den geheelen Herberg-Inventaris, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentie n. Ondergeteekende vraagt te koop 309 Wilgen Staken, A. DE KRAKER. Een Ponnykar op Yeeren. gesloten. TE KOOPT echt gegarandeerd Lokersch Klaverzaad, bij P. KOOLE, te Axel. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Droog Eikenhout, Eenige koopen Faceel on oen o partij goede DAKPANNEN, Plotseling greep toen de vreemdeling haar bij de polsen en hield haar iets onder den neus, onmiddeljjk erop be gon het in haar hoofd te kloppen, daarna herinnert ze zich niets meer. Toen ze weer tot. zich zelve kwam, zat ze op een stöèl bij dè tafel aan handen en voeten gebonden. Op haar geroep kwam daarop haar buurvrouw, die haar lossneed. De tang lag voor het kastje, de bovenlade was opengebroken en uit de lade waren de spaarpenningen 50 gulden aan zilver geldverdwenen. De vrouw was den geheelen avond nog slecht gesteld en braakte gedurig. Toen haar man thuis kwam, spoedde hij zich naar de poli tie, die dadelijk een onderzoek instelde. De groote zeilwedstrijden, ter ge legenheid van de Onafhankelijkheids- feesten in België te houden, zullen waarschijnlijk op 24 26 Juli plaats hebben. Er zijn drie trajecten vastge steld, n.l. eerste dag OstendeVlissin- gen; tweede dag VlissingenAntwer pen; derde dag AntwerpenBath en terug. Aan den Belgischen koning is voor gesteld zijn officieel bezoek te willen vaststellen op 27 Juli. De koning zou dan de Schelde komen opvaren, en door al de jachten, die hem tegemoet zullen varen, worden ontvangen. Historisch. In de N. R. Ct. van heden komt de volgende anecdote voor die naar schrijver beweert, jaren gele den werkelijk is gebeurd in eene dorpsgemeente in Zuid-Holland, waar het grootste deel der gemeente tegen het zingen der Evangelische Gezangen was. De predikant gaf eenige gezang verzen op. Geen orgel was in de kerk en de Meester, tevens voorzanger, z;ong met zijne vrouw en den predikant alleen. Na het eerste vers verzocht de pre dikant den voorzanger op te houden. De gemeente wil geen gezangen zin gen, dat zij dan psalmzinge. Hij gaf nu op Ps. 32 5. Wil toch niet stug, gelijk een paard weerstreven, Of als een os door domheid voort gedreven. De gemeente zong er vlug op los. Na den dienst zeide de predikant tot een der ouderlingen: Ziezoo, nu heeft de gemeente zich zelf, zingende, geken merkt. Hoe zoo, dominévroeg de ouder ling. Wel zij hebben zichzelf als paarden en muilezels bezongen. Wel dominé, sprak de ouderling, gij hebt u wel vergist. Toen het gezang gezongen werd, zong u luidkeels mee. Toen de psalm gezongen werd, zweeg u. Dus de gemeente heeft het u toe gezongen, dominé. De dominé krabde zijn hoofd eens even en maakte toen maar dat hij naar huis ging. De automobiel-industrie heeft zich ontwikkeld met een snelheid, die aller verwachtingen wel zal overtroffen hebben. In Frankrijk, waar ze een bijzondere vlucht genomen heeft en zelfs de productie der Vereenigde Staten heeft overvleugeld, geldt ze thans als een van de bloeiendste takken der geheele nijverheid. De onlangs gesloten groote automo biel-tentoonstelling te Parijs geeft ge legenheid tot het publiceeren van eenige statistische bijzonderheden. In het jaar 1898 werden in geheel Frankrijk 1850 rytuigen geleverd, die te zamen een waarde hadden van 8.300.000 frs., waarvan voor een waarde van 1.775,000 frs., werd uitgevoerd. In het jaar 1904 was hét aantal gefabriceerde wagens gestegen tot 22.000, hunverkoopswaarde tot 176 millioen en de uitvoerwaarde tot 74 millioen frs. De Franscheauto mobiel-industrie verschaft op het oogen- blik, de hulpindustrieën niet daarbij gerekend, werk aan 55.000 arbeiders, aan 25.000 beambten van verschillenden aard en aan 20.000 chauffeurs. Het loon voor dit leger bedraagt 80 millioen frs. Volgens de laatste gegevens bewegen zich door Frankrij'v's straten 1,310,233 gewone rijwielen, 19,816 motorrijwielen en 19,886 automobielen. Rekent men den doorsneeprijs van de rijwielen op 175, van de motorrijwielen op 700 en van de automobielen op 8000 frs., dan geeft dit voor de drie groepen een ge zamenlijke waarde van 414 millioen frs., een getal, dat evengoed te laag als te hoog geschat kan zijn. De belastingen, die de automobiel-in dustrie opbrengt, worden op 12 millioen frc. geraamd. (Kampioen.) Te Pitssburg, in Pennsylvanië, is dezer dagen gestorven George Smith, die een vermogen nalaat van meer dan 6 millioen gulden dat hij geheel met wed den bij de wedrennen gewonnen heeft. Smith moet de vermetelste wedder van heel Amerika zijn geweest en heeft verscheidene malen een groot kapitaal gewonnen en verloren. Den laatsten tijd was hij voortdurend gelukkigde bookmakers wilden ten slotte geen wed denschappen meer met hem aangaan. Hij was oorsponkelijk portier bij het spoor maar dat baantje gaf hij er eeni ge jaren geleden aan om zich geheel te kunnen „wijden" aan de wedderij. Smith is, 42 jaar oud, gestorven aan de tering. Een poosje geleden had hij zich voor ruim f75,000 een praalgraf laten maken. De Amerikaansche millionair Ja mes Hyde heeft verleden Donderdag in de zalen van het restaurant Sherry te New-York een gecostumeerd bal ge geven, dat hem op ongeveer f240,000 moet te staan komen. De groote bal zaal van het restaurant was veranderd in het park van Versailles de beelden en fonteinen waren getrouw nagebootst, en de muren waren van boven tot beneden bekleed met bloeiende rozen. Alles schitterde in rooskleurig licht. De 500 gasten, die Amerika's geldadel vertegenwoordigden, droegen 18-eeuw- sche kleedij, en de bedienden waren uitgedost met de rood-blauwe uniformen uit den tijd van Lodewijk XV. Het balletcorps van de Metropolitan Opera trad op, maar het mooiste van den avond moet een „rozenslag", het werpen met rozen, zijn geweest. Al heel gauw bewoog men zich over een tapijt van rozenbladen, 's Nachts om twree uur begon het bal. Hanengevechten en Mensehengevechten. Onder dezen titel komt in het Hbld. v. Antw. het volgende verhaal voor van een bijna ongelooflijk ruwe vechtpartij Tusschen St. Truiden en Zepperen (bij Hasselt) is een herberg, waar de liefhebbers van hanengevechten ge woonlijk bijeenkomen, en waar Woens dag. na een gevecht ruzie ontstond tusschen de gebroeders Maes en andere drinkers. Weldra rinkelden ruiten, desschen en drinkglazen. Een buurman van den herbergier, Hoebrechts geheeten, door het gerucht nieuwsgierig gemaakt, kwam zien wat er gaande was en een der gebroeders Maes, woedend hierover, loste op hem zes revolverschoten, waarvan er twee hem troffen. Huilend van de pijn viel de getroffene neer en nu kwam ook zijn broeder toegesneld, die op zijn beurt door de vechters werd aangerand. Hij kon zich onder een hagel van stompen en stam pen loswerken en met zijn broer in huis vluchten. Toen vielen de gebroeders Maes en de andere vechters het huis der broe ders Hoebrechts aan. Zij schoten ge weren en revolvers af door vensters en deur, en richtten zoo in huis een groote verwoesting aan. Toen keerden zij terug naar de her berg, verbrijzelden daar wat er van het meubilair nog overbleef en kwet sten den baas door geweerschoten. Dit wildemanstooneel duurde van 10l/2 ure 's avonds tot 2 ure 's morgens. In het huis der gebroeders Hoebrechts werden niet minder dan dertig kogels opgeraapt. Philip Maes is aangehouden, maar zijn broer Jan Baptist is op de vlucht. De toestand van den oudste der ge broeders Hoebrechts en van den her bergier Weerts boezemt ongerustheid in. Van 1 tot en met 31 Jan. 1905. Graauw. Huwelijks-aangiften. 13. Johannes Franciscus Buijl, 44 j., jm. en Phelomina Ivens, 27 j., jd. 27. Alphonsus van Denderen, 28 i., jm. en Mathilde de Smit, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27. Johan nes Franciscus Buijl, 44 j., jm. en Phe lomina Ivens, 27 j., jd. Geboorten. 15. Petrus Seraphinus, z. van Charles van Belle en Rozalia Verdurmen. 17. Louisa Maria Corne lia, d. van Eduard Franciés Tieleman en Rosalia Verschuren. 23. Martha Doro thea, d. van Johannes Daalman en Johanna Maria Steijne. Overlijden. 12. Desiré Totté, 3 m., z. van Judocus en Leonie van Denderen. 23. Petrus Franciscus Persijn, 15 j., z. van Karei Ludovicus en Mathilde Herreweijers. 30. Apolonia Neeve, 69 j., wed. van Andries de Bakker. Hoek. Geboorten. 1. Mattheus, z. van Pieter Mattheus Jacobus de Blaeij en Anna Dobbelaar. 11. Jacobus, z. van Hendrik Wagenaar en Maria Cornelia Mechielsen. 16. Cornells, z. van Jan Tollenaar en Cornelia de Koeijer. 20. Janna, d. van Jan Michielsen en Adri- ana Bareman. 21. Jannetje Adriana, d. van Pieter Jacobus Pladdet en Fran- cina Maria Bolleman. 30. Pieternella Johanna, d. van Willem Cornelis de Feijter en Suzanna Pladdet. Overlijden. 13. Petrus Bomelijn, 3 m., z. van Eduardus en Nathalia van Acker. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. 19. Adriaan van Breen, 27 j., jm. en Maria Bareman (van Ter Neuzen), 24 j., jd. 26. Salomon de Klerk (van Ter Neuzen), 23 j., jm. en Pieternella Eli zabeth Verplanke, 20 j., jd. Geboorten. 18. Cornelia, d. van Jo hannes van de Wege en Cornelia Don- ze. 19. Janna Pieternella, d. van Krijn Hamelink en Janneke de Visser. 22. Maria Lenia, d. van Bernardus Alphon sus Schelleman en Maria Albertina Kes- beke. 25. Jan Willem, z. van Johannes de Feijter en Janna Pieternella van Es. 27. Willem, z. van Jan AbrahamScheele en Elizabeth Catharina Dekker. Overlijden. 21. Adriaan Nijssen, 76 j., echtg. van Maria de Regt. 29. Janna Koole, 59 j., wed. van Pieter de Smit. AXEL, 4 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 8,50 k f 8^65 Rogge 6,40 k 6,60 Wintergerst 7,70 k 7,90 Zomergerst, 6,75 7,Haver 6,90 k 7,10 Erwten 8,25 8,40 Paar- denboonen ƒ8,a ƒ8,10 Duiveboonen 0,k f 0,Witteboonen 0,k 0,Bruineboonen 0,a f 0, Boekweit 0,k 0,Lijnzaad 9,50 k 10, Aardappels j 2,90 Koolzaad per zak van 106 liters 0,—. met prijsopgaaf lang een Meter, vyftig centimeter voor afheining. Zfl, die in aanmerking wil len komen voor het lossen van een schip kolen voor de Kolenvereeniging „DE HER LEVING" kunnen zich daartoe aan melden voor of op 11 Februari bij den Voorzitter; liefst leden der vereeniging. De Voorzitter, F. G. VAN TATENHOVE. Axel, 6 Februari 1905. Axel. Vaartdijk. Axel. Adres: P. J. MEIJER, Goedkoope Winkel. Door sterfgeval is mijn winkel a. s. Vrijdag Axel. JOZ. DE FEIJTER. Puik Belgisch KLAVERZAAD, LU- CERN- en GRASZADEN, Zweedsch (bastaard) STEENKLAVERZAAD, alle soorten KOEBEETZAAD, REUZEN- BEETZADEN, gewone KOEBEETZA- DEN, TANKARTS,- enz. Groningsche ZAAIERWTEN, KORT- LOOF en ZAAILIJNZAAD, alles aan hoogst concurreerende pryzen, bij Kr. HAMELINK, Axel. Magrette. IBÉSl! te bekomen, alsook De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven J. B. VAN ZELE te Sluiskil (Ter Neuzen), aan zijn sterfhuis aldaar, op Vi-ydag den 10 Februari 1905, des namiddags ten 1 ure verkoopen: DE VOLGENDE als: 4 Ledikanten met Ressort, 3 gewone Ledikanten, 6 Kapokken- bedden, Dekens en Lakens, 3 Nacht tafels, 6 gewone Tafels, 1 groote Uittrektafel, 1 Zetel, 1 Zieken stoel, 56 Stoelen in verschillende soorten, 1 groote Kleerkast, 2 ma honiehouten Kasten, 3 Ka chels, 3 Hanglampen, 1 Jalouzie, 2 Klokken, Wekker, Spiegels, Schil derijen, Ketels, Potten, Pannen, Geleierd- en Aardewerk, enz. enz. VOORTS waaronder 1 prachtigBillard, Buffet (zoo goed als nieuw), Karaffen, Glazen, enz. enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer CYRILLE DELLAERT-Kerckhaert te Westdorpe op Donderdag den 23 Februari 1905, des voormiddags ten 11 ure verkoopen EENE PARTIJ koopen van 50 bos. alles op zijne hofstede (dorp) en verdeeld in koopen-

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3