SAJET. 90 Gemeten Suikerbeeten. Cursus in Paardenkennis. EXCELSIOR. Tandarts A. P. J. HERMANS Metselaarsgereedschappen, G.J. lELI-iai) Dixhoorn, te hiel. Burgerlijke Stand. Advertentiëii. B1ETENBOND te Axelsche Sassing. .J AN F. BOUTENS, Merk „BUSSUM" een groote verbruiker. GROOTE MAIS of Paardentand. Openbare Verkooping. Gewone jaarlijksche Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Wilgen Ge waai, (WEDE RAAD. concert dat daar gegeven werd. De zaal was spoedig in de beste orde ont ruimd. Het vuur was ontstaan daar, «raar de schoorsteen door het dak loopt: het houtwerk had, zoo het schijnt, vlam gevat door vonken. De brandweer was spoedig ter plaatse en ofschoon er een sterke wind woei, was het vuur spoe dig gebluscht. De schade was niet groot. Te Groningen ontstond brand in een bovenwoning in de Folkingestraat, be loond door den heer I. Meyer, veehan delaar. Toen op het lawaai daarvan een po litieman de deur openmaakte, snelde deze de trap op en vond daar een kindje staan, dat hem vertelde, dat er nog een ander boven in de slaapkamer was. Hij klom, door dikke rookwolken be moeilijkt, de trap op, en bracht het tweede kindje naar beneden. Toen hoorde een stem roepen; Mijn moeder mijn moeder. Wederom ging hij naar boven naar de derde verdieping en halfweg de trap ving hij een oude dame op, die hij naar beneden droeg. De heer Meijer en zijn echtgenoote, die geheel radeloos waren, hadden zich zelf gered. De bewoners die in diepe rust waren geweest, werden door de buren onder dak gebracht. De brand weer was inmiddels om 12:18 gearriveerd. Het bleek, dat de brand was uitgebroken in de achterkamer van de tweede verdieping, waarschijn lijk doordat er te dicht bij een vulka chel goed te drogen was gehangen. Ook in de bakkerij onder het huis, heeft de brand nog even gewoed. De waterschade is groot. Van den banket bakker, den heer De Beer, zijn o. a. suikerwerken en meel bedorven, ter wijl zijn woning en zijn winkel in zeer desolaten toestand verkeeren. De be nedenwoning stond blank van het water. Buiten was het water onmiddellijk be vroren. De schade was verzekerd. Een trommeltje met effecten van den heer Meijer, dat zich in een kast be vond, welke in de kamer stond, waar de brand uitbrak, is bewaard gebleven. Poaing tot moord gevolqd door zelf moord Een vreeselijk drama is te Gin- neken afgespeeld op het buitengoed Luchtenburg. Dat buiten wordt be woond door dl ie verschillende gezin nen, waarvan een is de tuinman Sluyk vrouw en een kind. Deze Sluyk nu had in den laatsten tijd verscheidene boeken en brochures gelezen over de melaatschheid, welke lectuur zoodani- gen indruk op hem had gemaakt, dat hij voortdurend vreesde ook door die ziekte te worden aangetast. Deze auto suggestie was oorzaak dat de oppas sende en ijverige man zwaarmoedig werd, welke toestand meer en meer verergerde. Omstreeks 4 uur in den morgen ont waakte zijne vrouw, doordat haar man met zijn linkerhand haar achter in den nek greep en met de rechter haar poogde te worgen. Zij beproefde zich los te maken uit zijn greep, maar Sluyk drukte beide handen steeds vaster dicht, zoodat zij het bewustzijn verloor. Sluyk, meenende zijn vrouw gedood te hebben, begaf zich daarop naar een der benedenvertrekken, nam daar een groot dubbelloops jachtgeweer, dat hij met een kogel laadde, plaatste den loop tegen den linkerslaap en drukte af. De kogel verbrijzelde den schedel, drong door de hersenen en verliet het hoofd door de achterzijde. Sluyk was onmiddellijk dood. De buren, door het schot gewekt, snelden ter hulp en vonden Sluyk badend in zijn bloed en zijne vrouw bewusteloos. Dokter H. J. Paul werd ijlings gewaarschuwd en deze mocht er in slagen de levensgeesten bij de vrouw weder op te wekken. Hoewel in zeer overspannen toestand, is deze thans buiten gevaar. De justitie stelde een onderzoek in. I Nadat het lijk geschouwd was, werd toestemming gegeven tot de teraarde bestelling. Een Duitsch blad meldt, dat kort geleden in den Michael schouwburg te St. Petersburg, waar meest Fransche stukken worden opgevoerd en zeer dikwijls leden van het keizerlijke hof verschijnen, het volgende schandaal is voorgevallen. Een zeer mooie en zeer bekende tooneelspeelster was dien avond zóó rijk met diamanten getooid, dat het publiek enkel oog had voor die schit terende en kostbare steenen. Men merkte op, dat de mooie actrice haar blikken bijna uitsluitend richtte op de loge, waarin grootvorst Michael had plaats genomen, van wien iedereen wist, dat hij de pronkzieke tooneelspeelster geldelijk steunde, Toen men meende te zien, dat de grootvorst haar blikken met een knikje beantwoordde, riep er iemand: „Die diamanten zijn gekocht met het geld, dat voor de marine be stemd was Dadelijk daarop riep een ander „De keizerlijke familie verspilt het geld van het volk, terwijl onze broeders van ontbering sterven Er ontstond een onbeschrijflijk tumult. Allen stonden op, en dreigende blikken en gebalde vuisten werden gericht op de loge, waarin de grootvorst zat, die zoo wit als krijt was geworden. Na eenige oogenblikken sloop hij stilletjes heen. Eerst na een kwartier kon de voorstelling weer beginnen. In hetdorpjeCondekerque-Branche, bij Duinkerken, heeft zich een drama met een komisch tintje afgespeeld.De 50-jarige eigenaar van een landgoed, de Lecigne, verdacht reeds geruimen tijd zijn jonge vrouw, dat zij hem on trouw was geworden. Hij wist evenwel niet, met wien zijn „aangebeden Louise" het hield. Maar nu enkele dagen ge leden betrapte hij haar op het lezen van een minnebrief. Hij ontrukte haar het haar zeer compromitteerende schrij ven, waaruit duidelijk bleek, dat zijn vrouw in ongeoorloofde betrekking stond tot den inspecteur van politie Devinck. De bedrogen echtgenoot ont stak in woede en bracht zijne vrouw met een mes een paar levensgevaarlijke wonden toe. En nu volgt het pikante naspelDevinck, de verleider, kreeg de opdracht, den heer De Lecigne in hechtenis te nemen, van welke opdracht hij zich als een „correct" politie-amb- tenaar kweet. Em harde weigerinq. Een soldaat der Belgische guides had zijn bevel hebber gehoorzaamheid geweigerd, on der de volgende omstandigheden De officier beval hem, een paard te bestijgen. De soldaat weigerde, onder voorwendsel dat het paard grillig en gevaarlijk was, daar het steeds op hol ging. Dit gebeurde op 23 November. De soldaat moest in het cachot en het militaire gerecht deed hem voor- loopig in de gevangenis van St. Gillis opsluiten. Voor den krijgsraad gedaagd, werd de soldaat vrijgesproken. De krijgsauditeur ging in beroep en de vrijgesprokene bleef gevangen. Middelerwijl werd de voogd van den soldaat ziek en hij riep zijn pleegzoon aan zijn sterfbed. De toelating werd geweigerd. De moeder vroeg aan de militaire overheid slechts één dag vrijheid, opdat de jongen ten minste Zijn voogd een laatsten groet kon brengen. Nieuwe weigeringde voogd stierf, zonder zijn pleegkind gezien te hebben. Nu vroeg de moeder toelating voor hem om tenminste de begrafenis bij te wonen. Het verlof werd gegeven, maar tus- schen twee gendarmen Het hooger hof heeft nu den soldaat veroordeeld tot vijftien dagen gevan genis. En hij is opgesloten sedert 23 Novem ber, dat is zeven en veertig dagen. Te Hoen sloeg bij een twist eep dronken man een ruit stuk. Hij sneed zich zoodoende een slagader van den rechterpols door. Stervende werd hij opgenomen. Van 1 tot en met 15 Jan. 1905. Koewacht. Huwelijks-aangiften. 7. Johannes de Vos (van Clinge), 24 j., jm. en Emma Maria de Block, 22 j., jd. Geboorten. 6. Bernardus Maria Ju- stina, z. van Franciscus d'Hondt en Eugenia Constantia d'Hooghe. 13. Maria Anna Josephine, d. van Josephus Augus tus van de Bilt en Leonie Marie van de Walle. Clara Leonia Alouisa Maria, d. van Carolus Ludovicus Dominicus Swar- telé en Josephina Maria Baert. Overlijden. 6. Leonardus Petrus Bruggeman, 14 d., z. vau Benoni Char les Louis en Virgenie Meert. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Camilus van Gremberghe en Maria Christina de Block. Stelt te koop de opbrengst van ongeveer Voorwaarden etc. te verkrijgen bij de commissie. L. DE REGT, Smitschorre. P. DEKKER Fz. Coegors. Axel, 19 Januari 1905. Personen, die geneigd zijn zoodanigen Cursus te volgen en den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, worden uitge- noodigd zich schriftelijk aan te melden bij den heer L. BOGAERT, Provin ciaal veearts te Axel. De cursus zal bij voldoende deel name worden gehouden te Axel, of te Ter Neuzen. De leerlingen ontvangen het onder wijs kosteloos, maar zijn verplicht de noodige leermiddelen voor eigen reke ning aan te schaffen. Aanmelding vóór 30 dezer. MIDDELBURG, alléènverkooper voor Zeeland der BRIKETTEN zoekt voor dit artikel in deze streken Zij, die werkend lid van bovenge noemde zangvereeniging willen worden moeten zich voor 22 Januari aanmel den bij HET BESTUUR. VERKRIJGBAAR bij P. DE BRUIJNE, Axel. Molenaar. is iederen DINSDAG van 's morgens 9 tot 's middags 2 uur ten huize van den Heer GOUDSTIKKER, Donze Vis serstraat 4 te Ter Neuzen te consul teeren voor Mond- en Tandziek- fen en het plaatsen van Kunstge bitten. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer G. VAN DER PE1JL, handelaar in bouwmate rialen te Ter Neuzen, op Woensdag den 1 Februari 1905, des namiddags ten 2 ure verkoopen EENE GROOTE PARTIJ als: Steigerplanken, Riga en Vlaamsche Sparren, Kolders, Mes houten, Schaafbanken, Profielen, Tobben, Ladders, Schragen, Touwen, Emmers, Schoppen, Kalkhouweelen, Slijpsteen, eenige marmeren Schoor- steenen, 8 Arduinen, net bewerkte Heiningpalen enz. enz. Voorts1 nieuwe Vrachtkar 1 jaar oud, 1 oude Wagen, 1 Tilbury, Handkar, volledig Paardentuig enz. enz., aanwezig aan de Axelsche brug te Ter Neuzen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer H. P. KERCK- HAERT beheerder van goederen te Westdorpe, in voordeel van den Hoog Geb. heer Graaf B. DE BOUSIES— Borluut grondeigenaar te Gent, op Donderdag den 2 Februari 1905, des voormiddags ten 11 ure verkoopen: 3500 bos Sparrensnoei, ÏOOO bos Elzen Hakhout, 3700 Tuinkodden, (Tuinstaken.) 2600 Heinkodden, (Vermaakpersen.) 1000 Boonkodden, (Boonstaken.) alles op zijne eigendommen onder de gemeente Koewacht in den weg van Drieschouwen naar Absdale. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BUTHPOLDER op Vrijdag den 2 7 Januari 1905, des voormiddags ten 10 ure verkoopen EENE PARTIJ staande en liggende aan den Buth- dijk gemeente Axel. Te vergaderen aan de hofstede van D. van Dixhoorn aan den Buthdijk. Alboïd en Nikkel war en. Porselein, Kristal, Glas met nikkel gemonteerd, Thee- en Koffieserviezen, Bouilloirs, Snelkokers, Koffiekannen, Theepotten, Suikerschalen, Sigarenbe- kers, Theebussen, Biscuitdoozen, Lepel bekers, Azijn-, Mosterdstellen, Water ketels, enz. Barnsteenen-, Meerschui men-, Tabak- en Sigasenpijpen in étui. Prima Leidsche-, Engelsche- en MERINOS—SAJETTEN. TABAK, SIGAREN, SIGARETTEN, CAVENDISCH, THEE. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen; gebruik dan

Axelsche Courant | 1905 | | pagina 3