Koewacht. Laatst bewoond door voornoemden E. Geijsel,. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedeponoerd Handelsmerk; in Zeeuwsch-Vlaan- deren verkrijgbaar te Axel, F. Die- leman, Firma wed. H. Haiinck, J. Bareraan, Hulst, C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. van Aren- thals, D. Herrebout. Gez. Meertens, Wed. Klaassen Donze, A. van Overbeke, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, wed. J. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- sehestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOÜCHON No. 5. 1,30 per V. KG.

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3